Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

μολις το πηρα και το ανοιξα με λιγες κουβεντες,α ψ ο γ ο ! πρωτη εντυπωση ,φοβερη οθονη ,πολυ γρηγορο καμια σχεση με pro και diamond ,

και οχι πολυ μεγαλο κανονικο μου φενεται επιτελους μια συσκευη που θα κρατησω λιγο παραπανω :D

Link to comment
Share on other sites

μολις το πηρα και το ανοιξα με λιγες κουβεντες,α ψ ο γ ο ! πρωτη εντυπωση ,φοβερη οθονη ,πολυ γρηγορο καμια σχεση με pro και diamond ,

και οχι πολυ μεγαλο κανονικο μου φενεται επιτελους μια συσκευη που θα κρατησω λιγο παραπανω :D

 

Εξηγήσου αμέσως:

Πότε, πόσο, από που; !!!!!!

 

 

 

 

Το καλύτερο δώρο για τα γενέθλιά σου, να είσαι πάντα καλά και νατο χαίρεσαι....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

Και κάτι άλλο:

Τι θα πει δεν παρέχεται εγγύηση για ρε παιδιά για ppc μιλάμε όχι για ΝΟΚΙΑ.

Δηλαδή τι service να σου κάνει στο software? Μια ρομ είναι που την κατεβάζεις ότι ώρα θέλεις από την HTC αν κάτι δεν επιδιορθώνεται με hard reset.

 

Αν πάθει κατι η συσκευή και εχεις <<παράνομο>> λογισμικό δεν σου την επισκευάζουν και πιστεψε με γινεται να παθεις κατι που δεν μπορεις να διορθώσεις εσυ , εγω το εχω πάθει οταν κόλησε η συσκευή σε ROM update και μετα δεν την εβλεπε το pc για να τις ξαναβάλω την άλλη ROM

 

.Μπορω να πω οτι ΑΥΤΟ το chipset της Qualcomm,αν οχι εφαμιλλο,ειναι παρα πολυ κοντα στην αποδοση του Sirfstar III...

 

Και θεωρούσα δεδομένο οτι θα εχει sirfstarIII , σιγουρα δεν εχει??

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αν πάθει κατι η συσκευή και εχεις <<παράνομο>> λογισμικό δεν σου την επισκευάζουν και πιστεψε με γινεται να παθεις κατι που δεν μπορεις να διορθώσεις εσυ , εγω το εχω πάθει οταν κόλησε η συσκευή σε ROM update και μετα δεν την εβλεπε το pc για να τις ξαναβάλω την άλλη ROM

 

Afto pou les einai gegonos alla einai kati pou statistika to pathenan perissotero oi palaioteres syskeves. Stis kainourgies einai pio spanio afto to fainomeno mias kai o bootloader pou forane einai pleon arketa ekseligmenos kai exei swsei poly kosmo apo tetoia problimata.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Το Action Screen του Fabliv παιζει ?

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

http://www.cn-supermarket.com/productshopxp.asp?id=2065 Για δειτε αυτο,η τιμη μου φαινετε πολυ χαμηλη για να ειναι αληθινη!!!

 

δεν πιστευω λογικος ανθρωπος να παει να κανει τετοια αγορα :lol::lol:

 

φυσικα και δεν ειναι αληθινη!

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

http://www.cn-supermarket.com/productshopxp.asp?id=2065 Για δειτε αυτο,η τιμη μου φαινετε πολυ χαμηλη για να ειναι αληθινη!!!

 

Αν έχεις λεφτά για πέταμα δώστα και πες και σε εμάς αν είναι αλήθεια :p

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότεροι το παραλάβαμε χθες.

Γενικές εντυπώσεις έχουν ειπωθεί σε όλα τα φόρα.

Ακόμα προσπαθούμε να το στήσουμε.

Εκεί που έχω κάποιες αμφιβολίες αλλά χωρίς να είμαι σίγουρος, είναι για το σήμα του τηλεφώνου.

Σε δύσκολο σημείο αλλά περιεργα πραγματα. Φαίνονται 2 γραμμες αλλά όταν καλω αργεί να ενεργοποιηθεί και μετά κάνει πως μιλάει.

Μόλις βγω εξω παει καλά.

¨ομως στο ιδιο σημείο ενα samsung D880 τα πάει καλυτερα

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Όσοι το πείραν να μας πουν υπεύθηνα σημαντικά πράγματα για το κινητό.

 

Συμβατότητα με destinator και πλοήγηση σωστή (όχι απλά ανοίγει και βλέπει δορυφόρους), ταχύτητα μενού και εφαρμογών (ένα απλό παράδειγμα να φορτώσουν destinator και ταυτόχρονα να δοκιμάσουν να κάνουν κλήση πως θα συμπερυφερθεί), ποιότητα και ένταση ηχείου, απόδοση σε βίντεο 640χ480 με το γνωστό matrix trailer και τον TCMP, ποιότητα φωτογραφίας σε συνδιασμό με δυνατότητες και ταχύτητα αποθήκευσης, ανασκόπηση αυτά που έχουμε τραβήξει και αν κάποιος μπορεί να ποστάρει μερικές φωτογραφίες σε χαμηλό φωτισμό και σε φως ήλιου δίχως φλας, ...

 

Αυτά για αρχή.. είναι αυτά που κρίνουν την "τέλεια" συσκευή (τέλεια δεν υπάρχει αλλά επειδή τον τελευταίο καιρό βλέπω τις περισσότερες μάπες που μας πασάρουνε να τις βροντοφωνάζουμε τέλειες και ο ένας μετά τον άλλον να τρέχει να το αγοράζει επειδή διαβάζει για τελειότητα σε διάφορα φορα) και όχι το design, η ανάλυση και οι "αριθμοί"...

 

Όσοι το έχουν λοιπόν ας μας διαφωτίσουν μην την πατήσουμε και εμείς η στο κάτω κάτω να τρέξουμε να το αγοράσουμε και εμείς!

 

Αλιώς κάντε λίγη υπομονή σήμερα αύριο θα το πιάσω και αυτό στα χέρια μου και θα φάει το ανάλογο σκίσιμο που έφαγε και το xperia..;)

Διαφήμιση χωρίς άδεια/spamming απαγορεύεται από τους ΟΠΧ. Αν θέλετε διαφήμιση επικοινωνήστε με το marketing@myphone.gr.
Link to comment
Share on other sites

Στο Diamond είχε αναφερθεί από κάποιον πρόβλημα ενημέρωσης του quick gps μέσω active sync.

Θυμάται κανείς πως αντιμετοπίστηκε?

Είμαι σίγουρος ότι αν βρεθώ σε wifi θα κάνει ενημέρωση. Τώρα τι κάνουμε όμως?

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Όσοι το πείραν να μας πουν υπεύθηνα σημαντικά πράγματα για το κινητό.

 

Συμβατότητα με destinator και πλοήγηση σωστή (όχι απλά ανοίγει και βλέπει δορυφόρους), ταχύτητα μενού και εφαρμογών (ένα απλό παράδειγμα να φορτώσουν destinator και ταυτόχρονα να δοκιμάσουν να κάνουν κλήση πως θα συμπερυφερθεί), ποιότητα και ένταση ηχείου, απόδοση σε βίντεο 640χ480 με το γνωστό matrix trailer και τον TCMP, ποιότητα φωτογραφίας σε συνδιασμό με δυνατότητες και ταχύτητα αποθήκευσης, ανασκόπηση αυτά που έχουμε τραβήξει και αν κάποιος μπορεί να ποστάρει μερικές φωτογραφίες σε χαμηλό φωτισμό και σε φως ήλιου δίχως φλας, ...

 

Αυτά για αρχή.. είναι αυτά που κρίνουν την "τέλεια" συσκευή (τέλεια δεν υπάρχει αλλά επειδή τον τελευταίο καιρό βλέπω τις περισσότερες μάπες που μας πασάρουνε να τις βροντοφωνάζουμε τέλειες και ο ένας μετά τον άλλον να τρέχει να το αγοράζει επειδή διαβάζει για τελειότητα σε διάφορα φορα) και όχι το design, η ανάλυση και οι "αριθμοί"...

 

Όσοι το έχουν λοιπόν ας μας διαφωτίσουν μην την πατήσουμε και εμείς η στο κάτω κάτω να τρέξουμε να το αγοράσουμε και εμείς!

 

Αλιώς κάντε λίγη υπομονή σήμερα αύριο θα το πιάσω και αυτό στα χέρια μου και θα φάει το ανάλογο σκίσιμο που έφαγε και το xperia..;)

Τα χαρακτηριστικά που αναφέρεις φίλε Νεκτάριε κάνουν την τέλεια συσκευή για εσένα.

Κάποιοι δε βλέπουν ούτε video, ούτε βγάζουν φωτογραφίες, ούτε κάνουν πλοήγηση με το κινητό. Ωστόσο μπορεί να έχει άλλες δυνατότητες που να την κάνουν τέλεια για κάποιον άλλο.

Το τέλειο είναι πολύ σχετικό για τον καθένα και σίγουρα το HD απέχει πολύ από το τέλειο για όλους.

Link to comment
Share on other sites

Σίγουρα έτσι είναι όπως τα λέει ο Johner. Εγώ ποτέ δεν είχα την απαίτηση να δω ένα βίντεο στο κινητό. Προτειμώ να το απολαμβάνω στην οθόνη του pc μου ή στην τηλεόραση. Αντί αυτού προτειμώ την πλοήγηση στο ίντερνετ όταν δεν έχω κάτι να κάνω , σε μια τέτοια απολαυστική μέγάλη οθόνη και με ΕΞΕΡΕΤΙΚΗ ΑΝΑΛΥΣΗ (Ακούς όμνια???) και ακόμα καλύτερης ποιότητας οθόνη , εννοώ σε ευαισθησία. Φωτογραφίες δεν βγάζω πολλές αλλά μερικές φορές so δεν με πολυενδιαφέρει.

Άρα όπως λέει και ο johner δεν υπάρχει τέλεια συσκευή αλλά τέλεια συσκευή για εμάς είναι αυτή που μας καλύπτει περισσότερο.

Φιλικά Αντρέας

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχουν απιστευτα πολλοι παραγοντες που κρινουν αν μια συσκευη ειναι καλη, μετρια η κακη.

Τελεια συσκευη δεν υπαρχει για μενα.

υπαρχει ομως πληρη συσκευη και αυτο προκυπτει απο τις αναγκες του καθε χρηστη.

το hd ειναι μια πληρη συσκευη διχως αμφιβολια με τα πλεονεκτηματα και τα μεινονεκτηματα της.

Η αγορα μιας συσκευης πρεπει να γινετε συμφωνα με 2 παραγοντες :

1) τις αναγκες του χρηστη και

2) το ποσοστο εκμεταλλευσης των χαρακτηριστικων της συσκευης

 

Το να παρει καποιος μια συσκευη επειδη ειναι πληρης και επειδη ειναι απο τις καλυτερες της αγορας, και να παιρνει μονο τηλεφωνο και να μην ξερει ουτε να εχει τον χρονο να ασχοληθει μαζι της, ειναι οτι χειροτερο και δυστυχως γινετε κατα κορον στις μερες μας.

Τρανταχτο παραδειγμα ποσοι πηγαν και πηραν το iphone επειδη εχει γινει μοδα και ακουγεται παντου. και οταν το παρουν ενα μεγαλο μερος αυτων απογοητευονται και κλαινε τα χρηματα τους. το ιδιο φυσικα μπορει να συμβει με οποιαδηποτε συσκευη, και δεν το λεω για να κακολογησω το iphone.

 

Εγω εχω την γνωμη οτι πρεπει να επιλεγουμε συσκευη, της οποιας θα εκμεταλλευτουμε τουλαχιστον το 75-80% των δυνατοτητων της και περισσοτερο. αν παρω μια συσκευη που κανει ακομα και καφε, και την εχω να κανω μονο τηλεφωνα τοτε εχω χασει και τα χρηματα της αγορας του και θα χασω και χρηματα οταν το πουλησω.

Εγω για παραδειγμα βρηκα μια συσκευη που εχει πολυ χαμηλο SAR (κοντα στο 0,33) και κανει 80 ευρω. για μενα που θελω μια συσκευη επειδη μιλαω πολυ στο τηλεφωνο αυτη η συσκευη ειναι η τελεια και ομως κανει 80 ευρω.

Γι'αυτο η λεξη "τελειο" ειναι εντελως υποκειμενικη. συμφωνω με τα σχολια των προηγουμενων απολυτα.

συγνωμη για το μεγαλο Post,

φιλικα.

LG G2 32GB D800 LTE

Το προσωπικό μου Blog http://antonis-news.blogspot.com/ - Twitter : Kourkoumelakis

My Photography: http://kourkoumelakis.blogspot.gr// - Instagram & Flickr: Kourkoumelakis

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση για τους ευτυχείς κατόχους τηε συσκευής:

Μήπως είναι πολύ μεγάλο ????

Βολεύει για την καθημερινή χρήση;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μια ερώτηση για τους ευτυχείς κατόχους τηε συσκευής:

Μήπως είναι πολύ μεγάλο ????

Βολεύει για την καθημερινή χρήση;

 

Εάν το θες να το βάζεις στην τσέπη... μείνε καλύτερα με το Diamond. :rolleyes:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγω για παραδειγμα βρηκα μια συσκευη που εχει πολυ χαμηλο SAR (κοντα στο 0,33) και κανει 80 ευρω. για μενα που θελω μια συσκευη επειδη μιλαω πολυ στο τηλεφωνο αυτη η συσκευη ειναι η τελεια και ομως κανει 80 ευρω.

Μου λες ποια συσκευή είναι;:)

Link to comment
Share on other sites

Εάν το θες να το βάζεις στην τσέπη... μείνε καλύτερα με το Diamond. :rolleyes:

:mad::mad:

Ρε συ, όλο κόντρα μου πας !!!

Μήπως προσπαθείς να με κάνεις να μην το πάρω;

:lol::lol: :p

 

 

 

 

 

Στην τσέπη ξέρω οτι δεν θα χωράει, αλλά αν να πας για καφέ πχ και για να το ακουμπήσεις στο τραπέζι να μη χωράνε οι καφέδες, άστο καλύτερα.

Εκτός αν το γυρίσω στο εσπρέσσο που έχει και μικρό φλυτζανάκι.

Η οθόνη του όμως τα σπάει, για πλοήγηση και για κάποιες εφαρμογές που χρησιμοποιώ (excel, pdf, κ.α), σίγουρα αξίζει τον κόπο.....

 

Το diamond, έχει κάτσει στον πάγκο τις τελευταίες αγωνιστικές, καθώς έχει χάσει τη θέση του από το Ομνια !!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Στην τσέπη ξέρω οτι δεν θα χωράει, αλλά αν να πας για καφέ πχ και για να το ακουμπήσεις στο τραπέζι να μη χωράνε οι καφέδες, άστο καλύτερα.

Εκτός αν το γυρίσω στο εσπρέσσο που έχει και μικρό φλυτζανάκι.

 

:lol::lol::lol:

 

Η οθόνη του όμως τα σπάει, για πλοήγηση και για κάποιες εφαρμογές που χρησιμοποιώ (excel, pdf, κ.α), σίγουρα αξίζει τον κόπο.....

 

Εκεί όντως αξίζει!

 

Το diamond, έχει κάτσει στον πάγκο τις τελευταίες αγωνιστικές, καθώς έχει χάσει τη θέση του από το Ομνια !!!

 

Έτσι φαίνεται. Το θέμα είναι ότι όλα κάθονται κάποια στιγμή στον πάγκο... απλά τελευταία αυτό γίνεται πολύ γρήγορα!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Εγω νομιζω πως εκανα ενα λεπτομερεστατο review σε οσα πραγματα ενδιαφερουν ΕΜΕΝΑ προσωπικα...

Και μαλιστα ειχα και ενα ΟΜΝΙΑ διπλα μου ωστε να κανω καποιες απαραιτητες (για ΕΜΕΝΑ παντα) συγκρισεις...

Προσωπικα για εμενα λοιπον το ΟΜΝΙΑ θα ηταν η τεταρτη επιλογη μου..

Πρωτο και μιλια μακρυα το HD,μονο και μονο απο την απιστευτη οθονη του που κανει τη πλοηγηση στο ιντερνετ μια μοναδικη εμπειρια,οπως και την επεξεργασια εγγραφων word και στο destinator δε σου βγαινουν τα ματια (λογω ηλικιας θα αρχισει και η πρεσβυωπια σε λιγο)...κι αν δεν ειχε και καθολου καμερα θα ηταν καλυτερα...και τα βιντεο να κολλουσαν και να μην επαιζε ουτε frame δεν θα με ενδιεφερε καθολου.

Δευτερο το ΕΤΕΝ DX900 που θα εχει σιγουρα φοβερο GPS οπως ολα τα ΕΤΕΝ και DUAL SIM,που θεωρω πολυ πιο χρησιμο απο τα χαζο-multimedia φρου-φρου και αρωματα.

Τριτο το XPERIA μονο και μονο επειδη λογω της "μαμας" HTC,το περιελαβαν στο xda-developers και θα του "βγαλουν τα ματακια"-με τη καλη εννοια..

Και τεταρτο το ΟΜΝΙΑ που πιστευω οτι κατα βαση ΔΕΝ απευθυνεται στον "εξοικιωμενο" windows mobile user,παρα σε οσους "εψαχναν" μια ευκαιρια να μεταπηδησουν στη πλατφορμα των windows mobile...

Γι αυτο και η Samsung,προσπαθησε να "ενισχυσει" καποια χαρακτηριστικα (φορητοτητα,καλη καμερα,multimedia),που ενδιαφερουν κατα βαση το "target group" που αγοραζε τα "απλα κινητα" (αντε μεχρι symbian),ωστε να κανει αυτη τη μεταβαση οσο το δυνατο "πιο ευκολη"...

Η ΜΟΝΗ πατατα που εκανε ηταν με τη μπαταρια...Οχι οτι τα windows mobile "φημιζονται" για τη μπαταρια τους,αλλα σε αυτο το θεμα επρεπε να προσεξει περισσοτερο...Απο εκει που ειχε ο αλλος ενα ΝΟΚΙΑ και το φορτιζε οποτε θυμοταν,τωρα πρεπει να το βαζει καθε βραδυ στη φορτιση..

"Earth has its boundaries, but human stupidity is limitless”

Gustave Flaubert

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...