Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

http://www.pda4u.gr/view_product.php?product=HTCTOUCHD#

 

Άντε να δούμε αν είναι όντως τόσο κοντά η ημερομηνία διάθεσης του !!

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παντως θα παιχτει ενα πολυ ωραιο παιχνιδι κοντα στα χριστουγεννα.Παιχνιδι υπερ του καταναλωτη μετα την ανακοινωση του 5800 απο την NOKIA.το HTC HD παρα την υπεροχη του σε χαρακτηριστικα δεν θα αντεξει εμπορικα αν η τιμη του ειναι πανω απο 600 ευρω,απο την στιγμη που η ΝΟΚΙΑ θα προσφερει ενα τετοιο πακετο στα 300 ευρω.Ο γίγαντας αρχισε να ανοιγει τα χαρτια του και θα αναγκασει ολη την αγορα να μαζευτει.
Link to comment
Share on other sites

η ΝΟΚΙΑ θα προσφερει ενα τετοιο πακετο στα 300 ευρω.Ο γίγαντας αρχισε να ανοιγει τα χαρτια του και θα αναγκασει ολη την αγορα να μαζευτει.

 

Συγγνώμη αλλά δεν πρόκειται για το ίδιο πακέτο.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

η εποχη που οι wm συσκευες ειχαν αυστηρα επαγγελματικο προσανατολισμο περασαν εδω και ενα εναμιση χρονο.οι 2 συσκευες αν αφησουμε στην ακρη καποιες προκαταληψεις απευθυνοντε σε παρομοιο κοινο.Το πακετο λοιπον ειναι το αυτο.Και οι προδιαγραφες ειναι πιο κοντα απο οτι η χαοτικη διαφορα στην τιμη.Για να μην παρεξηγηθω, το HD προτιμω αλλα οταν το αλλο πακετο προσφερεται στα 300 ειναι τοσο παραλογα τα 700-750.Το σχολιο μου περισσοτερο ειχε να κανει με την προοπτικη η αγορα να μπει σε μια ενδιαφερουσα τροχια αλλαγων και δεν ειχε την μορφη συγκρισης.
Link to comment
Share on other sites

Μιας και πήγε εκεί η συζήτηση (δεν αναφέρομαι στις βούρτες :) για να μην παρεξηγηθώ) σε κάποιο άλλο forum που μιλούσαν για το nokia 5800, κόντεψαν να με φάνε που ανέφερα wm συσκευές και εντελώς ειρωνικά αναφέρονταν στο πόσες φορές κάνουμε soft reset.

Τέλος πάντων, εγώ πριν είχα (Nokia series 40/60, sharp και γενικά σε αυτό το στυλ κινόμουν), μέχρι που πέρυσι το Δεκέμβριο που είχα επιδότηση αγόρασα το LG-KS20. Ε και ενθουσιάστηκα με την πληθώρα των προγραμμάτων και γενικότερα με το τι μπορείς να κάνεις. Και καταλήγω στο ότι, αν είσαι τύπος που σου αρέσει να ψάχνεσαι με τα κινητά και με υπολογιστές, αν δε δοκιμάσεις wm συσκευή, δεν μπορείς να την κρίνεις και ορθά να την αξιολογήσεις.

Sorry και για το offtopic, αλλά ήθελα κάπου να τα πω :)

ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Μιας και πήγε εκεί η συζήτηση (δεν αναφέρομαι στις βούρτες :) για να μην παρεξηγηθώ) σε κάποιο άλλο forum που μιλούσαν για το nokia 5800, κόντεψαν να με φάνε που ανέφερα wm συσκευές και εντελώς ειρωνικά αναφέρονταν στο πόσες φορές κάνουμε soft reset.

Τέλος πάντων, εγώ πριν είχα (Nokia series 40/60, sharp και γενικά σε αυτό το στυλ κινόμουν), μέχρι που πέρυσι το Δεκέμβριο που είχα επιδότηση αγόρασα το LG-KS20. Ε και ενθουσιάστηκα με την πληθώρα των προγραμμάτων και γενικότερα με το τι μπορείς να κάνεις. Και καταλήγω στο ότι, αν είσαι τύπος που σου αρέσει να ψάχνεσαι με τα κινητά και με υπολογιστές, αν δε δοκιμάσεις wm συσκευή, δεν μπορείς να την κρίνεις και ορθά να την αξιολογήσεις.

Sorry και για το offtopic, αλλά ήθελα κάπου να τα πω :)

Και πολύ καλά έκανες...!

Burn the rubber, not your soul...
Link to comment
Share on other sites

Όπως ανέφερε και κάποιος άλλος χρήστης η εποχή που τα WM ήταν εργαλεία έχει περάσει.

Όσοι ξύπνησαν χρησιμοποιούν blackberries.

Link to comment
Share on other sites

Διαφονώ με την άποψη σου. Ο καθένας ότι θέλει , ότι τον καλύπτει πέρνει
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον η πραγματικότητα είναι κάπου στην μέση.

Χωρίς προκατάληψη θα πω κι εγώ την άποψη μου όσο πιο αντικειμενικά γίνεται.

 

Με ένα καλό ακριβό ΝΟΚΙΑ, γιατί μόνο τα ΝΟΚΙΑ θεωρώ κινητά για κάτι παραπάνω από τηλέφωνα και φωτογραφίες, μπορείς να κάνεις άνετα την δουλεια σου αν είσαι επαγγελματίας (outlook mail, internet, office, και κάποια τυποποιημένα προγράμματα).

Εκτός ειδικών περιπτώσεων η πλειονότητα μπορεί να εξυπηρετηθεί άνετα.

Αν δεν είσαι επαγγελματίας και σε ενδιαφέρουν μόνο τα multimedia, επίσης είσαι καλυμένος.

 

Αν όμως θες μια συσκευή που να σου καλύπτει τις εξερευνιτικές ανησυχίες σου, να μην την βαριέσαι ποτέ και την θες πλήρως εξατομικευμένη, αγοράζεις PDA.

Τα νέα HTC δεν έχουν τις παιδικές ασθένιες των προηγούμενων WM.

Αν μάθεις να τα δουλεύεις δεν είναι καθόλου πιο αργά στην απλή καθημερινή χρήση.

 

Για παράδειγμα θέλω να καλέσω ένα νούμερο από τις επαφές μου με το diamond και με το ΝΟΚΙΑ.

Πάμε πρώτα στο Diamond για το όνομα Tarec Anas

Πάτημα για να ανοίξει η οθόνη η βγάλσιμο του stylus.

Πατάω 3 πλήκτρα {tuv}, {abc}, {pqrs} μια φορά το κάθε πλήκτρο

και μου βγάινει το όνομα.

Το δείχνω με το δάκτυλο και ικατευθείαν κλήση.

 

Θα επιχειρήσω την ίδια αναζήτηση στο ΝΟΚΙΑ Ε51

Πάμε,

πατάω το πλήκτρο με τις επαφές μια φορά για να ανοίξει η οθόνη και μια για να με φέρει στις επαφές.

Θέλω να πληκτρολογήσω το T, είμαι τυχερός γιατί είναι το πρώτο γράμμα στο πλήκτρο, το ίδιο και το a, στο r όμως πρέπει να πατήσω 2 φορές. Αν ήθελα το όνομα Λέκκας, πόσα πατήματα θα έπρεπε να κάνω?

Και καλά το Ε51 είναι smart phone και μπορεί να παρουσιάσει την επαφή ανεξάρτητα αν την έχεις περάσει Tarec Anas η Anas Tarec, για σκεφτείτε κάποια άλλα που δεν έχουν αυτή την δυνατότητα.

 

Όπως βλέπετε λιγότερες κινήσεις το diamond, συν του ότι με το που εμφανίζεται η επαφή έχεις όλες τις επιλογές δηλ. τηλεφωνημα, sms, mail χωρίς πάτημα στο "options" και κύλιση στο μενού επιλογή στο υπομενού κλπ.

 

Να πούμε και για το θέμα των soft reset.

Κάποιος που δεν έχει πολλές ανησυχίες, έχει την καλή official rom, στήνει το μηχανάκι του με τις εφαρμογές που θέλει, τα τραγουδάκια του τις φωτογραφιούλες του κ.λ.π.

Το δουλεύει μια χαρά και δεν χρειάζεται να κάνει ποτέ soft reset.

 

Συμπέρασμα:

Και με το ΝΟΚΙΑ και με το HTC κάνεις την δουλειά το ίδιο καλά.

Το ΝΟΚΙΑ όμως θα παραμένει όπως ήταν την πρώτη μέρα. Αυτά μπορεί και κάνει, τέλος.

 

Το HTC θα σου γεμίσει τον χρόνο, θα βελτιώσει τις γνώσεις σου και όταν βαριέσαι να βλέπεις τα ίδια και τα ίδια στην οθόνη σου θα πήγαίνεις μια βόλτα στο xda-developers και θα βρίσκεις από το πως να αλλάξεις την εμφάνιση μέχρι να το κάνεις να φτιάχνει φραπέ με την δόνιση.

 

Ας επιλέξει ο καθένας τι του ταιριάζει χωρίς να απαξιώνει το άλλο.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Όπως ανέφερε και κάποιος άλλος χρήστης η εποχή που τα WM ήταν εργαλεία έχει περάσει.

Όσοι ξύπνησαν χρησιμοποιούν blackberries.

 

αυτή είναι και η καλύτερη διαφήμιση του blackberry

και όπως πολλές διαφημίσεις είναι μεγάλο παραμύθι

 

πολλοί πελάτες μου πάλεψαν να δώσουν λύση με blackberry και δεν

μάλιστα έχω πελάτη μια αλυσίδα couriers που όλοι λένε για το "blackberry τους" (μάλιστα πριν δω, έλεγα μπράβο η blackberry) και τελικά έχουν... WM χαχαχαχα (δεν ξέραν πως να τα πουν οι άνθρωποι και αυτό το όνομα είχαν ακούσει)

 

γιατί να θέλω ένα μηχάνημα κουτσοδόντικο που είναι κουτσοδόντικο με την δικαιολογία του εργαλείου;

 

(btw υπάρχει και blackberry client για WM έτσι δεν είναι;...)

 

Τέσπα όπως λέει ο σαλάτας από πάνω (σόρρυ αυτό μου έρχεται όταν βλέπω το nick σου), δεν είναι θέμα απαξίωσης κανενός μηχανήματος από κανένα... Ακόμα και αυτά που βγήκαν ως ανταγωνιστές άλλων, τελικά απλά καλύπτουν (έστω και λίγο) διαφορετικές ανάγκες.

 

Και κάτι άλλο (μια και αναφέρθηκε το soft reset): (1) το Touch Pro μου το κάνω σπανιότατα soft-reset και μάλιστα θα έλεγα ότι στα 2/3 δεν χρειαζόταν απλά είναι συνήθειο του παρελθόντος, (2) λυπάμαι που το λέω αλλά έχω δει και iPhone και Blackberry και Nokia NXX (αλλά και Communicator... α ΚΑΙ SE PXXX, να κολλάνε και να θέλουν βγάλσιμο μπαταρίας (εχμ, εκτός από το iPhone που... δεν βγαίνει).

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

http://www.amazon.de/HTC-Blackstone-Display-Smartphone-Branding/dp/B001FWYXFA/ref=sr_1_3?ie=UTF8&s=ce-de&qid=1221662764&sr=1-3

 

Άντε να δούμε και την τιμή του πια θα είναι και πότε μπορούμε να το έχουμε!

 

 

http://www.queencartshoppingmal.com/htc-touch-hd.html

 

Τα σχόλια δικά σας

Link to comment
Share on other sites

 

γιατί να θέλω ένα μηχάνημα κουτσοδόντικο που είναι κουτσοδόντικο με την δικαιολογία του εργαλείου;

Γιατί κάποια μηχανήματα έχουν βγεί για να εξυπηρετούν κάποιες συγκεκριμένες ανάγκες και εστιάζουν στο να το κάνουν καλά, σε αντίθεση με κάποια all-around gadgets που προσπαθούν να τα κάνουν όλα και στο τέλος καταλήγεις να ψάχνεις ROMs και tweaks για να δουλεύουν αξιοπρεπώς έστω και τα βασικά.

Το ευτυχές είναι οτι ο λαός μίλησε.

Link to comment
Share on other sites

 

Τέσπα όπως λέει ο σαλάτας από πάνω

 

:lol::lol::lol:

Και νομιζα μονο εγω ειχα αυτο το συνηρμο!!

 

Περα απ τη πλακα ο.."σαλατας" με καλυψε εκατο τοις εκατο:)

Να στε καλα και οι 2 :D

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Γιατί κάποια μηχανήματα έχουν βγεί για να εξυπηρετούν κάποιες συγκεκριμένες ανάγκες και εστιάζουν στο να το κάνουν καλά, σε αντίθεση με κάποια all-around gadgets που προσπαθούν να τα κάνουν όλα και στο τέλος καταλήγεις να ψάχνεις ROMs και tweaks για να δουλεύουν αξιοπρεπώς έστω και τα βασικά.

Το ευτυχές είναι οτι ο λαός μίλησε.

 

Αυτό που δεν λένε τα νούμερα (έστω και της "πολλής" Gartner) είναι η επιτυχία της RIM στο να πουλάει στο Enterprise και αυτό κινεί πολλά νήματα.

 

Μακάρι όλοι να πάνε καλά, ο ανταγωνισμός είναι πολύ καλό πράγμα.

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

Ποιά ειδική εφαρμογή; Η αποστολή τέτοιων δεδομένων όμως μέσω GPRS ή Wi-Fi δεν είναι επίφοβη;

 

 

Μέσω του CSB communicator.

 

Όχι. Δεν είναι γιατί υπάρχει επιβεβαίωση με δυναμικό τρόπο που ξέρει μόνο ο χρήστης και είναι διπλά κλειδωμένος από sms και από gprs

Ας επιχειρήσουμε...
Link to comment
Share on other sites

:lol::lol::lol:

Και νομιζα μονο εγω ειχα αυτο το συνηρμο!!

 

Περα απ τη πλακα ο.."σαλατας" με καλυψε εκατο τοις εκατο:)

Να στε καλα και οι 2 :D

 

Ρε σεις τι πάθατε με το ψευδώνυμο μου? βαλθήκατε να με κάνετε να το αλλάξω?

Όχι δεν θα σας κάνω την χάρη!!!!:D

 

Το διάλεξα ακριβώς επειδή θυμίζει το "τα κάναμε σαλάτα" και το εμπνεύστηκα από την επωνυμία της Αιγυπτιακής "cosmote" που είναι όνομα και πράγμα.

 

Στο Diamond δεν έχω κάνει ως τωρα reset ανάγκης. Στο ΝΟΚΙΑ στο αντίστοιχο διάστημα τουλάχιστον 3 φορές λόγω κολλήματος και μερικές ακόμα ποy έκανε μόνο του στα καλά καθούμενα.

 

Για να εκφέρει κανείς τεκμηριωμένη άποψη πρέπει να τα έχει δοκιμάσει στην πράξη.

Κι εγώ απορίπτω το iphone χωρίς να το έχω, αλλά η άρνηση μου έχει να κάνει με το ότι δεν με καλύπτουν τα όσα προσφέρει πράγματα που αναφέρονται στις προδιαγραφές του.

 

Το αν βάζουμε cooked roms δεν έχει να κάνει με λειτουργικές αιτίες αλλά με την ιδιοτροπία μας, για αξατομίκευση και πειραματισμούς.

Φιλικά, Greek te_salat

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Τα πράγματα δείχνουν να περιπλέκονται:

 

http://msmobiles.com/news.php/7706.html

Nokia 9000, Palm Visor Pro, Palm Tungsten T, Qtec 9000, OMNIA SGH-i900, Acer neoTouch S200 (ACER F1) [έσκασε η οθόνη του], OMNIA II, Note 1, Note 3, Nexus 6, Note 5 (SM-N920CD)
Link to comment
Share on other sites

Το είδα και εγώ αυτό. Αλλά (ελπίζω να μην γελάσετε) δεν ξέρω τι είναι το Wimax.
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

δεν ξέρω τι είναι το Wimax.

 

http://el.wikipedia.org/wiki/WiMAX :)

 

WiMAX αποκαλείται η τεχνολογία ασύρματης δικτύωσης η οποία λειτουργεί με παρεμφερή τρόπο με το Wi-Fi, ωστόσο με πολύ μεγαλύτερη

εμβέλεια. Συγκεκριμένα, ενώ το Wi-Fi εξασφαλίζει εμβέλεια επικοινωνίας μέχρι 100 μέτρα, το WiMax φθάνει τα 35 χιλιόμετρα ή και παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

Τα πράγματα δείχνουν να περιπλέκονται:

 

http://msmobiles.com/news.php/7706.html

 

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

---

NLS

ilogic.gr

Link to comment
Share on other sites

 

ok thnx. Δεν ήξερα τι ήταν , σε ευχαριστώ για την πληροφορία.

edit: Αν είναι έτσι και βγεί στην παραγωγή με τέτοια εμφάνιση δεν υπάρχει λόγο να το προτειμίσω (για το htc μιλάω)

edit2: Παίδες για δείτε λίγο το βίντεο εδω

και προχωρίστε το στο 2 κε 19 περίπου. Κάτι κάνει στη συσκευή και κάνει έτσι ή έπαθε κάτι η κάμερα του εκείνη την στιγμή. Κούνησε για λίγο το κινητό και κάτι έπαθε
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

edit2: Παίδες για δείτε λίγο το βίντεο εδω

και προχωρίστε το στο 2 κε 19 περίπου. Κάτι κάνει στη συσκευή και κάνει έτσι ή έπαθε κάτι η κάμερα του εκείνη την στιγμή. Κούνησε για λίγο το κινητό και κάτι έπαθε

 

Νομίζω είναι λόγω της στιγμιαίας απενεργοποίησης του φωτισμού της οθόνης, Οπότε το focus της κάμερας αποσιντονίστικε λιγακι.

Burn the rubber, not your soul...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...