Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ρε παιδιά αυτό είναι αδικία (τώρα θα μου πείτε σήμερα το έμαθες? και απαντώ, σήμερα το έμαθα.) είναι δυνατών να βγαίνει επίσημη ROM 6.5 για το Diamond και το Pro και για το HD τίποτα?? Όχι οτι δεν έχω 6.5 στο HD μου αλλά νιώθω λίγο αδικημένος. Ένα κάρο λεφτά δώσαμε και εμείς για να το αποκτήσουμε, δεν αξίζουμε μια αναβάθμιση? Και στο κάτω κάτω εμένα προσωπικά δεν νομίζω πως το Leo έχει να μου προσφέρει κάτι παραπάνω από το HD... Δεν χρειάζεται να απαντήσετε απλά κάπου έπρεπε να τα πω και εγώ. Τις απαντήσεις νομίζω πως τις ξέρω, αυτή είναι η πολιτική της HTC και οι αναβαθμίσεις της κοστίζουν 700 Ε.

Ήταν γνωστό (και επίσημο) από την αρχή ότι θα βγει για Diamond 2 και Touch Pro 2 και όχι για το HD σου/σας. Εξάλλου πλέον οι περισσότεροι βάζουν cooked ROMs που είναι (κάποιες φορές) καλύτερες από official ;)

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

καλησπερα σε ολους.αν και κατοχος ενος htc touch pro 2 σκεφτομαι να αγορασω ενα hd που βρηκα απο μια αγγελια το οποιο οπως λεει ο φιλος εχει νεκρωσει υστερα απο περασμα σε wm 6.5 και αφου δουλεψε ενα μηνα με αυτα.υπαρχει recovery εαν εχει νεκρωσει λογω του update η δυσκολα?

 

ευχαριστω

http://www.walldesign.gr[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Υπάρχουν μηχανισμοί επαναφοράς χωρίς όμως να διασφαλίζουν σίγουρο αποτέλεσμα το οποίο εξαρτάται από την εκάστοτε περίπτωση.

 

Δεν θα σου συμβούλευα πάντως για την αλλαγή μιας και δεν θα καταλάβεις ιδαίτερη διαφορά. Άσε που το pro2 υποστηρίζει και επίσημα την αναβάθμιση σε 6.5 ενώ το HD όχι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!δεν θυμαμαι αν έχει αναφερθει στο φορουμ και δεν μπορω να βρω απο την αναζητηση τπτ... στο today screen (οχι του TouchFlo) πως μπορω να αλλάξω τα softkeys και να βάλω αυτά που θέλω εγω? ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!:rolleyes:
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!δεν θυμαμαι αν έχει αναφερθει στο φορουμ και δεν μπορω να βρω απο την αναζητηση τπτ... στο today screen (οχι του TouchFlo) πως μπορω να αλλάξω τα softkeys και να βάλω αυτά που θέλω εγω? ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!:rolleyes:

 

Δυο ερωτησεις ηθελα να κανω προς ολους αν μπορει καποιος να με βοηθησει.

1)Προσπαθω αλλα δεν βλεπω τροπο να στειλω καποια αποθηκευμενη φωτογραφια με Bluetooth σε ενα αλλο κινητο...γινετε και πως?

2)Τι ειναι το IGO?Βλε[ω εχει στην μνημη αποθηκευμενο IGO GR PNA,IGO GR PPC,IGO8 και IGO8 Greece.....ποιο απο ολα τρεχουμε για εγκατασταση τι διαφορες εχουν μεταξυ τους και τι ακριβως κανει αυτο το IGO?ειναι σαν το Destin k Garmin?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια!δεν θυμαμαι αν έχει αναφερθει στο φορουμ και δεν μπορω να βρω απο την αναζητηση τπτ... στο today screen (οχι του TouchFlo) πως μπορω να αλλάξω τα softkeys και να βάλω αυτά που θέλω εγω? ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!:rolleyes:

 

Με το softkeymanager αλλάζουν στο TouchFlo, δεν το έχω δοκιμάσει αλλού αν δουλεύει.

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δυο ερωτησεις ηθελα να κανω προς ολους αν μπορει καποιος να με βοηθησει.

1)Προσπαθω αλλα δεν βλεπω τροπο να στειλω καποια αποθηκευμενη φωτογραφια με Bluetooth σε ενα αλλο κινητο...γινετε και πως?

2)Τι ειναι το IGO?Βλε[ω εχει στην μνημη αποθηκευμενο IGO GR PNA,IGO GR PPC,IGO8 και IGO8 Greece.....ποιο απο ολα τρεχουμε για εγκατασταση τι διαφορες εχουν μεταξυ τους και τι ακριβως κανει αυτο το IGO?ειναι σαν το Destin k Garmin?

 

Από το φάκελο που είναι η φώτο παρατεταμένο πάτημα και μετά beam file

Όσο για το iGO είναι πρόγραμμα πλοήγησης όπως τα άλλα που λες, λογικά μέσα στον φάκελο iGO θα βρεις το exe του που το τρέχει.

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν μηχανισμοί επαναφοράς χωρίς όμως να διασφαλίζουν σίγουρο αποτέλεσμα το οποίο εξαρτάται από την εκάστοτε περίπτωση.

 

Δεν θα σου συμβούλευα πάντως για την αλλαγή μιας και δεν θα καταλάβεις ιδαίτερη διαφορά. Άσε που το pro2 υποστηρίζει και επίσημα την αναβάθμιση σε 6.5 ενώ το HD όχι.

 

το touch pro 2 το εχω ηδη κανει σε wm 6.5 επισημα και σε καμια περιπτωση δεν θα το αλλαξω για το hd.απλα ηθελα να το παρω και να δοκιμασω καποιον τροπο recovery απο brick γιατι απο οτι καταλαβω μαλλον το εχουν brickari με καποια cooked rom.μπορω να μαθω καποιον τροπο απο αυτους που αναφερεις για επαναφορα?

 

ευχαριστω και παλι

http://www.walldesign.gr[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Καλησπερα παιδια!δεν θυμαμαι αν έχει αναφερθει στο φορουμ και δεν μπορω να βρω απο την αναζητηση τπτ... στο today screen (οχι του TouchFlo) πως μπορω να αλλάξω τα softkeys και να βάλω αυτά που θέλω εγω? ευχαριστω πολυ εκ των προτερων!:rolleyes:

 

softkeymanager_diamond.ARM_WM5.cab

 

Αλλάζει τα soft keys και στα Windows, και στο TouchFlo.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρώ ότι τα mms που δέχομαι είναι από 15 έως 26κ περίπου (αναλόγως την φώτο) αλλά μερικές φορές είναι πολύ μικρά γύρο στα 6-7κ με αποτέλεσμα να μην διακρίνονται, απ'οτι τσεκάρισα το ίδιο μην. σε άλλες συσκευές πάει σωστά.

Δεν ξέρω αν είναι θέμα rom γιατί μου το κάνει με διάφορες!!!

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=562952

εχει δοκιμασει κανεις αυτη την ρομ ? την εχω εδω και μια βδομαδα με win 6.5 και μου φαινεται αρκετα γρηγορη και σταθερη.

make god laugh...
Link to comment
Share on other sites

ερωτισουλα:

ειμαι σπιτι μου, συνδεεται μια χαρα με το wifi μου.

παω στην γκομενα, βρισκει για πρωτη φορα το wifi της, ολα οκ!!

τωρα αν ξαναπαω σπιτι μου, βρισκει μεν το wifi μου, αλλα πρεπει να το ξανακανω συνδεσι.

δεν εχει σαν το αιφοουν, να κραταει στην μνιμι του οποια δικτυα βρισκει κ να κανει μονο του κονεκτ??

merci.........

na zisoun ta giwtompala!!!!!!!!!!!!!! :X
Link to comment
Share on other sites

Αυτο κανω και εγω οπως και σε αλλες συσκευες αλλα δεν βγαζει τιποτα στο παρατεταμενο κρατημα μονο απο το μενου κατω δεξια αλλα δεν εχει επιλογη για μεταβιβαση με Bluetooth μονο με σμσ η μμσ η με mail!
Link to comment
Share on other sites

Αυτο κανω και εγω οπως και σε αλλες συσκευες αλλα δεν βγαζει τιποτα στο παρατεταμενο κρατημα μονο απο το μενου κατω δεξια αλλα δεν εχει επιλογη για μεταβιβαση με Bluetooth μονο με σμσ η μμσ η με mail!

 

Αν το κάνεις από το άλμπουμ δεν σου δίνει αυτήν την επιλογή, μονό από την λίστα εκεί που τις σώζεις....

Αποστόλης [sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ερωτισουλα:

ειμαι σπιτι μου, συνδεεται μια χαρα με το wifi μου.

παω στην γκομενα, βρισκει για πρωτη φορα το wifi της, ολα οκ!!

τωρα αν ξαναπαω σπιτι μου, βρισκει μεν το wifi μου, αλλα πρεπει να το ξανακανω συνδεσι.

δεν εχει σαν το αιφοουν, να κραταει στην μνιμι του οποια δικτυα βρισκει κ να κανει μονο του κονεκτ??

merci.........

σε μενα αν μπω σε ενα ασυρματο δικτυο μου κρατα τις ρυθμισεις και καθε φορα μπαινει αυτοματαειμαι με την topix 3.1.2

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=562952

εχει δοκιμασει κανεις αυτη την ρομ ? την εχω εδω και μια βδομαδα με win 6.5 και μου φαινεται αρκετα γρηγορη και σταθερη.

εχω δοκιμασει και αυτη και πολλες ακομη αλλλα φως δεν εχω δει ακομη συν οτι τρωνε πολλη ραμ (αν ειναι να ξεκινας με 90 mb ....) καλες ρομ και 6.5 βλεπω του PhamQuang και αυτη

http://www.pdaviet.net/showthread.php?t=73225

καλησπερα σε ολους.αν και κατοχος ενος htc touch pro 2 σκεφτομαι να αγορασω ενα hd που βρηκα απο μια αγγελια το οποιο οπως λεει ο φιλος εχει νεκρωσει υστερα απο περασμα σε wm 6.5 και αφου δουλεψε ενα μηνα με αυτα.υπαρχει recovery εαν εχει νεκρωσει λογω του update η δυσκολα?

 

ευχαριστω

αν αυτος που τοχε εχει τεσταρει αν μπορει να το κανει να δουλεψει και δεν τα καταφερε δεν ξερω αν θα καταφερεις τιποτα

γνωμη μου αν δεν μπαινει σε bootloader ειναι για πεταμα

ΠΑΙΔΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΜΕΤΑΧΕΙΡΙΣΜΕΝΟ ΕΙΝΑΙ ΦΟΒΕΡΟ,ΟΘΟΝΑΡΑ ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΕΝΑ ΣΟΒΑΡΟ ΠΡΠΒΛΗΜΑ.ΜΕ ΤΗ ΛΗΨΗ ΤΟΥ WIFI.ΣΤΟ ΑΣΥΡΜΑΤΟ ΜΟΝΤΕΜ ΤΟΥ ΣΠΙΤΙΟΥ ΜΟΥ ΓΙΑ ΝΑ ΕΝΤΟΠΙΣΕΙ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟ ΕΝΑ ΜΕΤΡΟ ΑΠΟΣΤΑΣΗ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΤΟ ΒΡΙΣΚΕΙ.ΕΚΤΟΣ ΑΥΤΟΥ ΑΠΟ ΤΟ ΙΔΙΟ ΣΗΜΕΙΟ ΦΙΛΟΣ ΜΕ ΟΜΝΙΑ 1 ΠΙΑΝΕΙ ΠΟΛΛΑ ΕΛΕΥΘΕΡΑ ΔΙΚΤΥΑ ΓΥΡΩ ΑΠΟ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΕΝΩ ΕΓΩ ΚΑΝΕΝΑ.ΕΚΑΝΑ ΚΑΙ HARD RESET ΜΗΠΩΣ ΓΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΑΛΛΑ ΤΙΠΟΤΑ.ΤΙ ΝΑ ΠΑΙΖΕΙ ΡΕ ΠΑΙΔΕΣ;ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΟ ΠΑΩ ΚΑΠΟΥ ΓΙΑ ΕΠΙΣΚΕΥΗ ΚΑΙ ΕΑΝ ΝΑΙ ΠΟΥ;ΕΚΤΟΣ ΠΑΛΙ ΚΑΙ ΘΕΛΕΙ ΚΑΠΟΙΕΣ ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΙΣ ΞΕΡΩ.ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ;

 

αν στο κανει απο την αρχη και μαλιστα μετα απο hard reset να το πας στο service πρεπει ναχει προβλημα η κεραια του

κοιτα εδω που σε βολευει να το πας

http://www.htc.com.gr/customercare.html

Link to comment
Share on other sites

σε μενα αν μπω σε ενα ασυρματο δικτυο μου κρατα τις ρυθμισεις και καφε φορα μπαινει αυτοματαειμαι με την topix 3.1.2

 

εχω δοκιμασει και αυτη και πολλες ακομη αλλλα φως δεν εχω δει ακομη συν οτι τρωνε πολλη ραμ (αν ειναι να ξεκινας με 90 mb ....) καλες ρομ και 6.5 βλεπω του PhamQuang και αυτη

http://www.pdaviet.net/showthread.php?t=73225

 

αν αυτος που τοχε εχει τεσταρει αν μπορει να το κανει να δουλεψει και δεν τα καταφερε δεν ξερω αν θα καταφερεις τιποτα

γνωμη μου αν δεν μπαινει σε bootloader ειναι για πεταμα

 

 

αν στο κανει απο την αρχη και μαλιστα μετα απο hard reset να το πας στο service πρεπει ναχει προβλημα η κεραια του

κοιτα εδω που σε βολευει να το πας

http://www.htc.com.gr/customercare.html

 

Συγνώμη να ρωτήσω για το htc hd δεν έχει βρει 6.5 επίσημα όπωσ για το diamond 2 πριν λίγες μέρες?

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη να ρωτήσω για το htc hd δεν έχει βρει 6.5 επίσημα όπωσ για το diamond 2 πριν λίγες μέρες?

Ευχαριστώ

 

Όχι και ούτε πρόκειται να βγει.

Και ήταν και ξεκάθαρο εξαρχής ότι όταν με το καλό θα βγουν τα 6.5, μόνο το D2 και το TP2 θα τα βάλουν;)..

Link to comment
Share on other sites

ερωτισουλα:

ειμαι σπιτι μου, συνδεεται μια χαρα με το wifi μου.

παω στην γκομενα, βρισκει για πρωτη φορα το wifi της, ολα οκ!!

τωρα αν ξαναπαω σπιτι μου, βρισκει μεν το wifi μου, αλλα πρεπει να το ξανακανω συνδεσι.

δεν εχει σαν το αιφοουν, να κραταει στην μνιμι του οποια δικτυα βρισκει κ να κανει μονο του κονεκτ??

merci.........

 

Κρατάει κανονικά τις ρυθμίσεις των δικτύων που βρίσκει ή το συνδέεις. Μήπως πειράζεις τις διευθύνσεις ip της συσκευής;

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Για οποιον θελει να δοκιμασει τα 6.5 μπορει να βαλλει τη ρομ του dutty holy 4.11.2009.

Η ρομ δουλευει τελεια,και θα νομιζετε οτι εχετε το hd2

http://www.htcpedia.com

Link to comment
Share on other sites

Σαν καινούργιος κάτοχος του hd (και πρώην κάτοχοσ diamond), ψάχνομαι για ενναλακτική rom. Πρώτο στάδιο αλλαγή interface δοκίμασα το spb 3.5, το οποίο είναι πολύ ωραίο, αλλά μου φαίνεται βαρύ (εκτός του ότι έχει μπλοκάρει τουλάχιστον 3-4 φορές σε δύο ημέρες και απαιτεί επανεκίνηση της συσκευής για να συνέλθει).

Νομίζω πως η καλύτερη λύση είναι η αλλαγή rom, και προσανατολίζομαι προς αυτές που στηρίζονται στα windows mobile 6.5, (σαν καινούργιο λειτουργικό), αλλά θα προτιμούσα κάποια με Ελληνικά. Ποια είναι καλύτερη Ελληνική rom σε 6.5 ή σε 6.1 (εν ανάγκη) που να είναι σταθερή και δοκιμασμένη με πολλές δυνατότητες;

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Δεν θα βρεις κάποια ελληνική που να βασίζεται στα νεότερα builds τόσο σε WM6.5 όσο και σε 6.1

 

Εγώ πάντως μπορώ να προτείνω άφοβα μια αγγλική wm6.1 που δουλεύει απροβλημάτιστα και είναι ταχύτατη... topix 3.1.2

 

Βάζεις και το ελληνικό πληκτρολόγιο GR-EN keyboards.cab (by panosha), βάζεις και την ελληνική μπάρα στις επαφές των windows RandomAccess για WVGA (800*480) (by XavierGR) και δε νομίζω να χρειάζεσαι τίποτε άλλο.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

καλιμερα!!!

μια ερωτισουλα...

εχω βαλει τα μειλ να κανει παραλαβη / αποστολη καθε 24 ωρες.

δεν κανει. εχει καμια αλλι ρυθμισι??

σασ ευχαριστω.........

na zisoun ta giwtompala!!!!!!!!!!!!!! :X
Link to comment
Share on other sites

καλιμερα!!!

μια ερωτισουλα...

εχω βαλει τα μειλ να κανει παραλαβη / αποστολη καθε 24 ωρες.

δεν κανει. εχει καμια αλλι ρυθμισι??

σασ ευχαριστω.........

Εχεις βαλει τις ρυθμισεις GPRS του παροχεα σου?:O
Παναγιώτης
Link to comment
Share on other sites

Εχεις βαλει τις ρυθμισεις GPRS του παροχεα σου?:O

 

παναγιωτη, τα παιρνω μονο οταν ειμαι με wifi.

πρεπει να εχω τισ ρυθμισεισ του παροχεα μου ετσι κ αλλιως??

na zisoun ta giwtompala!!!!!!!!!!!!!! :X
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...