Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμπειρία από service του HD μου μέσω WIND:

 

Αφού είχα δώσει το HTC μου για επισκευή σε κατάστημα της WIND, πήρα το ίδιο πίσω μετά από 11 εργάσιμες μέρες και όχι νέο όπως διαφημίζεται από την εν λόγω εταιρεία, αν το τηλέφωνο δεν έχει επισκευαστεί σε 7 εργάσιμες μέρες. Ανοίγοντάς το, είδα έκπληκτος να εμφανίζεται μπροστά μου το σήμα της COSMOTE (με SIM της WIND πάντα μέσα). Πιθανώς το service πέρασε ROM της COSMOTE και οι τεχνικοί ούτε καν ασχολήθηκαν από εκεί και πέρα. Και προφανώς το πήρα πίσω χωρίς να έχει επιλυθεί το πρόβλημα. Υπάρχει χειρότερη δυσφήμηση για μια εταιρεία από το να σου επισκευάζει κινητό και να στο γυρνάει πίσω προβάλλοντας το logo ανταγωνιστικής εταιρείας; Ελεεινό.

 

Καλό δεν ακούγεται;

 

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

παιδιά υπάρχει περίπτωση να δουλέψει το weather ή το youtube του touch flo 3d με wind plus non-stop? πειραματίστικα από μόνος μ αλλά δεν τα καράφερα!
Link to comment
Share on other sites

Εμπειρία από service του HD μου μέσω WIND:

 

Αφού είχα δώσει το HTC μου για επισκευή σε κατάστημα της WIND, πήρα το ίδιο πίσω μετά από 11 εργάσιμες μέρες και όχι νέο όπως διαφημίζεται από την εν λόγω εταιρεία, αν το τηλέφωνο δεν έχει επισκευαστεί σε 7 εργάσιμες μέρες. Ανοίγοντάς το, είδα έκπληκτος να εμφανίζεται μπροστά μου το σήμα της COSMOTE (με SIM της WIND πάντα μέσα). Πιθανώς το service πέρασε ROM της COSMOTE και οι τεχνικοί ούτε καν ασχολήθηκαν από εκεί και πέρα. Και προφανώς το πήρα πίσω χωρίς να έχει επιλυθεί το πρόβλημα. Υπάρχει χειρότερη δυσφήμηση για μια εταιρεία από το να σου επισκευάζει κινητό και να στο γυρνάει πίσω προβάλλοντας το logo ανταγωνιστικής εταιρείας; Ελεεινό.

 

Καλό δεν ακούγεται;

 

 

To IMEI της συσκευής (το βλέπεις στο αυτοκόλλητο που έχει μόλις βγάλεις την μπαταρία ή *#06#) είναι το ίδιο που γράφει πάνω στο τιμολόγιο αγοράς και στο δελτίο επισκευής;

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Εμπειρία από service του HD μου μέσω WIND:

 

Αφού είχα δώσει το HTC μου για επισκευή σε κατάστημα της WIND, πήρα το ίδιο πίσω μετά από 11 εργάσιμες μέρες και όχι νέο όπως διαφημίζεται από την εν λόγω εταιρεία, αν το τηλέφωνο δεν έχει επισκευαστεί σε 7 εργάσιμες μέρες. Ανοίγοντάς το, είδα έκπληκτος να εμφανίζεται μπροστά μου το σήμα της COSMOTE (με SIM της WIND πάντα μέσα). Πιθανώς το service πέρασε ROM της COSMOTE και οι τεχνικοί ούτε καν ασχολήθηκαν από εκεί και πέρα. Και προφανώς το πήρα πίσω χωρίς να έχει επιλυθεί το πρόβλημα. Υπάρχει χειρότερη δυσφήμηση για μια εταιρεία από το να σου επισκευάζει κινητό και να στο γυρνάει πίσω προβάλλοντας το logo ανταγωνιστικής εταιρείας; Ελεεινό.

 

Καλό δεν ακούγεται;

 

 

Μια χαρα ακουγεται.. Καπου ειχα διαβασει μεσα στο φορουμ για παραπονα που εκανε ενα παιδι και βρηκε ακρη... Θα τα ψαξω να στα δειξω να σου πω...:rolleyes:

 

edit:

Αυτό πρέπει να είναι. Ρίξε μια ματιά και κάνε τον κόπο να το διαβάσεις γιατί μπορεί να βγάλεις άκρη;).

Σημάδια απόλυτης ανικανότητας από τμήμα της WIND

Link to comment
Share on other sites

To IMEI της συσκευής (το βλέπεις στο αυτοκόλλητο που έχει μόλις βγάλεις την μπαταρία ή *#06#) είναι το ίδιο που γράφει πάνω στο τιμολόγιο αγοράς και στο δελτίο επισκευής;

 

Ήταν... πλέον το πήγα απευθείας στο service της HTC και όπως αποδείχτηκε το πρόβλημα για να λυθεί χρειάστηκε αλλαγή μητρικής... οπότε πλέον έχει αλλάξει και το IMEI...

Link to comment
Share on other sites

Εμπειρία από service του HD μου μέσω WIND:

 

Αφού είχα δώσει το HTC μου για επισκευή σε κατάστημα της WIND, πήρα το ίδιο πίσω μετά από 11 εργάσιμες μέρες και όχι νέο όπως διαφημίζεται από την εν λόγω εταιρεία, αν το τηλέφωνο δεν έχει επισκευαστεί σε 7 εργάσιμες μέρες. Ανοίγοντάς το, είδα έκπληκτος να εμφανίζεται μπροστά μου το σήμα της COSMOTE (με SIM της WIND πάντα μέσα). Πιθανώς το service πέρασε ROM της COSMOTE και οι τεχνικοί ούτε καν ασχολήθηκαν από εκεί και πέρα. Και προφανώς το πήρα πίσω χωρίς να έχει επιλυθεί το πρόβλημα. Υπάρχει χειρότερη δυσφήμηση για μια εταιρεία από το να σου επισκευάζει κινητό και να στο γυρνάει πίσω προβάλλοντας το logo ανταγωνιστικής εταιρείας; Ελεεινό.

 

Καλό δεν ακούγεται;

 

Προφανώς κάποιος έβαλε μέσα κάρτα της cosmote και σου άλλαξε το boot screen.Αυτό για να το αλλάξεις πρέπει να βρείς το αυθεντικό ή όποιο άλλο θές και να το περάσεις ακριβώς όπως περνάς μια rom αφού πρώτα κάνεις USPL ή HSPL

斯塔夫罗斯 :O

Link to comment
Share on other sites

@ soom

 

Δεν είναι μόνο ανίκανοι δυστυχώς στην WIND, αλλά κουτοπόνηροι... αλλά σκέφτομαι να το κυνηγήσω λίγο το θέμα... όχι πια για αντικατάσταση της συσκευής μου, αλλά για να σταματήσει αυτή η κοροϊδία με τη "Δέσμευση επισκευής"... αφού δεν το τηρούν, δε γίνεται να τους αφήνουν να το διαφημίζουν...

Link to comment
Share on other sites

Εμπειρία από service του HD μου μέσω WIND:

 

Αφού είχα δώσει το HTC μου για επισκευή σε κατάστημα της WIND, πήρα το ίδιο πίσω μετά από 11 εργάσιμες μέρες και όχι νέο όπως διαφημίζεται από την εν λόγω εταιρεία, αν το τηλέφωνο δεν έχει επισκευαστεί σε 7 εργάσιμες μέρες. Ανοίγοντάς το, είδα έκπληκτος να εμφανίζεται μπροστά μου το σήμα της COSMOTE (με SIM της WIND πάντα μέσα). Πιθανώς το service πέρασε ROM της COSMOTE και οι τεχνικοί ούτε καν ασχολήθηκαν από εκεί και πέρα. Και προφανώς το πήρα πίσω χωρίς να έχει επιλυθεί το πρόβλημα. Υπάρχει χειρότερη δυσφήμηση για μια εταιρεία από το να σου επισκευάζει κινητό και να στο γυρνάει πίσω προβάλλοντας το logo ανταγωνιστικής εταιρείας; Ελεεινό.

 

Καλό δεν ακούγεται;

 

 

Οχι φιλε μου....

Εγω το δικο μου που το πηρα απο ενα παλικαρι το τηλεφωνο ηταν αγορασμενο απο WIND και δουλευε με sim φυσικα της WIND....

Μολις το παρελαβα εβαλα την δικη μου sim(Cosmote)και υστερα απο hard reset που του εκανα(για ευνοητους λογους)και αφου μου ζητησε οτι βρεθηκε καρτα Cosmote να παρει τις ρυθμησης του ειπα o.k και απο τοτε βγαζη το λογοτυπο της Cosmote οπως ακριβως στο βιντεακι σου...

Οποτε πιθανως να δοκιμαστηκε απο τεχνικους με καρτα Cosmote και αφετερου να ξεχαστηκε να γινει hard reset....

Βαλε μεσα την καρτα σου κανε ενα hard reset και μολις σου πει οτι βρεθηκαν ρυθμησης να τις παρει αυτοματα πατα o.k και θα σου παρει τις ρυθμησης της WIND..... :p :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ok παιδιά αλλά χάνετε την ουσία. Το θέμα με το λογότυπο είναι το αστείο της υπόθεσης. Σας ξεφεύγει κάτι πιο σοβαρό. Η συσκευή έπρεπε να αντικαταστηθεί πλήρως και όχι να του τη δώσουν επισκευασμένη μιας και δεσμεύεται η Wind ότι αντικαθιστά τη συσκευή αν περάσουν 7 μέρες.

 

Φίλε μου εγώ στη θέση σου θα έκανα φασαρία και θα ζητούσα αντικατάσταση έχοντας τα χαρτιά που δείχνεις στο βίντεο...

Link to comment
Share on other sites

@ soom

 

Δεν είναι μόνο ανίκανοι δυστυχώς στην WIND, αλλά κουτοπόνηροι... αλλά σκέφτομαι να το κυνηγήσω λίγο το θέμα... όχι πια για αντικατάσταση της συσκευής μου, αλλά για να σταματήσει αυτή η κοροϊδία με τη "Δέσμευση επισκευής"... αφού δεν το τηρούν, δε γίνεται να τους αφήνουν να το διαφημίζουν...

 

Μην το αφήσεις.

Δες και αυτό:

Wind «Δέσμευση Επισκευης» που δεν έγινε - Απόψεις;/

Και στην τελική στείλε ενα πμ στον Sovjohn να σου δώσει ιδέες γιατί φαίνεται να το έχει ψαξει. Διάβασε και το παραπανω. Αυτα τα δυο διαβασα και αποφασισα να μην πλησιασω ουτε εξω απο καταστημα WIND...:X:mad:

 

Έβαλα την lite του Onko 3 Ιουνιου.. Δεν μου αρεσει. Καλυτερη η τοπιξ 3.. Βεβαια καλυτερη ακομα πρεπει να ειναι η λιτε του ονκο στην υπογραφη του ζαχαρακη, αλλα θελει αλλο spl και βαριεμαι να μπω στην διαδικασια αλλαξε spl παλι σε επισημο και ξανακανε παλι τα ιδια, οποτε θα ξαναβαλω την τοπιξ 3....

Ίσως βέβαια πρωτα να παιξω λιγο με το μανιλα που έχει η λιτε και είναι εργοστασιακό...:)

Link to comment
Share on other sites

Ok παιδιά αλλά χάνετε την ουσία. Το θέμα με το λογότυπο είναι το αστείο της υπόθεσης. Σας ξεφεύγει κάτι πιο σοβαρό. Η συσκευή έπρεπε να αντικαταστηθεί πλήρως και όχι να του τη δώσουν επισκευασμένη μιας και δεσμεύεται η Wind ότι αντικαθιστά τη συσκευή αν περάσουν 7 μέρες.

 

Φίλε μου εγώ στη θέση σου θα έκανα φασαρία και θα ζητούσα αντικατάσταση έχοντας τα χαρτιά που δείχνεις στο βίντεο...

 

Αυτό όντως είναι το νόημα του βίντεο και του post το λογότυπο από πλευράς γελοιότητας και η μη τήρηση της δέσμευσης από την WIND... τα υπόλοιπα που γράφτηκαν τα είχα κάνει (πριν το δώσω πλέον απευθείας στην HTC και γίνει αλλαγή μητρικής), δεν ήταν εκεί το πρόβλημα...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό όντως είναι το νόημα του βίντεο και του post το λογότυπο από πλευράς γελοιότητας και η μη τήρηση της δέσμευσης από την WIND... τα υπόλοιπα που γράφτηκαν τα είχα κάνει (πριν το δώσω πλέον απευθείας στην HTC και γίνει αλλαγή μητρικής), δεν ήταν εκεί το πρόβλημα...

 

Φίλε prozac_gr, και γείτονα, μην το αφήσεις.. Τους κλέφτες...:mad::mad:

 

Αν δεν είναι σε θέση να καλύψουν τις δεσμεύσεις τους, να μην τις κάνουν. Κάνε σίγουρα φασαρία. Μην το αφήσεις έτσι.

Link to comment
Share on other sites

 

Έβαλα την lite του Onko 3 Ιουνιου.. Δεν μου αρεσει. Καλυτερη η τοπιξ 3.. Βεβαια καλυτερη ακομα πρεπει να ειναι η λιτε του ονκο στην υπογραφη του ζαχαρακη, αλλα θελει αλλο spl και βαριεμαι να μπω στην διαδικασια αλλαξε spl παλι σε επισημο και ξανακανε παλι τα ιδια, οποτε θα ξαναβαλω την τοπιξ 3....

Ίσως βέβαια πρωτα να παιξω λιγο με το μανιλα που έχει η λιτε και είναι εργοστασιακό...:)

 

Aλεξανδρε οντως οι ρομ του ιουνιου του onko δεν.....

 

οι προηγουμενες που προτενει ο Δημητρης ειναι οντως πολυ καλες....

 

επιμενεις για τοπιξ 3 ???:D

 

capacitive οθονη τι σημαινει ?

Link to comment
Share on other sites

Aλεξανδρε οντως οι ρομ του ιουνιου του onko δεν.....

 

οι προηγουμενες που προτενει ο Δημητρης ειναι οντως πολυ καλες....

 

επιμενεις για τοπιξ 3 ???:D

 

capacitive οθονη τι σημαινει ?

 

-topix και ξερο ψωμι :lol:

-•Χωρητική (Capacitive)

 

Μια επιφάνεια χωρητικής οθόνης αφής είναι καλυμμένη με ένα υλικό, συνήθως οξείδιο του ινδίου-κασσίτερου, που οδηγεί ένα συνεχές ηλεκτρικό ρεύμα στον αισθητήρα. Ο αισθητήρας ως εκ τούτου παρουσιάζει ένα ακριβώς ελεγχόμενο πεδίο από αποθηκευμένα ηλεκτρόνια τόσο στον οριζόντιο όσο και στον κατακόρυφο άξονα. Το ανθρώπινο σώμα είναι επίσης μια ηλεκτρική συσκευή η οποία έχει αποθηκεύσει ηλεκτρόνια και κατά συνέπεια παρουσιάζει χωρητικότητα. Οι αισθητήρες χωρητικότητας δουλεύουν βασισμένοι στην εγγύτητα, και δεν χρειάζεται να έρθουν σε επαφή άμεσα για να ενεργοποιηθούν.

Είναι μια αξιόπιστη τεχνολογία που χρησιμοποιείται σε ένα ευρύ φάσμα εφαρμογών, όπως σημεία πώλησης, βιομηχανικοί έλεγχοι, καθώς και περίπτερα ενημέρωσης του κοινού.

Έχει μεγαλύτερη ακρίβεια από την αντιστασιακή τεχνολογία, αλλά ανταποκρίνεται μόνο σε επαφή με δάχτυλο και δεν θα λειτουργήσει με ένα χέρι καλυμμένο σε γάντι ή με γραφίδα. Οι χωρητικές οθόνες αφής μπορούν επίσης να υποστηρίξουν multi touch. Ένα καλό παράδειγμα αυτού είναι το iPhone και το iPod Touch της Apple.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια προσπαθω να βαλω τη εργοστασιακη ρομ 1.56 ... απο υπογραφη ζαχαρακη αλλα μου κολλαει συνεχως στο 0 % ... υπαρχει καποιοσ τροπος για να την εγκαταστησω ?
Παύλος
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει περίπτωση με τον opera που έχει ήδη μέσα, να το πειράξουμε κάπως για να βλέπουμε youtube? όλο το απόγευμα διαβάζω στο internet αλλά δεν βρήκα μια λύση που να δουλεύει. εσείς πως τα καταφέρατε?
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια προσπαθω να βαλω τη εργοστασιακη ρομ 1.56 ... απο υπογραφη ζαχαρακη αλλα μου κολλαει συνεχως στο 0 % ... υπαρχει καποιοσ τροπος για να την εγκαταστησω ?

 

την επισημη ρομ 1.56 μπορεις να την κατεβασεις απο εδω

http://www.htc.com/europe/SupportDownload.aspx?p_id=179&cat=2&dl_id=533

συμπληρωνοντας το imei σου και ακολουθωντας τις οδηγιες που αναφερει

 

δοκιμασε και αν εχεις προβλημα πες μας τι ακριβως κανεις και που σου κολλαει

------------------------------

@l3ft3r1s

κοιτα εδω μηπως σε βοηθησει

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει περίπτωση με τον opera που έχει ήδη μέσα, να το πειράξουμε κάπως για να βλέπουμε youtube? όλο το απόγευμα διαβάζω στο internet αλλά δεν βρήκα μια λύση που να δουλεύει. εσείς πως τα καταφέρατε?

 

Εδώ, αφού πρώτα διαβάσεις προσεκτικά τις οδηγίες (έχει και how-to για noobs :cool:)

 

Στο HD μου δουλεύει μια χαρά, στο pro όμως όχι... αν και το youtube σέρνεται για κάποιο λόγο στον opera, καλύτερα να χρησιμοποιήσεις την εφαρμογή της htc.

...now I realise that I can't turn back, the future is here to stay...

...but hey, we're just children of tomorrow, hanging on to yesterday...

==================================================

Τρίτη έως Πέμπτη, 18:00-20:00, στον Queen Radio

Link to comment
Share on other sites

@l3ft3r1s

κοιτα εδω μηπως σε βοηθησει

το δοκίμασα. μόνο η mobile έκδοση του youtube στέλνει video στο ppc και αυτό προσπαθεί ανεπιτυχώς να τα ανοίξει με τον windows media player, όχι με το tcpmp. :(

 

Εδώ, αφού πρώτα διαβάσεις προσεκτικά τις οδηγίες (έχει και how-to για noobs :cool:)

 

Στο HD μου δουλεύει μια χαρά, στο pro όμως όχι...

ευχαριστώ πολύ, θα το δοκιμάσω τώρα. δεν το είχα βρει πριν αυτό.

edit: επιτέλους! μια απλή λύση! works like a charm!

 

αν και το youtube σέρνεται για κάποιο λόγο στον opera, καλύτερα να χρησιμοποιήσεις την εφαρμογή της htc.

ναι είναι πιο ωραία, αλλά δεν παίζει με wind plus non-stop... δες εδώ:

 

παιδιά υπάρχει περίπτωση να δουλέψει το weather ή το youtube του touch flo 3d με wind plus non-stop? πειραματίστικα από μόνος μ αλλά δεν τα καράφερα!
Link to comment
Share on other sites

Και μια ερώτηση: Τον παλιό Opera 9.5 πως μπορώ να τον βγάλω και να βάλω τον 9.7Β? Μου άρεσε πάρα πολύ και εκτός αυτού, στην Lite του Onko ήταν ο πρώτος που στο acid3.acidtests.org έβγαλε 100/100.. Δεν ξέρω τι ακριβώς κάνει εκεί, αλλά κάπου το διάβασα στο νετ για το site αυτό και μπήκα και το δοκίμασα...

Λίγο που δοκίμασα τον 9.7, καθώς και από τα screenshots, μου φάνηκε δεν είχε zoom bar... ίσως και να τα ιδέα μου!

Link to comment
Share on other sites

Λίγο που δοκίμασα τον 9.7, καθώς και από τα screenshots, μου φάνηκε δεν είχε zoom bar... ίσως και να τα ιδέα μου!

 

εχει zoom bar, αλλα εμαφανιζετε μονο εαν το επιλεξεις εσυ απο το μενου...

 

η τοπιξ 3 καλη λεμε...!!!:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα. Το radio 1.17 μου φαινεται οτι δεν εχει πολυ καλο σημα gsm. Αλλος που το φοραει?

 

εμενα καλυετρη ειναι απο 1.14 ... τωρα μονο για 1.13 μου φανηκε πανω κατω ιδια .. δεν ξερω εμεινα με αυτην εγω :wacko: κλειδωνει αμεσως το gps σε μενα η 1.17

Παύλος
Link to comment
Share on other sites

πισω στην onko με μανιλα....με 1.14 hspl....:D:D:D:D:D:D

 

Και εγώ το ψήνω...! :)

 

Αλλά βαριέμαι την διαδικασία. Ίσως βάλω την SL του onko και του πετάξω το μανιλα που δίνει ο Δημήτρης στην υπογραφή του..

 

Αν και αυτή η L που δίνει στις 3/06, ενώ της έχω βάλει και βγάλει ότι υπάρχει και δεν υπάρχει, άχνα δεν βγάζει.. Δεν είναι και άσχημη...

Βέβαια, πάω για 3ο HR γιατί απλά ξανάβαλα αυτό:http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=4505588&postcount=578

Και μεχρι στιγμης δεν ξερω αν και πως βγαίνει...

 

 

Επίσης, θέλω αν καποιος ξέρει έναν τρόπο να πετάξω τον Opera που έχει ήδη μέσα, να μου τον πει γιατί δεν τον θέλω, και θέλω τον 9.7beta. Πιο πολύ μου αρέσει..

 

Επίσης, θα μπορούσε κάποιος να μου πει δυο τρια πραγματάκια παραπάνω για το πως βάζουμε στην Whitelist του Gsensor καποιο προγραμμα?

 

http://forum.xda-developers.com/showpost.php?p=3949131&postcount=96

Εδώ είναι μια λίστα και στις προηγούμενες σελίδες είχα ορισμένα παραδείγματα.

Τι πρεπει να γραψω με καποιος registry editor για να δουλεψει? Και αν δεν υπαρχει, τι δημιουργω? String? Value? Τι? Τα εχω μπερδεμενα παρα πολυ αυτα...:wacko:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...