Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ότι και να κάνεις φίλε μου δυστυχώς την πάτησες :(... είναι πολύ δύσκολο να κάνεις κάτι τώρα εφόσον δέν έκανες κάτι την στιγμή που το αγόρασες. Εσύ μπορεί να τους λές πως έχουν τα πράγματα αλλά αυτοί θα σου λένε το αντίθετο. Τσέκαρε το ΙΜΕΙ του κινητού με αυτό που αναγράφεται στην απόδειξη... καθόλου περίεργο να το άλλαξε κάποιος υπάλληλος με το δικό του ή όπως κάνει το mediamark με τις επιστροφές των πελατών (μέσα σε 14 μέρες από την αγορά)... τα καθαρίζουν και τα ξαναβάζουν στα ράφια... το ξέρατε αυτό για το mediamark; Το 30-40% των προϊόντων τους είναι χρησιμοποιημένα και τα πουλάνε για καινούργια. Αυτό το έμαθα από φίλο που δουλέει στο service.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ότι και να κάνεις φίλε μου δυστυχώς την πάτησες :(... είναι πολύ δύσκολο να κάνεις κάτι τώρα εφόσον δέν έκανες κάτι την στιγμή που το αγόρασες. Εσύ μπορεί να τους λές πως έχουν τα πράγματα αλλά αυτοί θα σου λένε το αντίθετο. Τσέκαρε το ΙΜΕΙ του κινητού με αυτό που αναγράφεται στην απόδειξη... καθόλου περίεργο να το άλλαξε κάποιος υπάλληλος με το δικό του ή όπως κάνει το mediamark με τις επιστροφές των πελατών (μέσα σε 14 μέρες από την αγορά)... τα καθαρίζουν και τα ξαναβάζουν στα ράφια... το ξέρατε αυτό για το mediamark; Το 30-40% των προϊόντων τους είναι χρησιμοποιημένα και τα πουλάνε για καινούργια. Αυτό το έμαθα από φίλο που δουλέει στο service.

 

:blink::blink::mad:

Σοβαρολογεις...???

 

Ε οχι ρε .... μου... Παντου .....ς να μας πιασουνε δηλαδη?!:mad:

 

Τελικα, η το ανοιγεις μπροστα τους, σκιζοντας επιτοπου τα χαρτακια που βαζουν για να σου δειχνουν οτι ειναι κλειστα. Αλλιως καλυτερα να μην το παρεις...

Αν δεν δω χαρτακι εκει που ανοιγει σφραγισμενο, δεν ξαναγοραζω ΚΑΝΕΝΑ προιον. Απο κανενα μαγαζι...

 

Αν ειναι δυνατον κατι πραγματα....

Link to comment
Share on other sites

Ένα προϊόν ΠΑΝΤΑ πρέπει να έχει εξωτερική ζελατίνα ή αυτοκόλλητο ασφαλείας από το εργοστάσιο παρασκευής του. Αυτό για τα mediamarkt είναι 1000% σίγουρο και γίνεται πιό πολύ στα laptop... έχουν τρελές επιστροφές από πελάτες.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες - μπορείτε να με βοηθήσετε παρακαλώ: έχω φορτωμένη την τελευταία μαμίσια rom χωρίς ιδιαίτερα προγράμματα κλπ. ... μπορείς να πεις "του κουτιού". Προχθές έπαιζα με το tab του καιρού. Εβαλα καινούργια πόλη συγκεκριμένα την papeete / French Polynisia. Πρόσεξα ότι η ημερομηνία και ώρα που δίνει είναι άλλα αντί άλλων! συγκεκριμένα, ενώ έπρεπε να μου δείχνει την ώρα ως GMT -10 την δείχνει πότε ως GMT+10 και πότε ως GMT+8. Η πλάκα είναι ότι εάν προσθέσω την Χονολουλού της Χαβάης (που ανήκει και αυτή στην ίδια ζώνη), την τελευταία μου την δείχνει σωστά!.

Υπάρχει κάποια λύση? μπορεί στα γρήγορα κάποιος φίλος να δοκιμάσει το ίδιο στο δικό του HD και να μου πεί αν βλέπει τα ίδια πράγματα?

Ευχαριστώ

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως τα settings του θα είναι σε κάποιο *.xml αρχείο (μπορεί να κάνω και λάθος)... για κάνε ένα search στα αρχεία του κινητού και πειραματίσου.
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως τα settings του θα είναι σε κάποιο *.xml αρχείο (μπορεί να κάνω και λάθος)... για κάνε ένα search στα αρχεία του κινητού και πειραματίσου.

πως να κάνω search? μπορείς να με κατευθείνεις?

Σωτήρης
Link to comment
Share on other sites

Σύνδεσε το με active sync στο pc και κάνε browse στα αρχεία της συσκευής (όχι κάρτα μνήμης) μέχρι να βρείς τον φάκελο του touch flow 3D... τώρα που είναι ακριβός δεν θυμάμαι γιατί δεν έχω κάποιο WM κινητό μπροστά μου αλλά νομίζο ότι βρίσκονται ή στα program files ή στα windows...

 

Άλλη λύση είναι να κάνεις ένα hard reset το κινητό μήπως και είναι κάποιο κόλλημα... έχεις custome rom ή original;

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά.

 

Ήθελα να ρωτήσω μήπως ξέρετε κάποιο προγραμματάκι που να παίζει με υπότιτλους ταινίες XVID.

 

Συγκεκριμένα θα ήθελα αναπαραγωγή κάποιων επεισοδίων desperate housewives τα οποία δεν παίζονται στην Ελλάδα, αλλά θα ήθελα να αναπαράγονται και οι υπότιτλοι οι οποίοι είναι σε ξεχωριστό αρχείο από την ταινία.

 

Αν δεν υπάρχει τέτοιο προγραμματάκι, μήπως ξέρετε κανένα άλλο τρόπο ;

Βαλάντης:lol:
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά.

 

Ήθελα να ρωτήσω μήπως ξέρετε κάποιο προγραμματάκι που να παίζει με υπότιτλους ταινίες XVID.

 

Συγκεκριμένα θα ήθελα αναπαραγωγή κάποιων επεισοδίων desperate housewives τα οποία δεν παίζονται στην Ελλάδα, αλλά θα ήθελα να αναπαράγονται και οι υπότιτλοι οι οποίοι είναι σε ξεχωριστό αρχείο από την ταινία.

 

Αν δεν υπάρχει τέτοιο προγραμματάκι, μήπως ξέρετε κανένα άλλο τρόπο ;

 

Δεν εχω προσπαθησει να δω ταινια ποτε σε κινητο. Προσπαθησα μια φορα να το βαλω στο xperia αλλα δεν τα καταφερα, αλλα αυτο πριν απο αρκετο καιρο και δεν εδωσα και την δεουσα σημασια. Απο περιέργεια και μονο ηθελα.

Κοιτα, λοιπον, εδω:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=224251

και επισης μπορει να σε βοηθήσει ή να σε καλύψει και αυτο που γραφει εδω ο φιλος breaveheart. Και αυτο ηθελα να το κανω αλλα επισης δεν δοκιμασα. Θελω ομως καποια στιγμη.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=229674

 

Αυτα.:shifty:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,

ποσταρω για να αποδοσω τα ευσημα στη ace hellas για την αψογη εξηπυρετηση που μου προσεφερε στο προβλημα μου. Το κινητο μου εμεινε στ 18 / 8 απο οθονη και στις 19/ 8 πηγε στο σερβις. Μου ειπε η κοπελα στη Αγια Παρασκευη πως σε 4 εργασιμες θα ειναι ετοιμο. Καθολη την διαρκεια που το κινητο παρεμενε μεασ στο σερβις ειχα τη δυνατοτητα μεσω του σαιτ της ace να βλεπω την πορεια του ελεγχου. Ακριβώς την 4η μερα δλδ σημερα ελαβα μηνυμα στο κινητο μου πως η συσκευη μου επισκευαστηκε και ειναι ετοιμη για παραλαβη. Πηγα παρελαβα και λειτουργει αψογα.

 

Αυτο για να μην γκριναιζουμε μονο....:D

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

 

Αυτο για να μην γκριναιζουμε μονο....:D

 

και καλα εκανες και το ανεφερες!!:!:

να λεμε και τα καλα οχι μονο τα στραβα :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα,

ποσταρω για να αποδοσω τα ευσημα στη ace hellas για την αψογη εξηπυρετηση που μου προσεφερε στο προβλημα μου. Το κινητο μου εμεινε στ 18 / 8 απο οθονη και στις 19/ 8 πηγε στο σερβις. Μου ειπε η κοπελα στη Αγια Παρασκευη πως σε 4 εργασιμες θα ειναι ετοιμο. Καθολη την διαρκεια που το κινητο παρεμενε μεασ στο σερβις ειχα τη δυνατοτητα μεσω του σαιτ της ace να βλεπω την πορεια του ελεγχου. Ακριβώς την 4η μερα δλδ σημερα ελαβα μηνυμα στο κινητο μου πως η συσκευη μου επισκευαστηκε και ειναι ετοιμη για παραλαβη. Πηγα παρελαβα και λειτουργει αψογα.

 

Αυτο για να μην γκριναιζουμε μονο....:D

 

 

όταν γίνεται σωστή εξυπηρέτηση στην Ελλάδα, είναι άξιο σεβασμού και χειροκροτήματος.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Μπράβο στo service της HTC τις περισσότερες φορές που ακούω για αυτό πάντα καλά λόγια λένε... παράδειγμα προς μίμηση για τα service των άλλων εταιρειών... να μήν λέμε ονόματα τώρα... ;);););)
Link to comment
Share on other sites

παιδια υπαρχει τροπος να αποκλείσω την επανακληση του τελευταίου αριθμού απο το bluetooth handsfree που εχω ?

 

γιατι ορισμενες φορες καταλαθος το κουμπι πατιέται χωρις να το θελω....:(

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση, αν και μαλλον θα επρεπε να την γραψω στο θεμα του pro 2, αλλα εδω βλεπω πως ειστε περισσοτεροι και επειδη εχει να κανει με το touchflo ειπα να ποσταρω εδω.

Παρατηρησα πως οταν μου ερχονται μηνυματα και μεηλ, δεν εμφανιζεται ο αριθμος τους στην καρτελα του touchflo, καθως επισης δεν λειτουργει το κουμπι κατω αριστερα που γραφει "Τηλεφωνο". Ξαναειχε συμβει αυτο, εκανα format, λυθηκε, και τωρα γινεται παλι. Εχουμε καμια ιδεα τι παιζει? Εν τω μεταξυ 5-6 προγραμματα μονο εχω προλαβει να του περασω, τιποτα ιδιαιτερο.. Ευχαριστω..

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε να κάνεις Hard Reset και να μην περάσεις κανένα πρόγραμμα. Αν δεν σου κάνει κάτι σημαίνει ότι φταίει ένα από τα προγράμματα που έχεις εγκαταστήσει
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση, αν και μαλλον θα επρεπε να την γραψω στο θεμα του pro 2, αλλα εδω βλεπω πως ειστε περισσοτεροι και επειδη εχει να κανει με το touchflo ειπα να ποσταρω εδω.

Παρατηρησα πως οταν μου ερχονται μηνυματα και μεηλ, δεν εμφανιζεται ο αριθμος τους στην καρτελα του touchflo, καθως επισης δεν λειτουργει το κουμπι κατω αριστερα που γραφει "Τηλεφωνο". Ξαναειχε συμβει αυτο, εκανα format, λυθηκε, και τωρα γινεται παλι. Εχουμε καμια ιδεα τι παιζει? Εν τω μεταξυ 5-6 προγραμματα μονο εχω προλαβει να του περασω, τιποτα ιδιαιτερο.. Ευχαριστω..

 

Δοκίμασε να κάνεις Hard Reset και να μην περάσεις κανένα πρόγραμμα. Αν δεν σου κάνει κάτι σημαίνει ότι φταίει ένα από τα προγράμματα που έχεις εγκαταστήσει

 

Αν δεν σου κανει κοπος, γραψε και ποια προγραμματα ειναι αυτα.

Κανονικα το γραφει. Με ενα πρασινο κυκλακι που μεσα εχει ενα νουμερακι(αναλογως με το ποσα εχεις λαβει).

Βεβαια, για να μην λειτουργει το κουμπι τηλεφωνο, αλλα να δουλευει μετα απο hardreset απορρίπτεται το θεμα hardware προβληματος.

Αλλα να εισαι σιγουρος οτι την δουλεια στην κανει ενα απο αυτα τα προγραμματα που βαζεις. Γιατι δουλευει κανονικα οπως λες μετα απο format.;)

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα παιδια. Τελικα εβγαλα ακρη, πριν κανω φορμαρισμα κατηργησα ενα ενα τα προγραμματα που ειχα βαλει και μαλλον το προβλημα το εκανε το τελευταιο που ειχα βαλει το οποιο ενεργοποιουσε το ραδιοφωνο της συσκευης... Οποτε λυθηκε πιστευω και ελπιζω οχι προσωρινα. Τα αλλα που ειχα μεσα ειναι το nodata, spb wireless monitor, resco file explorer, core player. Δυο μερες το εχω, δεν εχω προλαβει να το λιωσω ακομα :)

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

έχω κάνει 2-3 γρατζουνιές στο HD μου... τίποτα το σοβαρό, όμως φαίνεται αν το δεις υπό κάποια γωνία στον ήλιο. Πήρα μεμβράνη προστατευτική για την οθόνη όμως πριν την βάλω, μου είπαν καλό θα ήταν να περάσω την οθόνη με μια αλοιφή για να "γεμίσω" τις γρατζουνιές και μετά να βάλω το προστατευτικό.

 

Ποια αλοιφή προτείνετε και από που μπορώ να την πάρω ;

 

Θα προτιμούσα από Ελλάδα για γρήγορα και ας κοστίσει λίγο παραπάνω.

 

Ευχαριστώ παίδες :)

Νίκος,

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω ακούσει για κάτι τέτοιο ξανά. Δεν μου φαίνεται και πολύ σόι μια τέτοια λύση πάντως, φοβάμαι τι επιπτώσεις μπορεί να έχει στην ευαισθησία της οθόνης.

Δεν κάνεις τον κόπο να ρωτήσεις και στην ACE μήπως έχουν ανάλογη εμπειρία;

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Καλημέρα,

 

έχω κάνει 2-3 γρατζουνιές στο HD μου... τίποτα το σοβαρό, όμως φαίνεται αν το δεις υπό κάποια γωνία στον ήλιο. Πήρα μεμβράνη προστατευτική για την οθόνη όμως πριν την βάλω, μου είπαν καλό θα ήταν να περάσω την οθόνη με μια αλοιφή για να "γεμίσω" τις γρατζουνιές και μετά να βάλω το προστατευτικό.

 

Ποια αλοιφή προτείνετε και από που μπορώ να την πάρω ;

 

Θα προτιμούσα από Ελλάδα για γρήγορα και ας κοστίσει λίγο παραπάνω.

 

Ευχαριστώ παίδες :)

http://www.tech4u.gr/gr-DISPLEX-MOBILE
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
το εχω δοκιμασει αλλα οχι σε οθονη αφης,οποτε μην σε παρω στον λαιμο μου,κανει δουλεια αλλα σε ελαφριες γρατζουνιες
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα αν ξέρει κάποιος να με βοηθήσει.Ένας φίλος και εξωτερικός συνεργάτης αγόρασε το HD από τη Wind.Ο συγκεκριμένος είναι Ιταλός και όπως είναι φυσικό δεν τον βολεύει η ελληνική γλώσσα ούτε τα αγγλικά που έχει σαν 2η επιλογή.Στη Wind του είπανε ότι μπορεί να αλλάξει γλώσσα αλλά πρέπει να το κάνει η εδώ αντιπροσωπεία (Ace Hellas).Επικοινώνησα τηλεφωνικά χθες με το τεχνικό τους τμήμα αλλά μου είπαν ότι δεν γίνετε αλλάγη γλώσσας εφ'όσον έχει αγοραστεί στην Ελλάδα.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να μπουν Ιταλικά?Να αλλάξω rom και αν ναι ποια να βάλω που να υποστηρίζει ιταλικά?Η απώλεια της εγγύησης δεν τον απασχολεί γιατί έτσι κι αλλιώς δεν το χρησιμοποιεί μέχρι να βρει λύση στο συγκεκριμένο.

Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα αν ξέρει κάποιος να με βοηθήσει.Ένας φίλος και εξωτερικός συνεργάτης αγόρασε το HD από τη Wind.Ο συγκεκριμένος είναι Ιταλός και όπως είναι φυσικό δεν τον βολεύει η ελληνική γλώσσα ούτε τα αγγλικά που έχει σαν 2η επιλογή.Στη Wind του είπανε ότι μπορεί να αλλάξει γλώσσα αλλά πρέπει να το κάνει η εδώ αντιπροσωπεία (Ace Hellas).Επικοινώνησα τηλεφωνικά χθες με το τεχνικό τους τμήμα αλλά μου είπαν ότι δεν γίνετε αλλάγη γλώσσας εφ'όσον έχει αγοραστεί στην Ελλάδα.

Υπάρχει κάποιος τρόπος να μπουν Ιταλικά?Να αλλάξω rom και αν ναι ποια να βάλω που να υποστηρίζει ιταλικά?Η απώλεια της εγγύησης δεν τον απασχολεί γιατί έτσι κι αλλιώς δεν το χρησιμοποιεί μέχρι να βρει λύση στο συγκεκριμένο.

Ευχαριστώ.

 

Μάλλον θα φάω ντομάτες αλλά μήπως μπορείτε να μου πείτε που είναι η επιλογή γλώσσας;

Stormrain@insomnia.gr

 

Πέτρος

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...