Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά πλάκα κάνω, αλλά όπως και να είναι, μιλάμε για παράνομο λογισμικό και συ αναφέρεις ποιός το ανέβασε και που:p Anyway, never mind

 

To φανταστικα οτι θα εκανα μ@λ@κι@...! Σε παρακαλω, κανε μια διορθωση στο quote να σβησεις ονομα και που το βρηκα... Στο δικο μου το εσβησα...!

 

Συγγνωμηηηη......:X:cry::X:cry::X:cry::X

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κάτι άσχετο. Έβαλα ένα mirror screen protector (συγκεκριμένα αυτό εδώ) στο HD και βλέπω σαν να έχει "σκοτεινιάσει" λίγο η οθόνη. Μάλλον είναι φυσιολογικό απλά μήπως υπάρχει κανένας τρόπος να δυναμώσω το φωτισμό για να βλέπω καλύτερα?? Γιατί απο τις ρυθμίσεις δεν έβρισκα τίποτα. Και τα mirror είναι κάλα ή να πάρω κανένα άλλο?? Ρωτάω γιατί λερώνετε αν το ακουμπάς με το δάκτυλο και φένετε πολύ έντονα μετά (ενοχλεί και λίγο).

my Desktop PC: Intel Core I7-920 2.66GHz - OCZ Gold Low Voltage 6GB 1600MHz - Sapphire 5850 SVGA 1GB - Asus P6T - 2XWD Caviar Blue 640GB - Windows 7 Professional 64bit GR

my Phones: HTC HD (Dutty's HD WM6.5 Leo Holly Grail R0) - HTC Desire AMOLED (AOSP Oxygen v2.0.3 Android 2.3 Gingerbread)

Σταύρος

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άσχετο. Έβαλα ένα mirror screen protector (συγκεκριμένα αυτό εδώ) στο HD και βλέπω σαν να έχει "σκοτεινιάσει" λίγο η οθόνη. Μάλλον είναι φυσιολογικό απλά μήπως υπάρχει κανένας τρόπος να δυναμώσω το φωτισμό για να βλέπω καλύτερα?? Γιατί απο τις ρυθμίσεις δεν έβρισκα τίποτα. Και τα mirror είναι κάλα ή να πάρω κανένα άλλο?? Ρωτάω γιατί λερώνετε αν το ακουμπάς με το δάκτυλο και φένετε πολύ έντονα μετά (ενοχλεί και λίγο).

Αν θες να δυναμώσεις τη φωτεινότητα πήγαινε Settings > System > Power και από κει κάνε un-tick το Auto Adjust Backlight και στο Battery ρύθμισε το όπως θες (αν έχεις ελληνικά στη συσκευή σου κάνε τη μετάφραση).

 

Όσο για το Screen Protector είναι θέμα γούστου τι αρέσει στον καθένα. Εγώ την άποψή μου την έχω πει. Για μένα η καλύτερη λύση είναι Brando Ultra Clear.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άσχετο. Έβαλα ένα mirror screen protector (συγκεκριμένα αυτό εδώ) στο HD και βλέπω σαν να έχει "σκοτεινιάσει" λίγο η οθόνη. Μάλλον είναι φυσιολογικό απλά μήπως υπάρχει κανένας τρόπος να δυναμώσω το φωτισμό για να βλέπω καλύτερα?? Γιατί απο τις ρυθμίσεις δεν έβρισκα τίποτα. Και τα mirror είναι κάλα ή να πάρω κανένα άλλο?? Ρωτάω γιατί λερώνετε αν το ακουμπάς με το δάκτυλο και φένετε πολύ έντονα μετά (ενοχλεί και λίγο).

 

Δεν εχω εμπειρια απο κατι αντιστοιχο, αλλα μπορω να σου πω οτι για να μπορεις να εχεις και παραλληλα «καθρεπτη», τοτε σιγουρα θα ειναι πιο σκουρο το screen protector. Για αυτο εχει σκοτεινιασει λιγο η οθονη. Εμενα, τουλαχιστον, μου φανταζει απολυτα φυσιολογικο.

Τροπος να δυναμωσεις τον φωτισμο ειναι:

Εναρξη/Ρυθμισεις/Συστημα/Τροφοδοσια (ετσι τα γραφει στο Xperia μου, αλλα ειανι ιδιο. Αν εχεις αγγλικα θα ειναι

Start/Settings/System/??? δεν ξερω, αλλα ειναι το εικονιδο με την μπαταρια).

 

Εκει μεσα λοιπον, στην δευτερη καρτελα δεν εχει τικαρισμενο το αυτοματη ρυθμιση? Αν το ξετσεκαρεις, τοτε μπορεις να το ρυθμισεις εσυ. Αλλα να ξερεις, οτι αν βαλεις μεγαλυτερη ενταση του φωτισμου, θα σου τελειωνει την μπαταρια πιο γρηγορα.

Στο τονιζω αυτο, γιατι γενικα και εδω(HD) αλλα και στο θεμα του Xperia, πολλοι χρηστες ειχαν προβλημα με την μπαταρια του κινητου και την διαρκεια και τους ενοχλουσε που τελειωνε.

 

Λιγο πιο πανω αναφερθηκε οτι τα καλυτερα screen protectors ειναι της brando και εχουν δωθει και τα links.

 

Αυτα τα ολιγα απο εμενα....

 

Τροποποιηση: Ποσταραμε μαζι...! :)

Link to comment
Share on other sites

Το απέκτησα....! Με γεια μου! :):):):)

 

Σε διαδικασια πρωτων εντυπωσεων και τα συναφη δεν μπαινω...:shifty:

 

Θα μπω κατευθειαν στο forum της HTC να κατεβασω και να φλασαρω την τελευταια official rom, απλα για να παιξω λιγο με το κινητο οσο ειναι «εργοστασιακο» ακομα. Πριν του βαλω αυτες που προτεινει ο Δημητρης(aka zaharakis).

 

Αλλα θελω να μου πειτε πως θα το κανω να γραφει σε landscape SMS. Θα κατεβασω το FK2 κιολας.

Επισης, μανιλα σε landscape, στην official rom παιζει? Η για τετοια πρεπει να βαλω custom.

Γενικα, τι και τι παιζει σε landscape??

Το ξερω, πριζω και κουραζω. Αλλα μεχρι να τελειωσουν οι σελιδες διαβασματος θα μου παρει λιγο καιρος.

Δεν ειμαι νεος, απλα θελω να μου πειτε ορισμενες λεπτομεριες.

HD Twaek επισης.;)

 

Το iGo ετρεξε απο το Xperia στο HD κατευθειαν, χωρις μετατροπες στο sys και τιποτα. Αντιγραφη απο την καρτα στον υπολογιστη και απο τον υπολογιστη στην αλλη καρτα και ολα καλα. :)

 

 

Kαι μια απορια για το παρακατω:

κειμενο απο τους xda-devs για τα USPL και HSPL

πηγή:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=505377

The difference between USPL and HSPL:

HSPL is an user-modified SPL that you have to flash to your phone. It overwrites the existing SPL on your device with a "hacked" one so to say. It allows you to bypass the HTC certificate check and flash unsigned or CID-mismatching roms to your phone. You only have to flash it once and then you can flash roms anytime.

USPL is a temporary solution. It takes advantage of an exploit in the existing SPL and then loads a modified one to memory, effectively allowing the same thing as HSPL. However, since this is only memory-resident you have to do it each time you want to flash unsigned or CID-mismatching roms to your phone, because this exploited state is lost upon reboot. With USPL you must still have the right version of the HTC SPL that is compatible with the rom you want to use.

Δηλαδη, θελω να φλασαρω μια ρομ μια φορα χωρις να σκοπευω να το λιωσω στο φλασαρισμα, κανω το USPL. Αλλα αν θελω να το λιωσω στο φλασαρισμα, τοτε κανω το HSPL, δηλαδη HardSPL, σωστα ε???

 

 

Και δεν υπαρχουν καπου συγκεντρωμενες ολες οι official roms???

Επειδη δεν ειανι απο Ace η συσκευη, που μπορω να βρω την τελευταια official αγγλικη ρομ????

Link to comment
Share on other sites

Μιας και είμαι και εγώ εδώ, να σας πω πως πήγα σήμερα στη ACE Hellas και όλα ΟΚ. Η συσκευή έχει το τελευταίο ROM με Ελληνικά (επιτέλους).

Η αίσθηση του Touch οφείλω να ομολογήσω ότι βελτιώθηκε. Ίσως φταίει και ότι έβαλα καινούρια ζελατίνα (μέχρι να επιστρέψω όπου και θα τοποθετήσω την προαναφερθείσα). Πάλι δεν τα κατάφερα να την τοποθετήσω καλά, αλλά είναι μακράν καλύτερα από πριν. Για να είσαι σίγουρος κατά την τοποθέτηση ότι δεν υπάρχουν κόκκοι σκόνης χρειάζεσαι αποστειρωμένο δωμάτιο!

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Όσο πιο πολύ το ψάχνω τόσο πιο πολύ μπερδεύομαι.... :lol: :lol:

τι λέτε???? destinator ή igo???ή και τα δυο?!?!?!?!?! :confused:

και ποιές εκδόσεις ταιριάζουν καλύτερα στη συσκευή μας???

 

το χρειάζομαι και για Ευρώπη εκτός από Ελλάδα και θέλω κάποιο στο οποίο να βάλω διαδρομή από μια χώρα στην άλλη και να μην χρειαστεί να αλλάξω χάρτη αλλά να με πάει κατευθείαν...

προσωπικα και τα 2,το καθενα εχει τα συν και τα πλην του;)
Link to comment
Share on other sites

Εκτος των υπολοιπων στην προηγουμενη σελιδα ερωτησεων, μπορει να απαντησα μονος μια απο αυτες...

Μετα απο λιγο ψαξιμο, και αφου μου εκοψε οτι ψαχνω αγγλικη ρομ και οχι ελληνικη, σκεφτηκα να μπω στο site της htc.

Λοιπον, απο εδω κατεβαζω την τελευταια official αγγλικη ρομ?

http://www.htc.com/europe/SupportDownload.aspx?p_id=179&cat=2&dl_id=533

 

Για τα υπολοιπα, εν αναμονη των φωτων σας!:shifty:

Link to comment
Share on other sites

προσωπικα και τα 2,το καθενα εχει τα συν και τα πλην του;)

 

κι εγώ λεω να τα δοκιμάσω και τα 2,αλλά προς το παρόν ξεκινάω με αυτο....

 

Αν θες να κάνει όλα αυτά τότε IGO. Έχω την 8.3.2.64873 και δουλεύει άψογα. Και γώ Ευρώπη το χρησιμοποιώ.

 

και βλέπουμε!! :D

 

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις!!! :happy:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, μου ήρθε η 16άρα κάρτα class 6 που λέγαμε πιο πάνω.

Έκανα τα benchmarks από το sktools και την σύγκρινα με την 8άρα κάρτα (class 2) που είχε μαζί το HD.

Τα αποτελέσματα ήταν αρχικά κάπως απογοητευτικά αλλά κάνοντας και μερικά ακόμα τεστ κατάλαβα ότι ήταν οκ......

Η 8άρα είχε 720Kb/s write speed και 3044Kb/s read speed

Η 16άρα μου έδωσε αρχικά 640Kb/s write speed και 3030Kb/s read speed

Έκπληκτος έκανα μερικές φορές ακόμα το τεστ και πήρα καλύτερες τιμές

1024 - 3057

997 - 3050

Προφανώς οι διαφορές δεν είναι τόσο μεγάλες και εξαρτώνται και από άλλους παράγοντες...... Πάντως μια και ο κύριος λόγος που την ήθελα είναι ο παραπάνω χώρος είναι οκ :)

HD2 T-Mobile WM6.5 OS Version: 5.2.21892(21892.5.0.89) - Manila version: 2.5.20121412.2 - ROM version: 2.13.531.1(90963) WWE / 28/04/2010 - Radio version: 2.10.50.26 - Protocol version: 15.39.50.07U
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Ξέρει κανείς αν μπορούμε να βάλουμε το android στο κινητό μας?Είτε ως κύριο λειτουργικό είτε σαν "virtual machine"..Απ'οτι γνωρίζω, το hero και το hd έχουν όμοιο hardware,οπότε δε θα είναι απίθανο να δουλέψει..
Φιλικά, Θάκης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!! Ξέρει κανείς αν μπορούμε να βάλουμε το android στο κινητό μας?Είτε ως κύριο λειτουργικό είτε σαν "virtual machine"..Απ'οτι γνωρίζω, το hero και το hd έχουν όμοιο hardware,οπότε δε θα είναι απίθανο να δουλέψει..

 

Δεν παιζει σωστα. Ειχαν γινει κατι προσπάθειες στο παρελθον αλλα δεν ειχε ολοκληρωθεί τιποτα.

...παρε HERO να βρεις την υγεια σου!:D

Link to comment
Share on other sites

Δεν παιζει σωστα. Ειχαν γινει κατι προσπάθειες στο παρελθον αλλα δεν ειχε ολοκληρωθεί τιποτα.

...παρε HERO να βρεις την υγεια σου!:D

 

Μην ξύνεις πληγές!! Περιμένω να αξιωθεί κανείς να αγοράσει το hd ωστε να δώσω τα λεφτά για το hero!!

Φιλικά, Θάκης
Link to comment
Share on other sites

Αλλα θελω να μου πειτε πως θα το κανω να γραφει σε landscape SMS. Θα κατεβασω το FK2 κιολας.

Επισης, μανιλα σε landscape, στην official rom παιζει? Η για τετοια πρεπει να βαλω custom.

Γενικα, τι και τι παιζει σε landscape??

 

Kαι μια απορια για το παρακατω:

κειμενο απο τους xda-devs για τα USPL και HSPL

The difference between USPL and HSPL:

HSPL is an user-modified SPL that you have to flash to your phone. It overwrites the existing SPL on your device with a "hacked" one so to say. It allows you to bypass the HTC certificate check and flash unsigned or CID-mismatching roms to your phone. You only have to flash it once and then you can flash roms anytime.

USPL is a temporary solution. It takes advantage of an exploit in the existing SPL and then loads a modified one to memory, effectively allowing the same thing as HSPL. However, since this is only memory-resident you have to do it each time you want to flash unsigned or CID-mismatching roms to your phone, because this exploited state is lost upon reboot. With USPL you must still have the right version of the HTC SPL that is compatible with the rom you want to use.

πηγή:http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=505377

 

Δηλαδη, θελω να φλασαρω μια ρομ μια φορα χωρις να σκοπευω να το λιωσω στο φλασαρισμα, κανω το USPL. Αλλα αν θελω να το λιωσω στο φλασαρισμα, τοτε κανω το HSPL, δηλαδη HardSPL, σωστα ε???

 

Τα υπολοιπα που εγραφε το αρχικο μηνυμα τα απαντησα με διαβασμα στις πρωτες 125 σελιδες. Τωρα μου μενουν οι υπολοιπες. Αλλα ειναι πολλεεεες ακομα....! :wacko:

Λοιπον, στο λινκ που δινει ο sternas κατεβαζω τις shipped(official). Ετσι? Και την φλασαρω με την καρτουλα σε ονομα «Blacimg.nbh» μπαινοντας σε bootloader mode, σωστα?

Ρωταω γιατι ειναι η πρωτη φορα σε HD.

SPL δεν πειραζω για επισημα πραγματα, ε?

Και επισης, ποια ειναι η τελευταια επισημη αγγλικη ρομ?

 

1000 συγγνωμη για τον καταιγισμο ερωτησεων. Ανυπομονος ανθρωπος ειμαι, το ξερω! :happy:

Link to comment
Share on other sites

ΟΧΙ

1) Πήγαινε εδώ

2) πατα Download

3) δωσε to Serial Number του τηλ

4) κατεβασε το ROM exe πχ RUU_BlackStone_HTC_Europe_1.56.401.0_Radio_52.62.25.34_1.13.25.24_Ship.exe

5) Σύνδεσε το τηλέφωνο στο PC (ActiveSync)

6)Εκτέλεσε το ROM exe και περίμενε...

Τελεια! Αυτο σκεφτηκα να κανω και γω!

Θα πρεπει να το κοιταξω βεβαια λιγο γιατι με τα «Σ»-vista δεν τα παω και πολυ καλα. Παντως ευχαριστω πολυ! :):happy:

Τα USPL κτλ είναι για Cooked ROM, όχι για official (λογο κλειδωματος της HTC στο flash προγραμμα)

Ωραια, αυτο το ξερω. Αλλα το USPL ειναι «για μια φορα» ενω το HSPL ειναι μια για παντα μεχρι να το επαναφερω εγω στο εργοστασιακο SPL, σωστα?:O:X

Link to comment
Share on other sites

Τελεια! Αυτο σκεφτηκα να κανω και γω!

Θα πρεπει να το κοιταξω βεβαια λιγο γιατι με τα «Σ»-vista δεν τα παω και πολυ καλα. Παντως ευχαριστω πολυ! :):happy:

 

Ωραια, αυτο το ξερω. Αλλα το USPL ειναι «για μια φορα» ενω το HSPL ειναι μια για παντα μεχρι να το επαναφερω εγω στο εργοστασιακο SPL, σωστα?:O:X

 

το USPL είναι για όσες φορές θέλεις, και η "κατάσταση" είναι αναστρέψιμη εύκολα, με Hard SPL απλά είναι πιό δύσκολο να επιστρέψει το pda στην αρχική του κατάσταση, γιαυτό και δεν το προτιμούμε...

 

Αν φλασάρεις με USPL, πρέπει να το τρέχεις κάθε φορά που φλασάρεις, ενώ HSPL μόνο μία...;)

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

το USPL είναι για όσες φορές θέλεις, και η "κατάσταση" είναι αναστρέψιμη εύκολα, με Hard SPL απλά είναι πιό δύσκολο να επιστρέψει το pda στην αρχική του κατάσταση, γιαυτό και δεν το προτιμούμε...

 

Αν φλασάρεις με USPL, πρέπει να το τρέχεις κάθε φορά που φλασάρεις, ενώ HSPL μόνο μία...;)

 

 

πολυ καλησπερα σε ολους σας.ημουν φανταρος κ χαθηκα πολυ καιρο...κ μια ερωτηση τωρα.βαζουμε android στην κινηταρα μας κ αν ναι που ειναι?

Link to comment
Share on other sites

Τελεια! Αυτο σκεφτηκα να κανω και γω!

Θα πρεπει να το κοιταξω βεβαια λιγο γιατι με τα «Σ»-vista δεν τα παω και πολυ καλα. Παντως ευχαριστω πολυ!

 

Ωραια, αυτο το ξερω. Αλλα το USPL ειναι «για μια φορα» ενω το HSPL ειναι μια για παντα μεχρι να το επαναφερω εγω στο εργοστασιακο SPL, σωστα?

 

 

Αλεξανδρε καντο hspl να ησυχασεις.θα μπορεις να φλασαρεις ανα πασα στιγμη,ευκολα και χωρις ταλαιπωρια.:)

αν ποτε χρειαστει απλα το επαναφερεις..ειναι πολυ απλο ;)

ειναι για πολυ φοβιτσιαρηδες το uspl:p

 

 

 

πολυ καλησπερα σε ολους σας.ημουν φανταρος κ χαθηκα πολυ καιρο...κ μια ερωτηση τωρα.βαζουμε android στην κινηταρα μας κ αν ναι που ειναι?

 

καλος πολιτης!!:)καλως ηρθες παλι :)

 

δεν νομιζω να ησουν στο διαστημα φανταρος :lol:

οχι δεν δουλευουν σε wm σωστα, ακομη,υπαρχει μια 3χρονη προσπαθεια να το πετυχουν αλλα ακομη ειναι νωρις...;)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να κάνω μια ηλίθια ερώτηση:για να αλλάξω radio πρέπει να κάνω την ίδια διαδικασία με την αλλαγή rom?

Ξέρω ότι η ερώτηση είναι απλή για τους γνωρίζοντες αλλά από όλα αυτά δεν ξέρω τίποτα.

Ευχαριστώ.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αλεξανδρε καντο hspl να ησυχασεις.θα μπορεις να φλασαρεις ανα πασα στιγμη,ευκολα και χωρις ταλαιπωρια.:)

αν ποτε χρειαστει απλα το επαναφερεις..ειναι πολυ απλο ;)

ειναι για πολυ φοβιτσιαρηδες το uspl:p

 

Δημητρη, στο μυαλο μου μεσα εισαι! Θα είχες σιγουρα πμ απο εμενα για να σου ζητησω την γνωμη! Αν και αυτο ακριβως ειχα καταλαβει και γω!;)

Και αυτο ακριβως θα κανω.

 

Παραυτα, να ευχαριστησω και τα υπολοιπα παιδια που απαντησαν!:happy:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θα ήθελα να κάνω μια ηλίθια ερώτηση:για να αλλάξω radio πρέπει να κάνω την ίδια διαδικασία με την αλλαγή rom?

Ξέρω ότι η ερώτηση είναι απλή για τους γνωρίζοντες αλλά από όλα αυτά δεν ξέρω τίποτα.

Ευχαριστώ.

 

να φιλε μου ειναι ακριβως το ιδιο πραγμα με μια μεγαλη διαφορα ομως..

 

με καθε φλασαρισμα μονο ραδιου,ΔΕΝ χανεις τπτ απολυτως απο οτι εχεις εγκατεστημενο κλπ στο τηλ σου!!:!:

ετσι μπορεις να φλασαρεις οσα ραδιος θελεις και δοκιμαζοντας τα να κρατησεις οποιο σε βολευει εσενα..χωρις να χανεις απολυτως τπτ ;)

 

δεν γινεται δλδ φλασαρισμα οπως με τις ρομ, ωστε να κανει hard reset το τηλ και ολα σου τα δεδομενα να χανονται και να χρειαζεται παλι στησιμο απο την αρχη!! :)

""η ικανοποιηση του να μοιραζεσαι και να κανεις τους αλλους χαρουμενους ειναι η καλυτερη πληρωμη""

"""""""Δημητρης¨¨¨¨¨¨¨¨MY YouTube ¨[sIGPIC][/sIGPIC] My blog

Link to comment
Share on other sites

παιδια να παρατηρησω κατι.....

 

ενω στο σπιτι μου συνδέομαι ανετα με wi fi , εξω σε καταστηματα με wi fi π.χ. floca cafe , με το ζορι συνδέομαι και με συχνες αποσυνδεσεις...

 

καμια ιδεα για το τι παιζει ???

 

ευχαριστω προκαταβολικά....;)

Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν έχεις καλό σήμα. Το σήμα μπορείς να ελέγξεις πόσο δυνατό είναι αν ανοίξεις τον Comm Manager και πας ρυθμίσεις Wireless Lan-> main
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν έχεις καλό σήμα. Το σήμα μπορείς να ελέγξεις πόσο δυνατό είναι αν ανοίξεις τον Comm Manager και πας ρυθμίσεις Wireless Lan-> main

 

οκ ευχαριστώ.....:)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...