Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτή η βάση πως σας φαίνεται;

 

http://i281.photobucket.com/albums/kk201/sky004532/HO/M-HO-HD-1.jpg

 

Πάντως την παραγγελία μου την έριξα και αν με το καλό έρθει θα επανέλθω με εντυπώσεις

 

και εγώ αυ΄τη παρήγειλα αλλά με 1 Ε ακριβώτερα, αλλά περιέχει φορτιστή +screen protector η δικιά μου :)

σήμερα την παρέλαβα.

 

πρώτες ενυπώσεις το κινητό πάνω της γίνεται ένα σώμα και δέν τρίζει κουνιέται καθόλου.

 

μαζί μου έστειλε 1 ζελατίνα και έναν φορτιστή αυτοκινήτου. σύνολο 3 λίρες μαζί με τα έξοδα αποστολής.

 

δέν υπάρχει πρόβλημα γρατζουνίσματος στο βγάλε βάλε αλλά θα κολήσω το πανάκι που μου έστειλε με την ζελατίνα στο ένα ποδαράκι της βάσης , έτσι για σιγουριά.

Η βεντούζα είναι πολύ δυνατή και δεν βγένει με τίποτα, όχι σαν και αυτή που μου είχαν δώσει αγοράζωντας το yakumo alpha x gps που επεφτε απο το τζάμι σε 2 λεπτά.

Επίσης η ζελατίνα είναι πάρα πολύ καλή δέν αφήνει δακτυλιές και τα δάκτυλα γλυστράνε πάνω της άνετα ,όχι σαν την μαμά που δεν γλυστρούσανε :(

 

Η καλύτερη αγορά μέχρι στιγμής για το hd μου.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Δεν δίνεις και το λινκ για να την πάρουμε και μεις?
Τα νεύρα μου, τα χάπια μου και ένα ταξί να φύγω!!!! :)
Link to comment
Share on other sites

αν και το έχω ξαναδώσει...

 

απο εδώ http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&item=270319803705

 

τώρα αποτι βλέπω χρεώνει τα μεταφορικά, εγώ την πήρα με free μεταφορικά λόγω εορτών.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σήμερα την παρέλαβα. Άψογη με μία πρώτη ματιά. Απογευματάκι την βάζω στο αυτοκίνητο και ξεκινάν και τα πρώτα test drive
Link to comment
Share on other sites

σήμερα την παρέλαβα.

 

πρώτες ενυπώσεις το κινητό πάνω της γίνεται ένα σώμα και δέν τρίζει κουνιέται καθόλου.

 

μαζί μου έστειλε 1 ζελατίνα και έναν φορτιστή αυτοκινήτου. σύνολο 3 λίρες μαζί με τα έξοδα αποστολής.

 

δέν υπάρχει πρόβλημα γρατζουνίσματος στο βγάλε βάλε αλλά θα κολήσω το πανάκι που μου έστειλε με την ζελατίνα στο ένα ποδαράκι της βάσης , έτσι για σιγουριά.

Η βεντούζα είναι πολύ δυνατή και δεν βγένει με τίποτα, όχι σαν και αυτή που μου είχαν δώσει αγοράζωντας το yakumo alpha x gps που επεφτε απο το τζάμι σε 2 λεπτά.

Επίσης η ζελατίνα είναι πάρα πολύ καλή δέν αφήνει δακτυλιές και τα δάκτυλα γλυστράνε πάνω της άνετα ,όχι σαν την μαμά που δεν γλυστρούσανε :(

 

Η καλύτερη αγορά μέχρι στιγμής για το hd μου.

 

EEE de mporeis na bgaleis ti grafida H kano lathos?

Srry gia ta Greeklish kati epathe to laptop mou...

Link to comment
Share on other sites

EEE de mporeis na bgaleis ti grafida H kano lathos?

Srry gia ta Greeklish kati epathe to laptop mou...

αν την βάλεις οπως την βλέπεις στην φωτό τότε δέν βγένει το στυλό.

αν ομοως την βάλεις ανάποδα δηλαδη το μονο ποδι δεξιά και τα 2 μαζι αριστερα βγενει άνετα η γραφίδα.

 

μπορεί να μπει και με τις 2 μεριες το κινητό και δέν κουνιέται καθόλου.

Link to comment
Share on other sites

Σχετικά με τον τηλεφωνικό κατάλογο του HTC Touch HD:

 

1. Υπάρχει περιορισμός στο πλήθος των επαφών;

2. Υπάρχει περιορισμός στο πλήθος των πεδίων ανά επαφή; Πχ μπορώ σε μια επαφή να έχω 10 αριθμούς κινητού, 15 αριθμούς σταθερού, 10 emails, 5 ταχ διευθύνσεις, κοκ;

3. Υπάρχει δυνατότητα σύνθετης αναζήτησης σε όλα τα πεδία και μάλιστα στα Ελληνικά; πχ θέλω να βρω όλες τις επαφές που μένουν στη Χ πόλη ή κάνουν το Υ επάγγελμα ή έχουν email στο yahoo.gr

4. Μπορώ να περάσω τις επαφές από το SE P1i με bluetooth χωρίς να χαθεί ούτε η παραμικρή σημείωση; Διότι αν μεσολαβήσει το Outlook αν δεν κάνω λάθος, χάνονται κάτι σημειώσεις ή κάτι πεδία...

 

Ευχαριστώ τα μάλα εκ των προτέρων...

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ σήμερα την παρέλαβα. Άψογη με μία πρώτη ματιά. Απογευματάκι την βάζω στο αυτοκίνητο και ξεκινάν και τα πρώτα test drive
αν ξεκινας το test drive της βεντουζας εχει καλως :pαν ομως ξεκινας να δοκιμασεις κανα destinator η γενικα να τεσταρεις το gps του θα:shock:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

σήμερα την παρέλαβα.

 

πρώτες ενυπώσεις το κινητό πάνω της γίνεται ένα σώμα και δέν τρίζει κουνιέται καθόλου.

 

μαζί μου έστειλε 1 ζελατίνα και έναν φορτιστή αυτοκινήτου. σύνολο 3 λίρες μαζί με τα έξοδα αποστολής.

 

δέν υπάρχει πρόβλημα γρατζουνίσματος στο βγάλε βάλε αλλά θα κολήσω το πανάκι που μου έστειλε με την ζελατίνα στο ένα ποδαράκι της βάσης , έτσι για σιγουριά.

Η βεντούζα είναι πολύ δυνατή και δεν βγένει με τίποτα, όχι σαν και αυτή που μου είχαν δώσει αγοράζωντας το yakumo alpha x gps που επεφτε απο το τζάμι σε 2 λεπτά.

Επίσης η ζελατίνα είναι πάρα πολύ καλή δέν αφήνει δακτυλιές και τα δάκτυλα γλυστράνε πάνω της άνετα ,όχι σαν την μαμά που δεν γλυστρούσανε :(

 

Η καλύτερη αγορά μέχρι στιγμής για το hd μου.

 

Μπορείς να μου πεις σε παρακαλώ εαν ο φορτιστής που έχει για το αυτοκίνητο ειναι το output 5V - 1A ή 2Α ?

Ελπίζω να είναι 1Α γιατί θέλω να το πάρω και εγώ αλλα με 2Α το κινητό ζεματάει

Link to comment
Share on other sites

http://www.htc.com.gr/forum/showthread.php?t=11882&page=2 αν μπορεσει κανεις να βγαλει ακρη μπας και μπορεσουμε και φτιαξουμε το gps lag, εγω παντως δε καταφερα να ρυθμισω τιποτα....
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να μου πεις σε παρακαλώ εαν ο φορτιστής που έχει για το αυτοκίνητο ειναι το output 5V - 1A ή 2Α ?

Ελπίζω να είναι 1Α γιατί θέλω να το πάρω και εγώ αλλα με 2Α το κινητό ζεματάει

δέν γράφει τίποτα πάνω αλλά δουλευει φυσιολογικά θερμοκρασία περίπου η ίδια δουλευοντας με μπαταρία.(μετά απο 20 λεπτη διαδρομή)

 

 

Βασικά γιατί θέλεις να είναι 1 AMP; το ξέρεις οτι με 1 μπορεί να είναι πιο επικύνδινο αποτι με 2;

 

τα 2 amp λογικά έχουν πιο χοντρο καλώδιο οπότε κινδυνευουν λιγότερο απο υπερθέμανση και πυρκαγιά.

Link to comment
Share on other sites

δέν γράφει τίποτα πάνω αλλά δουλευει φυσιολογικά θερμοκρασία περίπου η ίδια δουλευοντας με μπαταρία.(μετά απο 20 λεπτη διαδρομή)

 

 

Βασικά γιατί θέλεις να είναι 1 AMP; το ξέρεις οτι με 1 μπορεί να είναι πιο επικύνδινο αποτι με 2;

 

τα 2 amp λογικά έχουν πιο χοντρο καλώδιο οπότε δέν κινδυνευουν απο υπερθέμανση και πυρκαγιά.

 

είχα στο Touch Dual φορτιστή αυτοκινήτου που ήταν 2A ενώ ο κανονικός φορτιστής ρεύματος ήταν 1A και όταν το έβαζα στου αυτοκινήτου να φορτίσει μετά από λίγο το κινητό ζεμάταγε, καμία σχέση με το πως ζεσταίνεται όταν το φορτίζεις

Link to comment
Share on other sites

είχα στο Touch Dual φορτιστή αυτοκινήτου που ήταν 2A ενώ ο κανονικός φορτιστής ρεύματος ήταν 1A και όταν το έβαζα στου αυτοκινήτου να φορτίσει μετά από λίγο το κινητό ζεμάταγε, καμία σχέση με το πως ζεσταίνεται όταν το φορτίζεις

τι να πω.... μήπως είχε πολύ λεπτό καλώδιο;

 

 

πάντως υποτίθετε οτι το κινητό τραβάει όσο είναι οι προδιαγραφές του.

άν τράβαγε και τα 2amp και είναι εκτός των προδιαγραφών του , τότε αποψή μου είναι οτι είναι κατασκευαστικό ελατωμα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καμια βαση για αεραγωγο υπαρχει; πριν καμια 10αρια σελιδες ειχε πει ενας φιλος οτι ειχε παρει αλλα δεν ειχε δωσει καποιο λινκ. Δεν τις μπορω τις βεντουζες στο τζαμι.......τις θεωρω πολυ αντιαισθητικες.
Link to comment
Share on other sites

Βάσεις για τους αεραγωγούς και άλλα σημεία, ανάλογα με το αυτοκινήτου σου

http://www.brodit.com/

 

http://www.mobilefun.co.uk/product/18161.htm

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καμια βαση για αεραγωγο υπαρχει; πριν καμια 10αρια σελιδες ειχε πει ενας φιλος οτι ειχε παρει αλλα δεν ειχε δωσει καποιο λινκ. Δεν τις μπορω τις βεντουζες στο τζαμι.......τις θεωρω πολυ αντιαισθητικες.

η πιο φτηνή λύση κατα την αποψή μου είναι να πάρεις αυτό το πακετάκι που είναι σε φανταστική τιμή.

 

η βάση αποτελείτε απο 2 κοματια: απο το μπράτσο της βεντούζας που τερματίζει σε μια υποδοχή με 4 ποδαρακια που πάνω εκεί μαγκώνει το κοματι που μπένει πανω το κινητό.

 

 

οπότε απλα βάζεις τν βεντουζα στην άκρη και χρησιμοποιείς το αλλο κομμάτι μαζί με το μπράτσο που μπένει στον αεραγωγό.(το πρακτικερ έχει στανταρ τετιο καπου 4 Ε το ειχε) και πανω εκει μαγκώνει κατα τον ιδιο τρόπο η βαση αφου και αυτό το μπράτσο έχει 4 ποδαρακια.

 

κατι τέτοιο λέω. http://cgi.ebay.co.uk/CAR-AIR-VENT-MOUNT-HOLDER-TOMTOM-ONE-V2-V3-EUROPE-GPS_W0QQitemZ190259257232QQcmdZViewItemQQptZUK_CE_GPS_Accessories_Software_ET?hash=item190259257232&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1301|66%3A2|65%3A12|39%3A1|240%3A1318

Link to comment
Share on other sites

άν έχεις το ελληνικό κατέβασε απο την ACE τα καινούργια ελληνικά.

 

Το κατέβασα αλλά δεν ολοκληρώνει την εγκατάσταση και μου εμφανίζει αυτο

Link to comment
Share on other sites

Βάσεις για τους αεραγωγούς και άλλα σημεία, ανάλογα με το αυτοκινήτου σου

http://www.brodit.com/

 

http://www.mobilefun.co.uk/product/18161.htm

 

πολύ ενδιαφέρον...που πάτε και τα βρίσκετε, δεν μπορώ να καταλάβω:lol:

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Βάσεις για τους αεραγωγούς και άλλα σημεία, ανάλογα με το αυτοκινήτου σου

http://www.brodit.com/

 

http://www.mobilefun.co.uk/product/18161.htm

 

Χρησιμοποιώ βάσεις της Brodit από το πρώτο μου PPC-Phone, το Qtek 2020i και δεν τις αλλάζω με τίποτα.

 

Κάθε φορά που αλλάζω τηλέφωνο παίρνω και την αντίστοιχη βάση. Πολλές φορές την κολλάω με αυτοκόλλητο διπλής όψης στο ταμπλό, πολλές φορές τη "δένω" με "δετικά" στους αεραγωγούς, πολλές φορές τη βιδώνω σε μια βάση με βεντούζα που έχω ... ανάλογα πως με βολεύει στο αυτοκίνητο ... πάντως η βάση είναι ΠΑΝΤΑ Βrodit.

 

Είναι ότι ποιο αξιόπιστο υπάρχει σε βάση για οτιδήποτε (έχω ίδια και για το iPod μου)

 

Τις συνιστώ ανεπιφύλακτα για οτιδήποτε θέλετε να στηρίξετε μέσα στο αυτοκίνητο ... επίσης έχει βάσεις για κάτω από τη βάση, οι οποίες είναι ειδικές για κάθε αυτοκίνητο ... ώστε να τις στίσετε χωρίς να τρυπήσετε κλπ κλπ ...

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

@metkosas

 

αμα βγαινει η βεντουζα και μπαινει η βαση στον αεραγωγο να παρω αυτην τοτε....

Link to comment
Share on other sites

@metkosas

 

αμα βγαινει η βεντουζα και μπαινει η βαση στον αεραγωγο να παρω αυτην τοτε....

 

Με λίγη ... φαντασία όλα γίνονται (αθάνατη Ελληνική πατέντα) ...

-----------------

Σ.Ζωγράφος

Link to comment
Share on other sites

Με λίγη ... φαντασία όλα γίνονται (αθάνατη Ελληνική πατέντα) ...

δέν θέλει και φαντασία :lol:

 

όλες αυτές οι βάσεις αποτελούνται από 2 μέρη. το μπράτσο με την βεντούζα και την υποδοχή που μπαίνει το κινητό.

τα 2 αυτά κομμάτια ενόνοντε με έναν iso universal τρόπο που είναι ο ίδιος σε κάθε car mount υπάρχει για οποιαδήποτε συσκευή.

 

οπότε χρησιμοποιείς το κομάτι που μπάινει πάνω του το κινητό και προσθέτεις (σαν τα lego ενα πράγμα) το ειδικό μπράτσο των αεραγωγών (αυτό στο λινκ που έδωσα)

 

 

http://cgi.ebay.co.uk/CAR-AIR-VENT-MOUNT-HOLDER-TOMTOM-ONE-V2-V3-EUROPE-GPS_W0QQitemZ190259257232QQcmdZViewItemQQptZUK_CE_GPS_Accessories_Software_ET?hash=item190259257232&_trksid=p3286.c0.m14&_trkparms=72%3A1301|66%3A2|65%3A12|39%3A1|240%3A1318 οχι βέβαια το συγκεκριμένο γιατί με αυτό δέν θα μπορείς να το έχεις σε landscape αλλά ψάξε λιγο στο ebay ή στο praktiker υπάρχουν και παρόμοια που γυρίζουν 360 μοίρες.

 

απο το πράκτικερ πριν 2 χρονια το είχα πάρει 4,5 Ε αλλα το έσπασα κατα λάθος.

Link to comment
Share on other sites

σήμερα την παρέλαβα.

 

 

Η βεντούζα είναι πολύ δυνατή και δεν βγένει με τίποτα, όχι σαν και αυτή που μου είχαν δώσει αγοράζωντας το yakumo alpha x gps που επεφτε απο το τζάμι σε 2 λεπτά.

Επίσης η ζελατίνα είναι πάρα πολύ καλή δέν αφήνει δακτυλιές και τα δάκτυλα γλυστράνε πάνω της άνετα ,όχι σαν την μαμά που δεν γλυστρούσανε :(

 

Η καλύτερη αγορά μέχρι στιγμής για το hd μου.

 

Στο site βλέπω ότι έχουν 3 τύπους screen protectors. Ποιός είναι ο καλύτερος? Δηλαδή ποιό λεπτος ευκρινής κλπ

 

Από τον Brando που εχω δεν εμεινα ευχαριστημενος αυτή την φορά.

Χαράκτηκε τις τρεις πρώτες μέρες, λαδώνει χειρότερα από τον μαμισιο, του λειπουν μερικά χιλιοστά για να καλύψει πλήρως την οθόνη.

Προτιμώ με τα ίδια λεφτά να πάρω 5 και να τους αλλάζω κάθε μήνα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Στο site βλέπω ότι έχουν 3 τύπους screen protectors. Ποιός είναι ο καλύτερος? Δηλαδή ποιό λεπτος ευκρινής κλπ

 

Από τον Brando που εχω δεν εμεινα ευχαριστημενος αυτή την φορά.

Χαράκτηκε τις τρεις πρώτες μέρες, λαδώνει χειρότερα από τον μαμισιο, του λειπουν μερικά χιλιοστά για να καλύψει πλήρως την οθόνη.

Προτιμώ με τα ίδια λεφτά να πάρω 5 και να τους αλλάζω κάθε μήνα.

Τόσο χάλια?? Πάνω που ήμουν έτοιμος να παραγγείλω σήμερα...

Link to comment
Share on other sites

Στο site βλέπω ότι έχουν 3 τύπους screen protectors. Ποιός είναι ο καλύτερος? Δηλαδή ποιό λεπτος ευκρινής κλπ

 

Από τον Brando που εχω δεν εμεινα ευχαριστημενος αυτή την φορά.

Χαράκτηκε τις τρεις πρώτες μέρες, λαδώνει χειρότερα από τον μαμισιο, του λειπουν μερικά χιλιοστά για να καλύψει πλήρως την οθόνη.

Προτιμώ με τα ίδια λεφτά να πάρω 5 και να τους αλλάζω κάθε μήνα.

τα καλύτερα screen protectors τελείως διαφανα πολύ καλή απεικόνιση και δέν λαδόνουν/ αφήνουν δακτυλιές ,αλλά γλυστρανε τα δάχτυλα.:)

 

 

http://cgi.ebay.co.uk/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&ssPageName=STRK:MEWNX:IT&item=290284947030

 

 

μην σε παραξανευουν οι φωτό , βάζει τις ίδιες σε όλες τις πωλήσεις του :)

ποιάνουν όλη την οθόνη ,αφήνουν γύρω γύρω λιγότερο απο 1mm κενό πράγμα που τις κάνει να εφαρμόζουν τέλεια.

 

Είναι και πλενόμενες(μου γέμισε μία χνούδι απο το πουλόβερ μου απο μια απροσεξία , και με απλο νερο κάτω απο την βρύση έφυγαν τα χνούδια και την ξανακολησα.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...