Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Administrators
Καλά πάμε :) Πέφτει η λίρα και ευτυχώς γίνεται πιο φθηνό και εδώ!!

 

640.01€

http://www.vnp.gr/index.php?menu=cat&id=23&action1=details&prod=6328

 

Gia aggliki ekdosi... einai pragmatika paradeigma pros apofygi!!!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Το εορτολόγιο το βλέπω και από το pc που είναι όλη μέρα μπροστά μου:)

Ειλικρινά θα ήθελα κάποιες ιδέες για plugin μπας και βρω αφορμή να το χρησιμοποιήσω.

Το καιρό τον βλέπω με την μια από το TF3D, αν θέλω περισσότερα μπαίνω στην σελίδα του meteo.

 

SMS, Mail το ίδιο. messenger apo to programs me thn mia.

calendar μ' ενα clik στο calendar της αρχικής οθόνης, εχω μπροστά μου το καλύτερο που είναι το "thumbcal"

Favorites: έχω βάλει στο αριστερό soft key ta favorities tou inesoft που είναι τα καλύτερα επίσης.

 

Για πες μου μήπως και δεν έχω σκεφτεί κάτι?

 

Κοιταξε te salat αυτα ειναι καθαρα υποκειμενικα.

Ο καθενας το προσαρμοζει οπως του αρεσει.

Απο το παλιο μου Touch ηθελα να βλεπω το εορτολογιο ιδιως μετα και τις προσθεσεις που του εκανε ο δημιουργος του δλδ ,καιρο,εφημ.φαρμακεια, νοσοκομεια,τηλεοπτικο προγραμμα κλπ κλπ.

Επισης χρησιμοποιουσα το phone dashboard που παρολο που το εχουν εγκαταλειψει οι δημιουργοι του δουλευει αψογα και στο HD,και προσωπικα το θεωρω παρα πολυ χρησιμο και με πολλες λεπτομερεις λειτουργιες που αφορουν τις κλησεις του τηλ.

Μπορει βεβαια ο καθενας να βαλει στο today οτι θελει στην ουσια εχεις μια δευτερη οθονη περα του manilla που ειναι κορυφαιο ουτως η αλλως.

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

Πλέον μπορεί κάποιος να "φλασαρει" το HD του με cooked ROM χωρίς να κάνει Hard-SPL και να μείνει με το stock-SPL χωρίς να έχει φόβο να χάσει την εγγύηση τις συσκευής του!!!

 

Πληροφορίες εδώ.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

το κινητο πεταει!!!!!!!!το hd tweak θελει soft reset μολις αλλααξεις ακποια ρυθμιση?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Πλέον μπορεί κάποιος να "φλασαρει" το HD του με cooked ROM χωρίς να κάνει Hard-SPL και να μείνει με το stock-SPL χωρίς να έχει φόβο να χάσει την εγγύηση τις συσκευής του!!!

 

Πληροφορίες εδώ.

να χαμε και καμια μεταφραση του :p

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Kai edw to idio isxyei. Den ta blepeis sto music tab tou TF3d?

 

στο TF3d τα βλέπω, στο Start/Settings/Sounds&Notifications/notifications δεν τα βλέπω...:worry:

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
στο TF3d τα βλέπω, στο Start/Settings/Sounds&Notifications/notifications δεν τα βλέπω...:worry:

 

Παράξενο! Εάν είσαι σίγουρος ότι τα έχεις βάλει στο σωστό path που σου έδωσα πιο πάνω... θα έπρεπε να τα βλέπεις. :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μηπως θα ηταν εφικτο να γινει μια λιστα με τις εφαρμογες που δοκιμασμενα δουλευουν στο HTC HD,συνοδευομενες απο τα αναλογα λινκ αναφορας για να τις βρισκει καποιος ευκολα μεσα στις απειρες σελιδες του φορουμ?

Αν δε,ηταν και ξεχωριστο sticky thread ακομα καλυτερα!:)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Δε νομίζω ότι πρέπει να ετοιμαστεί κάτι το ιδιαίτερο. Οι περισσότερες εφαρμογές δουλεύουν άψογα και οι υπόλοιπες ίσως με κάποιο μικρό "πείραγμα" λόγω της ιδιαίτερης ανάλυσης.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

iGO8 και HD πάνε πακέτο.

Φωνές καθοδήγησης για iGO8 χωρίς bugs.

http://gpspocketpc.gr/phpbb/viewtopic.php?f=51&t=3548

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Ευχαριστούμε για το support στα θέματα πλοήγησης γενικότερα φίλε Οδυσσέα! ;) Καλές γιορτές να έχεις!!! :happy:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Να 'σαι καλά ρε Γιάννη, καλές γιορτές και σε σένα και σε όλους τους συμφορουμίτες.:)
Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφεροντα threads με πληροφορίες για το HD

Whats on my HD and Why - The Definitive List και

Blackstone Hints and Tips * Things you may not have known :p

Καλές Γιορτες σε όλους

Καλά Χριστούγεννα και Καλή Χρονιά :D

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Δεν κατάλαβα? Φεύγουμε όλοι και αρχίσαμε να χαιρετάμε? :lol::lol:

 

Να είστε όλοι καλά και ευτυχισμένοι και να χαίρεστε πρώτα τούς εαυτούς σας και κατόπιν αυτούς που αγαπάτε:)

 

Και θυμηθήτε...ο gadgetάκιας είναι προσόν και ουχί μειονέκτημα:)

 

Καλά Χριστούγεννα και καλή χρονιά!!!

 

p.s. Εγώ πάντως εδώ θα είμαι:):)

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

παιδια απο οτι διαβασα uspl μονο για xp..........χρονια πολλα απο καιμακτσαλαν.........
Samsung Galaxy S8 plus.....
Link to comment
Share on other sites

παιδια απο οτι διαβασα uspl μονο για xp..........χρονια πολλα απο καιμακτσαλαν.........

 

Αρε τυχερέ Καιμάκ!!!!!!!!!!

Εχω 4 χρόνια να φορέσω πέδιλα. Η δουλειά εδώ στην Α'ιγυπτο μου το έκοψε το σκι.

Θα πάω στην έρημο να κάνω snowboard στους αμμόλοφους.

 

Καλές γιορτές κι από μένα σε όλους.

Γράφω από το αεροδρόμειο του Καΐρου. Ερχομαι για 5 μέρες Αθήνα.

Κάθομαι στην καφεταίρια και κάνω hard reset στο HD.

Εβαλα την Ελληνική sim και με το που εκανε εκίνηση δεν φόρτωνε το TF3D.

Μετά από 3 restart το φόρτωσε, αλλά δεν είμαι ήσυχος. Οπότε hard reset και εγκατάσταση του καθαρού backup που πήρα αμέσως μετά το πέρας του στησίματος που έκανα λογο φλασαρισματος της 1.1 panosha light.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

καλες γιορτες σε ολους και απο εμενα :D παλι σαν :pig: θα γινουμε απο το πολυ φαι
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχοντας δει ότι αρκετοί θέλουν να έχουν και manila και today plugins να σας πω και μια άλλη λύση εκτός από το second today.

Εγώ την έχω εφαρμόσει σε μένα στο TyTN II μαζί με το HTC Home ώστε να έχω δύο οθόνες με today plugins και άλλες 4 με προγράμματα. Δεν το έχω δοκιμάσει με manila.

 

Συγκεκριμένα πρόκεται για το UltimateLaunch. Με αυτό μπορείς να έχεις όσες today οθόνες θέλεις. Σε κάθε οθόνη που κάνεις μπορείς να έχεις πολλά today plugins αλλά και shortcuts προγραμμάτων για να τα τρέχεις. Με δεξί αριστερό "σούρσιμο" αλλάζεις οθόνη ενώ με προς τα πάνω ή προς τα κάτω βάζεις να τρέξει οδιδήποτε θέλεις. Π.χ. εγώ έχω βάλει ένα Action Screen.

Θέλει λίγο ενασχόληση με τα settings για να το φέρεις όπως το θέλεις.

 

Αν θέλετε να πάρετε μια ιδέα από το δικό μου έχω ανεβάσει ένα μικρό video εδώ:

 

Επίσης βρήκα και μια άλλη λύση στο xda

[APP][29-11-2008]Manila Control v1.0, get the control over your today

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=447504

 

(Ποστάρω και στο HD και στο Touch Pro. όσοι διαβάζουν και τα δυο ας με συγχωρέσουν) :p

“Life doesn't imitate art, it imitates bad television”

Woody Allen

 

~ Ηλίας ~

Link to comment
Share on other sites

μιας και ανεφερε ο φιλος highway για today plugins ηθελα να ρωτησω το εξης. Εκανα εγκατασταση το Resco File Explorer και το resco today plugin. Το προβλημα ειναι οτι δεν εμφανιζεται στην αρχικη οθονη. Ακομα και στις ρυθμισεις που επιλεγεις τι θελεις στην οθονη σημερα αν και το τσεκαρο εκτος οτι δεν εμφανιζεται , μολις ξαναμπεις εχει ξετσεκαριστει. καποια λυση ῞?
Link to comment
Share on other sites

μιας και ανεφερε ο φιλος highway για today plugins ηθελα να ρωτησω το εξης. Εκανα εγκατασταση το Resco File Explorer και το resco today plugin. Το προβλημα ειναι οτι δεν εμφανιζεται στην αρχικη οθονη. Ακομα και στις ρυθμισεις που επιλεγεις τι θελεις στην οθονη σημερα αν και το τσεκαρο εκτος οτι δεν εμφανιζεται , μολις ξαναμπεις εχει ξετσεκαριστει. καποια λυση ῞?

 

Με ενεργο το TF3d κανενα today plugin δεν εμφανιζεται, οποτε μην παοιδευεσαι. Καλες Γιορτες :D

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...