Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μπα δεν κάνω hard reset γι' αυτό και να ξαναστήνω από την αρχή.

Μάλλον υπάρχει κάποιος επιρεασμός μεταξύ HD Tweak & Scorpio.

 

βαλε αυτο εγω το εβαλα εκανε 4 εικονιδια στη σειρα και ολα καλα :D

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
βαλε αυτο εγω το εβαλα εκανε 4 εικονιδια στη σειρα και ολα καλα :D

 

Ας το δοκιμάσει αλλά δε νομίζω να φταίει αυτό. Και τα δύο αλλάζουν τιμές στη registry σε τρία σημεία όπου αλλάζουν μεγέθη και αποστάσεις για να χωρέσουν τα εικονίδια. Δεν κάνουν τίποτα παραπάνω. Αμφιβάλω εάν αυτό δημιουργεί το πρόβλημα που έχει ο Κώστας. :confused:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τι να πω ? Κανεις δεν ξερει ! :confused:

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μάλλον υπάρχει κάποιος επιρεασμός μεταξύ HD Tweak & Scorpio.

 

Κώστα... το Scorpio 4 icons in a row μπορείς να το απεγκαταστήσεις από την αφαίρεση προγραμμάτων και επαναφέρει τη registry στις αρχικές τιμές. Εάν φταίει αυτό μπορείς να το επαληθεύσεις έτσι.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Κώστα... το Scorpio 4 icons in a row μπορείς να το απεγκαταστήσεις από την αφαίρεση προγραμμάτων και επαναφέρει τη registry στις αρχικές τιμές. Εάν φταίει αυτό μπορείς να το επαληθεύσεις έτσι.

 

Το ξέρω Γιάννη, το δοκίμασα.

Μιλάω για επιρεασμό του ενός από το άλλο γιατί ακριβώς πριν βάλω το scorpio ειχα βάλει το HD Tweak με το οποίο άλλαξα το φάρδος της κάθετης μπάρας και την ένταση των ήχων και φυσικά κάνω soft reset για να πάρει της αλλαγές που έγιναν στην registry από το HD Tweak.

Oλα δούλεψαν κανονικά, αλλά επειδή έκανα το μέγεθος της μπάρας μεγαλύτερο αντί για 3 εικονίδια μου έβγαζε 2. Οπότε λέω κάτσε να ρίξω το scorpio να τα κάνω 4.

 

Με το που το βάζω και κάνω soft reset, ξεκινά το φόρτωμα και μου βγάζει μήνυμα ότι δεν φορτώθηκε το skin (για αυτό στο έλεγα κι εγώ skin:D)

 

Η ζημιά έγινε γιατί υπήρξε προφανώς ασυμβατότητα στο συνδιασμό φαρδια μπάρα με 4 εικονίδια. Εκεί πάνω κάτι έγινε και πειράχτηκε.

Αν προερχόταν από κάποια άλλη αιτία θα είχε εμφανισθεί σε προηγούμενο reset.

Δεν φταίει το προγραμματάκι, απλά νομίζω οτι τα HD Tweaks θα πρέπει να χρησιμοποιούνται η μόνα τους ή καθόλου.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η ζημιά έγινε γιατί υπήρξε προφανώς ασυμβατότητα στο συνδιασμό φαρδια μπάρα με 4 εικονίδια. Εκεί πάνω κάτι έγινε και πειράχτηκε.

 

Nai... dikio exeis s'afto!

 

απλά νομίζω οτι τα HD Tweaks θα πρέπει να χρησιμοποιούνται η μόνα τους ή καθόλου.

 

Tha elega oxi ypoxrewtika, arkei ta diafora tweaks na min alliloanairountai metaksy tous.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ όλους τους φίλους/συνάδελφους για τις χρήσιμες απαντήσεις τους:)

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ppc απο την εποχη του qtek 2020 ΚΑΝΕΝΑ PPC WINMOBILE ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΞΥΠΝΗΤΗΡΙ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΚΛΕΙΣΤΗ Η ΣΥΣΚΕΥΗ !!! αλλωστε τα winmobile κινητα για να κλεισουν (να μην δεχονται κλησεις ) τα βαζεις σε flight mode (ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟΥ)

Οταν ομως ειναι power off δεν ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ τελος ... θα τρελαθουμε εδω μεσα τελικα

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

παιδια εχω ppc απο την εποχη του qtek 2020 ΚΑΝΕΝΑ PPC WINMOBILE ΔΕΝ ΑΝΟΙΓΕΙ ΤΟ ΞΥΠΝΗΤΗΡΙ ΟΤΑΝ ΕΙΝΑΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΚΛΕΙΣΤΗ Η ΣΥΣΚΕΥΗ !!! αλλωστε τα winmobile κινητα για να κλεισουν (να μην δεχονται κλησεις ) τα βαζεις σε flight mode (ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΑΕΡΟΠΛΑΝΟΥ)

Οταν ομως ειναι power off δεν ΑΝΟΙΓΟΥΝ ΠΟΤΕ ΚΑΝΕΝΑ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ τελος ... θα τρελαθουμε εδω μεσα τελικα

 

Φαινεται καποιοι εδω μεσα εχουν καταφερει τα ακατορθωτα. Τι να πουμε ? Μαλλον δεν καταλαβαινουν τις εννοιες POWER OFF και STANDBY και τη διαφορα τους. Δεν πειραζει.

Νομιζω αρκετα γραφτηκαν γιαυτο το θεμα. Ας ασχοληθουμε με τιποτα επικοδομητικότερο. Καλες Γιορτες :D

Κωστας (Pterarxos)

Μετακομισαμε σε νεο forum, εδω θα βρειτε το νεο "Περι Ανεμων και Υδατων"  We Think Different 

http://img718.imageshack.us/img718/3200/pterarxosmember420120.png

Link to comment
Share on other sites

Ας ασχοληθουμε με τιποτα επικοδομητικότερο. Καλες Γιορτες :D

 

Αυτό περιμένω πως και πως. Κοιτάζω να δω μήπως βγουν τπτ καλά εικονίδια, κανά θέμα, κανά νέο tweak να την απογειώσουμε κι άλλο, αλλά τπτ μέχρι στιγμής. Ψάχνω και στο θέμα του Diamond στους xda αλλά δεν έχω βρει κάτι να με συγκινεί. Το βασικότερο είναι ότι θέλω να βγούν τα panels του xperia, να παίξω.

 

Επίσης έβγαλα το gyrator. Μου φαίνεται ότι την lagαρε και είχα πρόβλημα στις εισερχόμενες. Eπειδή το έχω σε θήκη ζώνης όταν χτύπαγε και πήγαινα αν το βγάλω και να απαντήσω κάτι έκανε με το rotate με αποτέλεσμα όμως η οθόνη να μην είναι λειτουργική και να μην μπορείς να κάνεις slide to answer, ενώ για να πατήσεις το πλήκτρο για να απαντήσεις έπρεπε να περιμένεις σε όρθια θέση να επανέλθει η οθόνη (2-3 sec) και μετά δεχόταν το πάτημα. Μόνο για τον Opera με ενδιέφερε το landscape αλλά γίνεται και χωρίς το Gyrator.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Αυτό περιμένω πως και πως. Κοιτάζω να δω μήπως βγουν τπτ καλά εικονίδια, κανά θέμα, κανά νέο tweak να την απογειώσουμε κι άλλο, αλλά τπτ μέχρι στιγμής. Ψάχνω και στο θέμα του Diamond στους xda αλλά δεν έχω βρει κάτι να με συγκινεί. Το βασικότερο είναι ότι θέλω να βγούν τα panels του xperia, να παίξω.

 

Min perimeneis na bgei kati to tromero na apogeiwsei ti syskevi. Oi kainourgies syskeves einai arketa kaloftagmenes pou den dinoun perithwria se tweaks gia entypwsiakes allages.

 

Twra, oson afora ta panels tou xperia, mporeis na paikseis me afto.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

ο tcmp v072rc1 ντε παιζει σε μενα.αφου παλεψα με τον core ειπα να βαλω τον παραπανω αλλα μου βγαζει ενα crash,txt :what:
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οποιος θέλει skins και έξτρα ήχους για το επαναστατικό ξυπνητήρι που χτυπάει κι από power off ας τα κατεβάσει από δω.:lol:

 

http://rapidshare.com/files/174819032/otinanai.rar

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Me ton Core Player pou problimatistikes? :confused:
ΠΧ μερικα αρχεια που βρηκα στο navimania παιζουν καλα με το album ,με τον core χαλια, κλπ κλπ κλπ. ειπα να δοκιμασω και τον συγκεκριμενο οχι οτι τρεφω αυταπατες οτι θα παιξει καλυτερα αλλα μπολικο ελευθερο χρονο εχω με κατι θελω να παιξω. :p κατεβασα τον xilisoft video convert ton super ton amersoft ton aplle και σκοτωνω την ωρα μου
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Επίσης έβγαλα το gyrator. Μου φαίνεται ότι την lagαρε και είχα πρόβλημα στις εισερχόμενες. Eπειδή το έχω σε θήκη ζώνης όταν χτύπαγε και πήγαινα αν το βγάλω και να απαντήσω κάτι έκανε με το rotate με αποτέλεσμα όμως η οθόνη να μην είναι λειτουργική και να μην μπορείς να κάνεις slide to answer, ενώ για να πατήσεις το πλήκτρο για να απαντήσεις έπρεπε να περιμένεις σε όρθια θέση να επανέλθει η οθόνη (2-3 sec) και μετά δεχόταν το πάτημα. Μόνο για τον Opera με ενδιέφερε το landscape αλλά γίνεται και χωρίς το Gyrator.

 

 

Μπορεις να το ρυθμισεις να μην γυρναει σε λειτουργιες τηλεφωνου!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
ΠΧ μερικα αρχεια που βρηκα στο navimania παιζουν καλα με το album ,με τον core χαλια, κλπ κλπ κλπ. ειπα να δοκιμασω και τον συγκεκριμενο οχι οτι τρεφω αυταπατες οτι θα παιξει καλυτερα αλλα μπολικο ελευθερο χρονο εχω με κατι θελω να παιξω. :p κατεβασα τον xilisoft video convert ton super ton amersoft ton aplle και σκοτωνω την ωρα μου

 

To core player einai basismeno sto TCPMP kai metekseliksi aftou, synepws de nomizw oti tha eblepes kati kalytero me afto. Bebaia oi diaforoi peiramatismoi... sto telos se kati kalo tha kataliksoun.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μπορεις να το ρυθμισεις να μην γυρναει σε λειτουργιες τηλεφωνου!

 

Kai pali... egw den synistw ti xrisi tetoiwn programmatwn mias kai dimiourgoun diafora side-effects, ektos bebaia kai an thewrountai aparaitita gia kapoion o opoios omws prepei na einai proetoimasmenos gia tetoies parenergies.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

κατι αλλο ιντερνετ για το pc μου, παιρνω ενσυρματα με ενα παλιοσαζεμ-ασοψετε η forthnet που ακομα με στελνει μοντεμ-και ενω η μαδεμπορτ εχει ενσωματωμένη κεραια και με το hd με βλεπω -το εχω ξεκλειδώτο- δεν μπορω να συνδεθω.ενω με του γειτονα που ειναι κλειδωμενο και συνδέομαι και σερφαρω ανετα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να το ρυθμισεις να μην γυρναει σε λειτουργιες τηλεφωνου!

 

πως το κανεις αυτο??!!:confused:

Κωνσταντινος..

-nokia 8800 special edition-XDA Flame-htc shift-nokia 8910i-htc touch HD-Blackberry Bold-Htc touch Pro 2-Qtek 9000-Nokia N900-BB Bold 9700-Htc Desire-Htc Desire HD-iphone 4 32gb...4s 64GB..Samsung Note 3-4-9-10+..iPhone 7 Plus..iPhone X 256..iPhone XS Max 512..iPhone 11 Pro Max 512

Link to comment
Share on other sites

Twra, oson afora ta panels tou xperia, mporeis na paikseis me afto.

 

Όταν θα κάνω hard reset, πριν θα το περάσω για να δω πως είναι, αλλά προς το παρόν φαίνεται ότι κανείς δεν ασχολείτε σοβαρά και στα 2 threads

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

O καινούριος Navteq 2008.Q3 για iGO8 περιλαμβάνει και πληροφορίες λωρίδων.

Το τελικό ς δυστυχώς παραμένει σ.

 

Πριν βγάλει τις πινακίδες για περίπου πέντε δευτερόλεπτα σου δείχνει με βελάκια κάτω ποιά λωρίδα να κρατήσεις.

Δηλαδή αν ο δρόμος έχει τρεις λωρίδες σου βγάζει κάτω τρία βελάκια το ένα δίπλα στο άλλο και αναβοσβήνει το βελάκι ανάλογα με ποιά λωρίδα πρέπει να κρατήσεις.

Αυτό γίνεται περίπου δύο χιλιόμετρα πριν τον κόμβο και αφού αναβοσβήσει το βελάκι κάτω σου δείχνει μετά πάνω τις πινακίδες.

Cool!!!

 

http://img517.imageshack.us/img517/2108/capscr0016qy3.png http://img376.imageshack.us/img376/5471/capscr0018ar5.png

 

Χαμογελάτε είναι μεταδοτικό. :):):):)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

oπως παντα τρομεροςςςςς:lol::)

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

ευτυχως που παρακολουθω το θεμα του HD...

αλλιως θα εμενα με τον 2008 Q2...

να σαι καλα ody.

χαμογελαμε:happy:

Link to comment
Share on other sites

τι είπες τώρα ρε μεγάλε, αυτά είναι:lol:κατάλαβες:D

Λευτέρης

iPhone 3GS 32gb back in black

iPhone 4 32gb black, iPhone 4S 16gb black, samsung galaxy note,  iPhone 4S 16gb white, iPhone 5 64gb space grey, Hawai 5-0 P10 lite, iPhone 6 16gb gold, iPhone 8 64gb black

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...