Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παίδες κατέβασα το net framework .... το gyrator2 δουλεύει κανονικά, αλλά όταν είναι landscape βγάζει το ρολόιαριστερά και κάτι κόκκινες-μαύρες γραμμές δεξιά :rolleyes:

 

έτσι πρέπει να είναι ;

 

Και σε μένα έτσι είναι. Το tf3d, προφανώς δεν είναι φτιαγμένο για να λειτουργεί και σε landscape.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Και σε μένα έτσι είναι. Το tf3d, προφανώς δεν είναι φτιαγμένο για να λειτουργεί και σε landscape.

 

Οντως.

Εχω προσπαθήσει να απενεργοποιήσω το TF3D ώστε να μην γυρίζει σε landscape αλλά δεν γίνεται τίποτα.

Προσωπικά με τα spb πληκτρολόγια δεν χρειάζομαι το gyrator.

Το δουλευω επιλεκτικά.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Και σε μένα έτσι είναι. Το tf3d, προφανώς δεν είναι φτιαγμένο για να λειτουργεί και σε landscape.

Ακριβώς. Δεν έχω δουλέψει το gyrator στο diamond αλλά το gsen , αλλά φαντάζομαι ότι και στο πρώτο μπορείς να εξαιρέσεις κάποια πράγματα που δε θες να γυρίζουν. Εκεί λοιπόν πρόσθεσε το manilla στις εξαιρέσεις. Το manilla δε λειτουργεί σε landscape και αν έχει την ίδια συμπεριφορά με το diamond τότε θα σου κολλάει κιόλας.

 

Edit.. μόλις είδα τον te_salat που αναφέρει ότι δεν μπορείς να απενεργοποιήσεις το tf3d.

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά ξέρει κανείς από την registry πως αλλάζουμε το default πληκτρολόγιο?

Πέρασα το Spb Keyboard 4.0.1 και δεν γίνεται default με τίποτα.

Είχε γίνει στην αρχή αλλά μετά από restart έφυγε! :mad:

και τώρα όποτε πάω να το αλλάξω από start->settings->input έχει default το keyboard (το δικό του)!!

Και δεν με αφήνει να το αλλάξω με τίποτα άλλο!!!! :X:blink::mad:

Επίσης γίνεται να διαλέγουμε εμείς με τι keyboard θα γράφουμε κάθε φορά πατώντας το κουμπάκι του πληκτρολογίου? (κάπου το είχα δει αλλά δεν ξέρω πως γίνεται)

Link to comment
Share on other sites

θελω πχ λεμε να μετατρεψω μια ταινια για να την δω στο hd πρεπει να την μετατρεψω σε αναλυση 800χ480?για να την βλεπω σε fullscreen χωρις περιθωρια.αν ναι υπαρχει κανενας convert που να κανει τετοιες μετατροπες? α και τι ειδους αρχεια εχουν την πιο καλη αποδοση?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά ξέρει κανείς από την registry πως αλλάζουμε το default πληκτρολόγιο?

Πέρασα το Spb Keyboard 4.0.1 και δεν γίνεται default με τίποτα.

Είχε γίνει στην αρχή αλλά μετά από restart έφυγε! :mad:

και τώρα όποτε πάω να το αλλάξω από start->settings->input έχει default το keyboard (το δικό του)!!

Και δεν με αφήνει να το αλλάξω με τίποτα άλλο!!!! :X:blink::mad:

Επίσης γίνεται να διαλέγουμε εμείς με τι keyboard θα γράφουμε κάθε φορά πατώντας το κουμπάκι του πληκτρολογίου? (κάπου το είχα δει αλλά δεν ξέρω πως γίνεται)

 

Προς το παρόν δεν υπάρχει τρόπος, αλλά δεν χρειάζεται μετά από restart να πηγαίνεις μέσω Χαλκίδας για να το κάνεις προεπιλεγμένο.

Θα κάνεις κλικ στο βελακι δίπλα στο εικονίδιο του πληκτρολόγιου και θα επιλέξεις από εκεί το spb. Αυτό αρκεί μέχρι να ξανακάνεις restart.

Σε λίγο καιρό θα βρεθεί κάποιο twek να μην αλλάζει μετα από reatart.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Πριν κάμποσες μέρες έγινε ντόρος σε video μεταξύ ΟΜΝΙΑ και HD σχετικά με το GPS.

Αναφέρθηκε ότι χάνει το σήμα σε στενούς δρόμους κ.λ.π.

Δεν το δέχομαι με τίποτα. Δεν ξέρω τι συνέβη στο συγκεκριμένο βιντεάκι η στο συγκεκριμένο HD.

 

Το έχω τεστάρει 10αδες φορές και δεν χάνει το σήμα με τίποτα, σε συνθήκες πολύ πιο δύσκολες.

Συγκεκριμένα σχετικά με το HD:

 

Σύνηθες αριθμός δορυφόρων 9-10 υπο ιδανικές συνθήκες.

Ταχύτητα κλειδώματος εκπληκτική.

Πάμε τώρα στα δύσκολα:

Όποιος έχει έλθει στο Cairo θα καταλάβει καλύτερα τι εννοώ.

Πανύψηλα κτιρια, και κάτω από εναέρια γέφυρα που καλύπτει όλο το φάρδος του δρόμου, δηλαδή δεν βλέπεις ουρανό με τίποτα.

Ramsis street κάτω από την 6th October brige, συντεταγμένες 30 03'' 26.91N 31 14'' 29.53E Google Earth.

Αυτό που βλέπετε στο Google Earth είναι το πάνω μέρος της γέφυρας και τα κτίρια που ουσιαστικά την ακουμπούν.

Κάτω από την γέφυρα υπάρχει δρόμος. Κινούμενος σ' αυτόν, το μόνο που συμβαίνει είναι να πέσουν οι δορυφόροι στους 7 και καμια φορά στους 6.

Η θέση μου παραμένει πραγματική και όχι με destinator που κάνει διορθώσεις.

Εχω πολλά τέτοια παραδείγματα ακόμα και σε χειρότερες συνθήκες.

Οπότε στο θέμα gps δεν υπάρχει ψεγάδι.

 

H ROM που έχω είναι 1.14.401.2

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι η πραγματική επιστημονική έρευνα. Μην ακούς αυτούς που λένε πως όταν θες να αποδείξεις μια θεωρία πχ κάνεις πολλά διαφορετικά πειράματα σε διαφορετικές συνθήκες προσπαθώντας να αποδείξεις το ακριβώς αντίθετο και μόνο αν σε όλες τις περιπτώσεις δεν το πετύχεις, τότε η θεωρία σου είναι σωστή. Όχι, δεν ξέρουν αυτοί. Ο σωστός τρόπος είναι να κάνεις τόσες φορές το πείραμα όσες χρειάζεται για να "αποδείξεις" αυτό που θες διακαώς, να δείξεις δηλαδή ότι το gps του HD είναι χειρότερο, εν προκειμένω. Δεν μπορεί, μια φορά θα σου κάτσει το πείραμα! Και μετά παρουσιάζεις στην επιστημονική κοινότητα περιχαρής τα αποτελέσματα της "έρευνάς σου"...

 

Και ο νοών νοείτω...

Link to comment
Share on other sites

Πριν κάμποσες μέρες έγινε ντόρος σε video μεταξύ ΟΜΝΙΑ και HD σχετικά με το GPS.

Αναφέρθηκε ότι χάνει το σήμα σε στενούς δρόμους κ.λ.π.

Δεν το δέχομαι με τίποτα. Δεν ξέρω τι συνέβη στο συγκεκριμένο βιντεάκι η στο συγκεκριμένο HD.

Το έχω τεστάρει 10αδες φορές και δεν χάνει το σήμα με τίποτα, σε συνθήκες πολύ πιο δύσκολες.

Συγκεκριμένα σχετικά με το HD:

Σύνηθες αριθμός δορυφόρων 9-10 υπο ιδανικές συνθήκες.

Ταχύτητα κλειδώματος εκπληκτική.

Πάμε τώρα στα δύσκολα:

Όποιος έχει έλθει στο Cairo θα καταλάβει καλύτερα τι εννοώ.

Πανύψηλα κτιρια, και κάτω από εναέρια γέφυρα που καλύπτει όλο το φάρδος του δρόμου, δηλαδή δεν βλέπεις ουρανό με τίποτα.

Ramsis street κάτω από την 6th October brige, συντεταγμένες 30 03'' 26.91N 31 14'' 29.53E Google Earth.

Αυτό που βλέπετε στο Google Earth είναι το πάνω μέρος της γέφυρας και τα κτίρια που ουσιαστικά την ακουμπούν.

Κάτω από την γέφυρα υπάρχει δρόμος. Κινούμενος σ' αυτόν, το μόνο που συμβαίνει είναι να πέσουν οι δορυφόροι στους 7 και καμια φορά στους 6.

Η θέση μου παραμένει πραγματική και όχι με destinator που κάνει διορθώσεις.

Εχω πολλά τέτοια παραδείγματα ακόμα και σε χειρότερες συνθήκες.

Οπότε στο θέμα gps δεν υπάρχει ψεγάδι.

 

H ROM που έχω είναι 1.14.401.2

 

+1 ακόμα και τώρα που βρέχει αθήνα πριν λίγο είχε κλειδώσει 7-9 δορυφόρους και πήγαινε απροβλεμάτιστα.

 

Προς το παρόν δεν υπάρχει τρόπος, αλλά δεν χρειάζεται μετά από restart να πηγαίνεις μέσω Χαλκίδας για να το κάνεις προεπιλεγμένο.

Θα κάνεις κλικ στο βελακι δίπλα στο εικονίδιο του πληκτρολόγιου και θα επιλέξεις από εκεί το spb. Αυτό αρκεί μέχρι να ξανακάνεις restart.

Σε λίγο καιρό θα βρεθεί κάποιο twek να μην αλλάζει μετα από reatart.

 

Ευχαριστώ. Αυτό έψαχνα αλλά επείδη το έχουν ενσωματώσει στο tf3d ήθελε λίγο πάτημα παραπάνω και δεν το είχα δει.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΜΙΑ λαιβ φωτο να το δουμε και μεις οι υποψηφιοι αγοραστες?οποιος δεν βαριεται

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
υπαρχει και σε cab το 3.5 που ειναι πολυ μικρότερο lagoudakis,

http://www.megaupload.com/?d=2ZGV1DNJ

 

@Nick1150 σου είχα απαντήσει για το gyrator.

 

@lagoudakis στο ppc δεν εγκαθιστά 33mb αλλά περίπου 3-4mb.

 

Παιδιά επειδή το πήρα από Αγγλία ο φορτιστής ήρθε με τον αγγλικό αντάπτορα για την πρίζα. Ξέρει κανείς κανά κατάστημα στην Ομόνοια ή στο Σύνταγμα που μπορώ να βρω αντάπτορα από αγγλικό plug για ελληνικό;

σας ευχαριστω παιδια για τις απαντησεις σας και τους 2:)
Link to comment
Share on other sites

ΚΑΜΙΑ λαιβ φωτο να το δουμε και μεις οι υποψηφιοι αγοραστες?οποιος δεν βαριεται

 

http://www.navimania.gr/showpost.php?p=148330&postcount=6nia.gr/showpost.php?p=148330&postcount=6

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

λοιπον για οποιον ενδιαφερετε να μετατρεψει ταινια για το hd .εχω μετατρεψει ταινια-kun fu panda-με το allok 3gp psp mp4 ipod video converte ......ρυθμισεις ποιοτητας........ video quality:normal,video codec:mpeg4 resolution:720x480 framerate:23976 aspect ratio:auto στον core player παιζει αρκετα καλα με ανεπαισθητα σπασιματα μονο σε στιγμες γρηγορου καρατε:lol: και με ενα κενο μισου ποντου αριστερα και δεξια. συμπερασμα το hd ειναι καλο μονο για τις ποιοτικές ταινιες του αγγελοπουλου
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

συμπερασμα το hd ειναι καλο μονο για τις ποιοτικές ταινιες του αγγελοπουλου

 

To Μετέωρο βήμα του πελαργού !!!:lol::lol::lol::lol::lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παίδες κατέβασα το net framework .... το gyrator2 δουλεύει κανονικά, αλλά όταν είναι landscape βγάζει το ρολόιαριστερά και κάτι κόκκινες-μαύρες γραμμές δεξιά :rolleyes:

 

έτσι πρέπει να είναι ;

 

Και σε μένα έτσι είναι. Το tf3d, προφανώς δεν είναι φτιαγμένο για να λειτουργεί και σε landscape.

 

Οντως.

Εχω προσπαθήσει να απενεργοποιήσω το TF3D ώστε να μην γυρίζει σε landscape αλλά δεν γίνεται τίποτα.

Προσωπικά με τα spb πληκτρολόγια δεν χρειάζομαι το gyrator.

Το δουλευω επιλεκτικά.

 

Παιδιά εγώ εγκατέστησα το gyrator 2 από το cab που υπάρχει εδώ http://gyrator.brins0.net/

 

Και έχει από default κάποιες ρυθμίσεις. Υπάρχει εξαίρεση και για το TFL3D. Το Pickup Call το έχω απενεργοποίησει γιατί με το που σήκωνα την συσκευή απάνταγε στην κλήση. Το disable Opera αν και είναι ενεργοποιημένο κάνει κανονικά rotate τον Opera.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια που καπου ειδα καποιους να εχουν αλλαξει τα εικονιδια σε εγχρωμα στην επανω μπαρα.καμία παραπομπη?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια που καπου ειδα καποιους να εχουν αλλαξει τα εικονιδια σε εγχρωμα στην επανω μπαρα.καμία παραπομπη?

 

Εννοείς αυτό:

http://www.navimania.gr/showthread.php?p=146693#post146693

 

Διάβασε τι λέει γιατί χρειάζονται 2 αρχεία.

 

Κι εδώ για την κάτω μπάρα:

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=12869&page=2

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν τα gps επιρεάζονται απο τις καιρικές συνθήκες, πάντως σήμερα μου είχε φάει ένα σκάλωμα και δεν κλείδωνε σε δορυφόρους. Δεν ξέρω που οφείλεται, αλλά μόλις έκανα επανεκκίνηση τους είδε και δεν έλεγε να τους χάσει. Πάντως παιδιά, μεγάλη μαγκιά το gps στη κίνηση.. Του λες να κάνει παράκαμψη, σε βγάζει απο τα στενάκια και είσαι κύριος! I like that!!! :D
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ εγκατέστησα το gyrator 2 από το cab που υπάρχει εδώ http://gyrator.brins0.net/

 

Και έχει από default κάποιες ρυθμίσεις. Υπάρχει εξαίρεση και για το TFL3D. Το Pickup Call το έχω απενεργοποίησει γιατί με το που σήκωνα την συσκευή απάνταγε στην κλήση. Το disable Opera αν και είναι ενεργοποιημένο κάνει κανονικά rotate τον Opera.

Μήπως με την ευκαιρία μπορεί κανείς να μου εξηγήσει πως δουλεύει αυτό το gyrator??

Τι εννοεί δηλαδή stylous in kai stylous out, και τι σχέση έχει αυτό με το rotate?

Και τι σημαίνουν οι τιμές 0,1,και 2 ......????

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μήπως με την ευκαιρία μπορεί κανείς να μου εξηγήσει πως δουλεύει αυτό το gyrator??

Τι εννοεί δηλαδή stylous in kai stylous out, και τι σχέση έχει αυτό με το rotate?

Και τι σημαίνουν οι τιμές 0,1,και 2 ......????

 

To 0 σημαίνει απενεργοποιημένο, το 1 ενεργοποιημένο με αισθητήρα τον accelometer, το 2 ενεργοποιημένο με αισθητήρα του stylus, αν είναι μέσα ή όχι, και 3 χρησιμοποιεί και τους 2 αισθητήρες το event.

 

Τα event που έχει από default για το stylus ξεκλειδώνουν την συσκευή όταν βγάζεις το πενάκι και την κλειδώνουν όταν το βάζεις πάλι μέσα. Χωρίς το gyrator απλά άναβε η οθόνη αν έβγαζες το πενάκι δεν θυμάμαι αν έκανε και unlock την συσκευή.

 

Για το πως προσθέτεις event δεν είμαι σίγουρος καθώς αυτά που έχει σαν λίστα προγραμμάτων όταν πας να κάνεις add ένα event δεν είναι αυτά που έχεις εγκατεστημένα αλλά μια λίστα με "έτοιμα" δημοφιλή προγράμματα. Οι επιλογές "Learn windows κλπ" δεν είμαι σίγουρος τι κάνουν. Πειραματίστηκα λίγο αλλά όχι αρκετά.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς αυτό:

http://www.navimania.gr/showthread.php?p=146693#post146693

 

Διάβασε τι λέει γιατί χρειάζονται 2 αρχεία.

 

Κι εδώ για την κάτω μπάρα:

http://www.navimania.gr/showthread.php?t=12869&page=2

ευχαριστω. λοιπον εχω βαλει το no data αλλα εξακολουθει να μου βγαζει ωρες ωρες το λογοτυπο 3g vodafon .ακομα και οταν χανει το wifi προσπαθει να μπει μεσω της vodafon. σημερα θελησα να δουλεψω το destinator και ειναι για τα αναθεμα κολλημα στο κολλημα στην πλοηγηση παει καρε καρε το ιδιο και το igo μηπως τελικα ειναι θεμα πια rom φοραει γιατι δεν βλεπω να εχουν αλλοι προβληματα
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

To 0 σημαίνει απενεργοποιημένο, το 1 ενεργοποιημένο με αισθητήρα τον accelometer, το 2 ενεργοποιημένο με αισθητήρα του stylus, αν είναι μέσα ή όχι, και 3 χρησιμοποιεί και τους 2 αισθητήρες το event.

 

Τα event που έχει από default για το stylus ξεκλειδώνουν την συσκευή όταν βγάζεις το πενάκι και την κλειδώνουν όταν το βάζεις πάλι μέσα. Χωρίς το gyrator απλά άναβε η οθόνη αν έβγαζες το πενάκι δεν θυμάμαι αν έκανε και unlock την συσκευή.

 

Για το πως προσθέτεις event δεν είμαι σίγουρος καθώς αυτά που έχει σαν λίστα προγραμμάτων όταν πας να κάνεις add ένα event δεν είναι αυτά που έχεις εγκατεστημένα αλλά μια λίστα με "έτοιμα" δημοφιλή προγράμματα. Οι επιλογές "Learn windows κλπ" δεν είμαι σίγουρος τι κάνουν. Πειραματίστηκα λίγο αλλά όχι αρκετά.

Κι εγώ πρέπει να πειραμαιστώ αρκετά μετά και τα νέα δεδομένα που μου προσέφερες. Θενκς μαι φρεντ !!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...