Jump to content

[Επίσημο] HTC Touch HD (Blackstone)


stark
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ριχτε και καμια ματια προς garmin που εχει τον autodrive 1.50 και ειναι ο πληρεστερος αυτη την στιγμη για την ελλαδα. Τον εχω στο Ν82 και εχει και τον ποιο μικρο χωματοδρομο.

οντως το garmin εχει για μενα την καλυτερη χαρτογραφηση για ελλαδα , ακομα και ορεινους δασικους δρομους εχει , αλλα σε ppc μου φαινεται λιγο παλουκι η εγκατασταση :wacko:

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,6χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Μην παιδεύεστε.. Βάλτε και τα δύο πάνω. Βάλτε και το Τομ Τομ για Ευρώπη και θα είστε μια χαρά. Έχει και το google maps πάνω... Δεν θα χαθείτε ποτέ. :P
Link to comment
Share on other sites

http://www.4shared.com/file/51243023/beaf1cb8/TCPMP-072RC1-ARM-PPC-recomp-03CAB.html

Επιτελους ενας TCPMP που παιζει ανετα και καλυτερα απο τον core στο hd !!!!!! (τον εκανα εγκατασταση στην κυρια μνημη)

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Μην παιδεύεστε.. Βάλτε και τα δύο πάνω. Βάλτε και το Τομ Τομ για Ευρώπη και θα είστε μια χαρά. Έχει και το google maps πάνω... Δεν θα χαθείτε ποτέ. :P

(offtopic)

:lol: Στην χειρότερη ρωτάς και κανά περαστικό.. :D

 

Τελικά το IGO σε Landscape παίζει? (δλδ να περιστρέφεται μαζί με την οθόνη σωστά - γιατί τώρα γυρνάει το μισό :blink:) Ξέρει κανείς πως? :)

Link to comment
Share on other sites

Τελικά στα μαγαζιά έφτασε?

Τηλεφώνησα στο Πλαίσιο και δεν ήξεραν καν για το προϊόν ενώ κοίταξαν και στο σύστημα τους και δεν φαίνονταν κάτι στις παραλαβές.

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους τo παρέλαβα κι εγώ σήμερα!!! Δεν το έχω ανοίξει ακόμη, ίσως αργότερα ή όταν πάω σπίτι.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Τελικά στα μαγαζιά έφτασε?

Τηλεφώνησα στο Πλαίσιο και δεν ήξεραν καν για το προϊόν ενώ κοίταξαν και στο σύστημα τους και δεν φαίνονταν κάτι στις παραλαβές.

 

αν θέλεις από ελλαδα δες λίγο στο http://www.skroutz.gr και υπάρχουν καταστήματα που το έχουν!;)

Link to comment
Share on other sites

:angry:κυριακη το εκανα παραγγελια δευτερα τους εβαλα τα λεφτα και ακομα οπως λεν η πληρωμη μου εκρεμει:angry:θα :knife:στο τελος.τι:devil:δεν θελουν τα λεφτα μου?
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

αν θέλεις από ελλαδα δες λίγο στο http://www.skroutz.gr και υπάρχουν καταστήματα που το έχουν!;)

 

δεν μου κανουν εχω 500+ euro επιδοτηση απο vodafone και ενα υπολοιπο 150 euro στο πλαισιο, αρα απο πλαισιο μονο το ψαχνω.

Link to comment
Share on other sites

δεν μου κανουν εχω 500+ euro επιδοτηση απο vodafone και ενα υπολοιπο 150 euro στο πλαισιο, αρα απο πλαισιο μονο το ψαχνω.

 

ρώτησες γενικά αν στα μαγαζιά έχει έρθει και σου απάντησα!:worry:

 

:angry:κυριακη το εκανα παραγγελια δευτερα τους εβαλα τα λεφτα και ακομα οπως λεν η πληρωμη μου εκρεμει:angry:θα :knife:στο τελος.τι:devil:δεν θελουν τα λεφτα μου?

 

από που αν επιτρέπεται?

Link to comment
Share on other sites

:angry:κυριακη το εκανα παραγγελια δευτερα τους εβαλα τα λεφτα και ακομα οπως λεν η πληρωμη μου εκρεμει:angry:θα :knife:στο τελος.τι:devil:δεν θελουν τα λεφτα μου?

 

Λογικά Δευτέρα το βράδυ θα έγινε η συναλλαγή στην τράπεζα σου, σήμερα το βράδυ μάλλον θα φανεί στην τράπεζα του κατστήματος, οπότε μάλλον αύριο θα καταχωρηθεί και θα γίνει η αποστολή.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Είμαι εδώ και μερικές ημέρες ακόμα ένας χαρούμενος ιδιοκτήτης ενός HD....

 

Προς το παρόν όλα πάνε καλά, θα επανέλθω όμως αφού κλείσω εβδομάδα συμβίωσης για εντυπώσεις :p

 

Αυτό που ήθελα όμως να πω είναι ότι ήμουν εντελώς κάθετος με το θέμα hardware keyboard, και δεν είχα καν διανοηθεί ότι θα έπαιρνα pda χωρίς αυτό. Φαίνεται όμως ότι ποτέ δεν πρέπει κανείς να λέει μεγάλες κουβέντες, αφού ήδη εδώ και λίγες ημέρες (δεν πίστευα εγώ ποτέ να το πω αυτό :rolleyes: ) δεν μου έχει λείψει καθόλου. Αυτό απλά για αυτούς που σκέφτονται την έλλειψη του hardware keyboard.... το visual keyboard του HD είναι τόσο μεγάλο, στην τεράστια οθόνη του, που είναι σαν να έχω πολύ μεγαλύτερο πληκτρολόγιο από το TYTN II που είχα πριν !!!!

 

Αυτά και επανέρχομαι :)

Νίκος,

 

:)

Link to comment
Share on other sites

Κάντε αντικατάσταση στο iGO8.3 το original branding.zip με αυτό το branding που έφτιαξα για να έχετε φόντο φωτογραφία στο άνοιγμα και στο κλείσιμο του προγράμματος.

Η φωτό που έβαλα ήταν σε landscape και τη γύρισα σε portrait αφού δεν βρήκα κάποια καλύτερη.

Οποιος έχει κάποια καλύτερη φωτό σε 480Χ800 ας μου τη στείλει να την προσθέσω.

 

http://rapidshare.com/files/167320557/branding.zip

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

Τελικά το IGO σε Landscape παίζει? (δλδ να περιστρέφεται μαζί με την οθόνη σωστά - γιατί τώρα γυρνάει το μισό :blink:) Ξέρει κανείς πως? :)

 

Κράτα ένα backup το sys.txt και βάλε αυτά σβήνοντας οτιδήποτε άλλο έχει.

Πρόσθεσα και κάποιες εντολές ακόμα τις οποίες μπορείς να τις βάλεις και στο portrait mode.

 

[folders]

app="%SDCARD%/iGO8"

 

[sound]

ding=0

 

[route]

correctness=90

 

[device]

sdcard_dsk_num=7

 

[interface]

skin="ui_igo8"

resolution_dir="800_480"

maxzoom2d=6000000

defaulttilt3d=9000

show_zoombar=1

show_exit=1

screen_x=800

screen_y=480

vga=1

 

[rawdisplay]

highres=0

screen_x=800

screen_y=480

class="landscape"

driver="GDI"

 

[timezone]

sync_os_timezone=0

reset_os_timezone=0

 

[debug]

disable_outlookpoi=1

show_oneway=1

mapfontscale=150

show_speed_limit=1

show_poi_boundingrects=1

show_poi_areas=1

show_oneway_3d=1

speedcam_enabled=1

skip_eula=1

enable_roadshadow=1

enable_buildings=1

enable_roadsign=1

speedcam_enabled=1

show_pedestrian=1

 

[map]

3d_max_tiltlevel=10000

3d_max_zoomlevel = 3000

3d_min_zoomlevel=40

3d_max_zfar=2000

fake2d_max_zoomlevel = 3000

3d_zfar_horizon_ratio = 200

roadblockicon_maxzoom = 2000

 

[smartzoom]

minangle=0

maxangle=80

 

[3d_config]

roadsign_lines_per_screen=20

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

ρώτησες γενικά αν στα μαγαζιά έχει έρθει και σου απάντησα!:worry:

 

 

 

από που αν επιτρέπεται?

απο expansys 539euro(χωρις ΦΠΑ με εταιρικο αφμ φιλου)+14,90μεταφορικα+1,50νταβατζιλικη της τραπεζας
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Κράτα ένα backup το sys.txt και βάλε αυτά σβήνοντας οτιδήποτε άλλο έχει.

Πρόσθεσα και κάποιες εντολές ακόμα τις οποίες μπορείς να τις βάλεις και στο portrait mode.

 

[folders]

app="%SDCARD%/iGO8"

 

[sound]

ding=0

 

[route]

correctness=90

 

[device]

sdcard_dsk_num=7

 

[interface]

skin="ui_igo8"

resolution_dir="800_480"

maxzoom2d=6000000

defaulttilt3d=9000

show_zoombar=1

show_exit=1

screen_x=800

screen_y=480

vga=1

 

[rawdisplay]

highres=0

screen_x=800

screen_y=480

class="landscape"

driver="GDI"

 

[timezone]

sync_os_timezone=0

reset_os_timezone=0

 

[debug]

disable_outlookpoi=1

show_oneway=1

mapfontscale=150

show_speed_limit=1

show_poi_boundingrects=1

show_poi_areas=1

show_oneway_3d=1

speedcam_enabled=1

skip_eula=1

enable_roadshadow=1

enable_buildings=1

enable_roadsign=1

speedcam_enabled=1

show_pedestrian=1

 

[map]

3d_max_tiltlevel=10000

3d_max_zoomlevel = 3000

3d_min_zoomlevel=40

3d_max_zfar=2000

fake2d_max_zoomlevel = 3000

3d_zfar_horizon_ratio = 200

roadblockicon_maxzoom = 2000

 

[smartzoom]

minangle=0

maxangle=80

 

[3d_config]

roadsign_lines_per_screen=20

:w00t::yahoo::dance:

φίλε odytsak ένα σου λέω...

θα σου κάνω άγαλμα.

τέλος.

(Αυτά τα settings πρέπει να τα δείτε για να τα πιστέψετε....)

:respect::thanks::clap:

Link to comment
Share on other sites

:w00t::yahoo::dance:

φίλε odytsak ένα σου λέω...

θα σου κάνω άγαλμα.

τέλος.

(Αυτά τα settings πρέπει να τα δείτε για να τα πιστέψετε....)

:respect::thanks::clap:

 

Ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.

Σε landscape δείχνει πολύ καλύτερο αλλά η βάση universal που έχω στο αμάξι στον αεραγωγό είναι μόνο για portrait οπότε αναγκαστικά το έχω έτσι.

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.
Link to comment
Share on other sites

απο expansys 539euro(χωρις ΦΠΑ με εταιρικο αφμ φιλου)+14,90μεταφορικα+1,50νταβατζιλικη της τραπεζας

 

Αύριο ο πρωί θα λάβεις ένα mail ότι πήραν τα χρήματα. Ως το μεσημέρι θα το έχουν παραδώσει στην DHL (εφόσον υπάρχει στοκ) και μεθαύριο το μεσημέρι προς απόγευμα θα το έχεις.

Τουλάχιστον έτσι έγινε με μένα.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

μπορει το προγραμμα να λειτουργει αψογα χωρις διακοπες και με γρηγορους επαναπρισδιορισμους ομως σημερα με απογοητευσε στην πλοηγηση. η διαδρομη ηταν Αρτεμιδα Αττικης - Λ. Μεσογειων.

 

Στο πηγαινε ηθελε σωνει και καλα να με παει απο Αττικη οδο και στην συνεχεια απο Λ Μαραθωνος. αφου περασα το σημειο για την εισοδο σε Αττικη οδο επεμενε να στριψω λεγοντας μου να μπω ακομα και σε χωματοδρομους για να γυρισω πισω. μετα επεμενε το ιδιο για την Λ. Μαραθωνος. στο τελος καταλαβε οτι θελω να παω απο Σπατων και μπηκε στον σωστο δρομο :) ΟΚ πες οτι θα μπορουσα να του πω να αποφυγει την Αττικη Οδο και Λ. Μαραθωνος και λογικα (?) θα με πηγαινε σωστα (θα το δοκιμασω ξανα ετσι).

 

στον γυρισμο ομως ηταν ολη η τρελα. Δεν το εβαλα απο την αρχη αλλα εφοσον ημουν ηδη στην Λ. Σπατων πηγαινοντας προς Σπατα. εκει τα εκανε σαλατα. ειδικα αφου ειχα περασει τα Σπατα και πηγαινα προς Λουτσα (Αρτεμιδα) οπου υπαρχει 1 μονο κεντρικος δρομος, μου ελεγε να στριψω σε κατι χωματοδρομους και να κανω κυκλους μεσα στα χωραφια! αγνοουσα συνεχως αλλα αυτο επεμενε! καθε 200 μετρα μου ελεγε να στριψω! μονο οταν εφτασα στο τερμα θαλασσα μου ειπε σωστα που να παω για το κεντρο... ειναι θεμα χαρτη σωστα? εχει κανεις δοκιμασει στην Ανατολικη Αττικη?

 

και ελεγα να παρω ενα GPS αυτοκινητου στον πατερα μου με destinator (MLS 4800) για να ειναι σιγουρος οσο αφορα την πλοηγηση...

Link to comment
Share on other sites

Κράτα ένα backup το sys.txt και βάλε αυτά σβήνοντας οτιδήποτε άλλο έχει.

Πρόσθεσα και κάποιες εντολές ακόμα τις οποίες μπορείς να τις βάλεις και στο portrait mode.

 

[folders]

app="%SDCARD%/iGO8"

 

[sound]

ding=0

 

[route]

correctness=90

 

[device]

sdcard_dsk_num=7

 

[interface]

skin="ui_igo8"

resolution_dir="800_480"

maxzoom2d=6000000

defaulttilt3d=9000

show_zoombar=1

show_exit=1

screen_x=800

screen_y=480

vga=1

 

[rawdisplay]

highres=0

screen_x=800

screen_y=480

class="landscape"

driver="GDI"

 

[timezone]

sync_os_timezone=0

reset_os_timezone=0

 

[debug]

disable_outlookpoi=1

show_oneway=1

mapfontscale=150

show_speed_limit=1

show_poi_boundingrects=1

show_poi_areas=1

show_oneway_3d=1

speedcam_enabled=1

skip_eula=1

enable_roadshadow=1

enable_buildings=1

enable_roadsign=1

speedcam_enabled=1

show_pedestrian=1

 

[map]

3d_max_tiltlevel=10000

3d_max_zoomlevel = 3000

3d_min_zoomlevel=40

3d_max_zfar=2000

fake2d_max_zoomlevel = 3000

3d_zfar_horizon_ratio = 200

roadblockicon_maxzoom = 2000

 

[smartzoom]

minangle=0

maxangle=80

 

[3d_config]

roadsign_lines_per_screen=20

 

καλα δεν το πιστευω ΕΙΣΑΙ ΤΡΟΜΕΡΟΣΣΣΣΣΣΣ τωρα πια που να τρεξω το αμοιρο το destinator τι εχεις κανει βρεεε 1η φορα τετοια εμπειρια σε gps :D:D:D!!!!!!!!!!!

 

Επισης

εγω εβαλα αυτες τις τιμες

Setting the

 

File system cache to 8MB, the file system filter cache to 131072 sectors and the glyph cache to 64 KB improves the HD performance appreciable.

 

Especially for Opera, MSBrowser, videos and streaming applications like Diamond TV.

 

Check it!

με το chap's Advanced Config και πραγματι πεταει !!!!!!

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=448707

 

 

Ασχετο αυτες τις φωνες στο destinator μπορουμε να τις βαλουμε στο i-go ???? αυτη του "ΒΑΓΓΕΛΗΣ" εχει τρομερη πλακαααααααα

http://img841.imageshack.us/img841/4100/macuse.jpg

MacUse.net  For Apple Fun's  we Just think Different

Link to comment
Share on other sites

Αύριο ο πρωί θα λάβεις ένα mail ότι πήραν τα χρήματα. Ως το μεσημέρι θα το έχουν παραδώσει στην DHL (εφόσον υπάρχει στοκ) και μεθαύριο το μεσημέρι προς απόγευμα θα το έχεις.

Τουλάχιστον έτσι έγινε με μένα.

απο το στομα σου και στου ANUBI το αφτι:lol:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μπορει το προγραμμα να λειτουργει αψογα χωρις διακοπες και με γρηγορους επαναπρισδιορισμους ομως σημερα με απογοητευσε στην πλοηγηση. η διαδρομη ηταν Αρτεμιδα Αττικης - Λ. Μεσογειων.

 

Στο πηγαινε ηθελε σωνει και καλα να με παει απο Αττικη οδο και στην συνεχεια απο Λ Μαραθωνος. αφου περασα το σημειο για την εισοδο σε Αττικη οδο επεμενε να στριψω λεγοντας μου να μπω ακομα και σε χωματοδρομους για να γυρισω πισω. μετα επεμενε το ιδιο για την Λ. Μαραθωνος. στο τελος καταλαβε οτι θελω να παω απο Σπατων και μπηκε στον σωστο δρομο :) ΟΚ πες οτι θα μπορουσα να του πω να αποφυγει την Αττικη Οδο και Λ. Μαραθωνος και λογικα (?) θα με πηγαινε σωστα (θα το δοκιμασω ξανα ετσι).

 

στον γυρισμο ομως ηταν ολη η τρελα. Δεν το εβαλα απο την αρχη αλλα εφοσον ημουν ηδη στην Λ. Σπατων πηγαινοντας προς Σπατα. εκει τα εκανε σαλατα. ειδικα αφου ειχα περασει τα Σπατα και πηγαινα προς Λουτσα (Αρτεμιδα) οπου υπαρχει 1 μονο κεντρικος δρομος, μου ελεγε να στριψω σε κατι χωματοδρομους και να κανω κυκλους μεσα στα χωραφια! αγνοουσα συνεχως αλλα αυτο επεμενε! καθε 200 μετρα μου ελεγε να στριψω! μονο οταν εφτασα στο τερμα θαλασσα μου ειπε σωστα που να παω για το κεντρο... ειναι θεμα χαρτη σωστα? εχει κανεις δοκιμασει στην Ανατολικη Αττικη?

 

και ελεγα να παρω ενα GPS αυτοκινητου στον πατερα μου με destinator (MLS 4800) για να ειναι σιγουρος οσο αφορα την πλοηγηση...

 

Δεν ξέρω τι συνέβη σε σένα. Απαντώ στο μήνυμα σου επειδή έχω κάνει αυτή την διαδρομή με destinator και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Μ πήγε καρφί στην οδό 53 που του είχα ζητήσει.

Φιλικά, Κώστας [/b] [ HTC U11, iPad mini 4, iPhone 6, Galaxy S7 Edge, Xiaomi A1, Nexus 5X ,
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω τι συνέβη σε σένα. Απαντώ στο μήνυμα σου επειδή έχω κάνει αυτή την διαδρομή με destinator και δεν είχα κανένα πρόβλημα. Μ πήγε καρφί στην οδό 53 που του είχα ζητήσει.

 

τι να πω δεν εκανα απολυτως καμια ρυθμιση. εκανα αναζητηση την διευθυνση και πατησα "μεταβαση". δεν ξερω αν επρεπε να του βαλω καποιες παραμετρους... και κατι ακομα που θυμηθηκα τωρα. στην Λ Μεσογειων το νουμερο που του εβαλα δεν το ειχε! και μου προτεινε να με παει στο πλησιεστερο νουμερο που ειχε το οποιο ηταν 20 νουμερα μετα...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...