Jump to content

Google Chrome


bomber21
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά, μια βοήθεια:

 

Πάω από Win7 σε Win10. Πως μεταφέρω ΤΑ ΠΑΝΤΑ στο νέο Chrome?

 

Παλιά, στο Firefox κάναμε copy κάποιους φακέλους από τα windows και τα βάζαμε στη νέα εγκατάσταση. Στο Chrome ισχύει κάτι τέτοιο ή κάνουμε συγχρονισμό και τελειώνουν όλα;

 

 

 

Just sinc και όλα θα είναι όπως τα άφησες

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 475
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Just sinc και όλα θα είναι όπως τα άφησες

 

Thanks!

Και κάτι ακόμα. Επειδή μπαίνω από Chrome και από κινητο και από tablet και από τη δουλειά, πως θα είμαι σίγουρος ότι θα πάρω το σωστό;

Κυρίως θέλω τα ανοιχτά tabs και παράθυρα που έχω τώρα ανοιχτά...

 

EDIT

Όλα πήγαν καλά. Ο συγχρονισμός ολοκληρώθηκε. Στο νέο Chrome δεν ήξερα που θα βρω τις καρτέλες. Όμως πολύ κατατοπιστικές οι πληροφορίες της google (βήμα βήμα και νομίζω και φωτογραφίες), αφού έπρεπε να μπω μέσα στο ιστορικό για να τις ανοίξω...

Edited by Selespeed
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Παλια ο χρομ ειχε την επιλογη με το backspace να παει στην προηγουμενη σελιδα, πλεον εδω και καιρο δεν γινεται αυτο..Μπορω απο καπου να το επαναφερω ή εχουμε εγκλωβιστεί με την υπαρχουσα συντομευση;;
Link to comment
Share on other sites

Παλια ο χρομ ειχε την επιλογη με το backspace να παει στην προηγουμενη σελιδα, πλεον εδω και καιρο δεν γινεται αυτο..Μπορω απο καπου να το επαναφερω ή εχουμε εγκλωβιστεί με την υπαρχουσα συντομευση;;

 

Πλέον γίνεται με alt και αριστερό βελάκι.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά, μια βοήθεια θέλω.

Χρησιμοποιώ των Firefox εδώ και πολλά χρόνια με αυτό το πρόσθετο (All in one sidebar) που με βολεύει πάρα πολύ.

Υπάρχει κάποια ρύθμιση, η κάποιο παρόμοιο πρόσθετο για των chrome, για να έχω μια τέτοια μπάρα ?

Θέλω πάντα να έχω στην αριστερή πλευρά όλους τους σελιδοδείκτες μου.

όσο και να έψαξα δεν βρήκα κάτι.

Edited by Giosis
Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
παιδια σας κολλαει απιστευτα ο chorme στο facebook σε pc η μονο σε εμενα το κανει ? γενικα παντως εχει βαρυνει παρα πολυ σαν broswer ..
Link to comment
Share on other sites

παιδια σας κολλαει απιστευτα ο chorme στο facebook σε pc η μονο σε εμενα το κανει ? γενικα παντως εχει βαρυνει παρα πολυ σαν broswer ..

 

Μια χαρά τρέχει....!!! :superman:

 

284285df2da60877fb17f4243f5013c1.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά τρέχει....!!! :superman:

 

ρε σε εμενα οταν ειμαι στο facebook με βγαζει την ψυχη μιλαμε ...

κολλαει απιστευτα ..

θελω να στειλω μια απαντηση και κανει 10 ωρες ...

μονο εγω το παθαινω αυτο ρε ?

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, και σε εμενα κολλαει το FB με chrome.

Δεν φορτωνει ολη τη σελιδα και τετοια,με Mozzila ολα καλα.

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

καλα το FB το εχει ξεσκισει τελευταια, κι εμενα κολλαει απο firefox στο laptop κι απο κινητο απο chrome-ειδη browsers,

σαν να εχει βαρυνει η σελιδα, κατι εχει γινει και σερνεται, το facebook lite (οταν ανοιγει..) ανοιγει γρηγορα μονο

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Παιδια καλημερα.. εχω ενα θεματακι, να προσπαθησω να το κανω κατανοητο.. οταν ανοιγω νεα καρτελα και παταω το g παλια πχ μου εβγαζε πρωτο το gmail, οποτε πατουσα g+enter Και εμπαινα κατευθειαν στο μειλ χωρις να το γραψω ολο..τωρα επειδη τελευταια μπαινω στο gearbest συχνα, με το g μου βγαζει πρωτο gearbest.. παιζει να γινεται καπως ν αλλαξει η προεπιλογη τι θα βγαζει πρωτο στην νεα καρτελα πατώντας το γραμμα g ή γενικα για ολα τα γραμματα;;
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα.. εχω ενα θεματακι, να προσπαθησω να το κανω κατανοητο.. οταν ανοιγω νεα καρτελα και παταω το g παλια πχ μου εβγαζε πρωτο το gmail, οποτε πατουσα g+enter Και εμπαινα κατευθειαν στο μειλ χωρις να το γραψω ολο..τωρα επειδη τελευταια μπαινω στο gearbest συχνα, με το g μου βγαζει πρωτο gearbest.. παιζει να γινεται καπως ν αλλαξει η προεπιλογη τι θα βγαζει πρωτο στην νεα καρτελα πατώντας το γραμμα g ή γενικα για ολα τα γραμματα;;

 

Πατώντας το 1ο γράμμα σου φέρνει το πρώτο σε δημοφηλία από τα sites που έχει επισκεφθεί.

Αφού επισκέπτεσαι τελευταία το gearbest, είναι λογικό να σου εμφανίζει πρώτα αυτό.

Θα πρέπει να συνηθίσεις να πληκτρολογείς και 2ο γράμμα για να περιορίσεις τις λέξεις.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
καλησπέρα εχει λιγες μερες που στις ειδοποιήσεις το φεισμπουκ εκεινο το κοκκινο δεξια επανω αν δεν κανω ανανέωση της σελίδας δεν εμφανίζονται ειναι του φβ η εχει αλλαξει κατι με τον chrome??σας το κανει και σας???

[sIGPIC][/sIGPIC]

''ΖΗΣΕ ΣΑΝ ΝΑ ΜΗΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΑΥΡΙΟ''

"Οι απόψεις είναι σαν τις κω@@@πίδες. Όλοι έχουν από μία."

smrtphone history:HTC Desire**SONY XPERIA SP**LG G3 32Gb**LG G4**ΧΙΑΟΜΙ ΜΙ 9Τ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Παιδια,οι τελευταιες εκδοσεις το chrome δεν εχουν ορθογραφικο ελεγχο?Πηγα στις ρυθμισεις και εψαξα,αλλα δε βρηκα κατι!!Παλαιοτερα,οταν εγραφα κατι και εκανα δεξι κλικ,μου εβγαζε το σωστο.Μιλαω για Ελληνικα φυσικα.

Apple iPhone 14 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλησπέρα σας.

Έχω το εξής πρόβλημα τον τελευταίο καιρό.

Χρησιμοποιώ τον google chrome και όταν προσπαθώ να παρακολουθήσω κάποιο βίντεο η κάποια ταινία η οθόνη παραμένει μαύρη και ακούω μόνο ήχο.

Στο YouTube συμβαίνει σε μερικά βίντεο κάποια παίζουν κανονικά.

Όταν προσπαθώ να δω από τον edge τα βίντεο παιδιών κανονικά.

Έχω σβήσει και ξανά κατεβάσει το adobe flash player και το Java όπως κ τον chrome και δεν έχει διορθωθεί το πρόβλημα.

Δοκίμασα και μέσω ιδιωτικής περιηγήσεις μπας και φταίει κάποια από τις επεκτάσεις οπωσδήποτε πχ το Adblock .

Έχω τσεκάρει στις ρυθμίσεις του chrome ότι είναι ενεργοποιημένα το Java και το flash..

Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει.

 

Σας ευχαριστώ εκ τον προτέρων για την βοήθεια σας.

Edited by nikospap112
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας.

Έχω το εξής πρόβλημα τον τελευταίο καιρό.

Χρησιμοποιώ τον google chrome και όταν προσπαθώ να παρακολουθήσω κάποιο βίντεο η κάποια ταινία η οθόνη παραμένει μαύρη και ακούω μόνο ήχο.

Στο YouTube συμβαίνει σε μερικά βίντεο κάποια παίζουν κανονικά.

Όταν προσπαθώ να δω από τον edge τα βίντεο παιδιών κανονικά.

Έχω σβήσει και ξανά κατεβάσει το adobe flash player και το Java όπως κ τον chrome και δεν έχει διορθωθεί το πρόβλημα.

Δοκίμασα και μέσω ιδιωτικής περιηγήσεις μπας και φταίει κάποια από τις επεκτάσεις οπωσδήποτε πχ το Adblock .

Έχω τσεκάρει στις ρυθμίσεις του chrome ότι είναι ενεργοποιημένα το Java και το flash..

Δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει.

 

Σας ευχαριστώ εκ τον προτέρων για την βοήθεια σας.

 

Φαινεται οτι πολλοί εχουν το ιδιο πρόβλημα,

δεν ξερω πως ειναι τα αγγλικα σου, δες εδω απο το site της Google :

https://support.google.com/chrome/answer/6138475?hl=en&ref_topic=3421642&vid=1-635768104343310722-2642838301&co=GENIE.Platform%3DDesktop&oco=0

images?q=tbn:ANd9GcT8OsGmBG7mQ2xUUvI02EsZ1r7MeL6ek1Prw_emqW7zVQoTOtp0
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση σου και για το χρόνο σου.Έχω κάνει αρκετά από αυτά που γράφει στο λινκ από το support της google. π μ έδωσες γιατί το είχα βρει και εγώ στην αναζήτησή που έχω κάνει τον τελευταίο καιρό για το πρόβλημα. Αν και δεν έχει αλλάξει κάτι.. δεν ξέρω τι μπορεί να φταίει ..

Σε ευχαριστώ και πάλι. ;)

Link to comment
Share on other sites

Το έχουν πάρα πολλοί χρήστες με την τελευταία αναβάθμιση του chrome (και εγώ). Κάνε αρχικά μία διαγραφή cahce και cookies και μετά:

Ρυθμίσεις -> Σύνθετες -> Σύστημα (προτελευταία επιλογή) -> «Χρήση της επιτάχυνσης υλικού όταν είναι διαθέσιμη» -> OFF

Powerd by OnePlus 7 Pro
Link to comment
Share on other sites

.....

Ρυθμίσεις -> Σύνθετες -> Σύστημα (προτελευταία επιλογή) -> «Χρήση της επιτάχυνσης υλικού όταν είναι διαθέσιμη» -> OFF

 

Eπειδή είχα και εγώ τα ίδια προβλήματα ,τελικά με την τρόπο που έγραψες έφτιαξε.Ευχαριστώ!!!:)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 months later...

το malwarebytes μου βρίσκει αυτά στον Chrome. εάν τον απεγκαταστησω εξαφανιζονται. μόλις τον εγκαθιστώ τα ξανά βρίσκει. γιατί; είναι δυνατόν να εγκαθιστά malware ο Chrome? dcfa24f7b28f3778383e5ad36b70ed18.jpg

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Προσφατα εκανα φορματ στον υπολογιστη και χαθηκαν, προφανως, οι αποθηκευμενοι κωδικοι που ειχα στον chrome. Στον φακελο "Windows.old" που εχει δημιουργηθει, υπαρχει τροπος να τους επαναφερω ?
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση


×
×
  • Create New...