Jump to content

Αγορά συσκευής Nokia από (online) κατάστημα


ostvarivanje
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το εχει 480 και λεει οτι ερχεται Δεκεμβριο.

 

Στο clove?

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 187
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

τι εννοεις του κωδικους;

υπηρχε κατι αλλο που επρεπε να προσεξω εκτος απο το οτι παρηγγειλα το Ν900;

 

Ναι τους κωδικούς στην υπογραφή μου από τον nikos2k5

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Ναι τους κωδικούς στην υπογραφή μου από τον nikos2k5

 

οχιιιι...

τωρα το ειδα...

δεν πειραζει...

35 ευρα θα ηταν..τεσπα..

το παρηγγειλα τωρα..

Link to comment
Share on other sites

οχιιιι...

τωρα το ειδα...

δεν πειραζει...

35 ευρα θα ηταν..τεσπα..

το παρηγγειλα τωρα..

 

25 δεν θα ήταν?? Εκτός κι αν παρείγγειλες κι άλλα πράγματα. Δυστυχώς κι εγώ το έχω παραγγείλει απ τις 20/10 οπότε πάνε τα -25€

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν σας έχει χρεώσει την κάρτα ή το paypal μπορείτε να το ακυρώσετε κιόλας και να περιμένετε να δείτε και την διαθεσιμότητα από Clove που δίνει πολύ χαμηλότερη τιμή.

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

θα εχει διαφορα το software απο το clove ή θα ειναι το ιδιο με το ελληνικο?

εχουν διαφορες γενικα?

The quieter you become, the more you are able to hear...
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω ότι το clove θα ανεβάσει την τιμή όταν παραλάβει και τιμολογήσει τα τηλέφωνα γιατί μου φαίνεται τεραστια διαφορά τα 85€ (565 στο expansys, 480€ στο clove).

Ίσως το clove έχει αυτή την τιμή επειδή δεν είναι ακόμα διαθέσιμο...

Kalagas Mixed Theme

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος λάθος θα έχει γίνει με το clove. Όλοι οι άλλοι το έχουνε περίπου 570 ευρώ. Άμα κάποιος το παραλάβει από expansys μας ενημερώνει γιατί σκέφτομαι και εγώ να το πάρω από εκεί. :shifty:
Link to comment
Share on other sites

Κάποιος λάθος θα έχει γίνει με το clove. Όλοι οι άλλοι το έχουνε περίπου 570 ευρώ. Άμα κάποιος το παραλάβει από expansys μας ενημερώνει γιατί σκέφτομαι και εγώ να το πάρω από εκεί. :shifty:

 

Όποιος το παραγγείλει από expansys μέχρι τέλος της επόμενης εβδομάδας θα το έχει στα χέρια του κατόπιν συνομιλίας που είχα με υπεύθυνο πωλήσεων.

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

Δεν το έχει μόνο το clove τόσο http://www.handtec.co.uk/product.php/2346/nokia-n900 αλλά δέχετε μόνο τραπεζική κατάθεση για εκτός Αγγλίας αποστολές.

Εγώ θα έλεγα να περιμένετε μέχρι να δείτε σίγουρο stock και τελικές τιμές.

Το nokia shop το έχει 499 λίρες http://shop.nokia.co.uk/nokia-uk/product.aspx?sku=10208380&culture=en-GB

Twitter.

[sIGPIC][/sIGPIC] Mazda 2 Club

Link to comment
Share on other sites

Όποιος το παραγγείλει από expansys μέχρι τέλος της επόμενης εβδομάδας θα το έχει στα χέρια του κατόπιν συνομιλίας που είχα με υπεύθυνο πωλήσεων.

 

Κάνουν και άτοκες δόσεις ξέρεις ?

Link to comment
Share on other sites

Η διαθεσιμότητα του expansys άλλαξε από 1-3 μέρες σε 5 μέρες. Δεν ξέρω αν οι πρώτοι που το παράγγειλαν θα το πάρουν με την παλιά ημερομηνία (δηλαδή την Δευτέρα θα το έχουν) ή το πενθήμερο ισχύει για όλους.
Link to comment
Share on other sites

Η διαθεσιμότητα του expansys άλλαξε από 1-3 μέρες σε 5 μέρες. Δεν ξέρω αν οι πρώτοι που το παράγγειλαν θα το πάρουν με την παλιά ημερομηνία (δηλαδή την Δευτέρα θα το έχουν) ή το πενθήμερο ισχύει για όλους.

 

Για όλους ισχύει.

My name was Maemo, then it became Meego and now I'm getting a third one. I am Sailfish.
Link to comment
Share on other sites

παιδιά το παρήγγειλα σήμερα από plaisio, είναι παραεισαγωγή?? ξέρει κανείς αν είναι να ακυρώσω την παραγγελία??? επίσης αν είναι παραεισαγωγή ή alpha copy το δέχεται για service αν συμβεί κάτι??
CARPE DIEM :)
Link to comment
Share on other sites

παιδιά το παρήγγειλα σήμερα από plaisio, είναι παραεισαγωγή?? ξέρει κανείς αν είναι να ακυρώσω την παραγγελία??? επίσης αν είναι παραεισαγωγή ή alpha copy το δέχεται για service αν συμβεί κάτι??

To πλαίσιο 100% ΔΕΝ φέρνει ΠΟΤΕ παραεισαγωγή...Είναι δε ίσως το μαναδικό κατάστημα που είσαι απόλυτα σίγουρος γι αυτό....;)

http://banners.wunderground.com/banner/gizmotemp/global/stations/16716.gif
Link to comment
Share on other sites

To πλαίσιο 100% ΔΕΝ φέρνει ΠΟΤΕ παραεισαγωγή...Είναι δε ίσως το μαναδικό κατάστημα που είσαι απόλυτα σίγουρος γι αυτό....;)

 

Μην είσαι σίγουρος γι'αυτό .:rolleyes:

Το τελευταίο διάστημα το φαινόμενο της παρα-εισαγωγής ,έχει παρατηρηθεί και στο πλαίσιο δυστυχώς .

Έχουν αναφερθεί αρκετά περιστατικά σε διάφορες συσκευές.

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

Μην είσαι σίγουρος γι'αυτό .:rolleyes:

Το τελευταίο διάστημα το φαινόμενο της παρα-εισαγωγής ,έχει παρατηρηθεί και στο πλαίσιο δυστυχώς .

Έχουν αναφερθεί αρκετά περιστατικά σε διάφορες συσκευές.

 

δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα και να είναι παρα-εισαγωγή. Αυτή την δικαιολογία χρησιμοποιούσαν παλιά για να μην επισκευάσουν συσκευές.

 

Νομίζω ότι είναι υποχρεωμένος ο επίσημος αντιπρόσωπος να επισκευάσει το κινητό εφόσον είναι γνήσιο και έχει global support. Μπορεί να χρειαστεί να επικοινωνήσετε με το Υπουργείο Εμπορίου αλλά είμαι 99,9% σίγουρος.

Link to comment
Share on other sites

δεν νομίζω να υπάρχει πρόβλημα και να είναι παρα-εισαγωγή. Αυτή την δικαιολογία χρησιμοποιούσαν παλιά για να μην επισκευάσουν συσκευές.

 

Νομίζω ότι είναι υποχρεωμένος ο επίσημος αντιπρόσωπος να επισκευάσει το κινητό εφόσον είναι γνήσιο και έχει global support. Μπορεί να χρειαστεί να επικοινωνήσετε με το Υπουργείο Εμπορίου αλλά είμαι 99,9% σίγουρος.

 

1.Δεν είναι πρόβλημα ,αρκεί να το γνωρίζεις & να σε ενημερώσουν.

Διότι αν δεν το γνωρίζεις και αναβαθμίσεις μέσω updater,χάνεις τα Ελληνικά.

2.Το καθεστώς ,όπως ισχύει μέχρι τώρα με alpha copy, είναι ότι

για ευρωπαικές συσκευές από παραεισαγωγή ,φυσικά έχεις κάλυψη στο h/w

αλλά όχι στο s/w . Με 15-20€ περίπου για εισαγωγή των Ελληνικών σε nokia store,

έχεις κάλυψη και στο s/w για 2 χρόνια.

Αυτά..

[imgalign]http://i37.tinypic.com/23k3s09.jpg[/imgalign]

Μην ψάξεις ποτέ να βρεις κάτι τέλειο για να το αγαπήσεις. Αγάπησε κάτι ατελές και τελειοποίησε το με την αγάπη σου!

iPhone 5S Space Grey

Προσοχή! Κατάργηση γραφής Greeklish

Link to comment
Share on other sites

To πλαίσιο 100% ΔΕΝ φέρνει ΠΟΤΕ παραεισαγωγή...Είναι δε ίσως το μαναδικό κατάστημα που είσαι απόλυτα σίγουρος γι αυτό....;)

 

Το πλαισιο 100% ΦΕΡΝΕΙ ΠΑΡΑΕΙΣΑΓΩΓΗ...

Ειναι δε οχι το μοναδικο κατατημα που εισαι απολυτα σιγουρος γι αυτο... ;)

Το ποσοστο παραεισαγωγης αγγιζει το 70% στην κινητη τηλεφωνια.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

μου αρέσει ρε παιδιά το απόλυτο των απόψεών σας (100% λέει ο ένας και ο άλλος). Δε βοηθάτε έτσι...
CARPE DIEM :)
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου, είναι όπως τα λέει ο spireto. Έχω πετύχει πάρα πάρα πολλές περιπτώσεις παραεισαγωγής τώρα τελευταία στο πλαίσιο. Ακόμα και στα Nokia Shops έχουν υπάρξει κρούσματα. Οπότε, η συμβουλή μου είναι να προσέξεις από όπου και αν το πάρεις. Να το βγάλεις από το κουτί, να τσεκάρεις το πληκτρολόγιο, την ταινία ασφαλείας, το βιβλιαράκι, όλα. Διάβασε και αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Πρακτικά πώς με συμβουλεύετε να κινηθώ? να παραλάβω και αν δω ότι δεν είναι επίσημης εισαγωγής να το επιστρέψω? (σ' αυτή την περίπτωση τί απόδειξη θα έχω ότι ζήτησα συσκευή από alpha copy?). Ή να το δεχτώ και οτιδήποτε συμβεί στη συσκευή να την δώσω για service στο κατάστημα?
CARPE DIEM :)
Link to comment
Share on other sites

Το πιο σωστό είναι να πας στο μαγαζί και να ελέγξεις εσύ ο ίδιος την συσκευή, αν είναι δηλ. Alpha Copy ή όχι. Γιατί να μπεις στην διαδικασία που περιγράφεις?

Διάβασε από εδώ πως θα ξεχωρίσεις αν είναι παρά-εισαγωγή ή όχι και πράξε όπως νομίζεις.

Γνώμη μου και γνώμη των πιο πολλών είναι να πας από κοντά.

iPhone 7 Plus 128GB Black iOS 10.3.1

MacBook Pro 13" macOS Sierra 10.12.4

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ όλους για τις συμβουλές σας παιδιά. Η παραγγελία θα έρθει με courier, μπορώ όμως μέχρι Δευτέρα να την ακυρώσω. Σκέφτομαι να κάνω τηλ. Δευτέρα πρωί και να τους ρωτήσω αν είναι ελληνική ή όχι. Πάντως στο site γράφει για "2 χρόνια εγγύηση αντιπροσωπείας", δεν αναφέρει βέβαια "ελληνικής"... Στην περίπτωση όμως που μου πούνε "είναι ελληνική" και δεν είναι, πώς θα αποδείξω ότι αυτό τους το ρώτησα??? (να ηχογραφήσω συνομιλία??)_
CARPE DIEM :)
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...