Jump to content

[Επίσημο] HTC S740


johner
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ναι οντως....τςρα που ειναι ματ δεν κανει τοση εντυπωση οπως δεν μου αρεσει που ειναι τοσο μικρο το κενο στο εξωτερικο της οθονης....δεν ξερω αν και με ενθουσιασε στις φωτογραφειες τις πρωτες,τωρα δεν μου εκανε και τοση εντυπωση....
Σημείωση: Η εικόνα που θα επιχειρήσετε να «ανεβάσετε» δεν θα πρέπει να είναι μεγαλύτερη από 420 x 150 pixels και δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τα 16,3 KB.
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 177
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εμ , όταν σας λέει κάτι ο Andreas_ku990 να τον ακούτε :P ... κάτι ξέρω και εγώ από μόδατα τηλεφωνα
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Με την Wind κάνεις πράγματι οικονομία...αφού δεν έχεις ποτέ σήμα, δεν μιλάς, δεν στέλνεις μηνύματα, δεν χρεώνεσαι...

Wind Όσα παίρνει ο άνεμος

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Η ace-hellas αναφέρει κυκλοφορία της συσκευής στις 24/10 με τιμή 449 ευρώ.

οι πρώτες εντυπώσεις έρχονται από το coolsmartphone και θα ακολουθήσουν κι αλλες αφού θα το έχει στα χέρια του όλο το σαββατοκύριακο...

 

edit: και μερικά άλλα video από youtube

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
παρα πολλα

ONE PLUS 2 * MAZE ALPHA * UMI SUPER * LG G3* NEXUS 6* XIAOMI MI MAX * MEIZU M3 NOTE*

NOKIA 808 * NOKIA N9 * HTC HD2 * LUMIA 930 * BLACKBERRY Z30 *

ONDA V919 WINDOWS * SAMSUNG TAB S2

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
449€ στο eshop. Με τέτοια τιμή λογικό είναι να μην πουλάει και να μην ασχολείται κανένας με αυτο.:ninja:
Link to comment
Share on other sites

1ον βιντεο κληση εχει;και 2ον τι sar εχει;

My History:

Ericsson 337-Ericsson 768-Nokia 5110-Ericsson 788-Nokia 8210-Nokia 8510-Nokia 6510-Sharp Gx20-Sharp SH703-Nokia 6288-Samsung i560-HTC Diamond-Nokia E51-HTC Hero-HTC Legend-Sony Xperia S-Sony Xperia Z1-HTC 10-Samsung Note 9-Samsung Galaxy S23 UTRA

Link to comment
Share on other sites

1ον βιντεο κληση εχει;και 2ον τι sar εχει;

 

το manual αναφέρει SAR 0.389 W/kg@10g (Head) ; 1.290 W/kg @ 10g (Body)

βιντεοκλήση δεν έχει.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Θελω να το αγορασω και εγω αλλα θα ειναι η 1η συσκευη με windows χωρις οθονη αφης και εχω καποιες ερωτησεις.

 

1.Το πληκτρολογειο κλειδωνει αυτοματα μετα απο καποιο χρονο,αλλιως πως κλειδωνει(φανταζομαι με το πληκτρο αστερακι)

 

2.Αν ειναι κλειδωμενο και πατησουμε καποιο πληκτρο στιγμιαια φωτιζετε η οθονη ωστε να δουμε π.χ. την ωρα η καποιες αναπαντητες?

 

3.Μπορει να κανει copy paste γιατι ξερω μεχρι τωρα δε γινοταν σε windows smartphones?

 

4.Εχει δυνατοτητα δημιουργιας νεων φακελων στα μυνηματα?

 

5.Καποιο προγραμμα backup υπαρχει στη συσκευασια?

 

6.Το ΡΙΜ backup που δουλευει στα ppc υπαρχει εκδοση για smartphones?

 

7.Μπορει να κανει νεους φακελους στο μενου του να μπορεις να αποθηκευεις οχι μονο φωτο αλλα και text π.χ. σημειωσεις κ.α.?

 

8.Word excel μπορει να επεξεργαστει η μονο να διαβαση,και αν δεν υπαρχει προεγκατεστημενο υπαρχει εφαρμογη και η δυνατον free να κανει αυτη τη δουλεια(τα βασικα)

 

Η αληθεια ειναι οτι το ειδα και το περιεργαστικα απο κοντα και μου εκανε μεγαλη εντυπωση η ευκολια που προσφερει το κανονικο πληκτρολογειο που σε συνδιασμο με την αριθμηση του μενου σου προσφερει ταχυτατη πλοηγηση,συν το οτι ΔΕΝ εχει την ευαισθησια που εχουν οι οθονες αφης αλλα ΕΙΝΑΙ windows εστω και οχι το PRO με κανει και θελω να δοκιμασω και σε αυτο το ειδος τη τυχη μου μπας και βρω 1 σωστο τηλεφωνο για καθημερινη χρηση!!

 

Ευχαριστω οσους απαντησουν!!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Απο χθες ειμαι και εγω κατοχος του S740.

Το πηρα απο περιεργια για της δυνατοτητες των smartphones με windows λειτουργικο γιατι παντα ειχα ppc και κανονικο τηλεφωνο τα τελευταια χρονια οποτε γιατι να μην εχω ppc και smartphones με windows σκεφτηκα!

 

Τωρα κανω τις δοκιμες μου και με 1η ευκαιρια θα αναφερω!

 

Παντος σε γενικες γραμμες ειναι πολυ ποιοτικο,ευκολο και πρακτικο και το περιβαλον σε οσους εχουν ppc θα τους φανει γνωριμο καθως ειναι παρομοιες οι εφαρμογες που τρεχουν(προσοχη οχι ιδιες!)

 

Εδω να πω και 1 ευχαριστω στο φιλο Βασιλη(Psybil) για τη βοηθεια κυριως σε εφαρμογες αλλα και απαντησεις σε διαφορες ερωτησης που του εκανα!!:D

 

Μετα απο αυτες το κινητακι ομορφηνε επικυνδινα!

Να δουμε θα με κερδιση να το κρατησω η θα εχει τη τυχη που εχουν τα περισσοτερα τηλεφωνα στα χερια μου το τελευταιο καιρο!!:lol:

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Πολύ όμορφο.

Είναι το πρώτο design-άτο smartphone που βλέπω, αν και προσωπικά δεν μου αρέσουν τα τόσο φανταχτερά.

 

Το κακό με τα htc είναι ότι είναι κινέζες στην κατασκευή, και αυτό προσωπικά με ενοχλεί.

Καμία σχέση με nokia, τουλάχιστον συγκρίνοντας το εσωτερικό του nokia 6210 + nokia 3650 + htc s710 που τα έχω "εγχειρήσει".

 

Τα χρήματα όμως που ζητάει, μου φαίνονται πλέον υπερβολικά.

Είχα αγοράσει το qtek8310 στα 185 ευρώ από eshop, και πιστεύω ότι το άνω όριο σε αυτή τη κατηγορία τηλεφώνων είναι τα 350 ευρώ (θεωρώντας ως extra προσόν - προστιθέμενη αξία το qwerty πληκτρολόγιο).

Tonto el que no entienda!
Link to comment
Share on other sites

Αυτο το καιρο κατα ξοδευτηκα γιατι αγορασα και κανω προσωπικο test drive

σχεδον ολων των λειτουργικων κλειστων και ανοικτων απο SE,Nokia(symbian)

κ.α. και κατεληξα και στο S740

 

Να πω και εγω 2 λογια σκορπια λοιπον απ τη συντομη κατοχη του εν λογο smartphone.

 

Κατ αρχας η ποιοτητα του ειναι παρα πολυ καλη,ειναι στιβαρο και συναμα ντιζαινατο!

Αν μαλιστα προηγουμενα ειχες καποιο Nseries κινητο,εγω ετυχε να εχω τελευταια και το Ν85 τοτε ειναι πολυ πιο καλη η εντυπωση της αρτιας κατασκευης που σου αφηνει το 740 απ τα τριζατα Nseries!

Γκολ απ τα αποδυτηρια λοιπον!:)

 

Το προβλημα ειναι οτι ειναι σχετικα βαρυ λογο κυριος του qwerty που για μενα μιας και εχω συνηθιση να γραφω με Τ9 ειναι σχεδον περιτο βαρος!

Μαλιστα θα ηταν καλυτερα για μενα προσωπικα να μην υπηρχε οντας ταυτοχρονα και αρκετα πιο ελαφρυ το τηλεφωνακι!

Αλλα υπαρχει βεβαια και η αλλη οψη με αυτους που το εχουν συνηθιση και τους βολευει!

 

ΟΘΟΝΗ

Σου δινει την εντυπωση οτι ειναι μικροτερη σε μεγεθος απ την ονομαστικη διαγωνιο των 2.4" αλλα τελικα κανει αξιοπρεπος τη δουλεια της.

 

ΚΑΜΕΡΑ

Αν εχεις σταθερο χερι βγαζεις καλες φωτο για χρηση στο κινητο η με συμβιβασμους και στην οθονη του PC.

Για Windows mobile σχετικα καλη ειναι παντως.

Σε 1 προχειρη συγκριση ομως που εκανα με το SE C905 ομως..αστα καλυτερα!!

 

ΠΛΗΚΤΡΟΛΟΓΕΙΟ

Αν το μαθεις ειναι καλο,εγω προσωπικα με το Τ9 και το κανονικο πληκτρολογειο εκανα πιο γρηγορα τη δουλεια μου.

Πολυ καλο ειναι οτι τπτ δε τριζει και ολα εχουν 1 ωραια αισθηση!

Κακο ειναι που μαζευει δαχτυλιες!

 

Επισεις πολυ καλο που αν θες (προ)προσθετης οσες λεξεις θες στο λεξικο του Τ9 χωρις να χρειαζετε να το κανεις την ωρα που γραφεις π.χ. 1 κειμενο!

 

Copy paste

κανει τελικα και σε κειμενο στα sms,σημειωσεις,εργασιες,πολυ καλο αυτο.

Ομως εκανα μια προχειρη δοκιμη και με 1 αρχειο excel που ειχα φτιαξει με το ppc και ειδα οτι μπορει να κανει αποκοπη η αντιγραφη και επικοληση των περιεχομενων του κελιου αν και δε μπορει να κανει μεμονομενων λεξεων με μαρκαρισμα κειμενου οταν κανεις επεξεργασια κελιου!

Επισεις στα γρηγορα ειδα οτι ουτε σε word κανει!:(

 

ΑΡΙΘΜΗΤΙΚΕΣ ΣΥΝΤΟΜΕΥΣΕΙΣ

Πολυ θετικο για μενα,υπαρχουν σχεδον νπαντου στο μενου και ετσι δε χρειαζετε να πας πανω κατω με το πληκτρο πλοηγησης(που παρεπιπτωντως ΔΕΝ ειναι τριζατο οπως των Νοκια),απλως πατας το νουμερο που θες και ολα ok!!

Π.χ. στο Resco explorer πατωντας το 1 πας στα αγαπημενα,4 αντιγραφη,5 αποκοπη,6 επικοληση!!

Πολυ πολυ πρακτικο αν και στην αρχη πρεπει να αποστηθησεις διαφορα νουμερα!

Ετοιμαστητε για κεφαλι καζανι λοιπον!!

 

SMS

Φακελους στα sms ΔΕ κανει τελικα αλλα χρεισημοποιοντας 1 εφαρμογη(π.χ. Jeyo mobile)μπορεις να κανεις στο PC και να περαστουν αυτοματα στο κινητο!

Καλο οτι το ΡΙΜ Backup δουλευει οπως και διαφορες αλλες εφαρμογες που δε το περιμενα!!

 

Με λιγα λογια ειναι 1 υποκαταστατο των PPC η συμπληρωμα των στη καθημερινοτητα αναλογος πως το βλεπει κανεις!!

 

Οσοι εχουν smartphone me windows ξερουν τι τους περιμενει,και οσοι θελουν να ψαχτουν ειναι 1 πολυ καλη λυση!!

 

Να μη ξεχασω οτι ειναι σταθεροτατο με περισια RAM που ουτε στο HD μου δεν ειχα δει!

Μιλαμε για 147ΜΒ περιπου οταν ξεκιναει και οσο και αν το ζορισα ΔΕΝ επεσε κατω απ τα 130!!

Το κινητο για smartphone παει πραγματικα σφαιρα!!!:D

 

Και με τα προγραμματα που του εβαλα και με τη βοηθεια του φιλου Βασιλη(Psybill) μιας και δεν ειχα προτερη εμπειρια απο smartphone windows εγινε πολυ πρακτικο!

 

Αυτα τα "ολιγα"

Οτι θελετε ρωτηστε με αν και βλεπω γενικα το θεμα δεν εχει τη κινηση που του αρμοζη και λυπαμε για αυτο!!

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Μάνο το review σου για το s740 είναι πολύ ενδιαφέρον και κατατοπιστικό.

 

Προσωπικά αυτά που δεν μου αρέσουν στο s740 είναι το ότι είναι μεγάλο, βαρύ, με σχετικά μικρή οθόνη για το μέγεθος του, και η τιμή του γιατί με τα ίδια χρήματα παίρνεις το Touch 3G το οποίο θεωρώ πολύ καλύτερη επιλογή.

 

Επιπλέον βρίσκω πολύ ενδιαφέρων σαν smartphone και το HP ipaq voice messenger, το οποίο όμως δεν έχω πιάσει ακόμα στα χέρια μου.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=222611

Link to comment
Share on other sites

Μάνο το review σου για το s740 είναι πολύ ενδιαφέρον και κατατοπιστικό.

 

Προσωπικά αυτά που δεν μου αρέσουν στο s740 είναι το ότι είναι μεγάλο, βαρύ, με σχετικά μικρή οθόνη για το μέγεθος του, και η τιμή του γιατί με τα ίδια χρήματα παίρνεις το Touch 3G το οποίο θεωρώ πολύ καλύτερη επιλογή.

 

Επιπλέον βρίσκω πολύ ενδιαφέρων σαν smartphone και το HP ipaq voice messenger, το οποίο όμως δεν έχω πιάσει ακόμα στα χέρια μου.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=222611

 

Του εριξα μια ματια(του ΗΡ) αλλα ουτε καν θα το κοιτουσα για αγορα λογο του πληκτρολογειου με τα 2πλα πληκτρα!!

Ειχα το P1 της SE με ιδιο πληκτρολογειο και πιστεψτε με δε θελω ξανα τετοια εμπειρια!!:wacko:

Προσπαθουσα να πληκτρολογησω 1 γρηγορο sms στο δρομο η αλλου και τα πατουσα..2-2 τα πληκτρα για να μη πω μετα απ τα νευρα μου οτι πατουσα..ολο το πληκτρολογειο!!:lol:

 

Επισεις το 740 εχει πληρη Ελληνικα και υποστηριξη απ την Ace Hellas που για μενα ειναι σημαντικο ατου!!

 

Οσο για το Touch 3G ειμαι και εγω χρονια χρηστης ppc,μου αρεσουν ιδιαιτερα,smartphone windows δεν ειχα ποτε,αλλα οσο το συνηθιζω τοσο μου αρεσει το αριθμιμενο μενου του,φυσικα το αστραπιαιο text με Τ9,το καλυτερο που εχω δει μετα το Siemens S65 μου,και φυσικα η φοβερη του ταχυτητα στα μενου,στις εφαρμογες,παντου!!

Και αυτη η RAM που οποτε βλεπω με full εφαρμογες ανοικτες να αρνητε να πεσει κατω απο..130ΜΒ με κανει και τα ψιλοχωνω νοερα στην Htc για το ομορφουλη μου Touch που περυσι ειχα αποχωριστη μονο για το λογο που ποτε..ΔΕΝ ειχε RAM πανω απο..5-15ΜΒ με ουτε μισα προγραμματα ανοιχτα!!:(

 

Επισεις για καθημερινη χρηση ΠΟΤΕ δεν ειχα ppc για λογους καθαρα ευχρηστιας!

Σημερα ειπα να δοκιμασω και εγω το Touch 3G κατεβηκα Αθηνα να το αγορασω απ το Πλαισιο,δε το ειχε και μετα απο μικρη κουβεντα που ειχα και με το φιλο Βασιλη(Psybil) που παρεπιμτοντος με εχει βοηθηση τα μεγιστα στην εντρυφη μου στο "spor" των smartphones με windows ειπα να του δωσω 1 ευκαιρια ακομα,και το συγκρινα αμεσα με το TC που ειχα μαζι μου σε δοκιμη κανονικου τηλεφωνου και τελικα το συμπερασμα που εβγαλα ειναι μαλλον καλα που δεν ειχε το Touch 3G για αμεση αγορα!!:D

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από Google Maps μπορεί να τρέξει κάποιο άλλο πρόγραμμα GPS?? Destinator, Garmin?

 

στο xda-devs υπάρχουν αναφορές ότι το Garmin παίζει. εγώ έχω χρησιμοποιήσει την 5.00.20 και στο ppc και στο smartphone μου και μπαίνει κανονικά. απλά στο 8310 πέφτει πολύ βαρύ και δεν προλαβαίνει να κάνει σωστή πλοήγηση.

αν το έχεις,δοκίμασε και το beta destinator for smartphones να μας πεις τι λέει.

Link to comment
Share on other sites

ήρθε σήμερα το s740. Ωραίο είναι και αρκετά στιβαρό. Θα κάτσω να το δουλέψω και να του περάσω μερικά προγράμματα να δω πως πάει.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...