Jump to content

LG Renoir (KC910)


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μα καλα μας κοροϊδευει η lg μωρε?ΜΟΝΟ ενας εχει πιασει gps, κανεις αλλος!:mad:

Φίλε spidey, τι λες μπορουμε να μηνυσουμε την lg για παραπληροφορηση και ψευδη στοιχεια του κινητου όπως το gps, αφου δεν λειτουργει?:p:p

Νόμος 2447/1997 αρθρο 5 παραγραφος 3, λεει...:p:p:lol:

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Photos :)

RJ Muna

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

Μα καλα μας κοροϊδευει η lg μωρε?ΜΟΝΟ ενας εχει πιασει gps, κανεις αλλος!:mad:

Φίλε spidey, τι λες μπορουμε να μηνυσουμε την lg για παραπληροφορηση και ψευδη στοιχεια του κινητου όπως το gps, αφου δεν λειτουργει?:p:p

Νόμος 2447/1997 αρθρο 5 παραγραφος 3, λεει...:p:p:lol:

 

Εφόσον λειτούργησε σε κάποιον το gps,αυτό σημαίνει πως ίσως οι υπόλοιποι δεν κάνουν κάτι σωστά και δε λειτουργεί!Καταρχήν,πρέπει να περιμένουμε να πιάσει δορυφόρο!Δεν ανοίγουμε την εφαρμογή και νομίζουμε ότι έπιασε κιόλας δορυφόρο!Θα εμφανίσει άλλωστε και το εικονίδιο όταν πιάσει δορυφόρο!Η διαδικασία μπορεί να πάρει κάποια λεπτά!Επίσης,ποια έκδοση λογισμικού είχε ο χρήστης που το λειτούργησε;Μπορεί να είχε πιο πρόσφατη έκδοση που βελτιώνει το κλείδωμα!

Link to comment
Share on other sites

Οι φωτογραφίες των 8mp ειναι στα 3.5mb, κάτι το οποίο δεν παίζει απλά..:D:p

O τυπος εχει και video στο youtube:

http://ru.youtube.com/watch?v=xPRbu_ErJaA&feature=related

:wacko:

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

Ειναι φοβερες οι φωτο ρε παιδια!!:blink::blink:

Εχω μεινει:shock:

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Ειναι φοβερες οι φωτο ρε παιδια!!:blink::blink:

Εχω μεινει:shock:

 

Αν ειναι τοσο καλος φωτογραφος μπραβο του..Το θεμα ειναι οτι εσωτερικη φωτο με το renoir στα 3.5mb ΔΕΝ ΠΑΙΖΕΙ ΜΕ ΤΠΤ..

Εχουν υποστει επεξεργασια ειμαι σιγουρος..Commercial φάση..:)

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον παιδια τα εχω παρει ασχημα με την LG αγορασα χτες το renoir ολα καλλα πρωτη μερα το κλεινω αργα το βραδυ να κοιμηθω και το πρωι παταω να ανοιξει μου βγαζει την αρχικη οθονη που λεει lg mobile με το σημα της LG και μετα σβηνει δεν προχωραει παρακατω και αν πατησω να ξανανοιξει κανει το ιδιο αλλα σε πιο μικρο χρονικο διαστημα και οσο το κανω τοσο λιγοτερο μενει ανοιχτο. Οταν το βαζω να φορτησει μου κανει το ιδιο βγαζει το σημα μενει λιγο ανοιχτο μετα σβηνει και ξαναβγαζει το σημα αλλα μενει την ιδια ωρα το σημα στην οθονη.Φταιω να παω να τους το τριψω στη μουρη???Ειναι το πρωτο και τελευταιο LG mobile που παιρνω. Πρωτη φορα μου χαλαει τηλεφωνο με 4 ωρες λειτουργιας
Link to comment
Share on other sites

Ισως ειναι η φουρνια αυτη που εχει βγαλει σκαρτα κινητα....

Παντως με μια αναβαθμιση , πιστευω, θα φτιαξει!!

Πηγαινε στο καταστημα και χωστους τα!:)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

στο καταστημα η στα κεντρικα να παω?

 

πάρε τηλ την lg!είναι αρκετά εξυπηρετικοί!Θα ρθουν σπίτι σου να στο πάρουν με μηχανάκι και θα στο επιστρέψουν σπίτι σου.Θα κάνει 5-7 μέρες...Τόσο κάνει συνήθως!;)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

πλακα μου κανεις ετσι? εγω σε 4 μερες φευγω για μυτιληνη αν τους το παω εγω δεν παιζει να το παρω την ιδια μερα?ενδεχομενο αντικαταστασης παιζει η μπα???
Link to comment
Share on other sites

Πιθανον! πηγαινε το εκει, πες τους οτι το θες μεσα σε 4 μερες, και λογικα θα το σεβαστουν!! Αν δεν γινεται και σ πουν περισσοτερες μερες.. το μπουλο!!

Μολις γυρισεις.... (ή να στο στειλουν με κουριερ σε μια διευθυνση..)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

πλακα μου κανεις ετσι? εγω σε 4 μερες φευγω για μυτιληνη αν τους το παω εγω δεν παιζει να το παρω την ιδια μερα?ενδεχομενο αντικαταστασης παιζει η μπα???

 

λογικά αν τους το πας θα στο φτιάξουν την ίδια μέρα καθώς η μεταφορά πιάνει το μεγαλύτερο διάστημα...Αν τους πάρεις ένα τηλεφωνάκι θα σου πουν στάνταρ!;)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

οκ ευχαριστω παιδια αντε καλλεσ γιορτες!!!

Τπτ φίλε καλά να είμαστε και καλή τύχη με το κινητό σου!;)

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

Γενικα εχουν γρηγορη εξυπηρετηση μην ανησυχεις φιλε!

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν δεν το ξέρετε, η LG έχει ένα site με παιχνίδια, wallpapers κ.ά. στο οποίο αν γραφτείτε με το IMEI του κινητού σας, σας δίνει κάποιους πόντους με τους οποίους μπορείτε να τα κατεβάσετε δωρεάν (εκεί λέει να σας στείλουν SMS για να τα κατεβάσετε (το οποίο δεν ξέρω αν γίνεται γιατί είναι από άλλη χώρα), αλλά αν μπείτε μέσω Wifi και βάλετε τον κωδικό του περιεχομένου στο site της lg θα το κατεβάσετε πραγματικά δωρεάν!). Πηγαίνετε στο uk.lgmobile.com και πατήστε mobile contents. Σε κάθε αντικείμενο έχει ένα κωδικό που το ονομάζει contents key. Μετά μπαίνετε μέσω του κινητού σας στο ukw.lgmobile.com, βάζετε τον κωδικό που αντιστοιχεί στο αντικείμενο που θέλετε και το κατεβάζετε! Μάλιστα, η lg έχει και free zone εδώ: http://uk.lgmobile.com/web/web.mobile.RetrieveFreeZoneGame.laf?contentType=01&freeZone=Y με αντικείμενα που κοστίζουν 0 πόντους!!! Βέβαια υπάρχουν και πιο εύκολοι τρόποι για να βρείτε wallpapers, παιχνίδια κλπ...
Link to comment
Share on other sites

Προτεινω να ξεκινησουμε με modding, για τον λογο πως πολλοι χρηστες του kc910 δεν εμειναν ευχαριστημενοι!

Μαζεψτε πληροφοριες για αρχη κι υστερα τις υλοποιουμε!

 

Βρήκα ένα forum που μπορούμε να αντλήσουμε πληροφορίες οσοναφορα την αλλαγη fw, το ξεκλειδωμα κ.ο.κ

 

Εχω ηδη ξεκινησει και το ψαχνω!:)

 

Πως να ξεκλειδωσεις πολυ απλα: http://forum.gsmhosting.com/vbb/showthread.php?t=634070

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Το site της LG (Gr) είναι αυτό για την αναβάθμιση του κινητού!

Στην λιστα με τα διαθεσημα τηλεφωνα οπου υποστηριζονται για την αναβαθμιση το kc910 δεν είναι μεσα!Προσπάθησα να επικοινωνήσω με την lg αλλά δεν τα κατάφερα...:(

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Eνα πακέτο με 20 wallpapers για το Renoir! :)

LG Renoir Wallpapers pack

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

Εχω βάλει αυτά...

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αν δεν το ξέρετε, η LG έχει ένα site με παιχνίδια, wallpapers κ.ά. στο οποίο αν γραφτείτε με το IMEI του κινητού σας, σας δίνει κάποιους πόντους με τους οποίους μπορείτε να τα κατεβάσετε δωρεάν (εκεί λέει να σας στείλουν SMS για να τα κατεβάσετε (το οποίο δεν ξέρω αν γίνεται γιατί είναι από άλλη χώρα), αλλά αν μπείτε μέσω Wifi και βάλετε τον κωδικό του περιεχομένου στο site της lg θα το κατεβάσετε πραγματικά δωρεάν!). Πηγαίνετε στο uk.lgmobile.com και πατήστε mobile contents. Σε κάθε αντικείμενο έχει ένα κωδικό που το ονομάζει contents key. Μετά μπαίνετε μέσω του κινητού σας στο ukw.lgmobile.com, βάζετε τον κωδικό που αντιστοιχεί στο αντικείμενο που θέλετε και το κατεβάζετε! Μάλιστα, η lg έχει και free zone εδώ: http://uk.lgmobile.com/web/web.mobile.RetrieveFreeZoneGame.laf?contentType=01&freeZone=Y με αντικείμενα που κοστίζουν 0 πόντους!!! Βέβαια υπάρχουν και πιο εύκολοι τρόποι για να βρείτε wallpapers, παιχνίδια κλπ...

Άψογος φίλε...τα κατέβασα όλα και είναι πολύ καλά παιχνιδάκια. Αν βρει κανείς κάτι παρόμοιο μη το κρατήσει για τον εαυτό του... :) Για όσους ενδιαφέρονται για σερβις της LG, εκτός από την υπηρεσία παραλαβής από το σπίτι υπάρχει και δυνατότητα να το πάτε στον Κακλιδάκη, εξουσιοδοτημένο σέρβις της LG στη Σινώπης (πύργο Αθηνών). Απ' ότι μου είπαν είναι κάπως πιο σύντομη η διαδικασία αφου δε χρειάζεται το κινητό να ανεβει Θεσσαλονίκη.

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον λειτούργησε σε κάποιον το gps,αυτό σημαίνει πως ίσως οι υπόλοιποι δεν κάνουν κάτι σωστά και δε λειτουργεί!Καταρχήν,πρέπει να περιμένουμε να πιάσει δορυφόρο!Δεν ανοίγουμε την εφαρμογή και νομίζουμε ότι έπιασε κιόλας δορυφόρο!Θα εμφανίσει άλλωστε και το εικονίδιο όταν πιάσει δορυφόρο!Η διαδικασία μπορεί να πάρει κάποια λεπτά!Επίσης,ποια έκδοση λογισμικού είχε ο χρήστης που το λειτούργησε;Μπορεί να είχε πιο πρόσφατη έκδοση που βελτιώνει το κλείδωμα!

 

Εχω την εκδοση kc910_v10f και δουλευει τελεια το GPS και επισης βρισκεις δορυφορους πολυ -απροσμενα- γρηγορα , εχω κατεβασει και το προγραμμα με τους χαρτες για Ελλαδα We-Travel το οποιο ειναι σε δοκιμαστικο σταδιο και εμενα μου κολαει στους χαρτες.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...