Jump to content

LG Renoir (KC910)


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά sos!!!! Πήρα το kc 910i. Έχω ρίξει τρελό διάβασμα στις σελίδες του forum καθώς και τρελό ψάξιμο στο internet για προγράμματα κλπ αλλά δεν βγάζω άκρη. Γίνετε τελικά να περάσουμε θέματα??? Αν ναι πως??? Δοκίμασα να βάλω το wetravel έκανα όλη την διαδικασία, έφτιαξα τον χάρτι αλλά δεν μπορεί να τον βρει το πρόγραμμα στο κινητό!!! Μπορεί κάνεις να μου πει τι να κάνω???
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ισχυει οντως αυτο στο KC910i ?? Εγω εχω 10 μηνες το KC910 αλλα ο ηχος του παντα ηταν χαμηλης εντασης. αναγκαστικα για να το ακουω το εχω στο τερμα και με συγκεκριμενο mp3 περασμενο με δυνατη ενταση στο κινητο..

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και χρονια πολλα!!!!Ειμαι νεος κατοχος και εγω του lg kc910i renoir εχει εκδοση kc910i_V10a.Ειναι καλο το firmware αυτο, χρειαζεται να το αναβαθμησω.Προς το παρον δεν εχω προβλημα, εκτος απο το gps.Προσπαθω να βαλω το wetravel αλλα δεν τα καταφερνω.Κανω ολα οσα εχουν αναφερθει σε προηγουμενα μνμ και οδηγους αλλα τιποτα.Μου βγαζει λαθος πιστοποιητικο οταν το κανω εγκατασταση.Αν μπορει να βοηθησει καποιος.......
Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλησπερα και χρονια πολλα!!!!Ειμαι νεος κατοχος και εγω του lg kc910i renoir εχει εκδοση kc910i_V10a.Ειναι καλο το firmware αυτο, χρειαζεται να το αναβαθμησω.Προς το παρον δεν εχω προβλημα, εκτος απο το gps.Προσπαθω να βαλω το wetravel αλλα δεν τα καταφερνω.Κανω ολα οσα εχουν αναφερθει σε προηγουμενα μνμ και οδηγους αλλα τιποτα.Μου βγαζει λαθος πιστοποιητικο οταν το κανω εγκατασταση.Αν μπορει να βοηθησει καποιος.......

 

Καλησπερα και καλη χρονια! Υπαρχη firmware kc910i_v10b και επισεις αν αξιολογο mod οστε να διορθοση μερικα πραγματα!!! http://mirelmirel.wordpress.com/?s=firmware

 

http://www.mygreatphone.com/forum/lg-kc910-renoir/13654-custom-firmware-enhancements-other-kc910-models-i-q-e.html

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά πήρα και εγώ το renoir και από την στιγμή που το πήρα έχω χάσει τον ύπνο μου με την κακή ένια δεν συνδέετε με τίποτα σε wifi έχω το Linksys δεν μπορώ να βρω με τίποτα τις ρυθμίσεις για την δόνηση και τους ήχους τον πλήκτρων και γενικά τους ήχους για μηνύματα απενεργοποίηση κ.τ.λ. και το βιβλίο δεν βοηθά καθόλου . και γενικά το μόνο θετικό που βρήκα είναι η φοβερή κάμερα αν και λίγο αργή .ίσως να κατηγορώ το κινητό γιατί είναι το πρώτο lg που παίρνω και τα έχω βρει μπαστούνια στον χειρισμό του .για αυτό όποιος θέλει ας με βοηθήσει μπας και το συμπαθήσω και δεν του κάνω κακό .και όσο για το πρόγραμμα wetravel μου βγάζει αποτυχία έλεγχου ταυτότητος επίσης το ραδιόφωνο δεν έχει RDS
Link to comment
Share on other sites

Παιδια please μια βοηθεια,πηρε η δικια μου το kc910i αλλα δεν εχει μεσα καθολου παιχνιδια!!Υπαρχει καποιο site με free games?Παιρνει το renoir παιχνιδια?Δωστε κανενα link γιατι οσα εψαξα ζητουσαν λεφτα!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά sos!!!! Πήρα το kc 910i εχω προβλημα με το gps.Προσπαθω να βαλω το wetravel αλλα δεν τα καταφερνω.Κανω ολα οσα εχουν αναφερθει σε προηγουμενα μνμ και οδηγους αλλα τιποτα.Μου βγαζει λαθος ταυτοτητα οταν το κανω εγκατασταση.Αν μπορει να βοηθησει καποιος.......σας παρακαλω!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά πήρα και εγώ το renoir και από την στιγμή που το πήρα έχω χάσει τον ύπνο μου με την κακή ένια δεν συνδέετε με τίποτα σε wifi έχω το Linksys δεν μπορώ να βρω με τίποτα τις ρυθμίσεις για την δόνηση και τους ήχους τον πλήκτρων και γενικά τους ήχους για μηνύματα απενεργοποίηση κ.τ.λ. και το βιβλίο δεν βοηθά καθόλου . και γενικά το μόνο θετικό που βρήκα είναι η φοβερή κάμερα αν και λίγο αργή .ίσως να κατηγορώ το κινητό γιατί είναι το πρώτο lg που παίρνω και τα έχω βρει μπαστούνια στον χειρισμό του .για αυτό όποιος θέλει ας με βοηθήσει μπας και το συμπαθήσω και δεν του κάνω κακό .και όσο για το πρόγραμμα wetravel μου βγάζει αποτυχία έλεγχου ταυτότητος επίσης το ραδιόφωνο δεν έχει RDS

 

Καλησπέρα.Καταρχήν τι πρόβλημα αντιμετωπίζεις με το router σου?Έχω και εγώ Linksys, το WAG54G2 και μου δουλεύει μια χαρά με το wifi,το security είναι στο ΩΡΑ2-personal, το Encryption:TKIP ο AES και με τo κωδικό που έχω διαλέξει εγώ συνδέεται μια χαρά.Όσο για την δόνηση και για τον ήχο στα πλήκτρα εγώ τα βρήκα πολύ εύκολα στα menu Profile και Display.Όντως το ραδιόφωνο δεν έχει rds και αυτό με χάλασε και εμενα!

 

Εγώ έχω το KC910 και όχι το KC910i,ποια είναι η διαφορα τους?Όσα link έχετε δώσει εδώ για το custom firmware αναφέρονται στο KC910i, για το άνευ (i) έχουμε κάτι?έχω την έκδοση KC910_V10j ξέρετε αν έχει βγει κάποια πιο καινούργια επίσημη και κάποια mod?

 

EDIT: ε παιδιά γιατί ενώ έχω την έκδοση V10j όταν τρέχω το πρόγραμμα τις LG μου λέει ότι έχω την τελευταία αφού υπάρχει και η V10k??

 

Κάποιες ερωτήσεις που έχω:Στον browser του κινητού γιατί όταν πάω να ανοίξω το facebook μου λέει ότι δεν έχω ενεργοποιημένα τα java script,ενώ είναι?Πως μπορώ να είμαι σίγουρος ότι η συνδέσεις στο internet θα γίνονται μονο μέσω wifi και όχι από το δίκτυο?Κάποιες φορες μου βγάζει μια "γη" πάνω δεξιά και μερικές φορες ένα τηλέφωνο με δυο βέλη!

thanks

Edited by zirico3
update
:)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.Καταρχήν τι πρόβλημα αντιμετωπίζεις με το router σου?Έχω και εγώ Linksys, το WAG54G2 και μου δουλεύει μια χαρά με το wifi,το security είναι στο ΩΡΑ2-personal, το Encryption:TKIP ο AES και με τo κωδικό που έχω διαλέξει εγώ συνδέεται μια χαρά.Όσο για την δόνηση και για τον ήχο στα πλήκτρα εγώ τα βρήκα πολύ εύκολα στα menu Profile και Display.Όντως το ραδιόφωνο δεν έχει rds και αυτό με χάλασε και εμενα!

 

Εγώ έχω το KC910 και όχι το KC910i,ποια είναι η διαφορα τους?Όσα link έχετε δώσει εδώ για το custom firmware αναφέρονται στο KC910i, για το άνευ (i) έχουμε κάτι?έχω την έκδοση KC910_V10j ξέρετε αν έχει βγει κάποια πιο καινούργια επίσημη και κάποια mod?

 

Κάποιες ερωτήσεις που έχω:Στον browser του κινητού γιατί όταν πάω να ανοίξω το facebook μου λέει ότι δεν έχω ενεργοποιημένα τα java script,ενώ είναι?Πως μπορώ να είμαι σίγουρος ότι η συνδέσεις στο internet θα γίνονται μονο μέσω wifi και όχι από το δίκτυο?Κάποιες φορες μου βγάζει μια "γη" πάνω δεξιά και μερικές φορες ένα τηλέφωνο με δυο βέλη!

thanks

 

Ευχαριστώ για την απάντηση .εγώ έχω το WAG 200 G όταν ανοίγω το wifi μου εμφανίζει δυο επιλογές το Linksys και το ΟΤΕ connx βάζω τον κωδικό που είχα επιλέξει κατά την εγκατάσταση του Linksys, τον δέχεται και μόλις κάνω σύνδεση μου γράφει αποτυχία σύνδεσης το ίδιο ισχύ και στη επιλογή του ΟΤΕ .όσο αφορά τους ήχους και την δόνηση τους βρήκα εγώ τους έψαχνα στις ρυθμίσεις τηλεφώνου .Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα..

καινουργιος στο my Phone.

πηρα το Lg Kc 910i renoir (πολυ καλο) και απο τις πρωτες μου κινησεις ηταν να βρω θεματα..

το μονο που βρηκα ειναι ενα αγγλικο λινκ που ελεγε οτι μπορεις να κανεις μονος σου θεμα..

οποιος ξερει επι του θεματος ας μου γραψει την διαδικασια..ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ειναι λιγο μπερδεμα αυτο με τα θεματα! εγω δεν καταφερα να βαλω καποιο! ειναι διαφορετικα απο το 910 ! Ρε παιδια ξερει κανεις αν μπορουμε να μεγαλοσουμε το μεγιστο οριο για τα flash files?
Link to comment
Share on other sites

Η v13c δεν είναι επίσημη, είναι πειραγμένη από κάποιον που βασίστηκε αν θυμάμαι καλά στην v10j..Η τελευταία επίσημη είναι η v10k (είτε open europe είτε open greek) και κατ'εμε η καλύτερη έκδοση.Είναι πολύ σταθερό το κινητό, ούτε restarts ούτε τίποτα.

 

Συγγνώμη που ξαναρωτάω αλλα μήπως ξέρετε γιατί εγώ που έχω την V10j δεν μπορώ να αναβαθμίσω σε V10k?

Edited by zirico3
:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδες αλλη μια ερωτηση..

εχω το LG KC910i.

οσον αναφορα το GPS τι κινησεις πρεπει να κανω για να το εχω μονιμο?

μονο οταν ειμαι συνδεδεμενος σε ιντερνετ μπορω να κοιταω τον χαρτη???

ευχαριστω.:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Παιδες αλλη μια ερωτηση..

εχω το LG KC910i.

οσον αναφορα το GPS τι κινησεις πρεπει να κανω για να το εχω μονιμο?

μονο οταν ειμαι συνδεδεμενος σε ιντερνετ μπορω να κοιταω τον χαρτη???

ευχαριστω.:ninja:

 

Αν Εννοείς τον χάρτη που έχει μέσα στο κινητό που είναι το google maps,πρέπει αναγκαστικά να έχεις σύνδεση στο internet,ή μέσω wifi η μέσω gprs.Τώρα όταν λες να το έχεις μόνιμο τι εννοείς?

:)
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά αγόρασα κι εγώ kc 910i και σε κάποια σελίδα στο forum διάβασα ότι ο φακός της κάμερας κλείνει αυτόματα. Αν αυτό ισχύει μπορεί κάποιος να μου πεί τον τρόπο. Όσο για off line gps προγραμμα, δοκιμάστε το wetravel που έχει και φωνητικές οδηγίες πλοήγησης, αν δε θέλετε φωνητική πλοήγηση τότε κάπου διάβασα ότι το mgmaps μπορεί να εγκατασταθεί και να δουλέψει και χωρίς σύνδεση. Διαβάστε προηγούμενες σελίδες του forum. Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα με την κάρτα μνήμης τις lg που δίνει μαζί με το κινητό δεν την διαβάζει το τηλέφωνο ούτε το pc με card reader ξέρει κανένας κάτι
Link to comment
Share on other sites

Κατοχος και εγω απο αποψε του renoir!!!

πολυ καλο!!!

 

εχω να σας κανω μια ερωτηση.

 

πως μπορουμε να αποτρεψουμε να συνδεεται στο ιντερνετ με gprs-wap,

αλλα μονο για μμς να επιτρεπεται?

:)

hurt.inkshop.gr

 

 

http://www.myphone.gr/mp1/support/myphoneuser.jpg

Link to comment
Share on other sites

παιδιά να ρωτήσω? ποση μνημη σηκωνη το τηλέφωνο???
http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

ΕΔΩ ΚΑΙ4 ΜΕΡΕΣ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΤΟ LG KC 910I ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΧΕΙ GPS

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

Link to comment
Share on other sites

ΕΔΩ ΚΑΙ4 ΜΕΡΕΣ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΤΟ LG KC 910I ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΧΕΙ GPS

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

 

εχει βεβαια.. υπαρχη θεμα σχετικο με αυτο http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=256123&page=18

Link to comment
Share on other sites

παιδιά να ρωτήσω? ποση μνημη σηκωνη το τηλέφωνο???

Το βασικό που παρέχετε στην συσκευή ειναι 8gb τα οποία τα σηκώνει. Στην παρέα μας, κανα-δυο έχουν παρει 16αρα , κι ειναι χαρουμενη.

Στο mygreatphone που διαβαζα, τα 32gb 7 στους 10, ηταν κομπλε. Οι αλλοι ειχαν προβλημα στην καθυστερηση, κολληματα.

ΕΔΩ ΚΑΙ4 ΜΕΡΕΣ ΕΧΩ ΠΑΡΕΙ ΤΟ LG KC 910I ΑΛΛΑ ΕΧΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΕΧΕΙ GPS

ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΙΑ ΑΠΑΝΤΗΣΗ

 

Εχει κανονικό gps (αυτόνομο και μη), αλλά μην φανταστείς κάτι τρομερό... Είναι δυο κλίκ πιο αργό απο τα gps devices. Την δουλειά του όμως την κάνει μια χαρά! :)

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, γεια σας! Τι μου κάνετε?:p

Χθες πήρα και εγώ το KC910i και μέχρι τώρα, έχω τις καλύτερες εντυπώσεις, αν και πρώτο κινητό LG μετά από μακρά πορεία στη SE:D

 

Για αρχή:happy:, έχω 2 ερωτησούλες:

1) όταν μπαίνω youtube, μολίς πατήσω να δω το βίντεο που θέλω δεν το ανοίγει, αλλά βγάζει το μήνυμα ''There is no internet profile''. Τι λέτε να συμβαίνει?

2) γιατί δεν μπορώ να συνδέσω το κινητό στον Η/Υ, ώστε να φαίνεται σαν σκληρός, αλλά η μόνη σύνδεση που έχω καταφέρει είναι μέσα από το LG suite?:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, γεια σας! Τι μου κάνετε?:p

Χθες πήρα και εγώ το KC910i και μέχρι τώρα, έχω τις καλύτερες εντυπώσεις, αν και πρώτο κινητό LG μετά από μακρά πορεία στη SE:D

 

Για αρχή:happy:, έχω 2 ερωτησούλες:

1) όταν μπαίνω youtube, μολίς πατήσω να δω το βίντεο που θέλω δεν το ανοίγει, αλλά βγάζει το μήνυμα ''There is no internet profile''. Τι λέτε να συμβαίνει?

2) γιατί δεν μπορώ να συνδέσω το κινητό στον Η/Υ, ώστε να φαίνεται σαν σκληρός, αλλά η μόνη σύνδεση που έχω καταφέρει είναι μέσα από το LG suite?:ninja:

 

Καλωσήρθες ! Αλλά μην μας εξεφτελίζεις τόσο, άλλαξε avatar! :p

 

1) Πρέπει να είσαι συνδεδεμένος μέσω wifi για να παίξει video μέσω utube. Τι έκδοση έχεις?

2) Μπορείς να γυρίζεις την usb connection απο pc suite σε mass storage.

 

Θα τα βρεις στις ρυθμισεις του τηλεφωνου.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Καλωσήρθες ! Αλλά μην μας εξεφτελίζεις τόσο, άλλαξε avatar! :p

 

1) Πρέπει να είσαι συνδεδεμένος μέσω wifi για να παίξει video μέσω utube. Τι έκδοση έχεις?

2) Μπορείς να γυρίζεις την usb connection απο pc suite σε mass storage.

 

Θα τα βρεις στις ρυθμισεις του τηλεφωνου.

 

Ααα αυτό είναι το θρυλικό και αγαπημένο μου κινητό! Δύσκολη η αλλαγή του avatar αν και θα κάνω την καρδιά μου πέτρα και μάλλον θα το αλλάξω:p

 

ήμουν συνδεδεμένος κανονικά και μπήκα στη σελίδα, έκανα αναζήτηση και στο search στο youtube και αφού βρήκα το βίντεο που ήθελα, πάτησα πάνω του να το δω και μου έβγαλε αυτό το μήνυμα.:X

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...