Jump to content

LG Renoir (KC910)


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απο την προηγουμενη εβδομαδα ειμαι κ εγω ενας ευτυχισμενος κατοχος του lg renoir:)

αφου παιδευτηκα με το we travel καποιες ωρες μεχρι να το κανω να δουλεψει ακομα εχω ενα προβλημα.δε μπορω να το κανω με τιποτα να μιλησει.δε ξερω τι μπορει να φταει αλλα υποψιαζομαι οτι στο set we travel k to root φορτωνει κ δουλευει μονο οταν κανω τις επιλογες αυτες στο φακελο map k οχι στο φακελο we travel(δε δουλευει τοτε).

τι μπορει να φταει?μπορει να βοηθησει κανεις?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

φιλε Tsoump στο λεω απο ποιρα δεν χρειαζετε καν αποδειξη ουτε ταυτοτητες κτλ ολα ειναι ηλεκτρονικα σου χτηπαει το barcode pisw apo tin mpataria kai to mono poy elenxei einai an einai dilomaino os klemeno kai ana to exeis ksana paei stin lg..

aaa..tautotita pithanon na sou zitisei mono gia na kanei tin kartela sou san pelati..tipota perisotero,,,

 

 

ΘΕΟΣ ρε φιλε!!!!

Δηλαδη, να το παω ασυζητητί ετσι? Να πω: μπορω να το παω οπουδηποτε ή ΜΟΝΟ εκει απο οπου το αγορασα?

Αν δεν μπλεξω ειμαι jj!!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω εδώ και 5 περίπου μήνες το KC910. Πρώτη φορά που επιλέγω LG. Είμαι πολύ ευχαριστημένος. Με ενοχλεί λίγο που έχει κλειστό λειτουργικό (συνηθισμένος με sympian), αλλά το παρακάμπτω. Τώρα τελευταία δεν μπορώ να κάνω βιντεοκλίση και δεν ανοίγει η κάμερα που βρίσκεται μπροστά (έκδοση λογισμικού V10b) Έχω παρακολουθήσει κατά καιρό το forum για το KC910 αλλά έχω αρκετές ελλείψεις κα απορίες π.χ. αναβάθμιση (αν και προσπάθησα) γίνεται από το site της LG; Ή από κάπου αλλού. Όσο για το service της LG έρχονται και το παίρνουν από παντού ή μόνο στην Αθήνα; (πόλη Πάτρα)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχω εδώ και 5 περίπου μήνες το KC910. Πρώτη φορά που επιλέγω LG. Είμαι πολύ ευχαριστημένος. Με ενοχλεί λίγο που έχει κλειστό λειτουργικό (συνηθισμένος με sympian), αλλά το παρακάμπτω. Τώρα τελευταία δεν μπορώ να κάνω βιντεοκλίση και δεν ανοίγει η κάμερα που βρίσκεται μπροστά (έκδοση λογισμικού V10b) Έχω παρακολουθήσει κατά καιρό το forum για το KC910 αλλά έχω αρκετές ελλείψεις κα απορίες π.χ. αναβάθμιση (αν και προσπάθησα) γίνεται από το site της LG; Ή από κάπου αλλού. Όσο για το service της LG έρχονται και το παίρνουν από παντού ή μόνο στην Αθήνα; (πόλη Πάτρα)

 

Καταρχήν μήπως έχεις branded έκδοση;Cosmote;Αν έχεις unbranded μπορείς να αναβαθμίσεις και από το σπίτι.Για το σέρβις , ένα τηλέφωνο θα λύσει όλες τις απορίες σου.Πιθανόν να στο πάρουν και με courrier, είναι φοβερό το σέρβις.

Από σταθερό τηλέφωνο : 800 11 200 300 / 801 11 200 900

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν μήπως έχεις branded έκδοση;Cosmote;Αν έχεις unbranded μπορείς να αναβαθμίσεις και από το σπίτι.Για το σέρβις , ένα τηλέφωνο θα λύσει όλες τις απορίες σου.Πιθανόν να στο πάρουν και με courrier, είναι φοβερό το σέρβις.

Από σταθερό τηλέφωνο : 800 11 200 300 / 801 11 200 900

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες. Το έχω αγοράσει με επιδότηση από Wind. Για την κάμερα (μπροστά) που δεν ανοίγει ξέρει κάποιος κάτι; Δεν μου έχει πέσει κάτω. Στην αρχή δούλευε κανονικά, έκανα μάλιστα και βιντοεκλήσεις. Ξαφνικά μια μέρα που ήμουν στο μενού ρυθμίσεων της κάμερας, επέλεξα ν' ανοίξει η μπροστινή. Φόρτωνε για λίγο και μετά η οθόνη παρέμενε μαύρη. Λέτε να θέλει αναβάθμιση;

Link to comment
Share on other sites

ΘΕΟΣ ρε φιλε!!!!

Δηλαδη, να το παω ασυζητητί ετσι? Να πω: μπορω να το παω οπουδηποτε ή ΜΟΝΟ εκει απο οπου το αγορασα?

Αν δεν μπλεξω ειμαι jj!!

 

des emena itan dwro to kin kai den ithela na rwtisw apo pou to piran ...opote to piga stin lg kai ola ok etsi opws sta eipa...

aaaa kai xronia polla den tha sou pw giati sto lene oloi mono eutixia kai xara na einai i zwi sou oli....oti potheis filarako

[sIGPIC][/sIGPIC]εαν ξερει κανεις πως να αυξησω το upload ...ας βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

Ξερει κανεις απο που μπορω να κατεβασω το cdακι με τους drivers που εχει μεσα το κουτακι με το κινητο οταν το αγορασαμε??συγκεκριμενα θελω το προγραμμα converter που προσαρμοζει τα αρχεια video για τα βαλω στο κινητο. thanks.
Link to comment
Share on other sites

πριν μια εβδομαδα αγορασε ο αδερφος μου απο τον κοτσοβολο το renoir 910i.

ειναι καταπληκτικο τηλεφωνο και μαλιστα του περασα και το we travel και δουλευει αψογα!

ΟΜΩΣ σε καμμια περιπτωση δεν διακιολογει τα 8 Mpixels της καμερας του!!!

οι φωτογραφιες βγαινουν θολες και μαλιστα εχει προβλημα στην εστιαση.

εγω εχω το k800i ( 3,2 Mpixels ) και απλα οι φωτο δεν συγκρινονται!

το απιστευτο ειναι ομως οταν τραβαει video ειναι ΤΕΛΕΙΟ !!!

κριμα μια τοσο καλη συσκευη και να ειναι τοσο μουφα η καμερα του!

Πέλαγο να ζήσω δε θα βρω

σε ψυχή ψαριού κορμί γατίσιο

κάθε βράδυ βγαίνω να πνιγώ

πότε άστρα πότε άκρη της αβύσσου

Link to comment
Share on other sites

Βασικά μολις τωρα κοιτούσα το LG GT505 3G στο E-spop και στα χαρακτηριστηκά του λέει οτι διαθέτει ενσωματωμένο δέκτη aGPS για εύκολη πλοήγηση με τη χρήση του Wisepilot της LG, και το ερωτημα ειναι αν κανενας ξέρει η εχει ακουσει η οτιδηποτε αλλο για την εφαρμογη αυτη, θα το παρει ενας φιλος μου αυτες τις μερες και θα το κοιταξω...
Link to comment
Share on other sites

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

πριν μια εβδομαδα αγορασε ο αδερφος μου απο τον κοτσοβολο το renoir 910i.

ειναι καταπληκτικο τηλεφωνο και μαλιστα του περασα και το we travel και δουλευει αψογα!

ΟΜΩΣ σε καμμια περιπτωση δεν διακιολογει τα 8 Mpixels της καμερας του!!!

οι φωτογραφιες βγαινουν θολες και μαλιστα εχει προβλημα στην εστιαση.

εγω εχω το k800i ( 3,2 Mpixels ) και απλα οι φωτο δεν συγκρινονται!

το απιστευτο ειναι ομως οταν τραβαει video ειναι ΤΕΛΕΙΟ !!!

κριμα μια τοσο καλη συσκευη και να ειναι τοσο μουφα η καμερα του!

 

Αν μπορείς ανέβασε φωτογραφίες στο turboimagehost να δούμε, γιατί το ρενουάρ kc910 δε βγάζει άσχημες φωτογραφίες, άρα ούτε και το kc910i.Ένα δείγμα:

http://s1d4.turboimagehost.com/t/1942895_P02-08-09_19.15.JPG

http://s1d4.turboimagehost.com/t/1942897_P02-08-09_19.1901.JPG

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

παιδια μια ερωτηση.

 

σημερα, ειχα βγαλει την καρτα μνημης και παρατηρησα οτι στην συνοψη καταστασης μου βγαζει δεσμευμενη μνημη 137/ 169 mbyte του τηλεφωνου. Το περιεργο ειναι οτι δεν εχω κανεναν ηχο περασμενο στην μνημη τηλεφωνου, ουτε βιντεο ουτε εγγραφο pdf.μονο καμια 10αρια εικονες, απο 1 mbyte η καθεμια. Απο εφαρμπγες εχει το google maps και το opera mini. Τα υπολοιπα mbyte πως εχουν δεσμευτει?

 

edit:

 

Διεγραψα και τα 200 sms και ολες τις εικονες, και οτι υπηρχε στο "Αλλα" ομως παραμενουν δεσμευμενα 131 mbyte.Αν δοκιμασω επαναφορα εργοστ.ρυθμισεων θα χασω και τον opera mini λογικα ε?

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

ναι φιλε μου θα τον χασεις και αυτον

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αναγνώστεσ του Forum... μηπωσ είναι ευκολο να με πληροφορησετε πια είναι η πιό πρόσφατη επίσημη έκδοση λογισμικού για το ρενοιρ?? παρτάλληλα θα ήθελα άλλη μία πληροφορία. εγώ που το τηλ το πήρα απο την Wind πρέπει να ψάξω για open εκδοση??

σας ευχαριστώ εκ των προτέρων:D...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα αναγνώστεσ του Forum... μηπωσ είναι ευκολο να με πληροφορησετε πια είναι η πιό πρόσφατη επίσημη έκδοση λογισμικού για το ρενοιρ?? παρτάλληλα θα ήθελα άλλη μία πληροφορία. εγώ που το τηλ το πήρα απο την Wind πρέπει να ψάξω για open εκδοση??

σας ευχαριστώ εκ των προτέρων:D...

 

Η πιο πρόσφατη και τελευταία είναι η v10k open greek.Δε χρειάζεται να ψάξεις για open, φοράς ήδη open , γιατί η wind , σε αντίθεση με με Voda και Cosmote, δεν πέρασε τίποτα δικό της στο κινητό.Αυτό επαληθεύεται και από το γεγονός ότι στον κατάλογο εκδόσεων της LG για το κινητό, 3 εκδόσεις κυκλοφόρησαν-open greek, voda και cosmote.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Πριν από έναν μηνα άφησα το κινητο από ύψος περίπου 40 εκατοστών πάνω στο κρεβάτο και απο το τράνταγμα κάτι έπαθε η κάμερα.!Χαλασε το focus δεν ξερω και εγώ τι και απο την μέση της οθονης και πάνω όταν άνοιγα την κάμερα η εικόνα ήταν θολή.Το πήγα στον Γερμανό στις 23 Ιουλίου και το στείλαμε στην LG.Περασαν 25 περίπου μέρες (15 εργασιμες) και σήμερα μου το έφεραν.Με την πρωτη ματια όλα φάνηκαν καλά.!Όσο περνουσε η ώρα και έβγαζα φωτογραφιες παρατήρησα ότι βελτιώθηκε η κάμερα αλλα δεν βγάζει τοσο καθαρές φωτογραφίες όσο παλιότερα και η απόκριση της οθόνης είναι πολύ αργή.!

 

Τι να κάνω σε αυτή την περίπτωση?Να το ξαναστείλω και να μείνω και άλλον ένα μήνα χωρίς κινητο.?Να ζητήσω αντικατάσταση εφόσον με κορόϊδεψαν?Δεν επρεπε να το ελέγξουν πριν να το στείλουν και να είναι 100% καλά.?

Εγώ το κινητό το πήρα για την κάμερα και τις φωτογραφίες αν είναι έτσι τι να το κάνω?Εχω απογοητευτεί.!!!!

Ποτέ μην τα βάζεις μ' έναν ηλίθιο. Είναι βέβαιο ότι θα σε ρίξει

στο επίπεδο του και θα σε νικήσει εκ πείρας.

Mark Twain

Link to comment
Share on other sites

Πριν από έναν μηνα άφησα το κινητο από ύψος περίπου 40 εκατοστών πάνω στο κρεβάτο και απο το τράνταγμα κάτι έπαθε η κάμερα.!Χαλασε το focus δεν ξερω και εγώ τι και απο την μέση της οθονης και πάνω όταν άνοιγα την κάμερα η εικόνα ήταν θολή.Το πήγα στον Γερμανό στις 23 Ιουλίου και το στείλαμε στην LG.Περασαν 25 περίπου μέρες (15 εργασιμες) και σήμερα μου το έφεραν.Με την πρωτη ματια όλα φάνηκαν καλά.!Όσο περνουσε η ώρα και έβγαζα φωτογραφιες παρατήρησα ότι βελτιώθηκε η κάμερα αλλα δεν βγάζει τοσο καθαρές φωτογραφίες όσο παλιότερα και η απόκριση της οθόνης είναι πολύ αργή.!

 

Τι να κάνω σε αυτή την περίπτωση?Να το ξαναστείλω και να μείνω και άλλον ένα μήνα χωρίς κινητο.?Να ζητήσω αντικατάσταση εφόσον με κορόϊδεψαν?Δεν επρεπε να το ελέγξουν πριν να το στείλουν και να είναι 100% καλά.?

Εγώ το κινητό το πήρα για την κάμερα και τις φωτογραφίες αν είναι έτσι τι να το κάνω?Εχω απογοητευτεί.!!!!

 

 

μμμ ειναι λιγο περιεργο το θεμα σου ..... αλλα δεν νομιζω οτι μπορεισ να απετησεις αλλαγη εφοσων προκληθηκε προβλημα λογο πτωσης...

συνιθοσ απο οτι ξερω το πρωτο πραγμα που κανου παντα ειναι μια αναβαθμηση ι ακομα και εναν επαναπρογραμματισμο ...τωρα εσυ του ειπεσ υποθετο για το focus και αυτοι το εκαναν ..

[sIGPIC][/sIGPIC]εαν ξερει κανεις πως να αυξησω το upload ...ας βοηθησει
Link to comment
Share on other sites

Εύγε στον φίλο jimdem582. Έβαλα και 'γω χάρτες Garmin στο Renoir!

 

Και στον nikolasira, ο οποίος μετέτρεψε τους χάρτες μετά από πολυ χρονοβόρα διαδικασία :)

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Παντως κακα τα ψεματα δεν κανεις ευκολα πλοηγηση με το wetravel

Yo estoy aqui.todos estamos aqui...

Humanidad ahora habita dos mundos

(I am here.We are here...

Mankind now inhabits two worlds...)

Deus Ex 2

Link to comment
Share on other sites

Η πιο πρόσφατη και τελευταία είναι η v10k open greek.Δε χρειάζεται να ψάξεις για open, φοράς ήδη open , γιατί η wind , σε αντίθεση με με Voda και Cosmote, δεν πέρασε τίποτα δικό της στο κινητό.Αυτό επαληθεύεται και από το γεγονός ότι στον κατάλογο εκδόσεων της LG για το κινητό, 3 εκδόσεις κυκλοφόρησαν-open greek, voda και cosmote.

Καλησπέρα, θα ήθελα να ρωτήσω κάτι. Οταν προσπαθώ να κάνω αναβάθμιση (έχει την V10b) μέσα από το LG mobile update μου λέει ότι το κινητό έχει την τελευταία έκδοση και ότι δεν χρειάζεται αναβάθμιση. Μήπως δεν κάνω κάτι καλά; (το έχω αγοράσει από Wind με επιδότηση)

Link to comment
Share on other sites

Παιδες, ειναι φανταστικο , ειναι πιο μικρο απο το Omnia, με λιγες διαφορες , στο ανοιχτο λιετουργικο του ενος , στην ταχυτητα... και το υπερ του renoir η καμερα βεβαιως! :D:D

 

Να σας ρωτησω κατι: Πιστευετε πως ειναι μεγαλη η ελειψη ανοιχτου λειτουργικου?

οι ταχυτητες?

 

 

Ευχαριστω!:)

 

Υ.Γ. Το ψηνω αισχρα! Είναι μπάνικο! ;)

Μη το συγκρίνεις με το omnia..Καμμιά σχέση..ή μάλλον η μέρα με τη νύχτα;)
I'm afraid of what you are doing in the name of your God
Link to comment
Share on other sites

Μην ξεκινησουμε παλι τις συγκρισεις, αρκεστειτε στο οτι τα δυο αυτα κινητα απευθυνονται σε τελειως διαφορετικους αγοραστες!

 

Φιλε giachtas η τελευταια επισημη εκδοση ειναι η 10k. Μπορεις να την βρεις στο mygreatphone.com και να ακολουθησεις το flashing μεσω του LGMD.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Παιδια υπαρχει κανενας τροπος /προγραμμα που να βαλουμε στο lg renoir και να κλειδωνει καποια αρχεια/φακελους ή σημειωσεις\?

 

θα ηταν πολυ βολικο, να υπαρχει κατι σαν τα κλειδωματα των samsung κινητων

Ό,τι κλειδώνει, ξεκλειδώνει.

Επαναφορά ΙΜΕΙ σε android.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...