Jump to content

LG Renoir (KC910)


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εδώ έχω ότι θα χρειαστείτε για να βάλετε το MGMaps στο κινητό σας...

 

ta exw kanei ola swsta!!Otan xekinaei to programma den emfanizete to sima t doryforou pano aristera exei simasia?De doulevei to programma den xerw ti nakanw!!To gps prepei na einai sti morfi autonomo i ypovoithoumeno(leei pws xrewnwse)?

 

 

help........

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Λοιπον εγκατεστησα την 13_e (αν και στο κινητο λεει πως εχω την 10_j) και ολα ειναι μια χαρα.Πολυ καλυτερη αποκριση η οθονη αφης μου φαινεται και εχει εγκατεστημενα και τα amazegps/ibuddy(msn κτλ στο κινητο) kai alla.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπον εγκατεστησα την 13_e (αν και στο κινητο λεει πως εχω την 10_j) και ολα ειναι μια χαρα.Πολυ καλυτερη αποκριση η οθονη αφης μου φαινεται και εχει εγκατεστημενα και τα amazegps/ibuddy(msn κτλ στο κινητο) kai alla.

 

H 10j ειναι η βάση της , γι αυτο το γράφει.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, σημερα ενω τραβαγα μια συναυλια φιλου βιντεο, και ειχα επιλεξει την μεγιστη αναλυση, ρυθμιση νυχτας, και πατησα αρκετες φορες pause, (διαρκεια μιση ωρα περιποου συνολικα) τελικα αποθηκευοντας το απογοητευτηκα γτ σωθηξε ως .3gp και σε αναλυση 320*240.Ειχα βαλει και ζοομ 16*. Τι λετε να εφταιξε? μηπως απ την αρχη δεν ειχε παρει την επιλογη σωστα? Οσο βιντεοσκοπουσα εγραφε wide...

 

 

Κριμα , την πατησα/

 

Ολα ειναι θεμα ρυθμισεων.Κανε τις σωστες ρυθμισεις βιντεο και δεν θα εχεις προβλημα.Ετσι την πατησα κι εγω.

Link to comment
Share on other sites

ta exw kanei ola swsta!!Otan xekinaei to programma den emfanizete to sima t doryforou pano aristera exei simasia?De doulevei to programma den xerw ti nakanw!!To gps prepei na einai sti morfi autonomo i ypovoithoumeno(leei pws xrewnwse)?

 

 

help........

 

την πρώτη φορά θα κάνει κανά 5λεπτο να βρει στίγμα, μην αγχώνεσαι το πρόγραμμα δουλεύει μια χαρά...

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα την rc23 του wetravel, οκ δουλευει, βρηκε κ στιγμα.Ελλειπεστατο στη Λάρισα φυσικα. Οπότε θα σχοληθω λιγο με το garmin maps να δω αν βγαλω ακρη κ θα ενημερώσω.

 

φιλε θελω βοηθεια pls...μεσα στο φακελο map πρεπει να υπαρχουν και αλλοι φακελοι;;;;γιατι εμενα εχει και αλλους φακελους...και απο οτι καταλαβαινω αυτο ειναι λαθος...μεσα σε αυτους τους υποφακελους που λεω εχει και αλλα αρχει και αλλουσ πολλους υποφακελους με αρχεια.....pls πες μου τιν κανω.....ευχαριστω...

BECK23
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω τελικα διορθωθηκε το προβλημα με τα 8" στο μηνυμα? Βρήκαμε καποια λυση να επιμηκύνουμε την διάρκεια του?

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω τελικα διορθωθηκε το προβλημα με τα 8" στο μηνυμα? Βρήκαμε καποια λυση να επιμηκύνουμε την διάρκεια του?

 

Ποιο πρόβλημα?

Link to comment
Share on other sites

Ποιο πρόβλημα?

 

Τα ΜΟΝΟ 8" ήχου στην ειδοποίηση μηνύματος...αν ειναι εφικτο να μεγαλώσει η διάρκεια.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Φίλε tsoump, μιας και από ότι βλέπω το ψάχνεις το πράγμα….

έβαλα τα παρακάτω.. και ας πούμε ότι «είδα» διαφορά, πως όμωςθα αυξήσω την ένταση του ηχείου και όχι των ακουστικών?

Επίσης πως θα μπορούσα να αυξήσω την ένταση (από το κρυφό μενού) για τα ακουστικά Bluetooth?

(είχες αναφέρει σε παλιότερο post τις παρακάτω ρυθμίσεις)

1) call: 3845# *910#

2) Device test (2)

3) scrol κάτω και Sound (7)

4) Audio CAL tool (8)

5) SOUND CALIBRATION (1)

6) Άλλαξε το sound DB

7) Άλλαξε το'snd_device_type' βάλτο ST_HEADSET

8) Άλλαξε το 'snd_method_type' βάλτο MIDI

9) Άλλαξε το Item Title βάλτο rx7_db(dec)

10) Επίλεξε Set Data και βάλε 500 και πάτα OK.

11) Πάτα -(minus) μετά OK.

12) Πάτα το κεντρικό κουμπί φτάνοντας στις 3 επιλογές.

13) Επίλεξε Write SND DB to EFS

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Na rwthsw kati, to diko mou renoir exei to eksis provlima, enw einai kleidomeno kai to kseklidwnw molis akoumpisw to daxtulo mou sthn othonh kolaei sthn arxikh othonh kai emfanizonte mikres koukides kai den apokrunete, meta svinei mono tou kai anavei ksana, afto to ekane kai me thn ekdosh logismikou 10k kai me thn 13e kserei kaneis tipota? den monizw na efthinete h zelatina ths othonhs...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε tsoump, μιας και από ότι βλέπω το ψάχνεις το πράγμα….

έβαλα τα παρακάτω.. και ας πούμε ότι «είδα» διαφορά, πως όμωςθα αυξήσω την ένταση του ηχείου και όχι των ακουστικών?

Επίσης πως θα μπορούσα να αυξήσω την ένταση (από το κρυφό μενού) για τα ακουστικά Bluetooth?

(είχες αναφέρει σε παλιότερο post τις παρακάτω ρυθμίσεις)

1) call: 3845# *910#

2) Device test (2)

3) scrol κάτω και Sound (7)

4) Audio CAL tool (8)

5) SOUND CALIBRATION (1)

6) Άλλαξε το sound DB

7) Άλλαξε το'snd_device_type' βάλτο ST_HEADSET

8) Άλλαξε το 'snd_method_type' βάλτο MIDI

9) Άλλαξε το Item Title βάλτο rx7_db(dec)

10) Επίλεξε Set Data και βάλε 500 και πάτα OK.

11) Πάτα -(minus) μετά OK.

12) Πάτα το κεντρικό κουμπί φτάνοντας στις 3 επιλογές.

13) Επίλεξε Write SND DB to EFS

Ευχαριστώ

 

περιμενε!!! υπαρχει η δυνατοτητα να δυναμοσουμε τον ηχο απο τα ακουστηκα, και αν ναι πως?

Link to comment
Share on other sites

Loipon pedia skeftome na parw to sigkekrimeno kinito sas parakalw peite mou aksizei an to parw??an nai pia ta + pia ta - ??apo fwto apo oti mathenw skizei... isxuoun afta??

Episis epeidi me touch screen dn exw ksanatestarei gia monimo kinito vgazoun problems??i akoma xeirotera vale-vgale stis tsepes gratsouniounte patiounte tpt oikonika pliktra???

[/sIGPIC]To XrEpI mOu!!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε tsoump, μιας και από ότι βλέπω το ψάχνεις το πράγμα….

έβαλα τα παρακάτω.. και ας πούμε ότι «είδα» διαφορά, πως όμωςθα αυξήσω την ένταση του ηχείου και όχι των ακουστικών?

Επίσης πως θα μπορούσα να αυξήσω την ένταση (από το κρυφό μενού) για τα ακουστικά Bluetooth?

(είχες αναφέρει σε παλιότερο post τις παρακάτω ρυθμίσεις)

1) call: 3845# *910#

2) Device test (2)

3) scrol κάτω και Sound (7)

4) Audio CAL tool (8)

5) SOUND CALIBRATION (1)

6) Άλλαξε το sound DB

7) Άλλαξε το'snd_device_type' βάλτο ST_HEADSET

8) Άλλαξε το 'snd_method_type' βάλτο MIDI

9) Άλλαξε το Item Title βάλτο rx7_db(dec)

10) Επίλεξε Set Data και βάλε 500 και πάτα OK.

11) Πάτα -(minus) μετά OK.

12) Πάτα το κεντρικό κουμπί φτάνοντας στις 3 επιλογές.

13) Επίλεξε Write SND DB to EFS

Ευχαριστώ

Αν δεις , αυτο το thread. Το renoir με το viewty εχουν ιδιο λειτουργικο, οποτε οι ρυθμισεις του ενος ισχυουν , μαλλον, και για του αλλου. Απο την στιγμη που εχει βρεθει τροπος αυξησης της εντασης του βασικου ηχειου στο viewty , ισως να λειτουργει και στο renoir. Δεν το 'χω δοκιμασει.

περιμενε!!! υπαρχει η δυνατοτητα να δυναμοσουμε τον ηχο απο τα ακουστηκα, και αν ναι πως?

 

η παραπανω διαδικασια.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις , αυτο το thread. Το renoir με το viewty εχουν ιδιο λειτουργικο, οποτε οι ρυθμισεις του ενος ισχυουν , μαλλον, και για του αλλου. Απο την στιγμη που εχει βρεθει τροπος αυξησης της εντασης του βασικου ηχειου στο viewty , ισως να λειτουργει και στο renoir. Δεν το 'χω δοκιμασει.

 

 

η παραπανω διαδικασια.

 

ειδε κανεις διαφορα ρε παιδια?εγω που το εκανα τπτ....αν κ οταν ειμαι μεσα στο κρυφο μενου device test-sound κ παταω ring νομιζω οτι εχω το παλιο μου ericsson.ειναι απιστευτα δυνατος ο ηχος.δεν ξερω.αν βρηκε καποιος κατι ας μας ενημερωσει!

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις , αυτο το thread. Το renoir με το viewty εχουν ιδιο λειτουργικο, οποτε οι ρυθμισεις του ενος ισχυουν , μαλλον, και για του αλλου. Απο την στιγμη που εχει βρεθει τροπος αυξησης της εντασης του βασικου ηχειου στο viewty , ισως να λειτουργει και στο renoir. Δεν το 'χω δοκιμασει.

 

 

η παραπανω διαδικασια.

 

ωραια tnx:)

Link to comment
Share on other sites

ειδε κανεις διαφορα ρε παιδια?εγω που το εκανα τπτ....αν κ οταν ειμαι μεσα στο κρυφο μενου device test-sound κ παταω ring νομιζω οτι εχω το παλιο μου ericsson.ειναι απιστευτα δυνατος ο ηχος.δεν ξερω.αν βρηκε καποιος κατι ας μας ενημερωσει!

 

Πές τα ρε φίλε... ούτε εγώ έχω δει διαφορά, ούτε στα ακουστικά ούτε στο ηχείο, έχω ανεβάσει την ένταση στο mp3 από τον υπολογιστή για να ακούγεται δυνατά η κλήση.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε tsoump, μιας και από ότι βλέπω το ψάχνεις το πράγμα….

έβαλα τα παρακάτω.. και ας πούμε ότι «είδα» διαφορά, πως όμωςθα αυξήσω την ένταση του ηχείου και όχι των ακουστικών?

Επίσης πως θα μπορούσα να αυξήσω την ένταση (από το κρυφό μενού) για τα ακουστικά Bluetooth?

(είχες αναφέρει σε παλιότερο post τις παρακάτω ρυθμίσεις)

1) call: 3845# *910#

2) Device test (2)

3) scrol κάτω και Sound (7)

4) Audio CAL tool (8)

5) SOUND CALIBRATION (1)

6) Άλλαξε το sound DB

7) Άλλαξε το'snd_device_type' βάλτο ST_HEADSET

8) Άλλαξε το 'snd_method_type' βάλτο MIDI

9) Άλλαξε το Item Title βάλτο rx7_db(dec)

10) Επίλεξε Set Data και βάλε 500 και πάτα OK.

11) Πάτα -(minus) μετά OK.

12) Πάτα το κεντρικό κουμπί φτάνοντας στις 3 επιλογές.

13) Επίλεξε Write SND DB to EFS

Ευχαριστώ

 

 

Aκολουθωντας αυτες τις οδηγιες, και εχοντας την εκδοση v10k,δυστυχως δεν εχω παρατηρησει καμια διαφορα/αυξηση στην ενταση.

 

Αν καποιος μπορουσε να μου βρει τροπο αυξησης εντασης, θα ημουν πραγματικα ευγνωμων.Οδηγωντας κιόλας, χανω παρα πολλες κλησεις επειδη δεν τις ακουω..

 

ειναι το μοναδικο - που βρισκω στο κινητακι....

If we don't need Walls and Fences, why do we need Windows and Gates?
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά.. είχα επικοινωνία σήμερα με την LG Θεσσαλονίκης και ρώτησα ακριβώς αυτό το πράγμα.. τι γίνεται δηλαδή με το κρυφό μενού. Όντος μου είπαν ότι μπορείς να δυναμώσεις τον ήχο (όπως και άλλα πράγματα), χωρίς όμως πολλές διευκρινήσεις και λεπτομέρειες.

Έκανα τις ρυθμίσεις για το ηχείο και για τα ακουστικά, αλλά δεν είδα διαφορά…

Παρατήρησα όμως, ότι ξαναμπαίνοντας στο κρυφό οι ρυθμίσεις ήταν οι εργοστασιακές.. δεν είχε αλλάξει τίποτα.

Δοκίμασα αρκετές φορές να το κάνω και ενώ δείχνει ότι το δέχεται, τελικά δεν αλλάζει τίποτα.

Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι τέτοιο ?

Μήπως τζάμπα χάνουμε τον χρόνο μας.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά.. είχα επικοινωνία σήμερα με την LG Θεσσαλονίκης και ρώτησα ακριβώς αυτό το πράγμα.. τι γίνεται δηλαδή με το κρυφό μενού. Όντος μου είπαν ότι μπορείς να δυναμώσεις τον ήχο (όπως και άλλα πράγματα), χωρίς όμως πολλές διευκρινήσεις και λεπτομέρειες.

Έκανα τις ρυθμίσεις για το ηχείο και για τα ακουστικά, αλλά δεν είδα διαφορά…

Παρατήρησα όμως, ότι ξαναμπαίνοντας στο κρυφό οι ρυθμίσεις ήταν οι εργοστασιακές.. δεν είχε αλλάξει τίποτα.

Δοκίμασα αρκετές φορές να το κάνω και ενώ δείχνει ότι το δέχεται, τελικά δεν αλλάζει τίποτα.

Έχει παρατηρήσει κανείς κάτι τέτοιο ?

Μήπως τζάμπα χάνουμε τον χρόνο μας.

 

Ναι αυτό κάνει και μένα...

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό κάνει και μένα...

 

Σε ολους το ιδιο πραγμα συμβαινει. Οταν πατας write .... για να αποθηκευθει και βγεις απο το κρυφο μενου, κατευθειαν Ολες οι ρυθμισεις που εκανες χανονται. Τον λογο δεν τον ξερω ακομα. Ισως επειδη καταστρεφεται το ηχειο με τις ρυθμισεις και το ιδιο το κινητο προσπαθει να το αποτρεψει....

Πειτε κι αλλες παρατηρησεις.

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Τεχνητή νοημοσύνη… χμμμ το κινητό μου δεν θέλει να γίνει Τζου μποξ !!!

 

φιλε μου αφου σου ειπαν οτι γινεται γιατι δεν ρωτησες κ πως να μην το ψαχνουμε?!:D παντως αν βρεθει λυση θα ειμαστε super...ειναι το μονο προβλημα του κινητου...τουλαχιστον σε μενα

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου αφου σου ειπαν οτι γινεται γιατι δεν ρωτησες κ πως να μην το ψαχνουμε?!:D παντως αν βρεθει λυση θα ειμαστε super...ειναι το μονο προβλημα του κινητου...τουλαχιστον σε μενα

 

Και μια free πλοηγηση , χρειαζεται... :rolleyes:

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...