Jump to content

LG Renoir (KC910)


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για το service menu, πληκτρολογούμε :

3845#*910#

Είναι το νουμερο 8 απο τις 22 επιλογες που θα δεις.Θα χασεις τα παντα (οπως ειπε κ ο tsoump), οποτε κανε μπακ απ!

 

Spidey σου έχω νέα... etc όπως έψαχνα την κάμερα ρυθμίσεις και etc... πάω στην ανάλυση και τι να δω... ήταν στα 3mp....... το prob είναι όμως.. πως δεν έχει παραπάνω!!:blink: μέχρι 3mp :/

 

 

για κοίτα λίγο το δικό σου και πες μου ποσο σου είναι... τy a lot :)

Μη Περήφανος Κάτοχος Ενός "LG Renoir" :(
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Spidey σου έχω νέα... etc όπως έψαχνα την κάμερα ρυθμίσεις και etc... πάω στην ανάλυση και τι να δω... ήταν στα 3mp....... το prob είναι όμως.. πως δεν έχει παραπάνω!!:blink: μέχρι 3mp :/

 

 

για κοίτα λίγο το δικό σου και πες μου ποσο σου είναι... τy a lot :)

 

Σε ολους ειναι στα 8mp φυσικα.Πηγαίνει αυτοματα στα 3mp όταν ενεργοποιουμε την βελτιωμένη ληψη ή την καλλιτεχνική.Αλλα και πάλι οταν κλεινουμε την φωτογραφικη κ επιστρεφουμε μετα, αυτοματα ειναι παλι στα 8mp.

Κανε ενα factory reset settings και πες μας τι εγινε.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Σε ολους ειναι στα 8mp φυσικα.Πηγαίνει αυτοματα στα 3mp όταν ενεργοποιουμε την βελτιωμένη ληψη ή την καλλιτεχνική.Αλλα και πάλι οταν κλεινουμε την φωτογραφικη κ επιστρεφουμε μετα, αυτοματα ειναι παλι στα 8mp.

Κανε ενα factory reset settings και πες μας τι εγινε.

 

που θα βρω τον κωδικό ασφαλειας?:S

Μη Περήφανος Κάτοχος Ενός "LG Renoir" :(
Link to comment
Share on other sites

Σε ολους ειναι στα 8mp φυσικα.Πηγαίνει αυτοματα στα 3mp όταν ενεργοποιουμε την βελτιωμένη ληψη ή την καλλιτεχνική.Αλλα και πάλι οταν κλεινουμε την φωτογραφικη κ επιστρεφουμε μετα, αυτοματα ειναι παλι στα 8mp.

Κανε ενα factory reset settings και πες μας τι εγινε.

 

mlkies έλεγα παραπάνω... είχα επιλεγμένη την βελτιωμένη λήψη "γιαυτο" έγραφε 3mp ;/

 

τελοσπάντων... πάρε μια pic και πες μου .. είναι αυτή 8mp pic? παλιά έβγαζα ΠΟΛΎ καλύτερες...

 

 

http://home.imageshack.gr/files/yt7niymq8k234q8iduqs_thumb.jpg

 

όταν μπορέσεις πες μου πως βρίσκω τον κωδικό ασφαλειας για να κάνω την επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις....

 

 

απλά απογοήτευση παιδιά :(

Μη Περήφανος Κάτοχος Ενός "LG Renoir" :(
Link to comment
Share on other sites

ειναι φανερο οτι το κινητο εχει προβλημα..

για τον κωδικο ασφαλειας δε μπορω αν θυμηθω, αν τον οριζεις εσυ ή ειναι τεσσερα μηδενικα.νομιζω οτι οταν τον αλλαξα, για να κλειδωσω το κινητο οταν αλλαζει σιμ, τον ορισα εγω.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

ειναι φανερο οτι το κινητο εχει προβλημα..

για τον κωδικο ασφαλειας δε μπορω αν θυμηθω, αν τον οριζεις εσυ ή ειναι τεσσερα μηδενικα.νομιζω οτι οταν τον αλλαξα, για να κλειδωσω το κινητο οταν αλλαζει σιμ, τον ορισα εγω.

 

 

ok έπιασε με το 0000 ... τώρα κάνει επαναφορά.. αν και δεν νομίζω να αλλάξει κάτι αν έχει πρόβλημα ο φακός ;/

 

EDIT : το πρόβλημα δεν λύθηκε ... ;/

 

δυστυχώς δεν μένει τίποτα πια παρα να το πάω στο πλαίσιο μπας και φιλοτιμηθούν και το αλλάξουν ( 1% να γίνει αυτό ) ...

 

αχ ρε ****** μου .. τι έφταιξα -.-

 

μου φαίνεται ότι θα πάω για το c905 τελικά.... :/

Μη Περήφανος Κάτοχος Ενός "LG Renoir" :(
Link to comment
Share on other sites

ok έπιασε με το 0000 ... τώρα κάνει επαναφορά.. αν και δεν νομίζω να αλλάξει κάτι αν έχει πρόβλημα ο φακός ;/

 

EDIT : το πρόβλημα δεν λύθηκε ... ;/

 

δυστυχώς δεν μένει τίποτα πια παρα να το πάω στο πλαίσιο μπας και φιλοτιμηθούν και το αλλάξουν ( 1% να γίνει αυτό ) ...

 

αχ ρε ****** μου .. τι έφταιξα -.-

 

μου φαίνεται ότι θα πάω για το c905 τελικά.... :/

H photo που ανέβασες πιο πάνω ειναι τελείως out of focus, δεν εχει σχέση με την ανάλυση. Δοκίμασε το manual focus, αν δεν γινει τίποτα, να το πας πίσω για αλλαγή.

... είναι τα βλέφαρά μου διάφανες αυλαίες.

Όταν τα ανοίγω, βλέπω εμπρός μου ότι κι αν τύχει

όταν τα κλείνω, βλέπω εμπρός μου ότι ποθώ - (Ανδρέας Εμπειρίκος)

Link to comment
Share on other sites

H photo που ανέβασες πιο πάνω ειναι τελείως out of focus, δεν εχει σχέση με την ανάλυση. Δοκίμασε το manual focus, αν δεν γινει τίποτα, να το πας πίσω για αλλαγή.

 

φιλε ότι και να κάνω το ίδιο μου δείχνει.. τα δοκίμασα όλα.. το ξεψάχνισα .. !!!

 

...και να το πάω πίσω στο πλαίσιο .. είμαι σχεδόν 99% σίγουρος πως δεν θα το αλλάξουν.... :/

 

αν μου πουν ότι φταίω εγώ τι να τους πω?:S

 

help με να τους πείσω ότι ήταν etc από μονο του...

 

σκέφτομαι επίσης να τους ζητήσω τα χρήματα μου πίσω και να πάρω ένα άλλο κινητό .. gt αν είναι με μια τούμπα από το κρεβάτι να χαλάει η κάμερα.. αστο καλύτερα....τραβα φτιάξε ψυγεία και κλιματιστικά και άσε τα κινητά για τους έμπειρους... (δεν περίμενα να το πω αυτό ;s)

Μη Περήφανος Κάτοχος Ενός "LG Renoir" :(
Link to comment
Share on other sites

φιλε ότι και να κάνω το ίδιο μου δείχνει.. τα δοκίμασα όλα.. το ξεψάχνισα .. !!!

 

...και να το πάω πίσω στο πλαίσιο .. είμαι σχεδόν 99% σίγουρος πως δεν θα το αλλάξουν.... :/

 

αν μου πουν ότι φταίω εγώ τι να τους πω?:S

 

help με να τους πείσω ότι ήταν etc από μονο του...

 

σκέφτομαι επίσης να τους ζητήσω τα χρήματα μου πίσω και να πάρω ένα άλλο κινητό .. gt αν είναι με μια τούμπα από το κρεβάτι να χαλάει η κάμερα.. αστο καλύτερα....τραβα φτιάξε ψυγεία και κλιματιστικά και άσε τα κινητά για τους έμπειρους... (δεν περίμενα να το πω αυτό ;s)

 

Πως εισαι τοσο σιγουρος οτι δε θα στο αλλαξουν?Θα το πας κ θα τους πεις οτι σε συντομο χρονικο διαστημα υπαρχει προβλημα με την καμερα.Θα συνεχισεις κ θα πεις οτι ζητας αλλαγη ή τα χρηματα σου πισω.

Δε θα ανεφερεις οτι σου επεσε.Αν κ να σου πω δεν ειμαι σιγουρος οτι μπορει να οφειλεται σε πεσιμο, μπορει να ειναι bug απλα κ να ησουν ατυχος.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Πως εισαι τοσο σιγουρος οτι δε θα στο αλλαξουν?Θα το πας κ θα τους πεις οτι σε συντομο χρονικο διαστημα υπαρχει προβλημα με την καμερα.Θα συνεχισεις κ θα πεις οτι ζητας αλλαγη ή τα χρηματα σου πισω.

Δε θα ανεφερεις οτι σου επεσε.Αν κ να σου πω δεν ειμαι σιγουρος οτι μπορει να οφειλεται σε πεσιμο, μπορει να ειναι bug απλα κ να ησουν ατυχος.

 

 

μακάρι φιλε spidey

 

.. καλά etc πιστεύω gt τώρα τα λεφτά τους τα πήραν .. και χέστηκαν αν μου χάλασε :s

 

μπορεί να πέσω σε κανέναν φιλότιμο άνθρωπο όμως και να το αλλάξει ...

 

όμως είμαι σε τεράστιο δίλημμα.... αν μου δώσει τα λεφτά μου πίσω... να πάρω πάλι το ίδιο η να πάρω το c905 η κάποιο παρόμοιο?:x

 

έχω αρχίσει να φοβάμαι ξέρεις :S

Μη Περήφανος Κάτοχος Ενός "LG Renoir" :(
Link to comment
Share on other sites

μακάρι φιλε spidey

 

.. καλά etc πιστεύω gt τώρα τα λεφτά τους τα πήραν .. και χέστηκαν αν μου χάλασε :s

 

μπορεί να πέσω σε κανέναν φιλότιμο άνθρωπο όμως και να το αλλάξει ...

 

όμως είμαι σε τεράστιο δίλημμα.... αν μου δώσει τα λεφτά μου πίσω... να πάρω πάλι το ίδιο η να πάρω το c905 η κάποιο παρόμοιο?:x

 

έχω αρχίσει να φοβάμαι ξέρεις :S

φίλε πάρε πάλι το ίδιο!Εδώ και 2 βδομάδες που το έχει κολλητός μου δε του έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα!!!;)

Α και μια άσχετη απορία αλλά το gps πως λειτουργεί???:confused:

Hip Hop.
Link to comment
Share on other sites

@NiKoCc,

 

η φωτό πιο πάνω είναι τελείως ανεστίαστη!Εισαι σίγουρος ότι δεν πείραξες κάποια ρυθμιση;Σου βγάζει δηλαδή ανεστίαστες φωτό ανεξάρτητα απ’τις συνθήκες φωτισμού,τον τυπο της εστίασης(χειροκίνητη-αυτόματη)κλπ,κλπ;;

 

Πάντως,απ’όσο γνωρίζω,στο Πλαίσιο δίνουν 1 εβδομάδα περιθώριο αλλαγής σε περίπτωση βλάβης εφόσον φταίει η εταιρία!Εσύ ποσο το έχεις;Γιατί αν το έχεις π.χ. κανα μήνα δεν το αλλάζουν με τίποτα.Απλά θα σου πουν να το στείλουν σέρβις οι ίδιοι.Τουλάχιστον αυτή είναι η πολιτική των Πλαίσιο στην Θεσ/νίκη!

Link to comment
Share on other sites

φίλε πάρε πάλι το ίδιο!Εδώ και 2 βδομάδες που το έχει κολλητός μου δε του έχει παρουσιάσει κανένα πρόβλημα!!!;)

Α και μια άσχετη απορία αλλά το gps πως λειτουργεί???:confused:

 

Περι gps:

το κινητο χρησιμοποιει το google maps για αυτο τον σκοπό.Στη δικη μου περιπτωση συμβαινει το εξής-καταρχην το google maps δουλευει με wifi και χθες δουλεψε για πρωτη φορα κ με το wind plus, τις προηγουμενες φορες αρνειτο πεισματικα.

Υποτιθεται οτι το google maps σου δειχνει σε μια μπλε κουκιδα τη θεση σου μεσω gps η αν το κινητο δεν εχει gps, τοτε βασει των πληροφοριων που παιρνει απο τις κυψελες.

Χθες για πρωτη φορα μου εβγαλε την τοποθεσια μου, μονο που ειμαι 100% σιγουρος οτι το εκανε βασει των κυψελων κ οχι του gps, καθως ελεγε οτι βρισκομαι στη Θεσ/νικη..:p , ενω ήμουν στο κρεβάτι μου στη Λάρισα...Σημειωτεον οτι αυτο εγινε με wind plus kαι οχι WIFI.Σημερα αρνειται να μου υποδηλωσει τη θεση μου , ας ειναι κ Θεσ/νικη..

Το αλλο προγραμμα που ειναι free, το Amaze Gps, δουλευει μεν , αλλα ουσιαστικα δε δουλευει αφου δεν βρισκει δορυφορους.

Εν κατακλειδι, αν σε ενδιαφερει το gps, μεινε μακρια, τουλαχιστον για την ωρα, μεχρι να βγει μια αναβάθμιση που θα βελτιωσει τα πραγματα.

Μιλαω για τη δικη μου περιπτωση, γιατι εχω διαβάσει οτι σε αλλους δουλευει κανονικα, οπως εχω διαβασει οτι σε αλλους δε δουλευει επισης.

(βλεπω τον φιλο Kotsiani να μας τη λεει για την java παλι...:D)

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

@NiKoCc,

 

η φωτό πιο πάνω είναι τελείως ανεστίαστη!Εισαι σίγουρος ότι δεν πείραξες κάποια ρυθμιση;Σου βγάζει δηλαδή ανεστίαστες φωτό ανεξάρτητα απ’τις συνθήκες φωτισμού,τον τυπο της εστίασης(χειροκίνητη-αυτόματη)κλπ,κλπ;;

 

Πάντως,απ’όσο γνωρίζω,στο Πλαίσιο δίνουν 1 εβδομάδα περιθώριο αλλαγής σε περίπτωση βλάβης εφόσον φταίει η εταιρία!Εσύ ποσο το έχεις;Γιατί αν το έχεις π.χ. κανα μήνα δεν το αλλάζουν με τίποτα.Απλά θα σου πουν να το στείλουν σέρβις οι ίδιοι.Τουλάχιστον αυτή είναι η πολιτική των Πλαίσιο στην Θεσ/νίκη!

 

 

το kin το πήρα στις 6 δεκεμβρίου ;S

 

όσο για την εστίαση .. το kin είναι στην αυτόματη εστίαση ... οποτε δεν τίθεται prob εκεί ... ;s απλά μπορεί να έχει πάθει κάτι ο φακός από μέσα.. λόγο της πτώσης..

Μη Περήφανος Κάτοχος Ενός "LG Renoir" :(
Link to comment
Share on other sites

Περι gps:

το κινητο χρησιμοποιει το google maps για αυτο τον σκοπό.Στη δικη μου περιπτωση συμβαινει το εξής-καταρχην το google maps δουλευει με wifi και χθες δουλεψε για πρωτη φορα κ με το wind plus, τις προηγουμενες φορες αρνειτο πεισματικα.

Υποτιθεται οτι το google maps σου δειχνει σε μια μπλε κουκιδα τη θεση σου μεσω gps η αν το κινητο δεν εχει gps, τοτε βασει των πληροφοριων που παιρνει απο τις κυψελες.

Χθες για πρωτη φορα μου εβγαλε την τοποθεσια μου, μονο που ειμαι 100% σιγουρος οτι το εκανε βασει των κυψελων κ οχι του gps, καθως ελεγε οτι βρισκομαι στη Θεσ/νικη..:p , ενω ήμουν στο κρεβάτι μου στη Λάρισα...Σημειωτεον οτι αυτο εγινε με wind plus kαι οχι WIFI.Σημερα αρνειται να μου υποδηλωσει τη θεση μου , ας ειναι κ Θεσ/νικη..

 

Το ότι δε σου έδειχνε την ακριβή σου θέση δεν ευθύνεται το LG αλλά το Google maps!Σε όλα τα τηλέφωνα αυτό κάνει!Νομιζω πως πρέπει χειροκινητα να επιλέξεις να σου δείξει τη θέση που είσαι τώρα,αλλιώς δείχνει τη θέση που έχει κρατησει στη μνήμη του.Εν κατακλείδι,γι’αυτό δεν ευθύνεται το τηλέφωνο! :)

Link to comment
Share on other sites

το kin το πήρα στις 6 δεκεμβρίου ;S

 

όσο για την εστίαση .. το kin είναι στην αυτόματη εστίαση ... οποτε δεν τίθεται prob εκεί ... ;s απλά μπορεί να έχει πάθει κάτι ο φακός από μέσα.. λόγο της πτώσης..

 

Μήπως έκανες κάποιον λαθος χειρισμό στην χειροκίνητη εστίαση και έμεινε στη μνήμη και τώρα σου βγάζει αυτήν τη θολούρα; :confused: Είπαμε ρε συ,δε χαλάει τόσο εύκολα ένα τηλέφωνο...

Link to comment
Share on other sites

@ NicoCC.

 

Στο Πλαίσιο δεν ξέρω αν στο αλλάζουν, το λογικό είναι πως όχι. προσπωπικά θα σου έλεγα να το πας στην LG. Οι άνθρωποι είναι πολύ εξυπηρετικοί.

Link to comment
Share on other sites

Μήπως έκανες κάποιον λαθος χειρισμό στην χειροκίνητη εστίαση και έμεινε στη μνήμη και τώρα σου βγάζει αυτήν τη θολούρα; :confused: Είπαμε ρε συ,δε χαλάει τόσο εύκολα ένα τηλέφωνο...

 

Αυτο οντως μπορει να παίζει, αφου το κινητο κραταει στη μνημη τη χειροκίνητη εστίαση αν κλεισεις τη φωτογραφική και την ανοιξεις πάλι.Δες αν ισχυει αυτό κ πρεπει να το βαλεις μονος σου πάλι στην αυτόματη εστίαση.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

ναι ρε παιδιά... αυτό σκέφτομαι και εγώ.. δεν χαλάει τόσο εύκολα ένα κινητό... αλλα είναι δυνατόν μετά από επαναφορά ρυθμίσεων κάμερας.. και επαναφορά στις εργοστασιακές ρυθμίσεις.. να μου κάνει το ίδιο?;/

 

για πείτε τι άλλο μπορώ να κάνω.. αν και πιστεύω πως απλά έχει χαλάσει κάτι από μέσα :S

Μη Περήφανος Κάτοχος Ενός "LG Renoir" :(
Link to comment
Share on other sites

Την φωτογραφία που ανέβασες την χαρακτηρίζω αισχρή!Και δεν μου κάνει για software αυτό, αλλά για μια θολούρα απο υδρατμούς του μπάνιου! Ίσως είχες αφήσει το κινητό σε κάποιο "υγρό" μέρος, και έμεινε στο εσωτερικό τζαμάκι της κάμερας αυτό το πράγμα?

Για τσέκαρέ το!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Την φωτογραφία που ανέβασες την χαρακτηρίζω αισχρή!Και δεν μου κάνει για software αυτό, αλλά για μια θολούρα απο υδρατμούς του μπάνιου! Ίσως είχες αφήσει το κινητό σε κάποιο "υγρό" μέρος, και έμεινε στο εσωτερικό τζαμάκι της κάμερας αυτό το πράγμα?

Για τσέκαρέ το!

 

δεν παίζει κάτι τέτοιο.. gt στο κέντρο τα δείχνει ΣΧΕΤΙΚ’ καλύτερα ...... καμια σχέση με παλιά βεβαια ;s

Μη Περήφανος Κάτοχος Ενός "LG Renoir" :(
Link to comment
Share on other sites

Απο αυριο το πρωι ---> πλαισιο , σουμπιτος!Λες το προβλημα σου, χωρις βεβαια να αναφερεις οτι εφαγε τουμπα, αναπτυσοντας απογοητευμενος και απορρημενος το θεμα... Θα τονισεις οτι ηταν " ενα βραδυ του σαββατου με τον βασιλακη καϊλα διπλα απο το τζακι", και ξαφνιαστηκες... κι αμεσως ετρεξες! (οποτε θα πεις πως συνεβη χθες!!μην υποψιαστουν τιποτα...)

Αλλα το στυλακι σου θα ειναι πολυ σοβαρο, και θα το παιξεις απορρημενος!

Θα ακουσεις τι θα σου πουν, για service κ.ο.κ, θα το σκεφτεις λιγο και θα πεις ναι! (χωρις εξοδα βεβαια)

 

Υ.Γ. Το 'χω κανει κι εγω! :p:p Επιασε!:D

 

_____________________________________

 

Όσο για την θήκη?Την παρηγγειλε κανεις?Ρώτησε?

Genuine LG Leather Case CCL-240

http://dailymobile.se/wp-content/uploads/2008/12/lg-kc910-renoir-unboxing-17.jpg

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

για αρχη χρονια πολλα σε ολους.:)

ειμαι και εγω κατοχος του renoir απο τη τριτη και πρεπει να πω οτι ειμαι αρκετα ευχαριστημενος σε γενικες γραμμες χωρις βεβαια να το εχω ψαξει και πολυ αναλυτικα.ομως αντιμετωπισα ενα προβληματακι σχετικα με το σημα του. κανα τριαρι φορες μεχρι σημερα την ωρα που μιλαω χανει το σημα τελειως και κλεινει η γραμμη. βεβαια με το viewty που ειχα πριν, ειχα αντιμετωπισει ακριβως το ιδιο προβλημα, αλλα μια στο τοσο. εχει κανεις καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

-Ζεις στα κατσάβραχα και δεν πιάνει σήμα!

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...