Jump to content

LG Renoir (KC910)


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

γεια σε ολους, σορυ αν ξαναρωταω, που θα βρω παιχνιδια για το renoir μας??

 

..........

 

http://WWW.MYGREATPHONE.COM/ renoir

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

 

ευχαριστω παρα πολυ να σε καλα.....

http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά σε όλους. Έχω το kc910i (χωρίς firmware) και ένώ όταν το πήρα (Νοε 2009) έπαιζε κανονικά τα βιντεάκια από You Tube, εδώ και μερικές ημέρες κάθε φορά που προσπαθώ να δώ κάτι από You Tube μου βγάζει το παρακάτω μύνημα: <<Το χρονικό όριο της αίτησης έληξε (408). ¨εξοδος >>. Γνωρίζει κανείς τι συμβαίνει?

 

Και εγώ το είχα αυτό και από τις ρυθμίσεις-ρυθμίσεις τηλεφώνου, έκανα μια επαναφορα ρυθμίσεων (μην ανησυχείς δεν χάνονται τα αρχεία σου, απλά μόνο αλλάζουν οι ρυθμίσεισ, όπως πχ ο ήχος κλήσης και το φόντο επανέρχονται σε αυτά που ήταν όταν το αγόρασες το κινητό) και λύθηκε.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην κοινότητα.

Είμαι και εγώ κάτοχος πλέον του LG KC910i Renoir (219 ευρώ Media Markt).

Έχω με την σειρά μου κάποιες απορίες οι οποίες ίσως έχουν απαντηθεί. Έχω διαβάσει αρκετές σελίδες αλλά όχι όλες.

 

Όσον αφορά το site

Είναι πάρα πολύ δύσκολο να βρω ένα tutorial σε ένα post 200 σελίδων. Ίσως θα έπρεπε κάθε κινητό να έχει το δικό του sub-forum και εκέι να δημιουργούνται post για κάθε πρόβλημα, έτσι θα μπορούσαμε να βρούμε αυτό που θέλουμε ποιό εύκολα (όπως είναι στο mygreatphone). Πολλές φορές ρωτάμε τα ίδια και τα ίδια με αποτέλεσμα να πληθαίνουν περαιτέρω οι σελίδες. Αυτή είναι η άποψή μου χωρίς να θέλω να το παίξω moderator ή οτιδήποτε άλλο.

 

Ερώτηση

Έχω firmware version KC910i_V10b. Με το gps δεν μπορώ να βγάλω καμιά άκρη ακολούθησα τις οδηγίες εδώ http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=215887&page=211 και δεν γίνεται τπτ. Το jad βγάζει σφάλμα και τρέχω το jar που έχει αλλά δεν βγάζει χάρτες.

Link to comment
Share on other sites

ΠΩς ΒΑΖΟΥΜΕ ΧΑΡΤΕΣ ΣΤΟ WE TRAVEL ΤΟΥΣ ΒΑΖΩ ΚΑΙ ΜΟΥ ΔΕΙΧΝΕΙ ΜΙΑ ΜΠΕΖ ΕΚΟΝΑ ΤΟ ΒΑΛΑΚΙ

 

----------------------

από Ομάδα Διαχείρισης :

Σε παρακαλώ μη γράφεις με κεφαλαία , είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται.Ευχαριστώ.

Edited by Spidey
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ το είχα αυτό και από τις ρυθμίσεις-ρυθμίσεις τηλεφώνου, έκανα μια επαναφορα ρυθμίσεων (μην ανησυχείς δεν χάνονται τα αρχεία σου, απλά μόνο αλλάζουν οι ρυθμίσεισ, όπως πχ ο ήχος κλήσης και το φόντο επανέρχονται σε αυτά που ήταν όταν το αγόρασες το κινητό) και λύθηκε.

 

Δυστυχώς φίλε μου σε μένα δεν πέτυχε. Αν και έκανα αυτό που έκανες και εσύ, δεν άλλαξε τίποτα. Επικοινώνησα με την LG και μου πρότειναν να δοκιμάσω να δω βιντεο από άλλο router ή από άλλες σελίδες (όχι απο Youtube). Αν δεν καταφέρω τίποτα και με αυτό θα το στείλουν στο servis. Ευχαριστώ πολύ για την απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

εχω το lg kc 910i και θελω να ρωτησω αν μπορω να μετατρεψω τους χαρτες απο gps device σε we travel

αν ξερει κατι καποιος ας μου απαντησει παρακαλω:)

Link to comment
Share on other sites

έχω ξαναγράψει εδώ ότι το έχω παραγγείλει από vodafone από τον οκτώβριο, με την επιδότηση που έχω που ειναι αρκετά μεγάλη.

 

τελικά μετά από τόσοιυς μήνες που μου είχαν πει να περιμένω το έχουν παραγγείλει, μου είπαν ότι δεν υπάρχει πια και δεν το φέρνουν. :(

 

Δυστυχώς δεν μπορω να το παρω από αλλού γιατί πρέπει αν χρησιμοποιησω τη μεγάλη επιδότησή μου στη vodafone.

 

έχετε κάποιο άλλο κινητό να μου προτείνετε που να είναι σαν το Renoir?

(με ενδιαφέρουν οι καλές φωτογραφίες και βίντεο, wifi, ιντερνετ, mp3 player, όχι παιχνίδια και άλλες εφαρμογές)

 

ευχαριστώ πολύ:respect:

Link to comment
Share on other sites

έχω ξαναγράψει εδώ ότι το έχω παραγγείλει από vodafone από τον οκτώβριο, με την επιδότηση που έχω που ειναι αρκετά μεγάλη.

 

τελικά μετά από τόσοιυς μήνες που μου είχαν πει να περιμένω το έχουν παραγγείλει, μου είπαν ότι δεν υπάρχει πια και δεν το φέρνουν. :(

 

Δυστυχώς δεν μπορω να το παρω από αλλού γιατί πρέπει αν χρησιμοποιησω τη μεγάλη επιδότησή μου στη vodafone.

 

έχετε κάποιο άλλο κινητό να μου προτείνετε που να είναι σαν το Renoir?

(με ενδιαφέρουν οι καλές φωτογραφίες και βίντεο, wifi, ιντερνετ, mp3 player, όχι παιχνίδια και άλλες εφαρμογές)

 

ευχαριστώ πολύ:respect:

 

για δες το LG GM750 ή το LG GC900 Viewty Smart εκτός και θες άλλη μάρκα!!

http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

έχω ξαναγράψει εδώ ότι το έχω παραγγείλει από vodafone από τον οκτώβριο, με την επιδότηση που έχω που ειναι αρκετά μεγάλη.

 

τελικά μετά από τόσοιυς μήνες που μου είχαν πει να περιμένω το έχουν παραγγείλει, μου είπαν ότι δεν υπάρχει πια και δεν το φέρνουν. :(

 

Δυστυχώς δεν μπορω να το παρω από αλλού γιατί πρέπει αν χρησιμοποιησω τη μεγάλη επιδότησή μου στη vodafone.

 

έχετε κάποιο άλλο κινητό να μου προτείνετε που να είναι σαν το Renoir?

(με ενδιαφέρουν οι καλές φωτογραφίες και βίντεο, wifi, ιντερνετ, mp3 player, όχι παιχνίδια και άλλες εφαρμογές)

 

ευχαριστώ πολύ:respect:

 

και τι επιδοτηση εχεις?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους.Εχω πανω απο εναν χρονο το ρενουαρ και δεν εχω καποιο ιδιαιτερο προβλημα.προσφατα γεμισε η μνημη των sms και θελω να τα κρατησω backup.με το lg pc suite κανενα αποτελεσμα,ενω φαινεται να τα κατεβαζει στο pc δεν υπαρχουν πουθενα.Συνδεθηκα και με το efs explorer,μια χαρα,κανονικα ολα,βλεπω τους φακελους του κινητου αλλα δεν μπορω να βρω με τιποτα καποιον φακελο με τα μυνηματα.Επειδη εχω λιωσει με τις ωρες το ομολογουμενως πολυ ωραιο forum σας οπως και το mygreatphone και ακρη δε βρισκω,please help!απλα που ακριβως 'κρυβονται' τα μυνηματα στο μενου του efs explorer.στον φακελο sms εχει 2 αρχεια των 2 kb,δεν ειναι αυτα προφανως...
Link to comment
Share on other sites

και τι επιδοτηση εχεις?

 

360 euros είναι η επιδότησή μου (αν και κανονικά θα έπρεπε να είχε πέσει τόσο καιρό, αλλά αυτοί στο κατάστημα, κάθε φορά που πήγαινα μου έλεγαν οτι δε θα πέσει, να μην ανησυχώ, και να πέσει θα την φερουμε εκεί, κι άλλα περίεργα...).

Νομίζω θα έχει πέσει πάντως

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
γεια σας ειμαι καινουργιος στο φορουμ και γενικα δεν ξερω απο κινητα!αγορασα απο εξωτερικο ενα lg kc910i renoir αλλα δεν εχει ελληνικη γλωσσα και θα ηθελα να μαθω αν γινεται να την εγκαταστησω μονος!!ευχαριστω..
Link to comment
Share on other sites

Έχω την έκδοση 10j προσπαθώ να κάνω αναβάθμιση αλλα έχω πάρει το κινητό από την vodafone έχω κατεβάσει το LG Mobile Support Tool από την LG και μου λέει ότι το συγκεκριμένο μοντέλο δεν υποστηρίζεται μήπως μπορεί κάποιος να μου πει πως να του κάνω αναβάθμιση?

Το KC910 έχω και όταν το συνδέω με το LGMDP μου βγάζει Emergency Mode

Edited by dimitrisfotis21
Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια.. το renoir μου επεσε στο νερο... το σημα του κινητου μου εχει κοκκινησει απο την υγρασια..... ανοιγει αλλα δεν την παλευει...

ξερει μηπως κανενας αν το πιανει η εγγυηση και αν οχι ποσο θα μου κοστησει η επισκευη..?? οποιος μπορει ας μου απαντησει.. ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

παιδια βοηθεια.. το renoir μου επεσε στο νερο... το σημα του κινητου μου εχει κοκκινησει απο την υγρασια..... ανοιγει αλλα δεν την παλευει...

ξερει μηπως κανενας αν το πιανει η εγγυηση και αν οχι ποσο θα μου κοστησει η επισκευη..?? οποιος μπορει ας μου απαντησει.. ευχαριστω

 

για ριξε μια ματια εδω....http://www.g-phone.gr/index.php?option=com_content&view=article&id=2&Itemid=17

http://i.portall.zp.ua/5/video/image/b7/53/befb3572db7b1e6aa9eb0c2c0172.jpg
Link to comment
Share on other sites

χαιρεται....παιδια ποσο ειναι η τιμη του? εχω επιδοτηση 250 ευρω...αξιζει να το παρω????? ο γερμανος το εχει κανονικα????.....ευχαριστω εκ των προτερων:)
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Χαίρεται παιδια. Να ρωτήσω κατι...

Μπορεί να απεικονίσει τα πλήκτρα συμβατικού κινητού για γρήγορη γραφή sms? (ελληνικό Τ9)

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδια, κάτοχος κ εγώ πλέον του kc910i, όλα καλά μέχρι τώρα, το wetravel λειτούργησε κανονικά με την πρώτη. Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι ότι δεν παίζουν τα βιντεάκια του Youtube και στον τηλεφωνικό κατάλογο εμφανίζει συνέχεια όλες τις καταχωρήσεις (τηλεφώνου και sim) κάθε φορά που το επανεκκινώ. Το αλλάζω μετά με το φίλτρο που έχει αλλά μετά από επανεκίνηση ξανά τα ίδια. Υπάρχει κάποιος τρόπος να σταθεροποιηθεί στις επαφές τηλεφώνου μόνο?
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα παιδια, κάτοχος κ εγώ πλέον του kc910i, όλα καλά μέχρι τώρα, το wetravel λειτούργησε κανονικά με την πρώτη. Το μόνο πρόβλημα που έχω είναι ότι δεν παίζουν τα βιντεάκια του Youtube και στον τηλεφωνικό κατάλογο εμφανίζει συνέχεια όλες τις καταχωρήσεις (τηλεφώνου και sim) κάθε φορά που το επανεκκινώ. Το αλλάζω μετά με το φίλτρο που έχει αλλά μετά από επανεκίνηση ξανά τα ίδια. Υπάρχει κάποιος τρόπος να σταθεροποιηθεί στις επαφές τηλεφώνου μόνο?

 

το θέμα με τις επαφές το βρήκα, το άλλο με τα βίντεο του Youtube παραμένει. Κάτι άλλο, έβαλα τους χάρτες του mgmaps και ενώ λέει ότι το μέγεθος είναι 600Mb στην μνήμη καταλαμβάνει 7Gb και μου γεμίζει όλη την κάρτα, ξέρει κανείς γιατί συμβαίνει αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Μπορουμε να βαλουμε άλλα themes?

 

εννοείται. και ωραία interfaces. δες στο mygreatphone.com --> renoir. θα βρεις πολλα θεματα. ψάξε γενικότερα.

 

το θέμα με τις επαφές το βρήκα, το άλλο με τα βίντεο του Youtube παραμένει. Κάτι άλλο, έβαλα τους χάρτες του mgmaps και ενώ λέει ότι το μέγεθος είναι 600Mb στην μνήμη καταλαμβάνει 7Gb και μου γεμίζει όλη την κάρτα, ξέρει κανείς γιατί συμβαίνει αυτό?

 

Διότι τα 600mb μικροαρχειάκια, άλλον χώρο καταλαμβάνουν στην μνήμη του υπολογιστή κι άλλο στην μνήμε του κινητού. Βέβαια όταν λες 7gb ακούγεται τρελό, ίσως να φταίει κάτι άλλο. Θα συνιστούσα να κάνεις ένα φορμάτ (αφού κρατήσεις μπακαπ) την κάρτα μνήμης και επίσης καλό θα ήταν να κάνεις κι μια ολική επαναφορά απο το κινητο (αφου επισης κρατησεις επαφες ).

Υστερα ξαναφοτωσε τους χαρτες πρωτα κιαν δεις να καταλαμβανουν 7gb... παιζει αλλου το προβλημα....

Motorola Startac 130, Motorola v360, Motorola Razr v3i, Motorola Razr v3x, Motorola Rizr z3, Motorola Pebl U6, Motorola Pebl U9, Motorola Ming a1200, Motorola Milestone, Motorola Droid Razr, Motorola Moto X (2014), Motorola Moto Z, Motorola Moto Z2 Force, Google Pixel 6

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...