Jump to content

LG Renoir (KC910)


asikis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σίγουρα δεν συμφέρει κάτι τέτοιο γιατί ένα wav αρχείο είναι περίπου Χ10 φορές μεγαλύτερο… Δεν λέει !!!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Οσον αφορα τα μηνυματα, πραγματι ο default ηχος , "you ve got mail" θελει βιονικά αυτιά για να τον ακούσεις.Στο zedge.net υπαρχουν ηχοι για μηνυματα , οι οποιοι ακουγονται καμπανα στο ρενουαρ μας στην ενταση 5..
Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Βρήκα ένα πρόγραμμα του στυλ ΜSN από: http://www.mobisophy.com/products/UltraIMPro-1.html

Κατέβασα τη δοκιμαστική έκδοση (jar αρχείο) και δουλεύει μια χαρά.. αλλά για 7 ημέρες

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να αλλάξεις τους ήχους με κάτι πιο διαπεραστικό και δυνατό. Αυτό έκανα και εγώ.

(Να υποθέσω φυσικά ότι έχεις βάλει το προφίλ στο δυνατό και την ένταση στο 7)

 

Καλά το 7άρι εννοείται!υπάρχει μήπως τρόπος να κάνω τα mp3 μου πιο δυνατά μέσω του pc?Γιατί σε πολλά τραγούδια που κατεβάζω ο ήχος παίζει...σε μερικά είναι πολύ δυνατός κ σε κάποια άλλα όχι τόσο..

Link to comment
Share on other sites

Καλά το 7άρι εννοείται!υπάρχει μήπως τρόπος να κάνω τα mp3 μου πιο δυνατά μέσω του pc?Γιατί σε πολλά τραγούδια που κατεβάζω ο ήχος παίζει...σε μερικά είναι πολύ δυνατός κ σε κάποια άλλα όχι τόσο..

 

ναι... MP3 Gain δωρεαν!

Link to comment
Share on other sites

για χαρα σε ολους θελω να ρωτησω αμα θα κανω αναβαθμηση το firmware με καπια

απο αυτες που αναφερετε πιο πισω 11b η 13e αν δεν κανω λαθος (εγω εχω την v10b)

απο οτι καταλαβα αυτες ειναι ανεπισημες την χανω την εγγυηση; (και δεν ξερω αμα το εκανε η wind ή η lg αλλα εχω εγγυηση εφορου ζωης)

και ποσο ασφαλες ειναι για το κινητο υπαρχουν περιτωσεις δισλειτουργιας

αμα συμβει κατι τετιο μπορω να επαναφερω το κινιτο στην αρχικη του κατασταση

χωρις να τρεχω σε service

 

Υ.Γ.

ενταξη ξερω οτι αυτα που ρωταω πιθανος να εχουν απαντηθει αλλα το συγκεκριμενο θεμα εχει φτασει τησ 124 σελ. και ειναι αδυνατον να βρει καποιος κατι που θελει πρεπει να διαβαζει ωρες.

εγω νεος ειμαι στο forum και δεν ξερω πωσ το δουλευεται απλα να προτεινω

να ανοιχτουν καινουργιο θεμα που να αφορα μονο την αναβαθμηση και το hack

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

μηπως γνωριζει καποιος εαν υπαρχει η δυνατοτητα σε km 900 το οποιο ειναι vf live να γινει debrant και να διαγραφει αυτο το λειτουργικο?Προσπαθησα να το κανω update αλλα βγαζει μηνυμα οτι εχει την τελευταια rom και δεν χρειαζεται αναβαθμιση.

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

μηπως γνωριζει καποιος εαν υπαρχει η δυνατοτητα σε km 900 το οποιο ειναι vf live να γινει debrant και να διαγραφει αυτο το λειτουργικο?Προσπαθησα να το κανω update αλλα βγαζει μηνυμα οτι εχει την τελευταια rom και δεν χρειαζεται αναβαθμιση.

 

Ευχαριστω.

 

Ειναι νωρις ακομη για αυτο.Θυμαμαι οταν πηρα το ρενουαρ μου που ηταν cosmote branded περιμενα ενα μηνα περιπου να ανεβουν εκδοσεις open κ μετα να φλασαρω.Το θεμα ειναι αν φλασαρεται βεβαια το αρενα με το προγραμμα που φλασαρεται το ρενουαρ, αυτο δεν το ξερουμε ακομη.Παντως απο ο,τι ειδα, υπαρχουν στο σαιτ της lg οι εκδοσεις 10a greek & europe open, αρα οπως σου ειπα ειναι νωρις ακομη, οποτε κανε λιγο υπομονη.:)

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Ειναι νωρις ακομη για αυτο.Θυμαμαι οταν πηρα το ρενουαρ μου που ηταν cosmote branded περιμενα ενα μηνα περιπου να ανεβουν εκδοσεις open κ μετα να φλασαρω.Το θεμα ειναι αν φλασαρεται βεβαια το αρενα με το προγραμμα που φλασαρεται το ρενουαρ, αυτο δεν το ξερουμε ακομη.Παντως απο ο,τι ειδα, υπαρχουν στο σαιτ της lg οι εκδοσεις 10a greek & europe open, αρα οπως σου ειπα ειναι νωρις ακομη, οποτε κανε λιγο υπομονη.:)

 

το προβλημα ειναι οτι δεν γνωριζω πως μπορει να φλασαριστει παρα την δεσμευση τελευταιας ενημερωσης.Δηλαδη το ερωτημα ειναι το εξης:

μπορω με καποιον τροπο να το φλασαρω χωρις την κανονικη διαδικασια της lg οπως πχ γινεται στα windows mobile βγαινει μια ρομ και την παιρνας χωρις να πας για update σε site της htc η samsung.

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα ειναι οτι δεν γνωριζω πως μπορει να φλασαριστει παρα την δεσμευση τελευταιας ενημερωσης.Δηλαδη το ερωτημα ειναι το εξης:

μπορω με καποιον τροπο να το φλασαρω χωρις την κανονικη διαδικασια της lg οπως πχ γινεται στα windows mobile βγαινει μια ρομ και την παιρνας χωρις να πας για update σε site της htc η samsung.

 

Aπο τη στιγμη που ειναι branded δε μπορεις να κανεις αναβαθμιση απο το ιντερνετ απο το επισημο lg tool σε καποια open εκδοση.Δε σου το επιτρεπει το προγραμμα.Θα πρεπει να περιμενεις να ανεβει μια open εκδοση κ να φλασαρεις απο εκει με το καταλληλο προγραμμα(ετσι κανουμε με το ρενουαρ).

Aυτη τη στιγμη υπαρχουν οπως ειδες κ εσυ, η 10a.Συντομα θα βγαλουν κ τις επομενες κ αν ακολουθησει την πορεια του ρενουαρ, συντομα θα ανεβουν καπου αυτες οι εκδοσεις.

Επειδη σκοπευω να το παρω το αρενα, ο,τιδηποτε βρισκω θα σε ενημερωνω.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Aπο τη στιγμη που ειναι branded δε μπορεις να κανεις αναβαθμιση απο το ιντερνετ απο το επισημο lg tool σε καποια open εκδοση.Δε σου το επιτρεπει το προγραμμα.Θα πρεπει να περιμενεις να ανεβει μια open εκδοση κ να φλασαρεις απο εκει με το καταλληλο προγραμμα(ετσι κανουμε με το ρενουαρ).

Aυτη τη στιγμη υπαρχουν οπως ειδες κ εσυ, η 10a.Συντομα θα βγαλουν κ τις επομενες κ αν ακολουθησει την πορεια του ρενουαρ, συντομα θα ανεβουν καπου αυτες οι εκδοσεις.

Επειδη σκοπευω να το παρω το αρενα, ο,τιδηποτε βρισκω θα σε ενημερωνω.

 

Ευχαριστω πολυ!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...μεσα στη βδομαδα θα παω να αγορασω το renoir :D Μια μικρη ερωτησουλα μονο...επειδη θα το παρω απο τη vodafone με την επιδοτηση που εχω δεν πιστευω το κινητο να εχει το αθλιο μενου της vodafone????:cry:

Το κινητο κυκλοφορεί μονο με το μενου της LG??

 

 

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...μεσα στη βδομαδα θα παω να αγορασω το renoir :D Μια μικρη ερωτησουλα μονο...επειδη θα το παρω απο τη vodafone με την επιδοτηση που εχω δεν πιστευω το κινητο να εχει το αθλιο μενου της vodafone????:cry:

Το κινητο κυκλοφορεί μονο με το μενου της LG??

 

 

ευχαριστω πολυ

 

Δε νομιζω να το εχει, αλλα θα ειναι branded λογικά.Γιατι δεν το παιρνεις απο Πλαίσιο;

Το δικο μου ηταν cosmote κ ειχε εναρκτηριο λογοτυπο το myview (το αλλαζεις ευκολα),ενα widget my view και αντι για browser εγραφε myview μεσα στο μενου.Τπτ άλλο.

Ace of Hearts..
Link to comment
Share on other sites

Γιατι εχω επιδοτηση απο vodafone 150 ευρω...δε θελω να τα χασω...δεν με ενδιαφερει να εχει το κινητο το λογοτυπο της vodafone αλλα να μην εχει το μενου της...το εχω σιχαθει!!!!:p
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια...μεσα στη βδομαδα θα παω να αγορασω το renoir :D Μια μικρη ερωτησουλα μονο...επειδη θα το παρω απο τη vodafone με την επιδοτηση που εχω δεν πιστευω το κινητο να εχει το αθλιο μενου της vodafone????:cry:

Το κινητο κυκλοφορεί μονο με το μενου της LG??

 

 

ευχαριστω πολυ

 

Όχι φίλε μου ούτε μενού vodafone έχει ούτε τπτ... όπως το βγάζει η LG. Και με έκδοση V10k :)

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου michael_1985 με ξεαγχωσες τωρα...τριτη λογικα το τσιμπαω!!!

και μια τελευταια ερωτηση αν γινεται...οπου πιανω σημα wifi μπορω να μπαινω στο Internet χωρις να χρεονομαι εε??

 

ευχαριστω πολυ για το χρονο σας!!!

Link to comment
Share on other sites

και μια τελευταια ερωτηση αν γινεται...οπου πιανω σημα wifi μπορω να μπαινω στο Internet χωρις να χρεονομαι εε??

προφανως!!

 

Επειδη εχω μπερδευτει videakia απο youtube παιζει τελικα ή οχι?

παιζει κανονικα, απλα τα φορτωνει και τα παιζει οχι απ'ευθειας στη σελιδα του youtube, αλλα με τον εσωτερικο media player :)

Link to comment
Share on other sites

προφανως!!

 

 

παιζει κανονικα, απλα τα φορτωνει και τα παιζει οχι απ'ευθειας στη σελιδα του youtube, αλλα με τον εσωτερικο media player :)

 

Οχι απο τον browser όμως ε?Γιατί εμένα τα παίζει μόνο όταν πάω Εφαρμογές-Google-youtube.....μήπως κάνω κάτι λάθος εγώ?

Link to comment
Share on other sites

παιδια τι λεει το κινητακι?μπορειτε να μου πειτε με ρικα πραγματα?απο φοτο πωσ παει?ηχο? ευχαριστω
Link to comment
Share on other sites

παιδια τι λεει το κινητακι?μπορειτε να μου πειτε με ρικα πραγματα?απο φοτο πωσ παει?ηχο? ευχαριστω

 

για μενα ολα τα λεφτα!!:D

η φωτογραφικη ειναι ολα τα λεφτα ενω το βιντεο που τραβαει....αλλη φαση!!:happy:

απο ηχο δυστυχως ειναι καπως σιγανο αλλα απο ποιοτητα σκιζει επειδη εχει dolby mobile!! τι αλλο θελεις να μαθεις??:cool:

Link to comment
Share on other sites

Το NV file που κάνουμε backup τι περιέχει ,πόσο μέγεθος έχει περίπου ,

ποια είναι η μορφή του ονόματός του και που αποθηκεύεται

στον υπολογιστή ;

Παρακαλώ πολύ όποιος γνωρίζει ας μου απαντήσει.

Ευχαριστώ πολύ.

Link to comment
Share on other sites

αποψε τραβηξα ενα βιντεακι στο νυχτα mode και μετα που πηγα να το κανω αναπαραγωγη απο τον media player της συσκευης μου εγραψε"δεν υποστηριζεται"!τι κουλο ειναι παλι αυτο,ξερει κανεις??:confused:
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

Παιδια το κινητο ειναι πολυ καλο....εχω καλη επιδοτηση και το εχω βαλει στο ματι....

εχω μερικες αποριες ομως....

 

δεν μπορω να καταλαβω με το gps τι γινεται....?

υπαρχουν προγραμματα σαν το garmin κτλ η κατι τετοιο τελος παντων η σε αυτον τον τομεα το κινητο δεν "λεει" πολλα....?

 

επισης οταν λετε ο ηχος ειναι χαμηλος απο τα ηχεια....ειναι μονο στα mp3 η γενικα οταν βλεπεις ενα βιντεο κλιπ μια ταινια κτλ...και οταν λετε χαμηλος σαν του ν82 ας πουμε...?

 

επισης γιατι διαβαζω σε πολλα ξενα φορουμ πολλα παραπονα για το οτι το προγραμμα περιήγησης που εχει το κινητο δεν ειναι οτι καλυτερο..για τετοια οθονη...πολλες σελιδες δεν τις βγαζει σωστα...κτλ......

επισης ακουω μερικα παράπονα και για το xenon flash οτι δεν ειναι δυνατο κτλ..αλλα αε πολλες photos που εχετε ανεβασει σε κλειστους χωρους με χαμηλο φωτισμο κτλ..το αποτελεσμα ειναι πολυ καλο...

αυτα τα λιγα....:lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...