Jump to content

PNA αγνώστου ταυτότητας


BIG_BAD_BOY
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Να μην ειναι HDSC εννοεί ο παπαγιο!

 

Α Κ Ρ Ι Β Ω Σ !!!! Το δύσκολο είναι να βρεις απλές. Τώρα οι περισσότερες 4άρες είναι HDSC δυστυχώς

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 691
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

περιμένοντας τον κινέζο μου, είπα να διαβάσω λίγα πράγματα...

ποια είναι η πρώτη κίνηση μόλις τον παραλάβω;

αυτή εδώ;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2525789#post2525789

 

μετά από προγράμματα και χάρτες; dest7 μαζί με igo8;

μια βόλτα στο net και πιστεύω θα τα βρω...ποιος μπορεί να βοηθήσει με pm;

 

Επίσης, άλλη ερώτηση.

Λύση του τύπου "κάποιος μου αντιγράφει σε μια sd card ότι έχει για το δικό του Κινέζο και την βάζω στο δικό μου χωρίς πολλά πολλά" δουλεύει; Έτσι βέβαια χάνω την έννοια του πειραματίζεσθαι αλλά...

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

περιμένοντας τον κινέζο μου, είπα να διαβάσω λίγα πράγματα...

ποια είναι η πρώτη κίνηση μόλις τον παραλάβω;

αυτή εδώ;

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2525789#post2525789

 

μετά από προγράμματα και χάρτες; dest7 μαζί με igo8;

μια βόλτα στο net και πιστεύω θα τα βρω...ποιος μπορεί να βοηθήσει με pm;

 

Επίσης, άλλη ερώτηση.

Λύση του τύπου "κάποιος μου αντιγράφει σε μια sd card ότι έχει για το δικό του Κινέζο και την βάζω στο δικό μου χωρίς πολλά πολλά" δουλεύει; Έτσι βέβαια χάνω την έννοια του πειραματίζεσθαι αλλά...

 

Αν θέλεις και λίγο να πειραματιστείς, η λύση που λες δουλεύει άψογα και τέλεια

Για δύο πράγματα δεν πρέπει να στεναχωριέται κανείς: Για αυτά που διορθώνονται(αφού διορθώνονται) και για αυτά που δεν διορθώνονται(αφού δεν μπορεί να κάνει κάτι).

Κινέζικη παροιμία

Link to comment
Share on other sites

ναι θύρα 1 (μετάφραση "λιμάνι"!!!)

δεν έχω κάνει κανένα ξεκλείδωμα ακόμα. Οτι είχε μέσα η κάρτα.

ig0 έκδοση 8.0.0.54000 (Sep 1 2008)

με χάρτες από διάφορες χώρες. Της Ελλάδας είναι:

Data Source 2008 Epsilon GIS Technologies SA [080918].

Σας λένε τίποτα αυτά τα νούμερα;

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

έτσι ήρθε πριν μια βδομαδα κ σε μενα, εχει παλια έκδοση + παλιό χάρτη (εβαλα εκδ. 8,3 με τους 4 πιο νέους χάρτες με πατέντα)
Link to comment
Share on other sites

λεπτομέρειες θέλω φίλε Γιώργο. πως και τι. να κάνω τα ξεκλειδώματα που είπαμε ή όχι τελικά; έστω και με pm.

την κάρτα που είχε την έκανες backup;

το baud rate βλέπω το γύρισε μόνο του σε 9600...

πολλές ερωτήσεις έχω αλλά τι να γίνει;;;;

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

όπως και την ώρα τη γυρνάει μόνο του σε μία ώρα μπροστά...

και ενώ τα φτιάχνω όλα σωστά, όταν μπω στο igo έχει μια ώρα μπροστά πάλι...

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

το μηχανάκι είχε μέσα έκδοση igo8 8.0.0.54000 την οποία όμως βρήκα αρκετά πιο εύχρηστη από την τελευταία...

το πρόβλημα βέβαια που έχω είναι το εξής:

κάποια μλκ έκανα με τα synchronization και τα backup και τα files και δεν μπορώ να αλλάξω χάρτη (έχει πάνω τον Epsilon GIS 080918) για τον απλό λόγο οτι δεν βλέπω τα files...

η κάρτα 2gb μου δείχνει οτι μπούκωσε (από τις μλκς που έχω κάνει) αλλά τα αρχεία του igo8 δεν μπορώ να τα δω με καμία παναγία. Δεν σβήστηκε τίποτα αλλά δεν μπορώ να δω τα αρχεία...και τι άλλες βλακείες έβαλα κατά λάθος μέσα...

Έχετε καμία λύση πρόχειρη;

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

επίσης αυτά δεν δουλεύουν για μας της 2ης γενιάς...

http://gpspocketpc.gr/phpbb/viewtopic.php?p=45168#p45168

 

μπορεί κάποιος να τα ξαναανεβάσει;

ευχαριστώ προκαταβολικά!

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς ή αν έχετε δοκιμάσει να βάλετε destinator 8.0.10.28 στο μηχανάκι... δουλεύει;;;

Έχει άλλες απαιτήσεις; Για να μην ξεχνιόμαστε το D8 έχει realview!!!

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν, μετά την ενασχόλησή μου με το άθλημα, έχω να πω τα εξής:

 

το μηχανάκι ήρθε με full europe χάρτες (έστω και όχι τελευταίες εκδόσεις) και με full ελληνική υποστήριξη (pois κτλ) και ελληνική καθοδήγηση με φωνές σφαλιάρες κτλ..

Ενώ λοιπόν βρήκα μια νεώτερη έκδοση και πέρασα σε μια νέα κάρτα, από ελληνικά και υποστήριξη γιοκ... δεν έχουμε ούτε pois ούτε τίποτα.

αυτό που έκανα είναι να αντιγράψω από άλλη έκδοση κάποια πράγματα σε καταλόγους και βρήκα ελληνικά αλλά όχι φωνές στρίψε τώρα στρίψε μετά και τέτοια...

Υπάρχει τρόπος να το κάνουμε full λειτουργικό στα ελληνικά με ότι πιο τελευταίο υπάρχει; pois και ότι άλλο...

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ξέρει κανείς ή αν έχετε δοκιμάσει να βάλετε destinator 8.0.10.28 στο μηχανάκι... δουλεύει;;;

Έχει άλλες απαιτήσεις; Για να μην ξεχνιόμαστε το D8 έχει realview!!!

To d8 δεν έχει real view.Το d8 της mls έχει,αλλά δεν έχει κυκλοφορήσει κάπου και η mls δεν το πουλάει ξεχωριστά σαν πρόγραμμα

λοιπόν, μετά την ενασχόλησή μου με το άθλημα, έχω να πω τα εξής:

 

το μηχανάκι ήρθε με full europe χάρτες (έστω και όχι τελευταίες εκδόσεις) και με full ελληνική υποστήριξη (pois κτλ) και ελληνική καθοδήγηση με φωνές σφαλιάρες κτλ..

Ενώ λοιπόν βρήκα μια νεώτερη έκδοση και πέρασα σε μια νέα κάρτα, από ελληνικά και υποστήριξη γιοκ... δεν έχουμε ούτε pois ούτε τίποτα.

αυτό που έκανα είναι να αντιγράψω από άλλη έκδοση κάποια πράγματα σε καταλόγους και βρήκα ελληνικά αλλά όχι φωνές στρίψε τώρα στρίψε μετά και τέτοια...

Υπάρχει τρόπος να το κάνουμε full λειτουργικό στα ελληνικά με ότι πιο τελευταίο υπάρχει; pois και ότι άλλο...

Οτιδήποτε για την τελευταία έκδοση του igo8 θα το βρεις στο http://www.gpspocketpc.gr/phpbb/viewforum.php?f=79

Link to comment
Share on other sites

Παιδια,πριν απο λιγο μου εφεραν,το παρακατω gps,και θαθελα τη βοηθεια σας για ''ανοιγμα''.

http://www.chinavasion.com/product_info.php/pName/7-inch-portable-gps-navigation-touchscreen-unit/

ΦΙΛΙΚΑ

ΠΕΤΡΟΣ:)

Asus eee 1000H,NAVIGON 8310,HP 8730w Dreamcolor,iphone 3gs 32gb black,iPad,Nokia n97 black,Samsung Galaxy Note N7000,Sony Xperia Sole,Asus eee pad transformer TF101,Lumia 920, lumia 1020...... NaviFree.blogspot | NaviPhone-Hellas

Link to comment
Share on other sites

Στις ρυθμίσεις του μενού,μπορείς να επιλέξεις ποιο πρόγραμμα θα τρέχει από το κουμπί πλόηγηση.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια,πριν απο λιγο μου εφεραν,το παρακατω gps,και θαθελα τη βοηθεια σας για ''ανοιγμα''.

http://www.chinavasion.com/product_info.php/pName/7-inch-portable-gps-navigation-touchscreen-unit/

γεια σου φιλε μου

θα ήθελα να μου πεις αν η εν λόγο σελίδα που αγόρασες το gps είναι αξιόπιστη για αγορές??

η πληρωμή γίνετε μέσω paypal??

Και με τι στο αποστελουν το αντικείμενο??

EMS,,DHL,,κτλ κουριερ????

Γενικά αν θέλεις ανάφερε μου εντυπώσεις γιατί ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα τηλέφωνο που είδα εκεί..:rolleyes:

Σε ευχαριστώ!!! :cool:

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Kοσμά είναι αξιόπιστοι.Η πληρωμή γίνεται και με paypal.Εγώ πήρα μια οθόνη touch 7" http://www.chinavasion.com/product_info.php/pName/7-inch-touchscreen-lcd-with-vga/ και μου την έστειλαν με ems(ταχυμεταφορές ελτα) ενώ είχα βάλει dhl.Με email που μου έστειλαν με ενημέρωσαν ότι η αλλαγή αυτή έγινε,γιατί στην Ελλάδα οι courier όπως η dhl,είναι πιο πιθανό να περάσουν τελωνείο,ειδικά όταν παραγγέλνεις πολλά κομμάτια.Οταν πήγα να την παραλάβω από τα ελτα,ενώ είχα πληρώσει ήδη 13€ έξτρα για μεταφορικά,μου ζήτησαν άλλα 3€ για εκτελωνισμό.Δε ξέρω βέβαια, αν μου την έστελναν με dhl αν τα χρήματα για τον εκτελωνισμό θα ήταν περισσότερα.
Link to comment
Share on other sites

γεια σου φιλε μου

θα ήθελα να μου πεις αν η εν λόγο σελίδα που αγόρασες το gps είναι αξιόπιστη για αγορές??

η πληρωμή γίνετε μέσω paypal??

Και με τι στο αποστελουν το αντικείμενο??

EMS,,DHL,,κτλ κουριερ????

Γενικά αν θέλεις ανάφερε μου εντυπώσεις γιατί ενδιαφέρομαι να αγοράσω ένα τηλέφωνο που είδα εκεί..:rolleyes:

Σε ευχαριστώ!!! :cool:

 

Καλημερα

Οπως εγραψα,εμενα μου το παραγγειλε ενας φιλος.Απο οτι μου ειπε,ειναι αξιοπιστο μαγαζι.Εχει παρει πανω απο 400 πραγματα,και δεν ειχε κανενα προβλημα.Το αντιθετο μαλιστα,βοηθουν οπως μπορουν(υποτιμολογισεις:wink:,κλπ).Το στελνουν οπως θελεις,απο απλο ταχυδρομειο εως courier.Αυτος πληρωνει με paypal.Aν εισαι καλος πελατης(αγοραζεις πολλα),μπαινεις σε διαφορα levels εκπτωσης.Αν θελεις περισσοτερες πληροφοριες,γραψε μου,τι ακριβως,και θα τον ρωτησω.

ΦΙΛΙΚΑ

ΠΕΤΡΟΣ:)

Asus eee 1000H,NAVIGON 8310,HP 8730w Dreamcolor,iphone 3gs 32gb black,iPad,Nokia n97 black,Samsung Galaxy Note N7000,Sony Xperia Sole,Asus eee pad transformer TF101,Lumia 920, lumia 1020...... NaviFree.blogspot | NaviPhone-Hellas

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει τρόπος να "ανέβει" κάπου το νέο μενού για τον 3,5 κινέζο; Νέο μενού= να δουλεύει το εξωτερικό πλήκτρο ρύθμισης της έντασης του ήχου, γιατί είναι πολύ βολικό, ενώ έτσι είναι εντελώς άβολο να μπαίνεις μέσω software κάθε φορά και να αλλάζεις..

thanks!

Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Αφού αφιέρωσα αρκετές ώρές να διαβάσω όλο το forum thread, να σας πω και τα δικα μου.

Παρέλαβα πριν μια εβδομάδα το κινεζάκι το γνωστό των 3,5" (στο άσπρο κουτί)

έκανα από εδώ έκανα απο εκεί αλλά δυστυχώς δεν κατάφερα τίποτα.

 

προσπάθησα και για αυτό

 

Αρχικό μήνυμα από Coolgreek

Υπάρχει τρόπος να τρέχει απευθείας το ΜΕΝΟΥ του φίλου xroupista... Μου την έδειξε ο έτερος φίλος bbbb. ΛΟΙΠΟΝ

1)Κατέβασε το http://rapidshare.de/files/40857715/test.rar.html

2)Στην SD card μετονόμασε τον κατάλογο mobilenavigator σε πχ IGO8

3)Αποσυμπίεσε τα αρχεία του (1) απευθέιας στην SD κάρτα. Θα δημιουργήσει νέο κατάλογο mobilenavigator καθώς και τον κατάλογο mioautorun.

4) Πήγαινε στην SD card κατάλογο mioautorun/script (sdmmc/mioautorun/script)

και τροποποίησε τα αρχεία mscr (μέσω Η/Υ με πχ το NOTEPAD) να έχουν τις σωστές διαδρομές των αρχείων για IGO, Destinator κλπ...

Κατόπιν όποτε απο το "μαμίσιο" ΜΕΝΟΥ διαλέγεις ΠΛΟΗΓΗΣΗ θα τρέχει το ΜΕΝΟΥ του xroupista, και εφόσον έχεις αλλάξεις τα mscr με τις σωστές διαδρομές θα τρέχει απευθείας και τα προγράμματα αυτά μέσω του ΜΕΝΟΥ...

Σύντομα πιθανώς θα ανεβάσω αρχείο που θα περιέχει ΟΤΙ ΕΧΩ ΣΤΗΝ SD κάρτα οπότε όποιος έχει όμοιο μηχάνημα να βρει λύση!

 

 

 

αλλά δυστυχώς το rapidshare link δε λειτουργει και ο φιλτατος sideras3

δεν ξέρω ανα ανέβασε τα περιεχόμενα της κάρτας του

 

Παρεπιπτόντως Βάλε βγάλε χάλασα και τη μανήσια καρτα SD

Δεέν ξέρω αν περιείχε και κάποια αρχεία που ήταν χρήσιμα

Τώρα έβαλα το μενου του xproupista και περιμένω οδηγίες

ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Έχω τον 3.5 κινέζο. στο igo8 και ξαφνικά, σταμάτησε να δουλεύει η ένδειξη της ταχύτητας. Είναι δηλαδή κενή στο αριστερό σημείο. Μόνο αν πατήσω στο κενό και μπω στο μενού της ταχύτητας εμφανίζεται το αναλογικό και ψηφιακό ταχύμετρο. Ξέρει κανείς τι γίνεται; Το πρόγραμμα να φταίει;
Leeco Cool1 4/64 Gold
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...