Jump to content

Sony Ericsson W595


varsamis
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

κατεβαζεις `μεσω wap αντιστοιχη εκδοση flash player για το κινητο.

σε 2 κινητα το εκανα.στο 1 μπορεσα και ειδα βιντεο.μπες καλυτερα με mini opera.

 

Οκ..

από πού το κατεβάζω μέσω wap ??

Sorry που σε πρήζω με την ασχετοσύνη μου..:O

"I Love The Feeling In The Air,

My Kind Of People Everywhere.."

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εχω το κ810 και σκεφτομαι να αγορασω το w595....τι λετε αξιζει??Ηθελα επισης να ρωτησω αν αλλαζουν τα κλασικα εικονιδια της se(δηλαδη αν περνει flash themes):worry:Γιατι ειδα ενα video(
) και δεν ειχε το κλασικο μενου της sony:rolleyes:Ευχαριστω!!!!

 

Για το αν αξιζει φιλε μου εμενα προσωπικα μου αρεσε και ειμαι ευχαριστιμενος απο το κινητο αλλα μπορεις να διαβασεις τις εντυπωσεις και των υπολοιπων συμφορουμιστων στις προηγουμενες σελιδες του θεματος...Οσο για τα flash themes yeap ειναι γεγονος οτι λειτουργουν οπως ειδες κ στο video...Εχει μερικα μαλιστα περασμενα στο κινητο απο τη μαμα sony ericsson...

 

Hello σε όλα τα καλά παιδιά...

Εχω επιδότηση από την cosmote η οποία λέει ότι είναι 90 ευρώ για ό,τι κινητό επιλέξω και 150 ευρώ για το W575...

Δεν ψήνομαι για κάτι ακριβό π.χ. 8.1 mp το καινούργιο (δεν παίρνω ενα laptop καλύτερα?)

Εχω ήδη το w810ι γενικά είμαι ευχαριστημένος από την άποψη των γραμμαρίων και της λειτουργίας, όχι όμως από το ηχείο το οποίο είναι χάλια... Δυνατά δηλαδή δεν ακούγεται σε καμμία περίπτωση και ας είναι και walkman...

Είδα ότι μαζί με τη συσκευή w595 δίνουν και 2gb μνήμη δωρεάν...! Ισχύει αυτό?

Επίσης, έχει δυνατό ηχείο? οσον αφορά τις fotos αξίζει τα λεφτά του ή είναι μάπα η ανάλυση?

Αυτά τα ολίγα...

 

 

 

Με μια έρευνα που έκανα είδα ότι είναι ψιλοτσιμπημένο από την cosmote δηλαδή το πουλάει 252 ευρώ ενώ μπορώ να το βρω και 226 από ελληνικό ηλεκτρονικό κατάστημα!

 

Ας τα παρουμε ενα ενα...

Πρωτα φιλε μου οντως στη συσκευασια περιλαμβανεται καρτα μνημης 2GB...:D

Για το ηχειο τωρα θα σου πω...αν και δεν εχω ακουσει την αποδοση του w810 πιστευω πως του w595 θα ναι σιγουρα καλυτερη.....:p Παντως το κινητο εχει αρκετα δυνατο ηχειο με πολυ καλη ποιοτητα ηχου:)!

Παμε τωρα και στην καμερα...Η καμερα σιγουρα δεν ειναι σαν τα cybershot κινητα της SE αλλα αν δεν εισαι τοσο απαιτητικος και την θες για απλη χρηση πιστευω πως θα σε ικανοπιησει...

Αυτα τα ολιγα οπως λες και συ...

Link to comment
Share on other sites

Έχω πάρει πρόσφατα ένα μεταχειρισμένο W595 με VLIVE λογισμικό και έχω το εξής πρόβλημα... Έχω βάλει κάρτα Cosmote και αρχικά λειτουργεί χωρίς να υπάρχει κανένα πρόβλημα. Μετά από μερικά τηλεφωνήματα όμως δεν μπορείς να ακούσεις ούτε να σε ακούσει ο συνομιλητής σου. Σαν να μην δουλεύει το μικρόφωνο και το ηχείο.

Αν κάνεις ηχογράφηση όμως δουλεύουν κανονικά και το μικρόφωνο και το ηχείο!

Το τηλέφωνο συνέρχεται από αυτήν την συμπεριφορά όταν βγάλεις και ξαναβάλεις την κάρτα sim.

 

Μήπως ξέρει κανείς τι μπορεί να φταίει; Μήπως το ότι είναι Vodafone Line συσκευή με κάρτα Cosmote;

Link to comment
Share on other sites

Δυσκολο να φταιει το ότι είναι Vodafone Line συσκευή και οτι το χρησιμοποιεις με κάρτα Cosmote,αλλα δεν ειμαι 100% σιγουρος.

παντως αυτη την ασυμβατοτητα δεν την εχω ξανακουσει.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δυσκολο να φταιει το ότι είναι Vodafone Line συσκευή και οτι το χρησιμοποιεις με κάρτα Cosmote,αλλα δεν ειμαι 100% σιγουρος.

παντως αυτη την ασυμβατοτητα δεν την εχω ξανακουσει.

Τότε πρέπει να βρω τρόπο να το φλασάρω στην τελευταία firmware και να δω αν θα έχει αποτέλεσμα...:worry:

Link to comment
Share on other sites

όσον αφορά κάτι κολλήματα που ως επι το πλείστον παραπονιούνται οι διάφοροι χρήστες σε κάποιες παρτίδες του κινητού?

 

Για τα κολληματα δεν ξερω τι να σου πω...Το δικο μου παντως δεν κολλαει αλλα κατι επανεκκινησεις τις κανει...:mad:...Δηλαδη εκει μου δεν το πειραζεις κλεινει και ανοιγει απο μονο του αλλα δεν το κανει και πολυ συχνα αυτο...Τωρα τι γινεται με το συνολο αυτων των κινητων δεν ξερω απλα εγω σου παραθετω τι κανει το δικο μου...

Link to comment
Share on other sites

Αν περάσουμε άλλα flash themes στο κινητό εκτός από τα δικά του, υπάρχει κάποια διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσουμε για να δουλέψουν? Γιατί δουλεύουν μόνο τα δικά του...
Link to comment
Share on other sites

Οκ..

από πού το κατεβάζω μέσω wap ??

Sorry που σε πρήζω με την ασχετοσύνη μου..:O

 

Κανείς φίλος να με διαφωτίσει ως προς τον flash player μέσω wap που μου ανέφερε ο RAVER? Post # 301..

Thanx..

"I Love The Feeling In The Air,

My Kind Of People Everywhere.."

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι δυνατό να εγκατασταθεί ο flash player στον browser του κινητού!

 

Απλά,δε θα απεικονίζεται το flash περιεχόμενο των ιστοσελίδων

Link to comment
Share on other sites

Αν περάσουμε άλλα flash themes στο κινητό εκτός από τα δικά του, υπάρχει κάποια διαδικασία που πρέπει να ακολουθήσουμε για να δουλέψουν? Γιατί δουλεύουν μόνο τα δικά του...

+1 και εγω αυτο ηθελα να ρωτησω παιδια....πως κανεις εγκατασταση τα flash themes και αν υπαρχει και κανενα site καλο για να τα κατεβαζουμε:rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Την συσκευή την εχει ήδη στην κατοχή της η αδερφή μου εδώ και πολύ καιρό. Ωραίο συσκευή , χωρίς τριξίματα και τέτοια ευτυχώς αλλά ρε παιδιά αργεί λίγο να γράψει μήνυμα. Υπάρχει τίποτα που μπορώ να κάνω ?
~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Όταν λες αργεί; Η συσκευή είναι Vodafone Live?
Πραγματικός φίλος είναι αυτός που έρχεται, όταν οι άλλοι φέυγουν... :worry:
Link to comment
Share on other sites

+1 και εγω αυτο ηθελα να ρωτησω παιδια....πως κανεις εγκατασταση τα flash themes και αν υπαρχει και κανενα site καλο για να τα κατεβαζουμε:rolleyes:

 

Eνα link για flash themes ειναι αυτο...

http://www.trekker-reactor.isq-networks-server.com/se-stuff/flash-menus/

Τςρα για το πως λειτουργουν δεν ξερω το ψαχνω...Αν το βρω θα το postαρω...Αν εχει κανεις ιδεα ας πει να μαθουμε!

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι δυνατό να εγκατασταθεί ο flash player στον browser του κινητού!

 

Απλά,δε θα απεικονίζεται το flash περιεχόμενο των ιστοσελίδων

 

Μάλιστα.

Τώρα είναι που τα έπαιξα τελείως...

Το θέμα προέκυψε οταν κάποιο παιδί και εγώ αναφέραμε οτι στο YouTube ανοίγει το βιντεάκι και "τρέχει" χωρίς εικόνα και ήχο όμως !

 

Ο φίλος RAVER πρότεινε να κατεβάσω το νέο flash player ως λύση, μέσω wap.Πράγμα που δεν ξέρω πώς και από πού κατεβαίνει.

 

Τώρα μου λες πως αυτό δεν γίνεται.

Ωραία μαντάτα..

Πάει δηλαδή το You tube ???????:cry:

"I Love The Feeling In The Air,

My Kind Of People Everywhere.."

Link to comment
Share on other sites

Μπήκες στην mobile έκδοση του youtube μήπως;;Γιατί εκεί τα βίντεο παίζουν ως streaming και όχι ως flash!
Link to comment
Share on other sites

Μπήκες στην mobile έκδοση του youtube μήπως;;Γιατί εκεί τα βίντεο παίζουν ως streaming και όχι ως flash!

 

Ναι,στην mobile εκδοση.

Την περιέχει το 595,όπως ευελπιστούμε να μπεί και στο 905 με την αναβάθμιση..

Τώρα γιατί παρουσιάζεται αυτό,θα μου βγεί η ψυχή και δεν θα το μάθω ποτέ..:(

"I Love The Feeling In The Air,

My Kind Of People Everywhere.."

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες αργεί; Η συσκευή είναι Vodafone Live?

Όχι δεν είναι Vodafone live. Γενικά γρήγορο είναι , αργό στα μηνύματα!! Εννοώ όταν πας να γράψεις δεν εμφανίζει αμέσως στην οθόνη αυτό που γράφεις

~~They come. They fight. They destroy. They corrupt. It always ends the same.... ~~
Link to comment
Share on other sites

Ναι,στην mobile εκδοση.

Την περιέχει το 595,όπως ευελπιστούμε να μπεί και στο 905 με την αναβάθμιση..

Τώρα γιατί παρουσιάζεται αυτό,θα μου βγεί η ψυχή και δεν θα το μάθω ποτέ..:(

 

Εφόσον ειναι η mobile έκδοση,έπαιζε streaming τα βίντεο και όχι σε flash μορφή.

 

Γενικά,flash περιεχόμενο δεν μπορεί να παιχτεί απ’τον browser της συσκευής ούτε και απ’τον opera mini.Απλά,δεν μπορείς να δεις περιεχόμενο flash.

 

H SE απλά,έβαλε link για το mobile youtube στις συσκευές της,όχι υποστήριξη για flash περιεχόμενο του youtube,μην ξεγελιέστε!Στο ίδιο site μπορείς να μπεις πληκτρολογώντας και τη διεύθυνση στον browser!Απλά,μέσα στο μενού πολυμέσων είναι πιο εύχρηστο που υπάρχει το link! ;)

Ό,τι βίντεο παίζει είναι σύνδεσμος streaming και τίποτα περισσότερο!

 

Απορία:η mobile έκδοση του youtube έχει όλα τα βίντεο όπως και η κανονική;

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον ειναι η mobile έκδοση,έπαιζε streaming τα βίντεο και όχι σε flash μορφή.

 

Γενικά,flash περιεχόμενο δεν μπορεί να παιχτεί απ’τον browser της συσκευής ούτε και απ’τον opera mini.Απλά,δεν μπορείς να δεις περιεχόμενο flash.

 

H SE απλά,έβαλε link για το mobile youtube στις συσκευές της,όχι υποστήριξη για flash περιεχόμενο του youtube,μην ξεγελιέστε!Στο ίδιο site μπορείς να μπεις πληκτρολογώντας και τη διεύθυνση στον browser!Απλά,μέσα στο μενού πολυμέσων είναι πιο εύχρηστο που υπάρχει το link! ;)

Ό,τι βίντεο παίζει είναι σύνδεσμος streaming και τίποτα περισσότερο!

 

Απορία:η mobile έκδοση του youtube έχει όλα τα βίντεο όπως και η κανονική;

 

Τί να σου απαντήσω?σάμπως πρόλαβα να τα δώ ????:X

Πάντως έχει επιλογή searching,most popular και κάτι τέτοια..:worry:

"I Love The Feeling In The Air,

My Kind Of People Everywhere.."

Link to comment
Share on other sites

Τρώει κολλήματα ρε παιδιά το κινητό - κλείνει και ξανανοίγει?

 

Σε εμένα πάντως δεν έχει κάνει ακόμα τέτοια κουλαμάρα..

Καλό θα ήταν και οι λοιποί χρήστες να μας ανέφεραν τυχόν τέτοια περιστατικά.

"I Love The Feeling In The Air,

My Kind Of People Everywhere.."

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson W595

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...