Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

σημερα πηγα σε 2 καταστηματα της wind για φορητοτητα σε Q card συγκεκριμενα μαρουσι και πευκη και κανενα απο τα δυο δεν ειχε καρτες σιμ!!επισης θα ηθελα να ρωτησω τι πρεπει να κανω ωστε να μεινει απορητο το τηλ μου και να μην μπει σε καταλογους γιατι δεν ειναι ξεκαθαρο το πρωσοπικο αλλα λεει ο ενας και αλλα ο αλλος μαλιστα ο ενας μου ειπε πως ολα τα καρτοκινητα μενουν απορητα ισχυει?η μηπως για να ειμαι σιγουρος να κανω μια υπευθυνη δηλωση?
Link to comment
Share on other sites

σημερα πηγα σε 2 καταστηματα της wind για φορητοτητα σε Q card συγκεκριμενα μαρουσι και πευκη και κανενα απο τα δυο δεν ειχε καρτες σιμ!!επισης θα ηθελα να ρωτησω τι πρεπει να κανω ωστε να μεινει απορητο το τηλ μου και να μην μπει σε καταλογους γιατι δεν ειναι ξεκαθαρο το πρωσοπικο αλλα λεει ο ενας και αλλα ο αλλος μαλιστα ο ενας μου ειπε πως ολα τα καρτοκινητα μενουν απορητα ισχυει?η μηπως για να ειμαι σιγουρος να κανω μια υπευθυνη δηλωση?

 

φιλε θα τραβηξεις μεγαλη ταλαιπορια αν πας σε καταστηματα της wind.δεν φανταζεσαι τι τραβηξα..πηγαινε στα κεντρικα στο μαρουσι στην κηφισιας.εκει σιγουρα εχουν καρτες σιμ.

 

για να δω το υπολοιπο των χρηματων τι στελνω?

 

σε μηνυμα δεν ξερω.παιρνεις τηλ στο 1225

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ο ενας μου ειπε πως ολα τα καρτοκινητα μενουν απορητα ισχυει?η μηπως για να ειμαι σιγουρος να κανω μια υπευθυνη δηλωση?

 

εμένα προσπάθησαν να το βάλουν στους καταλόγους χωρίς να ζητήσουν τη συναίνεσή μου. Απλά επειδή ΔΕΝ είπα ότι ΔΕΝ θέλω να μπει τους καταλόγους θεώρησαν ΑΥΘΑΙΡΕΤΑ ότι δεν διαφωνώ να συμπεριληφθεί στου καταλόγους. Τους μπινελίκωσα καλά εννοείτα. ΠΡΟΣΟΧΗ.....

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Χωρίς να το έχω ψάξει ιδιαίτερα, θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει προσφορά της q που να αφορά όλα τα δίκτυα. Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

 

Χωρίς να το έχω ψάξει ιδιαίτερα, θέλω να ρωτήσω αν υπάρχει προσφορά της q που να αφορά όλα τα δίκτυα. Ευχαριστώ.

 

Μαλλον ο φιλος εννοει πχ καποια λεπτα ή μηνυματα δωρεαν προς αλλα δικτυα.

 

 

Sent from my iPod touch ξαπλα στον καναπε ή στο κρεβατι..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

sms ΥΠ στο 1210

 

ενδιαφέρον, βάλανε υπόλοιπο στο ιντερνετ; :innocent:

 

Μέχρι πότε είπαμε είναι η προσφορά 5 για 500ΜΒ ;

Edited by elteo
Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

ενδιαφέρον, βάλανε υπόλοιπο στο ιντερνετ; :innocent:

 

Μέχρι πότε είπαμε είναι η προσφορά 5 για 500ΜΒ ;

 

Ληγει 31/3/2011

Link to comment
Share on other sites

Έστειλα sms στο 19234, αποθήκευσα τις ρυθμίσεις, έκανα και 2 φορές restart αλλά Internet ακόμα δε μπορώ να μπω. Τι κάνω λάθος? Ευχαριστώ εκ των προτέρων..

 

edit: Έχω το SE C510 και χρησιμοποιώ Opera Mini 5.1

 

Άκυρο.. τελικά έπρεπε μάλλον να στείλω Internet στο 19234 και όχι κενό sms. Τι να πω..

Τώρα μπαίνει κανονικά..

Edited by blackmore

Κι όταν θα πάω στον τρελογιατρό...

...θα τον τρελάνω και αυτόν.

Link to comment
Share on other sites

Ας μου θυμίσει κάποιος τι στέλνω για να εχω 500 mb με 5€. Στέλνεις μύνημα ή παίρνεις τηλέφωνο; Μετά χρειάζεται μύνημα στο 19234 για τις ρυθμίσεις;Παλιότερα έβαζα Q Internet και myq, αλλά όταν έμπαινα σε 3g μετά από μερικά λεπτά δεν είχα ίντερνετ, οπότε έπρεπε να γυρίσω πάλι σε 2g για να έχω πάλι ίντερνετ.
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Ας μου θυμίσει κάποιος τι στέλνω για να εχω 500 mb με 5€. Στέλνεις μύνημα ή παίρνεις τηλέφωνο; Μετά χρειάζεται μύνημα στο 19234 για τις ρυθμίσεις;Παλιότερα έβαζα Q Internet και myq, αλλά όταν έμπαινα σε 3g μετά από μερικά λεπτά δεν είχα ίντερνετ, οπότε έπρεπε να γυρίσω πάλι σε 2g για να έχω πάλι ίντερνετ.

 

ναι οι ρυθμιζεις χρειαζονται.εμενα τουλαχιστον,ετσι μονο με εβαζε.στειλε internet στο 19234 και θα σου ζητησει να σωσεις τις ρυθμισεις.πατα οκ.και εισαι κομπλε

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ναι οι ρυθμιζεις χρειαζονται.εμενα τουλαχιστον,ετσι μονο με εβαζε.στειλε internet στο 19234 και θα σου ζητησει να σωσεις τις ρυθμισεις.πατα οκ.και εισαι κομπλε

Σε ευχαριστώ πολύ. Μήπως ξέρεις (ή κάποιος άλλος), τι πρέπει να κάνω για τα 500mb;

 

Edit

evi32, με συγχωρείς, μόλις τώρα είδα το μήνυμά σου. Ευχαριστώ πολύ. Είναι σίγουρο αυτό όμως; Είμαι σπίτι τώρα, σε λίγο θα βγω να αγοράσω κάρτα.

Edited by ostvarivanje
Παράλειψη μέρους του μηνύματος.
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω να ρωτήσω κάποια πράματα. Εγώ και η κοπέλα μου έχουμε f2g. Σήμερα που είδα την διαφήμιση της Q με τα 300 λεπτά προς wind & Q σκέφτηκα μήπως είναι καλύτερα να μεταφερθούμε σε αυτήν. Αφού έχει και 4 ενεργοποιήσεις τον μήνα πρέπει να συμφέρει πιο πολύ από τα υπόλοιπα καρτοκινητά.

Αξίζει λοιπόν να τα μεταφέρω?

Πόσο κοστίζει η μεταφορά και πόσο καιρό κάνει να ενεργοποιηθεί?

Χάνω τα υπόλοιπα των χρημάτων που έχω μέσα στα f2g?

Μέχρι πότε ισχύει η ενεργοποίηση της προσφοράς και πότε λήγει?

Να προσθέσω πως και τα 2 τα νούμερα τα έχουμε για να μιλάμε μόνο αναμεταξύ μας και ίσως 4-5 κλήσεις τον μήνα σε άλλους προορισμούς.

Αυτά τα λίγα παιδιά :O

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας. :)

Link to comment
Share on other sites

Βασικά η Q προσφέρει το Bonus μέ ένα ευρώ, ενώ στο F2G είναι δωρεάν με κάθε κάρτα.

Εσύ θα κρίνεις τι από τα δύο σε συμφέρει περισσότερο. Η μεταφορά κάνει 3 εργάσιμες ημέρες , και χάνεις το υπόλοιπο των χρημάτων που έχεις μέσα αλλά πέρνεις 3 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Θέλω να ρωτήσω κάποια πράματα. Εγώ και η κοπέλα μου έχουμε f2g. Σήμερα που είδα την διαφήμιση της Q με τα 300 λεπτά προς wind & Q σκέφτηκα μήπως είναι καλύτερα να μεταφερθούμε σε αυτήν. Αφού έχει και 4 ενεργοποιήσεις τον μήνα πρέπει να συμφέρει πιο πολύ από τα υπόλοιπα καρτοκινητά.

Αξίζει λοιπόν να τα μεταφέρω?

Πόσο κοστίζει η μεταφορά και πόσο καιρό κάνει να ενεργοποιηθεί?

Χάνω τα υπόλοιπα των χρημάτων που έχω μέσα στα f2g?

Μέχρι πότε ισχύει η ενεργοποίηση της προσφοράς και πότε λήγει?

Να προσθέσω πως και τα 2 τα νούμερα τα έχουμε για να μιλάμε μόνο αναμεταξύ μας και ίσως 4-5 κλήσεις τον μήνα σε άλλους προορισμούς.

Αυτά τα λίγα παιδιά :O

Ευχαριστώ εκ των προτέρων για τον χρόνο σας. :)

 

εγώ θα σου πρότεινα εάν έχεις f2G πακέτο που είναι δέσμευσης τιμής να μην το κανείς. Αλλά άμα δεν έχεις πακέτο δεσμεύσεις τιμής να το κανείς τρέχοντας συμφέρει καλύτερα πιστεύω επίσης δεν είσαι υποχρεωμένος να βάλεις κάρτα κάθε μήνα αλλά θα πρέπει να προσεχείς πόσα λεπτά έχεις υπόλοιπο και να ενεργοποιείς και επιπλέον πακέτο. Όπως και να έχει η κίου έχει χρέωση ανά δευτερόλεπτο με πολύ οικονομικές χρεώσεις και το μύνημα επίσης είναι οικονομικότερο. Η αλλαγή γίνεται μόνο μέσω φορητοτητας και θέλει 3 μέρες. Και το υπόλοιπο σου θα πρέπει να το καταναλώσεις μέχρι να ενεργοποιηθεί η κίου για να μην το χάσεις.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω δηλωσει βλαβη απο τις 21 Φεβρουαριου και ακομα τιποτα. Τους πηρα τηλεφωνο σημερα και η υπαλληλος μου ειπε να μην ανησυχω και οτι θα το κοιταξουν...

Μα καλα, τοσο χυμα ειναι η τυποι; Εχω την εντυπωση οτι απλα με γραφουν και δεν προκειται να δω λυση στο προβλημα μου... Τι να πω... Αυριο κλεινω 16 ημερες και δεν με πηραν εστω ενα τηλεφωνο να με ενημερωσουν για κατι... Ακομα λεει η βλαβη παραμενει ανοιχτη... :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπηκα να δω αν ενημερωσαν την σελιδα τους για τις νεες χρεωσεις και μου φαινεται οτι εχουν κανει ενα μεγαλο λαθος...http://www.wind.com.gr/%CE%92%CE%B1%CF%83%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CE%BC%CE%B5%CE%BD%CE%BF%CF%8D/%CE%9A%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AE/%CE%93%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%99%CE%B4%CE%B9%CF%8E%CF%84%CE%B7/%CE%9A%CE%B1%CF%81%CF%84%CE%BF%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AE/Q-Card/Q-Card/%CE%9D%CE%AD%CE%BF%CF%82-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%BD%CE%BF%CE%BC%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CF%84%CE%B9%CE%BC%CE%BF%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%BF%CF%82.aspx αν θυμαμαι καλά την ανακοινωση εχει ανεβει στα 0,0644 και το μηνυμα προς ολους οχι μονο το μηνυμα προς κιου και αν ειναι ετσι εχουν γραψει μεγαλο ψεμα στο τιμοκαταλογο..!

ΑΑ να τη κιολας η ανακοινωση http://www.wind.com.gr/TopMenu/%CE%93%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%B7%CE%BD-%CE%95%CF%84%CE%B1%CE%B9%CF%81%CE%B5%CE%AF%CE%B1/%CE%91%CE%BD%CE%B1%CE%BA%CE%BF%CE%B9%CE%BD%CF%8E%CF%83%CE%B5%CE%B9%CF%82/%CE%A4%CE%A1%CE%9F%CE%A0%CE%9F%CE%A0%CE%9F%CE%99%CE%97%CE%A3%CE%97-%CE%95%CE%9B%CE%91%CE%A7%CE%99%CE%A3%CE%A4%CE%97%CE%A3-%CE%94%CE%99%CE%91%CE%A1%CE%9A%CE%95%CE%99%CE%91%CE%A3-%CE%9A%CE%9B%CE%97%CE%A3%CE%95%CE%A9%CE%9D-%CE%A4%CE%97%CE%A3-%CE%9A%CE%91%CE%A1%CE%A4%CE%9F%CE%9A.aspx

Edited by narco_7
Link to comment
Share on other sites

Παιδια μπηκα να δω αν ενημερωσαν την σελιδα τους για τις νεες χρεωσεις και μου φαινεται οτι εχουν κανει ενα μεγαλο λαθος...http://www.wind.com.gr/%CE%92%CE%B1%CF%83%CE%B9%CE%BA%CF%8C-%CE%BC%CE%B5%CE%BD%CE%BF%CF%8D/%CE%9A%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AE/%CE%93%CE%B9%CE%B1-%CF%84%CE%BF%CE%BD-%CE%99%CE%B4%CE%B9%CF%8E%CF%84%CE%B7/%CE%9A%CE%B1%CF%81%CF%84%CE%BF%CE%BA%CE%B9%CE%BD%CE%B7%CF%84%CE%AE/Q-Card/Q-Card/%CE%9D%CE%AD%CE%BF%CF%82-%CF%80%CF%81%CE%BF%CE%BD%CE%BF%CE%BC%CE%B9%CE%B1%CE%BA%CF%8C%CF%82-%CF%84%CE%B9%CE%BC%CE%BF%CE%BA%CE%B1%CF%84%CE%AC%CE%BB%CE%BF%CE%B3%CE%BF%CF%82.aspx αν θυμαμαι καλά την ανακοινωση εχει ανεβει στα 0,0644 και το μηνυμα προς ολους οχι μονο το μηνυμα προς κιου και αν ειναι ετσι εχουν γραψει μεγαλο ψεμα στο τιμοκαταλογο..!

καλα γενικά η ιστοσελίδα τους είναι για κλάμματα

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδια..οταν μπαινουμε νετ με windows mobile...χρειαζονται καποιες ειδικες ρυθμισεις?γιατι με apn Μονο δε καταφερνω κατι..εκτος αν το βαζω σε λαθος σημειο..ας δωσει τα φωτα του καποιος που εχει...

 

τελικα ηθελε απλα να σβησω τα αλλα δυο προφιλ που ειχε ηδη δημιουργημενα..

Edited by Petros the Great
Συνένωση συνεχόμενων μηνυμάτων. Χρησιμοποίησε την Τροποποίηση!
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...