Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κανείς δεν διαφωνεί,αν κάποιος δεν έχει δυνατότητα άμεση,του το ενεργοποιεί άλλος,όπως λέτε. Προφανώς όμως θα υπάρχουν και κάποιοι που δεν ξέρουν ή δεν βάζουν άλλους και χρησιμοποιούν τα πακέτα στο 12200 ή από κατάστημα. Και πέρα από αυτά κάθε εταιρία φροντίζει να έχει βασικά πακέτα πέρα απο αυτά που ενεργοποιούνται online.
Link to comment
Share on other sites

Κανείς δεν διαφωνεί,αν κάποιος δεν έχει δυνατότητα άμεση,του το ενεργοποιεί άλλος,όπως λέτε. Προφανώς όμως θα υπάρχουν και κάποιοι που δεν ξέρουν ή δεν βάζουν άλλους και χρησιμοποιούν τα πακέτα στο 12200 ή από κατάστημα. Και πέρα από αυτά κάθε εταιρία φροντίζει να έχει βασικά πακέτα πέρα απο αυτά που ενεργοποιούνται online.

 

Πραγματικά, πάντως, δεν καταλαβαίνω το λόγο να πρέπει να έχει κατεβάσει κανείς το app ή να έχει internet να μπαίνει εδώ: https://www.wind.gr/q/ προκειμένου να ενεργοποιεί πακέτα για να έχει πιο συμφέρουσες τιμές.

 

Στο εξωτερικό, έτσι γίνεται; "Μόνο από το app μας"; ή "Μόνο από το internet";

Σε τί συμφέρει αυτό τις εταιρείες (ΟΚ: Εκτός από την online ανανέωση top up που έχει πλεονεκτήματα)...

 

Πάντως,

θετικό το ότι στο countdown η Q "ξαναγύρισε" στα φθηνά πακέτα του 1€.

Νομίζω ότι είχε τουλάχιστον μισό μήνα να κάνει κάτι τέτοιο (πακέτα με 1€)..

 

Μπράβο της...

Τέτοια θέλουμε κ η ίδια η Q δε θα βγει ζημιωμένη (από το πόσο πολλοί θα τα ενεργοποιήσουν)..Αφού κ Χριστούγεννα έρχονται κ τα παρακάτω θα ισχύουν κ την 28/12/2016....

 

 

http://i67.tinypic.com/jv4pxv.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια θα ηθελα να ρωτησω υπαρχει καποιο κοστος μεταφορας απο f2go σε Q

μπορει να γινει?

μηπως ειναι αυτο επειδη δεν τα γνωριζω καλα

https://www.wind.gr/gr/q/ela-stin-q/online-paraggelia/

γιατι ελεγα ηταν η οικονομικη αλλα γελαστικα αλλα τεσπαντων θα ηθελα να ρωτησω

απο σημα πως παει περιοχη Θεσσνικη Πανοραμα Κεντρο αυτα γενικα νομο Θεσσνικη

τι παιζει με 4g?

Κ γενικα αν ειστε ικανοποιημενοι?

επισης ισχυει κ εδω το 10ε=500ΜΒ

Edited by alexbest99
Link to comment
Share on other sites

Δεν γίνεται online η μετατροπή από f2g σε q,μόνο σε κατάστημα μπορείς να κάνεις την αλλαγή. Στην q είναι ένα γίγα και όχι 500 όταν κάνεις ανανέωση online ή κατάστημα.
Link to comment
Share on other sites

επιβεβαιώνω, on line ανανέωση 10€ είναι 1gb και 1000' q.
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

επιβεβαιώνω, on line ανανέωση 10€ είναι 1gb και 1000' q.

το έκαναν μόνο για ονλάιν; οχι πια κατάστημα;

 

μου ήρθε κ αυτό σήμερα:

100Λ ΠPOΣ OΛOYΣ MONO ME 4€ & KATANAΛΩΣH ANA ΔEYTEPOΛEΠTO! KAΛEΣE ΔΩPEAN 12200 ΠIEΣE TO 1 KAI META TO 7 ΓIA EYKOΛH ENEPΓOΠOIHΣH!

Link to comment
Share on other sites

Σε φορητότητα σε κατάστημα πόσο παίρνει η αλλαγή? Μπορεί να γίνει σε 1 εργάσιμη? Επίσης το χαράτσι των 30 ευρώ ισχύει και για q; Πότε πληρώνονται,οταν κάνεις αίτηση ή την ώρα που πρέπει να ενεργοποιηθεί?
Link to comment
Share on other sites

Εχω μια καρτα q που την χρησιμοποιω σπανια για internet μονο.

Πως μπορω να ενεργοποιησω 4g. Πρεπει να αλλαξω καρτα?Το νουμερο και την καρτα την εχω περιπου 2 xρονια.

Στο site της q δεν μπορωνα βγαλω ακρη

Link to comment
Share on other sites

Εχω μια καρτα q που την χρησιμοποιω σπανια για internet μονο.

Πως μπορω να ενεργοποιησω 4g. Πρεπει να αλλαξω καρτα?Το νουμερο και την καρτα την εχω περιπου 2 xρονια.

Στο site της q δεν μπορωνα βγαλω ακρη

Εάν η κάρτα σου είναι παλιά (άσπρη sim) η νέες καρτες που είναι 4G είναι πορτοκαλι.θα πρέπει να κάνεις αντικατάσταση

 

 

 

Ναι, πας σε καταστημα wind και ΔΩΡΕΑΝ κανεις την αλλαγη σιμ

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Ναι είναι δωρεάν αλλά θα του ζητάνε 5 ευρώ και θα του λένε δήθεν ότι δεν είναι δωρεάν

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Εξ ου και τα κεφαλαια!!!

ΔΩΡΕΑΝ!!!!!

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Οκ ευχαριστω για την απαντηση. Ειναι λευκη αρα χρειαζεται αλλαγη.Το κακο ειναι οτι την εχω κομμενη και πιθανον να πατησουν σε αυτο για να με χρεωσουν.

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστω για την απαντηση. Ειναι λευκη αρα χρειαζεται αλλαγη.Το κακο ειναι οτι την εχω κομμενη και πιθανον να πατησουν σε αυτο για να με χρεωσουν.

 

Κι εγω κομμενη την ειχα αλλα την πηρα δωρεαν την καινουρια να επιμενεις

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω κομμενη την ειχα αλλα την πηρα δωρεαν την καινουρια να επιμενεις

 

Γιατί να τους πειράζει; Σάμπως σε άλλον θα την δώσουν;

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστω για την απαντηση. Ειναι λευκη αρα χρειαζεται αλλαγη.Το κακο ειναι οτι την εχω κομμενη και πιθανον να πατησουν σε αυτο για να με χρεωσουν.

Μα δεν θα τους την δειξεις, δεν χρειαζεται, πας ζητας αλλαγη, σου δινουν την καινουργια και φευγεις... πολυ απλα.

Link to comment
Share on other sites

Οκ ευχαριστω για την απαντηση. Ειναι λευκη αρα χρειαζεται αλλαγη.Το κακο ειναι οτι την εχω κομμενη και πιθανον να πατησουν σε αυτο για να με χρεωσουν.

 

Μα δεν θα τους την δειξεις, δεν χρειαζεται, πας ζητας αλλαγη, σου δινουν την καινουργια και φευγεις... πολυ απλα.

 

Έτσι ακριβώς... Κρατάς την παλιό κάρτα στη συσκευή μερικές ώρες μέχρι να την ακυρώσουν και μετά βάζεις την καινούργια.

Link to comment
Share on other sites

για ποια ώρα μιλάτε....πήγα στην Wind τους ζήτησα την πορτοκαλί, την ενεργοποίησαν ΑΜΕΣΑ και την έβαλα στο τηλ και το δούλεψα...

 

αφού πλήρωσα βεβαίως 5ευρο.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Μα δεν θα τους την δειξεις, δεν χρειαζεται, πας ζητας αλλαγη, σου δινουν την καινουργια και φευγεις... πολυ απλα.

 

για ποια ώρα μιλάτε....πήγα στην Wind τους ζήτησα την πορτοκαλί, την ενεργοποίησαν ΑΜΕΣΑ και την έβαλα στο τηλ και το δούλεψα...

 

αφού πλήρωσα βεβαίως 5ευρο.

 

Τα 5 ευρώ μπορείς να τα ζητήσεις να στα πιστώσουν.

Όσο για την ώρα, στην δική μου περίπτωση που άλλαξα Wind & Q κάρτες χρειάστηκε να περάσουν 2-3 ώρες μέχρι να ενεργοποιηθεί η νέα.

Link to comment
Share on other sites

Τα 5 ευρώ μπορείς να τα ζητήσεις να στα πιστώσουν.

Όσο για την ώρα, στην δική μου περίπτωση που άλλαξα Wind & Q κάρτες χρειάστηκε να περάσουν 2-3 ώρες μέχρι να ενεργοποιηθεί η νέα.

 

Και σε μενα το ιδιο εγινε μια με δυο ωρες

Link to comment
Share on other sites

Δωρεάν την άλλαξα και σε μια ώρα το πολύ ενεργοποιηθηκε. Δεν έμεινα χωρίς τηλέφωνο ούτε για λίγο!

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχω να εκφράσω ένα πρόβλημα που αντιμετώπισα με το PayPal.

Έκανα προσπάθεια να ανανεώσω 5 ευρώ μέσω εφαρμογής με το PayPal.

Μετά από δύο αποτυχημένες προσπάθειες ανανέωσα με μια Debit.

Το αποτέλεσμα; Χρεωθηκα 3(!) φορές στο PayPal και προσπαθώ ακόμα να βγάλω άκρη. Φανταστείτε ότι αρχικά χρεώθηκα 5 φορές, αφαιρέθηκαν οι δύο και μου έχει πιστωθει μέχρι στιγμής μόνο η μία...

Δεν υπαρχει περιπτωση να ξαναχρησιμοποιήσω PayPal

Edited by elephant
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...