Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

22 minutes ago, Teiresias_ said:

Πολύ σκληρή μας το παίζει η Nova με την 7€ προσφορά...

Ας κάνει ό,τι θέλει, εγώ προσωπικά έχω κουραστεί. Θα παω να παρω την προσφορά του φρογκ για 12 μήνες και η νοβα δεν θα ξαναδεί σεντ απο εμένα!

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, VIPdriver said:

Ας κάνει ό,τι θέλει, εγώ προσωπικά έχω κουραστεί. Θα παω να παρω την προσφορά του φρογκ για 12 μήνες και η νοβα δεν θα ξαναδεί σεντ απο εμένα!

Τι προσφορα εχει η φρογκ;

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, VIPdriver said:

Ας κάνει ό,τι θέλει, εγώ προσωπικά έχω κουραστεί. Θα παω να παρω την προσφορά του φρογκ για 12 μήνες και η νοβα δεν θα ξαναδεί σεντ απο εμένα!

Σιγά την προσφορά. 120' τον μήνα με ελάχιστη χρέωση το 3λεπτο που σημαίνει το πολύ 2 κλήσεις την ημέρα και 600 μβ.

Η κιου δίνει απεριόριστα και 1000' με 7 € με χρέωση ανά δευτερόλεπτο και ελάχιστη ανανέωση 8€ ον λάιν.

Το τι πρέπει να κάνετε για να τα παίρνετε έχει γραφτει 10δες φορές.

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, mikepaltri said:

Τι προσφορα εχει η φρογκ;

120€ για απεριοριστα data + 120'/μηνα για 12 μηνες, δηλαδη 10€/μηνα.

5 minutes ago, dimitroula10 said:

Η κιου δίνει απεριόριστα και 1000' με 7 € με χρέωση ανά δευτερόλεπτο και ελάχιστη ανανέωση 8€ ον λάιν.

1 φορα το 3μηνο το δινει αυτο και δεν ειναι σίγουρο. Θα διαβασει κανενας που δεν ξερει και θα τον καψεις τον κακομοίρη!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα εχω παρει τα απεριοριστο ιντερνετ με 7€ αλλα δεν εχω ιντερνετ απο Q αν κι ενεργοποιησα την sim Q  απο Cosmote sim 2 εχω κανονικα ιντερνετ  .

Θελει καποιες ρυθμισεις  ιντερνετ ? Αν γνωριζει κανεις ?

 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, VIPdriver said:

120€ για απεριοριστα data + 120'/μηνα για 12 μηνες, δηλαδη 10€/μηνα.

Μόνο σε ένα κατάστημα στην Αθήνα και 1 στην Θεσσαλονίκη. Και δίνει και 120' προς όλους με χρέωση ανά 3', που αν το βάλεις σε ρούτερ πάνε χαμένα. Και τα πληρώνεις προκαταβολικά ακόμα και αν δεν τα θέλεις. Για το σπίτι όμως είναι καλό αν το χρειάζεται κάποιος. Και ισχύει για έναν χρόνο μόνο. Μετά? Καλύτερη η προσφορά της black Friday στα 60€

13 minutes ago, VIPdriver said:

1 φορα το 3μηνο το δινει αυτο και δεν ειναι σίγουρο. Θα διαβασει κανενας που δεν ξερει και θα τον καψεις τον κακομοίρη!

Όλοι ξέρουν ότι με λίγες κινήσεις το έχει κάποιος συνέχεια. Κάθε μήνα. Το έχουμε εξαντλήσει το θέμα. Θα διαβάσει κανείς που δεν ξέρει και θα το χάσει το ΠΑΚΕΤΟ.

5 minutes ago, powerup said:

Καλησπερα εχω παρει τα απεριοριστο ιντερνετ με 7€ αλλα δεν εχω ιντερνετ απο Q αν κι ενεργοποιησα την sim Q  απο Cosmote sim 2 εχω κανονικα ιντερνετ  .

Θελει καποιες ρυθμισεις  ιντερνετ ? Αν γνωριζει κανεις ?

 

Μήπως έχεις παλιά σιμ που θέλει ροαμινγκ? Κλείσε την κοσμοτέ στα δεδομένα. Επίσης κάνε επανεκκίνηση.

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, dimitroula10 said:

Σιγά την προσφορά. 120' τον μήνα με ελάχιστη χρέωση το 3λεπτο που σημαίνει το πολύ 2 κλήσεις την ημέρα και 600 μβ.

Εννοεί το unlimited για έναν χρόνο με 120€ από κατάστημα frog.

3 minutes ago, dimitroula10 said:

Και ισχύει για έναν χρόνο μόνο. Μετά

Ενώ για τη Nova που δεν ξέρεις καν ποιος θα την αγοράσει, είσαι σίγουρη.

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Teiresias_ said:

Εννοεί το unlimited για έναν χρόνο με 120€ από κατάστημα frog.

Κατ αρχάς δεν μυρίζουμε νύχια για το τι εννοεί ο καθένας. Διαβάζουμε τι γράφει.

Επίσης η προσφορά των 120€ είναι μόνο για νέο αριθμό. ΟΧΙ ΦΟΡΗΤΟΤΗΤΑ. Επομένως αν θέλει να μεταφέρει αριθμό εννοεί την απλή φορητότητα που δίνει την προσφορά που έγραψα.

20 minutes ago, Teiresias_ said:

Ενώ για τη Nova που δεν ξέρεις καν ποιος θα την αγοράσει, είσαι σίγουρη.

Ναι είμαι σίγουρη γιατί τα πακέτα παρέμειναν και μετά την εξαγορά και δεν αλλάξανε σε 2 εξαγορές. Η q έχει αυτόνομο μάρκετινγκ. Διατηρεί την 8ευρη τα δικά της πακέτα και τις προσωπικές προσφορές. 

Screenshot_20240722-143201_myQ.jpg

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

Είχα πολλους μήνες να βάλω κάρτα στο f2g και τον προηγουμενο μήνα που μου ήρθε η προσφορα, την ενεργοποίησα (με το κόλπο του σμσ που υποτίθεται ότι έτσι δεν σβήνει το κουτάκι της προσφορας). Δεν εβαλα άλλα λεφτά, ούτε ενεργοποίησα άλλο πακετο και χάθηκε το κουτάκι και δεν μου το ξαναβγάζει, που σημαίνει ότι θέλει παλι 3 μήνες να μείνει ατάιστο... 

 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, dimitroula10 said:

Μόνο σε ένα κατάστημα στην Αθήνα και 1 στην Θεσσαλονίκη. Και δίνει και 120' προς όλους με χρέωση ανά 3', που αν το βάλεις σε ρούτερ πάνε χαμένα. Και τα πληρώνεις προκαταβολικά ακόμα και αν δεν τα θέλεις. Για το σπίτι όμως είναι καλό αν το χρειάζεται κάποιος. Και ισχύει για έναν χρόνο μόνο. Μετά? Καλύτερη η προσφορά της black Friday στα 60€

Όλοι ξέρουν ότι με λίγες κινήσεις το έχει κάποιος συνέχεια. Κάθε μήνα. Το έχουμε εξαντλήσει το θέμα. Θα διαβάσει κανείς που δεν ξέρει και θα το χάσει το ΠΑΚΕΤΟ.

Μήπως έχεις παλιά σιμ που θέλει ροαμινγκ? Κλείσε την κοσμοτέ στα δεδομένα. Επίσης κάνε επανεκκίνηση.

Ενεργοποιησα το νolte 2 κι τωρα εχει ιντερνετ κανονικα Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, VIPdriver said:

Είχα πολλους μήνες να βάλω κάρτα στο f2g και τον προηγουμενο μήνα που μου ήρθε η προσφορα, την ενεργοποίησα (με το κόλπο του σμσ που υποτίθεται ότι έτσι δεν σβήνει το κουτάκι της προσφορας). Δεν εβαλα άλλα λεφτά, ούτε ενεργοποίησα άλλο πακετο και χάθηκε το κουτάκι και δεν μου το ξαναβγάζει, που σημαίνει ότι θέλει παλι 3 μήνες να μείνει ατάιστο... 

 

Σε κανένα δεν έχει έλθει η προσφορά. Όταν έλθει σε όλους θα έλθει και σε σένα, αρκεί να μην έχεις φορτώσει την κάρτα με €. Για αυτό η κιου με 8ευρη ανανέωση έρχεται κουτί.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, dimitroula10 said:

Σε κανένα δεν έχει έλθει η προσφορά. Όταν έλθει σε όλους θα έλθει και σε σένα, αρκεί να μην έχεις φορτώσει την κάρτα με €. Για αυτό η κιου με 8ευρη ανανέωση έρχεται κουτί.

8 ευρώ μπαίνουν και σε νέο f2g από καταστημα

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, dimitroula10 said:

Σε κανένα δεν έχει έλθει η προσφορά. Όταν έλθει σε όλους θα έλθει και σε σένα, αρκεί να μην έχεις φορτώσει την κάρτα με €. Για αυτό η κιου με 8ευρη ανανέωση έρχεται κουτί.

Κουτι δεν ερχεται για την Q γιατι 8/1,1=7,27-0,3(για ανανεωση)=6,92 αρα 9€ αν δε εχεις υπολοιπο πανω απο 8 λεπτα.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι "πλακωνεστε" αγαπητοι μου προλεταριοι? Ο,τι και να πειτε (και κανετε πχ πλακωθειτε πραγματικα!): "Οι Γερμανοι κερδιζουν παντα στο τελος τα ματς".

Δικαιωμα σας ο,τι επιθυμειτε βεβαια, κι ας αγνοησετε οτι καποιοι αναμεταξυ μας δε θα υπαρχουν μετα απο καθε "ματς": "Χαζους" θα τους πειτε οσπου να το πουν και για σας. Αλλα τι σας νοιαζει, δε θα υπαρχετε οταν το πουν για να τους αντιμετωπισετε.

ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ ΚΑΙ ΠΑΝΤΑ ΔΕΙΧΝΕΙ. Ως τοτες ζηστε το αφηγημα της "Ιθακης" σας.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, dimitroula10 said:

Όλοι ξέρουν ότι με λίγες κινήσεις το έχει κάποιος συνέχεια. Κάθε μήνα. Το έχουμε εξαντλήσει το θέμα. Θα διαβάσει κανείς που δεν ξέρει και θα το χάσει το ΠΑΚΕΤΟ.

Πάντως και από εμενα και από άλλους που ξέρω, ξεκάθαρα βγαίνει συμπέρασμα ότι ΤΟ πακέτο δεν το δίνει πάντα. Το δίνει απρόβλεπτα και όχι σταθερά. Πραγματι όλες οι μέθοδοι που έχουν αναφερθει εδώ λειτουργούν στο να το πάρει κάποιος αριθμός αλλά όχι σταθερά. Αυτό είναι εξακριβωμένο πολαπλώς, και προσωπικά, και από άλλους που ξέρω, και από αναφορές εδώ στο φόρουμ. Παντώς ναι είναι εξαιρετικό πακέτο αν κάποιος θέλει πολλά δεδομένα και το δίνει σε αρκετούς συνδρομητές (του φόρουμ τουλάχιστον).
Πράγματι η online 8ευρή ανανέωση ξεχωρίζει την Q από άλλες λύσεις κινητής λόγω ευκολίας.
Παρότι δεν είναι διαθέσιμη 24/7, είναι όμως σταθερή γιατί την εμφανίζει πάντα και σε όλους τους συνδρομητές όταν έχει countdown. Countdown έχει σταθερά τουλάχιστον μια μέρα της εβδομάδας, συνήθως και παραπάνω.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, opmgls said:

Πάντως και από εμενα και από άλλους που ξέρω, ξεκάθαρα βγαίνει συμπέρασμα ότι ΤΟ πακέτο δεν το δίνει πάντα. Το δίνει απρόβλεπτα και όχι σταθερά. Πραγματι όλες οι μέθοδοι που έχουν αναφερθει εδώ λειτουργούν στο να το πάρει κάποιος αριθμός αλλά όχι σταθερά. Αυτό είναι εξακριβωμένο πολαπλώς, και προσωπικά, και από άλλους που ξέρω, και από αναφορές εδώ στο φόρουμ. Παντώς ναι είναι εξαιρετικό πακέτο αν κάποιος θέλει πολλά δεδομένα και το δίνει σε αρκετούς συνδρομητές (του φόρουμ τουλάχιστον).
Πράγματι η online 8ευρή ανανέωση ξεχωρίζει την Q από άλλες λύσεις κινητής λόγω ευκολίας.
Παρότι δεν είναι διαθέσιμη 24/7, είναι όμως σταθερή γιατί την εμφανίζει πάντα και σε όλους τους συνδρομητές όταν έχει countdown. Countdown έχει σταθερά τουλάχιστον μια μέρα της εβδομάδας, συνήθως και παραπάνω.

Έτσι είναι.. εγώ έχω 3 κάρτες Q για να είμαι "σίγουρος" για την 7€ προσφορά. Και φυσικά μόνο για το ίντερνετ και όχι για τον χρόνο ομιλίας. Ο τρόπος που σου δίνει την προσφορά αυτή, δεν σου επιτρέπει να έχεις σταθερά κάποιο νούμερο. Ίσα ισα που αν δείξεις σταθερότητα, δεν θα ξαναπάρεις την προσφορά.

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, opmgls said:

Πάντως και από εμενα και από άλλους που ξέρω, ξεκάθαρα βγαίνει συμπέρασμα ότι ΤΟ πακέτο δεν το δίνει πάντα. Το δίνει απρόβλεπτα και όχι σταθερά.

Εμείς το παίρνουμε 2,5 χρόνια συνεχώς εκτός από μία φορά που ανανέωσα δοκιμαστικά και έφτασα 9€ και μου πρότεινε άλλο πακέτο. Έκανα υπομονή, μέχρι να λήξει η προσφορά και τον επόμενο μήνα ήλθε. Έτσι έμαθα να βάζω λεφτά μόνο για την ανανέωση

23 minutes ago, opmgls said:

Παρότι δεν είναι διαθέσιμη 24/7, είναι όμως σταθερή γιατί την εμφανίζει πάντα και σε όλους τους συνδρομητές όταν έχει countdown. Countdown έχει σταθερά τουλάχιστον μια μέρα της εβδομάδας, συνήθως και παραπάνω.

Έχει από 3 έως 5 ημέρες την εβδομάδα. Ουσιαστικά συνεχώς.

36 minutes ago, powerup said:

Κουτι δεν ερχεται για την Q γιατι 8/1,1=7,27-0,3(για ανανεωση)=6,92 αρα 9€ αν δε εχεις υπολοιπο πανω απο 8 λεπτα.

Ναι ισχύει αυτό αλλά μόνο εάν έχεις 0 υπόλοιπο την πρώτη φορά. Μετά θα βάζεις 8 και θα περάσουν μήνες. Δηλαδή 8€ πηγαίνει το πακέτο ουσιαστικά.

2 minutes ago, Teiresias_ said:

Ίσα ισα που αν δείξεις σταθερότητα, δεν θα ξαναπάρεις την προσφορά.

Στο σταθερό νούμερο μας έρχεται συνεχώς. Τώρα σε ένα ξεκαρφωτο που δίνει 600+600+απεριόριστα/2,7€ δίνει και το ΠΑΚΕΤΟ που βέβαια δεν χρειάζεται. Δεν λέω να πάτε q, λέω τι συμβαίνει αν κάποιος θέλει οικονομία.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, dimitroula10 said:

Δεν λέω να πάτε q, λέω τι συμβαίνει αν κάποιος θέλει οικονομία.

Η αλήθεια είναι πως όλοι λέμε τις εμπειρίες μας με θετικό τρόπο και όποιος θέλει υιοθετεί κατά τρόπο τέτοιο ώστε να βολεύει το δικό του budget.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Teiresias_ said:

Έτσι είναι.. εγώ έχω 3 κάρτες Q για να είμαι "σίγουρος" για την 7€ προσφορά

Αυτή η κίνηση είναι σωστή όταν θέλεις μόνο ίντερνετ σε ρούτερ.

Αν κάνεις φορητότητα το σταθερό σου νούμερο μετά είναι δύσκολο να το βάλεις σε ρούτερ εκτός αν κάνεις εκτροπή κλήσεων σε κάποιο άλλο νούμερο όπως κάνω και εγώ στο χωριό.

44 minutes ago, opmgls said:

είναι όμως σταθερή γιατί την εμφανίζει πάντα και σε όλους τους συνδρομητές όταν έχει countdown

Είναι πολλοί λίγοι οι συνδρομητές που έχουν την εφαρμογή, αντίθετα το ΠΑΚΕΤΟ πάει σε πολλούς περισσότερους με ΣΜΣ. Δεν είμαστε εμείς εδώ τυπικό δείγμα.

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, dimitroula10 said:

Εμείς το παίρνουμε 2,5 χρόνια συνεχώς εκτός από μία φορά που ανανέωσα δοκιμαστικά και έφτασα 9€ και μου πρότεινε άλλο πακέτο. Έκανα υπομονή, μέχρι να λήξει η προσφορά και τον επόμενο μήνα ήλθε. Έτσι έμαθα να βάζω λεφτά μόνο για την ανανέωση

Έχει από 3 έως 5 ημέρες την εβδομάδα. Ουσιαστικά συνεχώς.

Ναι ισχύει αυτό αλλά μόνο εάν έχεις 0 υπόλοιπο την πρώτη φορά. Μετά θα βάζεις 8 και θα περάσουν μήνες. Δηλαδή 8€ πηγαίνει το πακέτο ουσιαστικά.

Στο σταθερό νούμερο μας έρχεται συνεχώς. Τώρα σε ένα ξεκαρφωτο που δίνει 600+600+απεριόριστα/2,7€ δίνει και το ΠΑΚΕΤΟ που βέβαια δεν χρειάζεται. Δεν λέω να πάτε q, λέω τι συμβαίνει αν κάποιος θέλει οικονομία.

Εννοείται ότι σε πιστεύουμε και ότι αυτή είναι η εμπειρία σου από τα νούμερα που διαχεριίζεσαι. Είναι μεγάλη βοήθεια να καταγράφονται οι εμπειρίες  όσο των δυνατον περισσότερων συνδρομητων, για αυτό κι εμείς περιγράφουμε και τις δικές μας εδώ. 

23 minutes ago, dimitroula10 said:

Είναι πολλοί λίγοι οι συνδρομητές που έχουν την εφαρμογή, αντίθετα το ΠΑΚΕΤΟ πάει σε πολλούς περισσότερους με ΣΜΣ. Δεν είμαστε εμείς εδώ τυπικό δείγμα.

Μπορεί, δεν έχω καθόλου στοιχεία για το πόσοι έχουν την εφαρμογή Q και πιο είναι το σύνολο των συνρομητών Q.
Αν υπάρχουν κάποια "νούμερα" ας τα αναφέρει κάποιος.

ΥΓ. Τώρα που το έψαξα λεει 500,000+ downloads  της εφαρμογής στο google play store.
Βεβαια αυτό περιλαμβάνει και όσους έχουν φύγει από συνδρομήτες Q ή κατέβασαν την εφαρμογή δοκιμαστικά για κάποιοιο λόγο

Edited by opmgls
Link to comment
Share on other sites

Παμτως, 360.000 μπαρκαραν απο τον Πειραια για τα νησια απο τις αρχες αυτου του μηνα: Ασχετο-σχετικο. Ετσι "καταγραφηκε" παντως!

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, dimitroula10 said:

Σε κανένα δεν έχει έλθει η προσφορά. Όταν έλθει σε όλους θα έλθει και σε σένα, αρκεί να μην έχεις φορτώσει την κάρτα με €. Για αυτό η κιου με 8ευρη ανανέωση έρχεται κουτί.

Ειχα την προσφορα με τα 7ε και ξεχασα να την ενεργοποιησω. Εχω μεσα 6ε που ληγουν 31/7 μαζι με τα προηγουμενα απειρα MB

Τι κανουμε τωρα ?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Όπου να ναι πιστεύω θα ενεργοποιηθούν.

Αναγκαστικά ανανέωση θα κάνεις αν ξανάρθει η προσφορά, τρέχει countdown τωρα, αν εμφανιστεί το 7€, θα μπορέσεις να βάλεις 8.

Και μέχρι 31 θα έχει κι άλλο countdown

Link to comment
Share on other sites

Καποια στιγμη θα συνεβαινε "αυτο" το Παιγνιο με αυτη την εταιρια. Πρεπει να ειστε προετοιμασμενοι αφου "ετσι" ειναι οι ιδιοτητες της, οπως και οι συνδρομητες της: Θα επρεπε να τα ξερετε, οπως και η συμπεριφορα των εργοδοτων σας στην κανονικη εργασια σας (πχ μηχανικος αυτοκινητων) διαμεσου εσας ως υπαλληλων. "Ετσι" δουλευομαστε σε αυτη τη χωρα. Απο αλλο πλανητη ειστε; Δεν ειναι τυχαιο.

Ειτε αυτη ειτε επομενη φορα, η διαρκεια που δε θα υπαρχει 7€ (ειτε 8€ ειτε 9 ειτε 10€ unlimited) "δωρακι" θα ειναι ακομα μεγαλυτερη.

Αναμενομενο λογω πιθανοτητων (στατιστικα δλδ), αρκει να μπορειτε να "διαγνωσετε" ΣΩΣΤΑ τις ιδιοτητες-προθεσεις απο τις οποιες εκπηγαζουν αυτες οι Συμπεριφορες (τυπου : "ΑΥΤΟΙ ΕΙΣΤΕ").

Αρα επαναληψη εις τις χιλιετιες τις απασες.

Edited by alteisei
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, kmpatra said:

Όπου να ναι πιστεύω θα ενεργοποιηθούν.

Αναγκαστικά ανανέωση θα κάνεις αν ξανάρθει η προσφορά, τρέχει countdown τωρα, αν εμφανιστεί το 7€, θα μπορέσεις να βάλεις 8.

Και μέχρι 31 θα έχει κι άλλο countdown

Εμενα με ενδιαφερουν τα απεριοριστα GB, δεν με πειραζει να βαλω και 8 και 13 κλπ 

Αλλα 31/7 πρεπει οπωσδηποτε να βαλω γιατι θα τα χασω 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...