Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτήν την πληροφόρηση την έχουν γιατί στο πλαίσιο και οπουδήποτε αλλού , ενδιαφέρονται να πουλάν συνδέσεις .

Πρόσεξες ποτέ να πουλάνε καρτοκινητά; Ως καλοί έμποροι διαφημίζουν το προϊόν από το οποίο κερδίζουν . Απλό.

 

Στην ιστοσελίδα πουλάνε καρτοκινητά πάντως!:)

Τώρα για το αν κάνουν και ταυτοποιησεις δεν ξέρω...

Πάντως αυτά που ακούγονται είναι τελευταία μόδα ρε Βασίλειε... Ποιος μας αποκλείει ότι δεν θα καταργηθούν τα πακέτα ομιλίας και άρα θα καταλήξει ασύμφορο το καρτοκινητό, παρά για καμία γιαγιά παππού που θα το έχουν για 1 φορά το μήνα σε ώρα ανάγκης;

Link to comment
Share on other sites

Στην ιστοσελίδα πουλάνε καρτοκινητά πάντως!:)

Ποιος μας αποκλείει ότι δεν θα καταργηθούν τα πακέτα ομιλίας και άρα θα καταλήξει ασύμφορο το καρτοκινητό, παρά για καμία γιαγιά παππού που θα το έχουν για 1 φορά το μήνα σε ώρα ανάγκης;

 

Και μετά ποιός αποκλείει την αύξηση στα πάγια των συμβολαίων έτσι ώστε να ξαναγίνουν ασύμφορα;

Ποιός αποκλείει την πιθανότητα μιας πανδημίας ικανής να "εξαφανίσει" το 50% του ανθρώπινου πληθυσμού;

κλπ

Link to comment
Share on other sites

Σημερα η wind εκανε στο facebook official page για την Q.

Μπορει να βαλει καμια προσφορα οπως ειχε βαλει σε αντιστοιχη στο f2g

http://www.facebook.com/Qkiniti

Link to comment
Share on other sites

Και μετά ποιός αποκλείει την αύξηση στα πάγια των συμβολαίων έτσι ώστε να ξαναγίνουν ασύμφορα;

Ποιός αποκλείει την πιθανότητα μιας πανδημίας ικανής να "εξαφανίσει" το 50% του ανθρώπινου πληθυσμού;

κλπ

 

Καλά το @@@@@@ και ψόφησε.... Η καούρα τους είναι να κλείνουν συμβόλαια και να έχουν ΣΤΑΘΕΡΗ ΧΡΗΜΑΤΟΡΟΗ ΑΝΑ ΠΕΛΑΤΗ ΤΟ ΕΤΟΣ....άρα και σχετικά σταθερό όριο κερδών ανά έτος....:)

Link to comment
Share on other sites

Στην ιστοσελίδα πουλάνε καρτοκινητά πάντως!:)

Τώρα για το αν κάνουν και ταυτοποιησεις δεν ξέρω...

Πάντως αυτά που ακούγονται είναι τελευταία μόδα ρε Βασίλειε... Ποιος μας αποκλείει ότι δεν θα καταργηθούν τα πακέτα ομιλίας και άρα θα καταλήξει ασύμφορο το καρτοκινητό, παρά για καμία γιαγιά παππού που θα το έχουν για 1 φορά το μήνα σε ώρα ανάγκης;

Ποιός μπορεί να αποκλείσει ότι δεν θα καταργηθούν οι συνδέσεις , και θα γίνουν όλα καρτοκινητά.

Γιατί εμένα έτσι μου είπε η γιαγιά μου ....

Αν κατάλαβες καλά , η θέση μου είναι ότι αυτά είναι λόγια των πωλητών για να πωλήσουν συνδέσεις .

Αρνούμαι να πάω σε σύνδεση γιατί τάχα σε ένα ή σε τρία τέρμινα οι προσφορές θα καταργηθούν . Όποτε καταργηθούν , θα σκεφτώ με την ηρεμία μου το τί θα κάνω.

Δεν υπάρχει καμμία βιασύνη να τρέξω να προλάβω.

Μέσα σε ένα τέτιο πλαίσιο έχει καμμιά σημασία ότι κανείς δεν μπορεί να αποκλείσει ένα εκδεχόμενο ;

Link to comment
Share on other sites

Όποιος σπείρει και διαδίδει, εσκεμμένα ή μη, ότι τα καρτοκινητά θα καταργηθούν, είτε το κάνει από δόλο, ώστε να εξαναγκάσει τους ευκολόπιστους να μεταπηδήσουν από το καρτοκινητό τους σε συμβόλαιο, είτε διότι απλά το άκουσε από κάπου, κάπως, κάποτε, και το διαδίδει.

 

 

Ας σοβαρευτούμε.

 

Σε ποια χώρα καταργήθηκαν τα καρτοκινητά για να το κάνουμε εμείς πρώτοι, ειδικά τώρα που αν μη τη άλλοτε, αντιμετωπίζουμε ως σύνολο τέτοια οικονομική πίεση, που η διατήρηση ενός συμβολαίου, εγκυμονεί πολλές επισφάλειες, τόσο για εμάς, όσο και για τις ίδιες τις εταιρείες κινητής?

 

Σκεφτείτε το εξής απλό και θα έρθετε στα λόγια μου: υπάρχει ποτέ περίπτωση να ενεργοποιηθεί συμβόλαιο σε κακοπληρωτές, ειδικά τώρα που οι τρεις εταιρείες έχουν συνάψει τηλεπικοινωνιακό Τειρεσία μεταξύ τους?

 

Η καρτοκινητή είναι η κινητήριος δύναμη της κινητής τηλεφωνίας, οπουδήποτε ανά τον κόσμο. Απλά τα Call Centers έχουν στόχους, και προσπαθούν με κάθε τρόπο να μεταπείσουν ανίδεους πολίτες, ότι το συμβόλαιο τους συμφέρει έναντι του καρτοκινητού, ώστε να υπάρχει συνεχόμενη εισροή εσόδων, so simple.

 

Τέλος, πάρτε σαν παράδειγμα την Ιταλία, όπου εκεί, η συντριπτική πλειοψηφία του κόσμου, ακόμα και οι ενήλικες, χρησιμοποιούν καρτοκινητό, όχι από μόδα ή τσαμπουκά, αλλά επειδή οι τιμές των καρτοκινητών είναι παραπλήσιες με αυτές των συμβολαίων, με αποτέλεσμα να μην ενδιαφέρει σχεδόν κανένα -εκτός από τους επιχειρηματίες, που για πρακτικούς λόγους δεν θέλουν να επωμίζονται τη διαδικασία της ανανέωσης χρόνου ομιλίας- να δεσμευτεί με κάτι το οποίο εκ των πραγμάτων, τους είναι παντελώς άχρηστο, οι άνθρωποι έχουν καταναλωτική συνείδηση, τόσο απλά.

 

Εμείς εδώ πέρα, στον αντίποδα, έχουμε κάνει μόδα το συμβόλαιο, σνομπάροντας την καρτοκινητή, προβάλλοντας το ως status symbol [

] -τρομάρα μας-, με τα γνωστά σε όλους αποτελέσματα.

 

Ακόμα και να ακριβύνουν τις τιμές στην καρτοκινητή επίτηδες, ώστε να εξαναγκάσουν τον κόσμο να στραφεί στα συμβόλαια, πάντα θα υπάρχουν άνθρωποι, όπου τα καρτοκινητά θα τους συμφέρουν ή θα τους χρειάζονται.

Link to comment
Share on other sites

ΣΤΟ 12200 ΑΝΑΦΕΡΕΙ ΕΝΑ ΝΕΟ ΠΑΚΕΤΟ ΜΕ 600 ΛΕΠΤΑ ΚΑΙ 600 SMS KAI INTERNET ΜΑΖΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΛΕΕΙ ΠΟΣΟ ΣΤΟΙΧΙΖΕΙ ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ.ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ;
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν πήρα τηλέφωνο την εξυπηρέτηση πελατών τους είπα αν ισχύουν οι πληροφορίες που διαδίδονται και το διέψευσαν κατηγορηματικά. Και οι προσφορές θα συνεχίσουν και οι τιμές των πακέτων.

Τα συμπεράσματα δικά σας.

Link to comment
Share on other sites

Ποιοί είναι οι 120 διεθνείς προορισμοί;

Προς άλλες εταιρείες κινητής πότε θα μας βγάλουν προσφορά..; :/

Link to comment
Share on other sites

Ποιοί είναι οι 120 διεθνείς προορισμοί;

Προς άλλες εταιρείες κινητής πότε θα μας βγάλουν προσφορά..; :/

 

πάτα 5 και μετά 6 και θα τους ακούσεις

Link to comment
Share on other sites

Μην γράφεις με κεφαλαία! Είναι σαν να φωνάζεις και απαγορεύεται από τους Όρους Πρόσβασης και Χρήσης.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καμιά νέα προσφορά για ίντερνετ από Q υπάρχει; Πχ όπως είχε 3ευρώ και 500ΜΒ ή κάτι τέτοιο....large;

 

Sent from my GT540 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όποιος σπείρει και διαδίδει, εσκεμμένα ή μη, ότι τα καρτοκινητά θα καταργηθούν, είτε το κάνει από δόλο, ώστε να εξαναγκάσει τους ευκολόπιστους να μεταπηδήσουν από το καρτοκινητό τους σε συμβόλαιο, είτε διότι απλά το άκουσε από κάπου, κάπως, κάποτε, και το διαδίδει.

 

 

Ας σοβαρευτούμε.

 

Σε ποια χώρα καταργήθηκαν τα καρτοκινητά για να το κάνουμε εμείς πρώτοι, ειδικά τώρα που αν μη τη άλλοτε, αντιμετωπίζουμε ως σύνολο τέτοια οικονομική πίεση, που η διατήρηση ενός συμβολαίου, εγκυμονεί πολλές επισφάλειες, τόσο για εμάς, όσο και για τις ίδιες τις εταιρείες κινητής?

 

Σκεφτείτε το εξής απλό και θα έρθετε στα λόγια μου: υπάρχει ποτέ περίπτωση να ενεργοποιηθεί συμβόλαιο σε κακοπληρωτές, ειδικά τώρα που οι τρεις εταιρείες έχουν συνάψει τηλεπικοινωνιακό Τειρεσία μεταξύ τους?

 

Η καρτοκινητή είναι η κινητήριος δύναμη της κινητής τηλεφωνίας, οπουδήποτε ανά τον κόσμο. Απλά τα Call Centers έχουν στόχους, και προσπαθούν με κάθε τρόπο να μεταπείσουν ανίδεους πολίτες, ότι το συμβόλαιο τους συμφέρει έναντι του καρτοκινητού, ώστε να υπάρχει συνεχόμενη εισροή εσόδων, so simple.

 

Τέλος, πάρτε σαν παράδειγμα την Ιταλία, όπου εκεί, η συντριπτική πλειοψηφία του κόσμου, ακόμα και οι ενήλικες, χρησιμοποιούν καρτοκινητό, όχι από μόδα ή τσαμπουκά, αλλά επειδή οι τιμές των καρτοκινητών είναι παραπλήσιες με αυτές των συμβολαίων, με αποτέλεσμα να μην ενδιαφέρει σχεδόν κανένα -εκτός από τους επιχειρηματίες, που για πρακτικούς λόγους δεν θέλουν να επωμίζονται τη διαδικασία της ανανέωσης χρόνου ομιλίας- να δεσμευτεί με κάτι το οποίο εκ των πραγμάτων, τους είναι παντελώς άχρηστο, οι άνθρωποι έχουν καταναλωτική συνείδηση, τόσο απλά.

 

Εμείς εδώ πέρα, στον αντίποδα, έχουμε κάνει μόδα το συμβόλαιο, σνομπάροντας την καρτοκινητή, προβάλλοντας το ως status symbol [

] -τρομάρα μας-, με τα γνωστά σε όλους αποτελέσματα.

 

Ακόμα και να ακριβύνουν τις τιμές στην καρτοκινητή επίτηδες, ώστε να εξαναγκάσουν τον κόσμο να στραφεί στα συμβόλαια, πάντα θα υπάρχουν άνθρωποι, όπου τα καρτοκινητά θα τους συμφέρουν ή θα τους χρειάζονται.

Θα προσυπογράψω 100% τα λόγια του φίλου Dromeas και θα συμπληρώσω ότι εκμεταλλεύονται δύο ακόμα χαρακτηριστικά του Έλληνα: Την επιδειξιομανία του να κουβαλάει πάντα το πιο καλό κινητό και την τάση του να δανείζεται εύκολα. Έτσι του προσφέρουν "δωρεάν" συσκευή, με αντάλλαγμα 12, 18 ή και πρόσφατα 24 μήνες παραμονή (δέσμευση) σε ένα συμβόλαιο που δεν του χρειάζεται. Στην πραγματικότητα αγοράζει το κινητό του με δόσεις.

Link to comment
Share on other sites

παιδια, ειχα Q (για κλησεις προς ολους και προς εξωτερικο), αλλά φευγω ΤΡΕΧΟΝΤΑΣ προς καρτοκινητο vodafone international! Οι χρεωσεις ειναι χαμηλοτερες παντου! Κριμα για την Q, τους ειχα για πιο 'ενταξει' στις χρεωσεις..
Link to comment
Share on other sites

παιδια, ειχα Q (για κλησεις προς ολους και προς εξωτερικο), αλλά φευγω ΤΡΕΧΟΝΤΑΣ προς καρτοκινητο vodafone international! Οι χρεωσεις ειναι χαμηλοτερες παντου! Κριμα για την Q, τους ειχα για πιο 'ενταξει' στις χρεωσεις..

 

δυστυχως κανεις λαθος πιο φτηνη ειναι η frog και εχει και το 2χ της πρωτης καρτας τον μηνα.οεοεοεοεοεο

Link to comment
Share on other sites

τι διαφορα εχει η Q card απο το Q συμβολαιο? στο συμβολαιο βλεπω λιγο καλυτερες τιμες αλλα ελαχιστη χρεωση 45 δευτ.

Η Q card δεν εχει ελαχιστη χρεωση σωστα?

για πακετο Internet ποιο συμεφερει? Qcard ή συμβολαιο Q?

αν μιλαγατε το πολυ 100 λεπτα προς ολους (χωρις sms, internet,mms) τι θα παιρνατε Qcard ή συμβολαιο?

Link to comment
Share on other sites

τι διαφορα εχει η Q card απο το Q συμβολαιο? στο συμβολαιο βλεπω λιγο καλυτερες τιμες αλλα ελαχιστη χρεωση 45 δευτ.

Η Q card δεν εχει ελαχιστη χρεωση σωστα?

για πακετο Internet ποιο συμεφερει? Qcard ή συμβολαιο Q?

αν μιλαγατε το πολυ 100 λεπτα προς ολους (χωρις sms, internet,mms) τι θα παιρνατε Qcard ή συμβολαιο?

 

Εγώ Q card θα έπαιρνα...

1. Δεν έχεις ελάχιστη χρέωση ανά κλήση.

2. Δεν φοβάσαι μην τύχει στραβή και σου έρθει υπέρογκος λογαριασμός όπως στο συμβόλαιο(και δη λόγω ίντερνετ)...

 

Τα 100 λεπτά που λες είναι σχετικά... Έχει διαφορά μεγάλη να κάνεις πχ 100 κλήσεις μικρότερες των 45 δευτ. και να τρως χρέωση 45 δεύτερα, και έχει διαφορά να τα ξεπερνάς έτσι και αλλιώς τα 45 δεύτερα και να μιλάς και λίγο...

Link to comment
Share on other sites

εχει κόστος αυτό ?

 

ΌΧΙ είναι δωρεάν.

Ζητείται άτομο με πρόγραμμα cosmote gigamax unlimited για να του δίνω €10 τον μήνα για να αποκτήσω 1 extra sim στο συμβόλαιό του
Link to comment
Share on other sites

Η frog για μένα ειναι η καλυτερη λυση και η πιο φθηνη και στις κλήσεις και στα μηνύματα. Επιπλέον ως ιδιοκτησία της cosmote εχει μεγαλυτερη καλυψη 3g απο την wind.

Εγω εχω και q και frog και τον τελευταιο καιρο την q την εχω παρκαρει για τα καλα.

Link to comment
Share on other sites

Μην μου μιλάς για σήμα 3g cosmote. Σήμα καμπάνα και τα @@ μου κουνιούνται. Ο μεγαλύτερος μύθος.

Ξεκάθαρη διαφορά όπως υπαινίσεται η cosmote ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΕ ΚΑΜΙΑ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Η frog για μένα ειναι η καλυτερη λυση και η πιο φθηνη και στις κλήσεις και στα μηνύματα. Επιπλέον ως ιδιοκτησία της cosmote εχει μεγαλυτερη καλυψη 3g απο την wind.

Εγω εχω και q και frog και τον τελευταιο καιρο την q την εχω παρκαρει για τα καλα.

 

H Cosmote πώς τα πάει σε σήμα σε σχέση με wind? Σε αφήνει ξεκρέμαστο ή μπα; Για απλές κλήσεις ομιλιας μιλάω, όχι για ίντερνετ κλπ!

 

Και κυριώτερα, "από δω και από εκεί", όχι πχ σε δουλειά-σπίτι που είναι στάνταρ σημεία που το χρησιμοποιεί κανείς καθημερινά, οπότε αν δεν σου έπιανε εκεί εξαρχής θα το είχες σουτάρει... Σε γενικές γραμμές σε διάφορα σημεία της καθημερινότητάς σου..

Edited by greeksalad
Link to comment
Share on other sites

H Cosmote πώς τα πάει σε σήμα σε σχέση με wind? Σε αφήνει ξεκρέμαστο ή μπα; Για απλές κλήσεις ομιλιας μιλάω, όχι για ίντερνετ κλπ!

 

...

 

Σε αυτό το ερώτημα κανείς δε μπορεί να σου απαντήσει απόλυτα διότι ο καθένας μας κινείται σε διαφορετικές περιοχές κ.λ.π.

Σε γενικές γραμμές κι επειδή έχω και τις δυο εταιρείες (wind & frog) η εικόνα είναι, "ίδια γεύση" στο σύνολο.

Αυτή τη στιγμή πάντως κατά τη γνώμη μου η καλύτερη λύση σε καρτοκινητό είναι το frog και θα πρότεινα στον Darkorigin να κοιτάξει και προς τα εκεί πριν αποφασίσει.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...