Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

εμενα μου ειπαν οχι, τωρα αν παρεις στην εξυπηρετηση να ρωτησεις γι αυτο το θεμα κ πουν οτι γινεται τους το λες στο καταστημα κ ισως το δεχτουν. λογικα γινεται απλα στο λενε ετσι για να βαλεις σε αυτους πρωτα
Στην Πατραγινεται. Διαλεγεις ενα φακελακι με τον αριθμο που σου αρεσει. Γινεται ταυτοποιηση και ενεργοποιηση και φευγεις. Δεν πληρωνεις τιποτα.

 

Sent from my Redmi Note 7 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ένας από τους εκπροσώπους πάντως είπε ότι δεν υπάρχει διαθεσιμότητα sim. Για αυτό δεν παίρνουν τηλέφωνο αμέσως όταν κάνεις αίτημα στο μποτ

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ε καλά τώρα....να υποθέσω ότι δεν ήρθατε χθες στην wind, σωστά?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έδωσε γιγα. Για ομιλία πότε δίνει; από Πέμπτη ε; την έκατσα πρέπει να ανανεώσω σήμερα η αύριο οπότε θα μείνω μέχρι να δώσουν το επόμενο cowtdown. Μόνη λύση αυτό με τα 6.9 € αλλά δεν θα μου φτάσουν για δεύτερο πακέτο μέσα στον μήνα...

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τώρα θα αρχίσει το παιχνίδι η Κιού. Το σημερινό καουνταουν δεν θα το πάρουν πολλοί, αφου πηραν ηδη πολλα gb στο προηγούμενο καουνταουν. Την Πέμπτη/Παρασκευή θα δώσει ομιλία και ετσι ολοι θα χρειαστεί να αγορασουν κανονικο πακετο ομιλιας και ίντερνετ, αφου θα δημιουργηθει κενό καποιων ημερων και αφου δεν ενωνονται τα πακετα, θα μεινει ο κοσμος χωρις ίντερνετ και ομιλία.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα σκέφτομαι την προσφορά με 5€ που δίνει 400 προς όλους υποθέτω τριλεπτα συν 500 mb γιατί δεν γίνεται να μείνω δύο μέρες χωρίς τηλέφωνο

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σωστά ναι αυτή. Είναι μια λύση για να μείνουν χρήματα για ακόμη ένα cowtdown.

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Telz είναι voip δίνει 0.2€ δώρο στη πρώτη ενεργοποίηση και αν δε σου φτάνει βάζεις 2.48€ μπαίνουν 2€ καθαρά και δεν λήγουν μέχρι να τα φας. Ότι πρέπει για έκτακτη περίπτωση

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς τώρα θα αρχίσει το παιχνίδι η Κιού. Το σημερινό καουνταουν δεν θα το πάρουν πολλοί, αφου πηραν ηδη πολλα gb στο προηγούμενο καουνταουν. Την Πέμπτη/Παρασκευή θα δώσει ομιλία και ετσι ολοι θα χρειαστεί να αγορασουν κανονικο πακετο ομιλιας και ίντερνετ, αφου θα δημιουργηθει κενό καποιων ημερων και αφου δεν ενωνονται τα πακετα, θα μεινει ο κοσμος χωρις ίντερνετ και ομιλία.

 

Μπορείς να έχεις μια υπηρεσία voip και να έχεις μέσα μονάδες που δεν λήγουν ποτέ γι αυτές τις περιπτώσεις. Αν το παίζουν έξυπνοι αυτοί παίξτο εξυπνότερος εσύ ;)

Link to comment
Share on other sites

Για VoIP καλύτερα την υπηρεσία της calling credit που χρεώνει 0,006€/1' .

Η ύπαρξη μιας εναλλακτικής μεθόδου για τις μέρες που κάνει κόλπα η Q είναι απαραίτητη.

Link to comment
Share on other sites

ποια είναι η εφαρμογή της στο play store?

 

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=finarea.CallingCredit

 

1)Μπαίνετε callingcredit.com κάνετε λογαριασμό κανονικά

2)Μετά μπαίνετε hanstel.biz για να φορτώσετε 5€ μονάδες στον λογαριασμό που κοστίζουν 6.25€+φπα μέσω PayPal φυσικά.

3)Κάνετε ταυτοποίηση του αριθμού σας μέσω της εφαρμογής (caller ID) για να φαίνεται ο αριθμός σας όταν καλείτε κάποιον.

*τα χρήματα που βάζετε δεν λήγουν ποτέ μέχρι να τα καταναλώσετε.

*πρέπει να έχετε ίντερνετ για να καλέσετε (4g/WiFi)

*χρέωση 0.006€/λεπτο σε κινητά που με τα 5ευρω που βάζετε έχετε 800 λεπτά ομιλίας η 800 κλήσεις του λεπτού ;)

 

Περισσότερα στο αντίστοιχο νήμα

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=462374

Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=finarea.CallingCredit

 

 

 

1)Μπαίνετε callingcredit.com κάνετε λογαριασμό κανονικά

 

2)Μετά μπαίνετε hanstel.biz για να φορτώσετε 5€ μονάδες στον λογαριασμό που κοστίζουν 6.25€+φπα μέσω PayPal φυσικά.

 

3)Κάνετε ταυτοποίηση του αριθμού σας μέσω της εφαρμογής (caller ID) για να φαίνεται ο αριθμός σας όταν καλείτε κάποιον.

 

*τα χρήματα που βάζετε δεν λήγουν ποτέ μέχρι να τα καταναλώσετε.

 

*πρέπει να έχετε ίντερνετ για να καλέσετε (4g/WiFi)

 

*χρέωση 0.006€/λεπτο σε κινητά που με τα 5ευρω που βάζετε έχετε 800 λεπτά ομιλίας η 800 κλήσεις του λεπτού ;)

 

 

 

Περισσότερα στο αντίστοιχο νήμα

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=462374

Ευχαριστούμε πολύ

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Θα βγω offtopic αλλά πράγματι η calling credit που είπαν τα άλλα μέλη είναι πιο οικονομική. Πρότεινα την telz λόγω του ότι δίνει αρχικα λίγο χρόνο δωρεάν να δοκιμάσεις την υπηρεσία και έχει top up από 2.5€. μείον ότι αν καλεσεις σε σταθερό τηλ Ελλάδας δεν βγάζει το δικό μας caller id. Σε κινητα ειναι οκ αυτό

[offtopic τέλος]

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ένα γρήγορο offtopic και εγώ, οι voip εφαρμογές δουλεύουν άψογα και με 3G και το λέω για αυτούς που ίσως να μην έχουν τηλέφωνο 4G.
Link to comment
Share on other sites

Μια ερωτηση σαν νεος χρηστης

Ολα μεταφερονται στον επομενο μηνα ?

Πχ αν εχω λεπτα ομιλιας που δεν εχω καταναλωσει προς ολους και wind Q ...

Αν ναι μετα ποτε πρεπει να ξαναβαλω λεφτα για να μην τα χασω ?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μεταφέρονται. Μόνο αν πάρεις το q star πακέτο μεταφέρεται

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει πιθανότητα να βγει το cowtdown με ομιλία αύριο Πέμπτη; αν είναι να περιμένω

 

Στάλθηκε από το MI 8 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...