Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πώς μπορώ να πουλήσω τον χρόνο ομιλίας μου;

Εννοούσα τον αριθμό μαζί με το υπόλοιπο

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν online sites που σου επιτρέπουν να αγοράσεις πράγματα ή υπηρεσίες μέσω χρέωσης sms ή κλήσης; Κάπου είχε πέσει το μάτι μου παλαιότερα. Γιατί έτσι μπορώ να μετρατρέψω τον χρόνο ομιλίας μου σε ΚΑΤΙ και μετά αφού καταναλώσω όλο το χρηματικό υπόλοιπο του κινητού, να το παρατήσω χωρίς τύψεις.

 

Γενικά πώς μπορώ να αγοράσω κάτι με αυτόν τον χρόνο ομιλίας;

Κατά καιρούς είχα πετύχει μερικά sites που δίνανε τη δυνατότητα να με χρεώσουν στο κινητό μου.

Έχετε κάτι υπόψιν σας; Υπάρχει κάποια λίστα;

Ευχαριστώ

στην wind ή στην cosmote? για στείλε

ΟΧΙ ΑΛΛΟ ΚΑΡΒΟΥΝΟ
Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βάλεις αγγελία π.χ. "πωλείται νουμερο με 40€ υπολοιπο" και ως τιμή πώλησης βάζεις χαμηλότερο ποσό. Έτσι θα έχεις λιγότερη χασουρα. Απλά φρόντισε να γινει μεταβιβαση ονοματος, μη βρεις τον μπελά σου.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Στο 10+ ετών νούμερο της συζύγου ήρθε για πρώτη φορά ημερησια χρεωση ιντερνετ (το γνωστό sms). Τέλος η wind/Q για εμάς. Πολλά αρνητικά στοιχεία αυτή η εταιρία (οπως τη μη μεταφορα υπολοιπου, τηξ ακυρωση απο ολα τα ΑΓΟΡΑΣΜΕΝΑ πακετα εαν το υπολοιπο χρημάτων ειναι 0 κλπ).

Link to comment
Share on other sites

Πότε ρε παιδιά πήγε το Q Economy Talk από 4,6€ σε 5,9€ ?

Έχασα επεισόδια;

Τι λέει; Πάμε αλλού;

Link to comment
Share on other sites

Πότε ρε παιδιά πήγε το Q Economy Talk από 4,6€ σε 5,9€ ?

Έχασα επεισόδια;

Τι λέει; Πάμε αλλού;

Για πάνε στα αντίστοιχα threads και δες τι έκαναν και οι άλλοι, και μετά διάβασε τι θα πει Trust ή ολιγοπώλιο . Αν βρεις συσχέτιση καμία έκπληξη..

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα, μια ερώτηση, είμαστε όλη η οικογένεια,4 μελη,κοσμοτε με καρτοκινητα και whats up.Εχουν ανεβει οι τιμουλες στο 10αρικο για ανανέωση από την εφαρμογή και πονάει η 40αρα.Σκεφτομαι να μας παω ολους στην Q, Παιζει καλα?απο internet πως ειναι?απο σημα? τα κινητα μας ειναι με b20 ολα,θα εχω προβλημα εκτος Αθηνας με ιντερνετ?
Link to comment
Share on other sites

Κάτσε εκεί που κάθεσαι. Στο θέμα σήματος είναι πολύ μπροστά η κοσμοτε.

Λειτουργώ ταυτόχρονα κιου και γουατς απ. Χρόνια τώρα....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από φθηνότερη καρτοκινητη έγινε ίδια με τις αλλες

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από φθηνότερη καρτοκινητη έγινε ίδια με τις αλλες

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παρόλα αυτά, είναι η μοναδική εταιρία κινητής που, προς το παρόν, χρεώνει ανά δευτερόλεπτο...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχουμε αγανακτήσει με την Κλεφτοτέ. 3 άτομα στην οικογένεια όλοι έχουμε frog. Είμασταν ευχαριστημένοι. Κατάργησαν την χαμηλότερη ανανέωση 5€, την πήγανε στα 10, με 3 μήνες διάρκεια για την επόμενη ανανέωση, το κατέβασαν στους 2, το κάνανε 12€ για 3 μήνες, τώρα από 19/3 λέει ότι πάλι κατεβαίνει στους 2. Άδικο δεν είναι να χάνονται τόσα χρήματα. Ο πατέρας μου 80 χρονών άνθρωπος σε 2 μήνες που να ξοδέψει 21+€ (12€ με διπλασιασμό μείον ΦΠΑ). Θέλω λοιπόν να ρωτήσω τι ισχύει στην Q; Από ότι είδα η χαμηλότερη ανανέωση είναι 10€, πόσο κρατάει και αν γνωρίζετε πόση είναι η διάρκεια πριν την φραγή εισερχομένων κλήσεων;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχουμε αγανακτήσει με την Κλεφτοτέ. 3 άτομα στην οικογένεια όλοι έχουμε frog. Είμασταν ευχαριστημένοι. Κατάργησαν την χαμηλότερη ανανέωση 5€, την πήγανε στα 10, με 3 μήνες διάρκεια για την επόμενη ανανέωση, το κατέβασαν στους 2, το κάνανε 12€ για 3 μήνες, τώρα από 19/3 λέει ότι πάλι κατεβαίνει στους 2. Άδικο δεν είναι να χάνονται τόσα χρήματα. Ο πατέρας μου 80 χρονών άνθρωπος σε 2 μήνες που να ξοδέψει 21+€ (12€ με διπλασιασμό μείον ΦΠΑ). Θέλω λοιπόν να ρωτήσω τι ισχύει στην Q; Από ότι είδα η χαμηλότερη ανανέωση είναι 10€, πόσο κρατάει και αν γνωρίζετε πόση είναι η διάρκεια πριν την φραγή εισερχομένων κλήσεων;

 

η Q το καλο που εχει στο q supreme ειναι οτι μεταφερεται και ο χρονος ομιλιας και τα mb στον επομενο μηνα με ενεργοποιηση του ιδιου πακετου πριν την ληξη του πρωτου πακετου.

εχει χρεωση ανα δευτερολεπτο οπως και η φρογκ , η διαρκεια χρησης του υπολοιπου ειναι 2 μηνες οπως και στην κοσμοτε, αλλα αμα τυχον μηδενιστει το υπολοιπο μου ειπανε οτι ειναι περιπου 4 μηνες επιπλεον που θα δουλευει το νουμερο για εισερχομενες κλησεις.

για μενα ασε το στην φρογκ οπως ειναι και βαζε καρτα καθε 2 μηνες αλλα ενεργοποιησε πακετα με το υπαρχον υπολοιπο. ! εχεις πολυ υπολοιπο και να μην το χασεις , αμα τυχον το καταναλωσεις βλεπεις .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

η Q το καλο που εχει στο q supreme ειναι οτι μεταφερεται και ο χρονος ομιλιας και τα mb στον επομενο μηνα με ενεργοποιηση του ιδιου πακετου πριν την ληξη του πρωτου πακετου.

εχει χρεωση ανα δευτερολεπτο οπως και η φρογκ , η διαρκεια χρησης του υπολοιπου ειναι 2 μηνες οπως και στην κοσμοτε, αλλα αμα τυχον μηδενιστει το υπολοιπο μου ειπανε οτι ειναι περιπου 4 μηνες επιπλεον που θα δουλευει το νουμερο για εισερχομενες κλησεις.

για μενα ασε το στην φρογκ οπως ειναι και βαζε καρτα καθε 2 μηνες αλλα ενεργοποιησε πακετα με το υπαρχον υπολοιπο. ! εχεις πολυ υπολοιπο και να μην το χασεις , αμα τυχον το καταναλωσεις βλεπεις .

 

Και στην frog αν ανανεώσεις δε χάνονται τα λεφτά, αλλά με συνεχείς προσθέσεις σε έναν άνθρωπο που μισεί γενικά τα τηλέφωνα (σταθερά - κινητά) και το κουβαλάει για μια ώρα ανάγκης, που θα φτάσει το ποσό; Έτυχε τα περασμένα του μείνανε περίπου 3,5€, του βάζω τελευταία μέρα πακέτο 60 λεπτών (+60 δώρο) με 3,02€ και έτσι είχε για 1 μήνα ακόμη.

Όλοι δηλαδή ίδιοι είναι... Σαν τους πολιτικούς ένα πράγμα

Edited by HeKaSa
Προσθήκη
Link to comment
Share on other sites

Και στην frog αν ανανεώσεις δε χάνονται τα λεφτά, αλλά με συνεχείς προσθέσεις σε έναν άνθρωπο που μισεί γενικά τα τηλέφωνα (σταθερά - κινητά) και το κουβαλάει για μια ώρα ανάγκης, που θα φτάσει το ποσό; Έτυχε τα περασμένα του μείνανε περίπου 3,5€, του βάζω τελευταία μέρα πακέτο 60 λεπτών (+60 δώρο) με 3,02€ και έτσι είχε για 1 μήνα ακόμη.

Όλοι δηλαδή ίδιοι είναι... Σαν τους πολιτικούς ένα πράγμα

 

Και στις δύο εταιρίες τα ίδια θα πληρώνεις πάνω-κάτω. Αν σου περισσεύει υπόλοιπο, για να μην το "τρώνε" οι εταιρίες, απλά στείλτε το στο χαμόγελο του παιδιού, να πιάσει έστω και λίγο τόπο. :)

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, προσπαθήστε να είστε λίγο πιο σαφείς. Όταν ο ένας ρωτάει αν συμφέρει από σήμα δικτύου και ίντερνετ να μεταφερθεί στην Q χωρίς όμως να μας λέει σε ποια περιοχή βρίσκεται ώστε να του απαντήσουν αυτοί που έχουν εικόνα του δικτύου στην περιοχή, και απαντάει ο επόμενος ότι δεν αξίζει το ίδιο αόριστα χωρίς και αυτός να αναφέρει περιοχή που έχει πρόβλημα δεν βοηθάτε κανένα. Ας είμαστε λίγο πιο λεπτομερείς σε τέτοιες περιπτώσεις ώστε πραγματικά να βοηθάμε ο ένας τον άλλο αντί να δημιουργούμε σύγχυση και να μπερδεύουμε τα πράγματα. Χώρια που βγαίνουμε λίγο off topic...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Κάτσε εκεί που κάθεσαι. Στο θέμα σήματος είναι πολύ μπροστά η κοσμοτε.

Λειτουργώ ταυτόχρονα κιου και γουατς απ. Χρόνια τώρα....

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4X μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ασε που και στην Κιου η ελάχιστη ανανεωση είναι 10€

 

Παιδιά, προσπαθήστε να είστε λίγο πιο σαφείς. Όταν ο ένας ρωτάει αν συμφέρει από σήμα δικτύου και ίντερνετ να μεταφερθεί στην Q χωρίς όμως να μας λέει σε ποια περιοχή βρίσκεται ώστε να του απαντήσουν αυτοί που έχουν εικόνα του δικτύου στην περιοχή, και απαντάει ο επόμενος ότι δεν αξίζει το ίδιο αόριστα χωρίς και αυτός να αναφέρει περιοχή που έχει πρόβλημα δεν βοηθάτε κανένα. Ας είμαστε λίγο πιο λεπτομερείς σε τέτοιες περιπτώσεις ώστε πραγματικά να βοηθάμε ο ένας τον άλλο αντί να δημιουργούμε σύγχυση και να μπερδεύουμε τα πράγματα. Χώρια που βγαίνουμε λίγο off topic...

Ευχαριστω για τις απαντησεις σας,απλα επειδη κινουμε σε διαφορες περιοχες και στην Αττικη αλλα εννιοτε και σε χωριο και σε νησι,ειναι λιγο ασαφες να το προσδιορισουμε οπως καταλαβαινω.Απο ο,τι ακουω ρε παιδια,δυστυχως η Q εχει θεματα στο ιντερνετ παντα,εκτος κεντρικων περιοχων.Για ομιλια δεν συζηταμε ειναι πολυ σχετικο,ο καθενας εχει καλα και κακα σημεια.Τελος παντων θελει σκεψη.Σας ευχαριστω ολους

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν πάρεις κάρτα να δοκιμάσεις δουλειά δεν γίνεται,γιατί άλλο κάλυψη άλλο ταχύτητα,γιατί οντως η αλλη τους ρίχνει στα αυτιά

Σε κάλυψη τα πάει καλά και η wind

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, έχουμε αγανακτήσει με την Κλεφτοτέ. 3 άτομα στην οικογένεια όλοι έχουμε frog. Είμασταν ευχαριστημένοι. Κατάργησαν την χαμηλότερη ανανέωση 5€, την πήγανε στα 10, με 3 μήνες διάρκεια για την επόμενη ανανέωση, το κατέβασαν στους 2, το κάνανε 12€ για 3 μήνες, τώρα από 19/3 λέει ότι πάλι κατεβαίνει στους 2. Άδικο δεν είναι να χάνονται τόσα χρήματα. Ο πατέρας μου 80 χρονών άνθρωπος σε 2 μήνες που να ξοδέψει 21+€ (12€ με διπλασιασμό μείον ΦΠΑ). Θέλω λοιπόν να ρωτήσω τι ισχύει στην Q; Από ότι είδα η χαμηλότερη ανανέωση είναι 10€, πόσο κρατάει και αν γνωρίζετε πόση είναι η διάρκεια πριν την φραγή εισερχομένων κλήσεων;

 

Επειδή πλέον όλες οι εταιρείες θέλουν τουλάχιστον 10 ευρώ κάθε δύο μήνες και η φραγή μπαίνει στους τρεις μήνες δεν έχει νόημα να φύγεις από το frog . Θα σου περισσεύουν χρήματα αλλά δεν μπορείς να έχεις κάτι φθηνότερο .

Link to comment
Share on other sites

Οι άνθρωποι πάντως είναι επιεικώς ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ, είχα μέχρι χτες υπόλοιπο γύρω στα 10 ευρώ και σήμερα μου τα έφαγαν ΟΛΑ κι ενώ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ προσπαθώ να επικοινωνήσω μαζί τους και δε μπορώ κλείνει η γραμμή. Τους έχω ήδη ενημερώσει στο FB και περιμένω να δω τι θα γίνει, εν τω μεταξύ ειμαι full κι από χρόνο κι απο data οπότε δε ξέρω τι δικαιολογία θα βρουν.

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Link to comment
Share on other sites

Οι άνθρωποι πάντως είναι επιεικώς ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟΙ, είχα μέχρι χτες υπόλοιπο γύρω στα 10 ευρώ και σήμερα μου τα έφαγαν ΟΛΑ κι ενώ ΒΡΙΣΚΟΜΑΙ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ προσπαθώ να επικοινωνήσω μαζί τους και δε μπορώ κλείνει η γραμμή. Τους έχω ήδη ενημερώσει στο FB και περιμένω να δω τι θα γίνει, εν τω μεταξύ ειμαι full κι από χρόνο κι απο data οπότε δε ξέρω τι δικαιολογία θα βρουν.

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Στην Q/wind όταν μηδενίζει το υπολοιπο, μηδενίζονται και όλα τα αγορασμενα πακετα. Αυτό το κάνει ΜΟΝΟ αυτη η εταιρία.

Link to comment
Share on other sites

Στο FB εντωμεταξύ θέλω να δω που θα το φτάσουν. Τους έχω στείλει κάποια συγκεκριμένα ερωτήματα και αυτοί συνεχίζουν και απαντάνε το ίδιο πράγμα, τώρα έχω ζητήσει τα στοιχεία του υπαλλήλου γιατί με έχει εκνευρίσει, προφανώς το κάνει επίτηδες. Μακράν η χειρότερη εξυπηρέτηση πελατών που εχω αντιμετωπίσει.

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...