Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλό, δεν λέω, αλλά οι άλλοι δύο έδωσαν δωρεάν πακέτα για τις γιορτές. Το δωράκι από Wind/Q φέτος πού είναι;

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Έλαβα σήμερα το πρωί λίγο πριν δοκιμάσω να ενεργοποιήσω το q countdown το εξής μήνυμα.

 

H XPEΩΣH ΓIA TH XΘEΣINH ΣYNΔEΣH ΣOY ΣTO INTERNET EΩΣ 50MB EINAI 1,20E. ΓIA OIKONOMIA ENEPΓOΠOIHΣE TO ΠAKETO DATA ΠOY ΣOY TAIPIAZEI ΣTO http://WWW.MYQ.GR

 

Χθες δεν άνοιξα καθόλου δεδομένα μιας και δεν είχα ενεργό πακέτο τις τελευταίες μέρες στη Q.

 

Μπορείτε να μου πείτε σε πιο νούμερο πρεπει να καλέσω για αμφισβήτηση της συγκεκριμένης χρέωσης. Προτιμότερο ενα νούμερο από σταθερό γιατί η κάρτα μου ειναι άδεια.

Καλέσα στο πενταψηφιο εξυπηρέτησης πελατών της Wind και το αυτοματοποιημενο σύστημα μου είπε ότι δε μπορεί να με εξυπηρετήσει. Ωστόσο με χρέωσε κανονικά.

 

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη. Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις λογαριασμό στο myq.gr,κανεις log in και εκεί έχει chat.

Επισης μπορείς απο το Messenger (qkiniti).

Link to comment
Share on other sites

Στο μεταξύ εγώ τις προάλλες ξεχάστηκα κι άνοιξα το internet χωρίς πακέτο δεδομένων (είχε περάσει το τρίμηνο και τα χα χάσει) και δε με χρέωσε τίποτα την άλλη μέρα. Είχα κατανάλωση περίπου 1,5MB
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Έλαβα σήμερα το πρωί λίγο πριν δοκιμάσω να ενεργοποιήσω το q countdown το εξής μήνυμα.

 

H XPEΩΣH ΓIA TH XΘEΣINH ΣYNΔEΣH ΣOY ΣTO INTERNET EΩΣ 50MB EINAI 1,20E. ΓIA OIKONOMIA ENEPΓOΠOIHΣE TO ΠAKETO DATA ΠOY ΣOY TAIPIAZEI ΣTO http://WWW.MYQ.GR

 

Χθες δεν άνοιξα καθόλου δεδομένα μιας και δεν είχα ενεργό πακέτο τις τελευταίες μέρες στη Q.

 

Μπορείτε να μου πείτε σε πιο νούμερο πρεπει να καλέσω για αμφισβήτηση της συγκεκριμένης χρέωσης. Προτιμότερο ενα νούμερο από σταθερό γιατί η κάρτα μου ειναι άδεια.

Καλέσα στο πενταψηφιο εξυπηρέτησης πελατών της Wind και το αυτοματοποιημενο σύστημα μου είπε ότι δε μπορεί να με εξυπηρετήσει. Ωστόσο με χρέωσε κανονικά.

 

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη. Ευχαριστώ

 

Η γνωστή ιστορία της Wind και Q για να τσιμπήσουν ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

COUNTDOWN TO ALL & SURF

200' προς όλους

400 MB

3€

 

Καλώς την ΝΑ κι ΑΣ άργησε.....Για να δούμε στο f2go...Τελευταία στιγμή θα το αφήσει πάλι;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7428585#post7428585

 

Και στα μέσα κάθε μήνα μας έχει συνηθίσει σε Countdown με λεπτά προς όλους και data (ΚΑΙ από τα 2 δλδ) με περίπου 3€...Για να δούμε.:)
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά. Έλαβα σήμερα το πρωί λίγο πριν δοκιμάσω να ενεργοποιήσω το q countdown το εξής μήνυμα.

 

H XPEΩΣH ΓIA TH XΘEΣINH ΣYNΔEΣH ΣOY ΣTO INTERNET EΩΣ 50MB EINAI 1,20E. ΓIA OIKONOMIA ENEPΓOΠOIHΣE TO ΠAKETO DATA ΠOY ΣOY TAIPIAZEI ΣTO http://WWW.MYQ.GR

 

Χθες δεν άνοιξα καθόλου δεδομένα μιας και δεν είχα ενεργό πακέτο τις τελευταίες μέρες στη Q.

 

Μπορείτε να μου πείτε σε πιο νούμερο πρεπει να καλέσω για αμφισβήτηση της συγκεκριμένης χρέωσης. Προτιμότερο ενα νούμερο από σταθερό γιατί η κάρτα μου ειναι άδεια.

Καλέσα στο πενταψηφιο εξυπηρέτησης πελατών της Wind και το αυτοματοποιημενο σύστημα μου είπε ότι δε μπορεί να με εξυπηρετήσει. Ωστόσο με χρέωσε κανονικά.

 

Κάθε βοήθεια ευπρόσδεκτη. Ευχαριστώ

στη σελιδα τους στο facebook και καπακι πας στην σελιδα της ΕΕΤΤ και κανεις καταγγελια,ειναι γνωστη κομπινα και αν δεν κανουμε ολοι καταγγελιες στην ΕΕΤΤ δεν θα σταματησει ποτε.

 

Εμενα τις προαλλες με χρεωσαν 3 φορες,3 επι 1.20.Σε απλο κινητο χωρις ιντερνετ μιας θειας μου τις πηραν 20 ευρω,1 ευρω την ημερα μεχρι που τελειωσε η καρτα.Απατεωνες.

Link to comment
Share on other sites

Μόλις έβγαλε προσφορά στο countdown 1 ευρώ 3gb για 3 μέρες!!!

Σκοτώθηκαν πάλι!!!

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν...και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!
Link to comment
Share on other sites

Τα έχω πει στο φου μπου θα τα πω και εδώ.

δεν μ' αρέσει η κοροϊδία, ειδικά όταν μιλάμε για εταιρείες που ξεχνάνε ότι στα δύσκολα κάποιοι ειμασταν μαζί τους, γιατί καλά ήταν που είχε μειωμένες τιμές αλλά από σήμα ήταν χάλια δεν μας έκανε χάρη λοιπόν.

όταν τώρα μου στέλνει ενα qr code για να κερδίσω ένα δώρο (την στιγμή μάλιστα που δεν έβγαλε κάτι "δωρεάν" όπως οι άλλες 2, δλδ κάποια ΜΒ ή κάποια λεπτά) και πάω σε κατάστημα, περιμένω 4-5 λεπτά για να έρθει ο υπάλληλος με ύφος ..."τι θες και συ τώρα" και μου λέει ..."κερδίσατε ένα "mobile dock" και εγώ κοιτάω και αναρωτιέμαι, τιν τούτο? ΣΟΚ, μου φέρνει μια πλαστικουρα από το παζάρι που και καλά το περνάς στον φορτιστή (που τελικά δεν χωράει) για να βάζεις το κινητό σου εκεί αν δεν έχεις .... που να το ακουμπήσεις.

αυτό εγώ WIND/Q το λέω ΚΟΡΟΙΔΙΑ... περίμενα κάποιο δώρο έστω 100 λεπτά, 100ΜΒ αλλά όχι κέρδισα ένα mobile dock.....

Στο καπάκι βγαζει και το νέο countdown .....3gb για τρεις μέρες.... 3 (τρεις) ολόκληρες μέρες, ρε δεν πάτε να !%#@#...

με το νέο έτος την κάνω, 4 γραμμές σούμπιτο σε μια από τις άλλες δυο, τουλάχιστον εκει μπορεί να πληρώνω κάτι παραπάνω (εν γνώση μου) αλλά δεν θα με θεωρούν μ@κ@κα..... άλλο πληρώνω εν γνώση μου περισσότερα και άλλο να με λένε βλάκα....

ΑΡΚΕΤΑ.

τα είπα και ηρέμησα.

 

Καλή χρονιά σε όλους

Link to comment
Share on other sites

Άλλα λέμε , άλλα κάνουμε: Γνωστό για τους έλληνες....Κάντο..Που ΔΕΝ.

Λεφτά υπάρχουν, άλλο θέμα: ΜΟΝΟ ΛΟΓΙΑ.

 

Φορητότητα 30€ κ παντού τα ίδια; ΜΗΝ κάνετε τπτ...ΟΚ.:lol:

Link to comment
Share on other sites

Σε τέτοιες αναρτήσεις που απειλούν οτι θα πάνε στις άλλες εταιρίες απαντώ...

να φύγετε, να χαλαρώσει το δίκτυο για να σερφάρουμε και να μιλάμε ακόμα πιο άνετα εμείς που θα παραμείνουμε.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι ρε συ δωστο μια βδομάδα

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Όταν λέει τρεις μέρες το πάει σε 24ωρα ή ημερολογιακά...

Ξέρεις κανεις να απαντήσει σίγουρα;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν...και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!
Link to comment
Share on other sites

Είτε το ενεργοποιήσεις αύριο 00:01 είτε 16:00, θα ισχύει ως ΚΑΙ Πρωτοχρονιά 23:59.

 

Screenshot_2017_12_28_16_35_10.png

 

ΑΝ το ενεργοποιήσεις σήμερα (ως 23:59) θα ισχύει ως ΚΑΙ 31/12 23:59.

Link to comment
Share on other sites

Οκ φιλαράκο σε ευχαριστώ

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Yπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν...και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!
Link to comment
Share on other sites

Άλλα λέμε , άλλα κάνουμε: Γνωστό για τους έλληνες....Κάντο..Που ΔΕΝ.

Λεφτά υπάρχουν, άλλο θέμα: ΜΟΝΟ ΛΟΓΙΑ.

 

Φορητότητα 30€ κ παντού τα ίδια; ΜΗΝ κάνετε τπτ...ΟΚ.:lol:

 

Σε μένα απευθύνεσαι? με ξέρεις και από παλιά? :X:X:X

 

Σε τέτοιες αναρτήσεις που απειλούν οτι θα πάνε στις άλλες εταιρίες απαντώ...

να φύγετε, να χαλαρώσει το δίκτυο για να σερφάρουμε και να μιλάμε ακόμα πιο άνετα εμείς που θα παραμείνουμε.

 

καλά περίμενε εσύ να χαλαρώσει το δίκτυο.....με αυτόν τον τρόπο.

 

Αλήθεια εσείς που ειρωνεύεστε, δεν σας νοιάζει που σας φλόμωσαν στις αυξήσεις? δεν σας νοιάζει που ακούμε κάθε μέρα για κλοπές (1,20 ευρώ για ίντερνετ ακόμα και με dump phone)? δεν σας πειράζει ότι σας θεωρούν δεδομένους?

αν όχι, καλά κάνετε, σταματήστε όμως να το παίζεται "πληρωμένοι απαντητες" όσων έχουν παράπονα-απαιτήσεις.... είναι κρίμα να σας βγάλουν το όνομα ότι είστε "υπάλληλοι"

 

και κάπου εδώ το σταματώ, γιατί ξέρω ότι θα γράψετε για να δικαιολογησετε τα αδικαιολογητα αλλά δεν πειράζει..... το μεροκάματο να βγαίνει.:X:X

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα απευθύνεσαι? με ξέρεις και από παλιά? :X:X:X

 

 

 

καλά περίμενε εσύ να χαλαρώσει το δίκτυο.....με αυτόν τον τρόπο.

 

Αλήθεια εσείς που ειρωνεύεστε, δεν σας νοιάζει που σας φλόμωσαν στις αυξήσεις? δεν σας νοιάζει που ακούμε κάθε μέρα για κλοπές (1,20 ευρώ για ίντερνετ ακόμα και με dump phone)? δεν σας πειράζει ότι σας θεωρούν δεδομένους?

αν όχι, καλά κάνετε, σταματήστε όμως να το παίζεται "πληρωμένοι απαντητες" όσων έχουν παράπονα-απαιτήσεις.... είναι κρίμα να σας βγάλουν το όνομα ότι είστε "υπάλληλοι"

 

και κάπου εδώ το σταματώ, γιατί ξέρω ότι θα γράψετε για να δικαιολογησετε τα αδικαιολογητα αλλά δεν πειράζει..... το μεροκάματο να βγαίνει.:X:X

 

2 φορές όλες κι όλες μ' έχει χρεώσει εσφαλμένα για χρήση ιντερνετ. Τα πιστώθηκα πίσω φυσικά αλλά πάντα φροντίζω, όταν δεν έχω το 1GB για 8 μήνες με 8€, να αγοράζω πακέτο ιντερνετ μια μέρα πριν λήξει. Προσέχω για να έχω.

Είναι λογικό να σε χρεώνει; Όχι και γι αυτό υπάρχουν οι καταγγελίες. Θεωρώ πως αυτό ειναι ένα λάθος του συστήματός τους, για το οποίο κάνουν τα στραβά μάτια όσο δεν πέφτει πρόστιμο. Δεν πέφτει πρόστιμο γιατί οι περισσότεροι αδιαφορούν και αρέσκονται να παραπονιούνται απο τον καναπέ τους στα φόρουμ εδώ. Εαν γίνουν οργανωμένες καταγγελίες θα δείτε για πότε θα το διορθώσουν.

 

Οι αυξήσεις δεν μ επηρεάζουν γιατί αφορά προϊόντα που δεν χρησιμοποιώ. Ιντερνετ χρειάζομαι γιατι κλήσεις και μηνύματα τα κάνω μεσα απο εκεί. Εαν πάλι χρειαστεί αρκετός χρόνος ομιλίας θα χρησιμοποιήσω το "προνομιακό" πακετάκι των 8,50€ με τα 1500 λεπτά ομιλία και 1,5GB Internet που τους ζήτησα και το ενεργοποίησαν στο νούμερό μου, έτσι απλά.

 

Το θέμα είναι να έχεις μελετήσει τις συνήθειές χρήσης σου και να ζητάς απο την εταιρία αυτά που χρειάζεσαι και όχι αυτά που ΘΑ χρειαζόσουν.

Κάθε ανάγκες ειναι διαφορετικές. Εαν οι αυξήσεις σ' επηρεάζουν τότε με το καλό θα σε δεχτούν οι άλλες 2 πιο ακριβές εταιρίες. Εμείς θα απολαύσουμε την αποφόρτιση δικτύου.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

2 φορές όλες κι όλες μ' έχει χρεώσει εσφαλμένα για χρήση ιντερνετ. Τα πιστώθηκα πίσω φυσικά αλλά πάντα φροντίζω, όταν δεν έχω το 1GB για 8 μήνες με 8€, να αγοράζω πακέτο ιντερνετ μια μέρα πριν λήξει. Προσέχω για να έχω.

Είναι λογικό να σε χρεώνει; Όχι και γι αυτό υπάρχουν οι καταγγελίες. Θεωρώ πως αυτό ειναι ένα λάθος του συστήματός τους, για το οποίο κάνουν τα στραβά μάτια όσο δεν πέφτει πρόστιμο. Δεν πέφτει πρόστιμο γιατί οι περισσότεροι αδιαφορούν και αρέσκονται να παραπονιούνται απο τον καναπέ τους στα φόρουμ εδώ. Εαν γίνουν οργανωμένες καταγγελίες θα δείτε για πότε θα το διορθώσουν.

 

Οι αυξήσεις δεν μ επηρεάζουν γιατί αφορά προϊόντα που δεν χρησιμοποιώ. Ιντερνετ χρειάζομαι γιατι κλήσεις και μηνύματα τα κάνω μεσα απο εκεί. Εαν πάλι χρειαστεί αρκετός χρόνος ομιλίας θα χρησιμοποιήσω το "προνομιακό" πακετάκι των 8,50€ με τα 1500 λεπτά ομιλία και 1,5GB Internet που τους ζήτησα και το ενεργοποίησαν στο νούμερό μου, έτσι απλά.

 

Το θέμα είναι να έχεις μελετήσει τις συνήθειές χρήσης σου και να ζητάς απο την εταιρία αυτά που χρειάζεσαι και όχι αυτά που ΘΑ χρειαζόσουν.

Κάθε ανάγκες ειναι διαφορετικές. Εαν οι αυξήσεις σ' επηρεάζουν τότε με το καλό θα σε δεχτούν οι άλλες 2 πιο ακριβές εταιρίες. Εμείς θα απολαύσουμε την αποφόρτιση δικτύου.

 

ΑΝ κ διαφωνώ στα άλλα (πχ για promo9: Και ό,ποιος κατάλαβε, κατάλαβε, Αλλά κ "κανείς δεν είναι τέλειος" και όσα μπορεί, τόσα καταλαβαίνει: ΟΚ)

Στο υπογραμμισμένο παραπάνω συμφωνώ:

Έτσι και ο προηγούμενος φίλος "απειλεί" με φορητότητα: Εεεε κάντο φίλε...ΜΟΝΟ που είμαι σιγουρότατος ότι στα λόγια θα μείνει έως και το 2020 τουλάχιστον....Και πες μας....Χα χα!!

 

Παρεπιμπτόντως:

 

Δε ξέρω τι να διαλέξω:

 

Q_29_12_2017.jpg

Link to comment
Share on other sites

Τα 2 πρώτα ήρθαν κ σε μένα, σκεφτομουν το πρωτο αλλά έχω 4,47 και θέλω στο 2μηνο να ενεργοποιησω το ονλαιν πακετο των 4 ευρω. Κάποιοι κάνουν φορητοτητα. Εγώ βάζω 5 ευρω ονλαιν καθε 3 μηνες και στον 2ο μηνα βαζω το πακέτο 4ε. Απο τον Μάιο βέβαια θα χρειαστεί 6ευρω, αφου θα κοστιζει 4,60. Εαν Φεβρουάριο ξαναδώσει 8γιγα/8μηνες, θα συνεχίσω να δινω 6ε/3μηνο, αλλιώς θα το αφήσω να λήξει. Πάντως το Φρογκ φαίνεται ότι είναι οικονομικοτερο σε ολους τους τομείς.
Link to comment
Share on other sites

Τα 2 πρώτα ήρθαν κ σε μένα, σκεφτομουν το πρωτο αλλά έχω 4,47 και θέλω στο 2μηνο να ενεργοποιησω το ονλαιν πακετο των 4 ευρω. Κάποιοι κάνουν φορητοτητα. Εγώ βάζω 5 ευρω ονλαιν καθε 3 μηνες και στον 2ο μηνα βαζω το πακέτο 4ε. Απο τον Μάιο βέβαια θα χρειαστεί 6ευρω, αφου θα κοστιζει 4,60. Εαν Φεβρουάριο ξαναδώσει 8γιγα/8μηνες, θα συνεχίσω να δινω 6ε/3μηνο, αλλιώς θα το αφήσω να λήξει. Πάντως το Φρογκ φαίνεται ότι είναι οικονομικοτερο σε ολους τους τομείς.

 

Το 8G θα δίνεται κάθε 4 μήνες (Φλεβάρη, Ιούνη και Οκτώβρη) κάθε έτους για συγκεκριμένες μέρες κάθε μήνα από αυτούς (όχι όλο το Φλεβάρη πχ δυνατότητα ενεργοποίησης).

 

Όποιος το ενεργοποιεί κάποιο από αυτούς τους μήνες , θα μπορεί να το ξαναβάλει μετά από 8 μήνες, δλδ όχι τον αμέσως επόμενο δυνατό μήνα.

Guarranteed.:)

Link to comment
Share on other sites

τιποτα δεν ειναι "guarranteed" οτι ωρα θέλουν αλλαζουν το "μοτιβο" ή το κόβουν εντελώς. Οχι τιποτα αλλο μετα θα σου λενε γιατι δεν βγηκε ο "χρησμος" και δικιο θα εχουν. Αυτα που γραφεις ειναι τα αναμενομενα με βαση το παρελθον. Σιγουρακια δεν υπαρχουν.
Link to comment
Share on other sites

τιποτα δεν ειναι "guarranteed" οτι ωρα θέλουν αλλαζουν το "μοτιβο" ή το κόβουν εντελώς. Οχι τιποτα αλλο μετα θα σου λενε γιατι δεν βγηκε ο "χρησμος" και δικιο θα εχουν. Αυτα που γραφεις ειναι τα αναμενομενα με βαση το παρελθον. Σιγουρακια δεν υπαρχουν.

 

Δεκτόν: Με επιφύλαξη όσα έγραψα, λοιπόν.

 

Και θα δούμε...ΟΚ....:)

Link to comment
Share on other sites

Τα 2 πρώτα ήρθαν κ σε μένα, σκεφτομουν το πρωτο αλλά έχω 4,47 και θέλω στο 2μηνο να ενεργοποιησω το ονλαιν πακετο των 4 ευρω. Κάποιοι κάνουν φορητοτητα. Εγώ βάζω 5 ευρω ονλαιν καθε 3 μηνες και στον 2ο μηνα βαζω το πακέτο 4ε. Απο τον Μάιο βέβαια θα χρειαστεί 6ευρω, αφου θα κοστιζει 4,60. Εαν Φεβρουάριο ξαναδώσει 8γιγα/8μηνες, θα συνεχίσω να δινω 6ε/3μηνο, αλλιώς θα το αφήσω να λήξει. Πάντως το Φρογκ φαίνεται ότι είναι οικονομικοτερο σε ολους τους τομείς.

 

αν καθε φορα υπαρχει τουλαχιστον ενα υπολοιπο ανω των 0,15 παλι 5 θα χρειαζονται.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...