Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πήγα σε κατάστημα. Και μετά με ζάλισαν στα τηλέφωνα για να επιστρέψω στο συμβόλαιο. Τότε κατάλαβα το περιθώριο κέρδους που έχουν!

Οπότε λογικό μου φαίνεται να μην έχουν επιλογή να το γυρίσεις σε q άσσοι συμβόλαιο της Wind.

OnePlus 6, A6000
Link to comment
Share on other sites

Ναι από κατάστημα θα ζητήσεις να πας στην Q

Aν τυχόν επιμένουν κάντο F2G και μετά το κάνεις Q

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις, παιδιά.

 

Μια τελευταία ερώτηση: τώρα έχω δίδυμες sim με τον ίδιο αριθμό.

Σε q card θα μπορέσω να τις διατηρήσω;

Ή δεν προβλέπεται κάτι τέτοιο για την Q;

Link to comment
Share on other sites

Κοιτάχτε τις ρυθμίσεις δικτύου στη συσκευή. Αν τυχόν είναι ρυθμισμένο να πιάνει μόνο 2G λογικό είναι να γράφει E όλη την ώρα με φουλ σήμα.

Ειναι επιλεγμενο το WCDMA/GSM δεν εμφανιζεται πλεον το LTE/WCDMA/GSM που παλια υπηρχε οταν ημουν στην vodafon.

λογικα δεν επρεπε να πιανω Η+ ή τουλαχιστον Η;

εσεις με android τι πιανεται στην Q; Τωρα απο LTE να πεσω σε Ε einai λιγο ξενερωμα.

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

εσεις με android τι πιανεται στην Q; Τωρα απο LTE να πεσω σε Ε einai λιγο ξενερωμα.

 

Σύμφωνα με τους χάρτες της ίδιας της Wind, η κάλυψη 3G στη Ν.Δ. Ελλάδα (αν είσαι όντως εκεί δηλαδή) δεν είναι καλή.

 

Εννοείται οτι το 4G είναι στα προσεχώς...απο τον Οκτώβριο.

Link to comment
Share on other sites

Σύμφωνα με τους χάρτες της ίδιας της Wind, η κάλυψη 3G στη Ν.Δ. Ελλάδα (αν είσαι όντως εκεί δηλαδή) δεν είναι καλή.

 

Εννοείται οτι το 4G είναι στα προσεχώς...απο τον Οκτώβριο.

ναι χαλια το δα.

Το γελιο ειναι πως στο σπιτι η Voda δεν ειχε καν σημα για τηλεφωνο!η Cote ετσι κ ετσι κ η wind φουλ!

Αλλα απο 3g θα το ψαξω επειδη στο σπιτι δεν με καιει και πολυ λογω wifi.

Παντως το Ε me χαλασε λιγο εδω η Cote μου δινει Η+

Ακομα μαθαίνω......
Link to comment
Share on other sites

Αυτά να τα περιμένεις απο το δίκτυο της Wind. Της Cosmote είναι αρκετά καλύτερο, αν κρίνω απο το λίγο που το χρησιμοποίησα πριν ένα χρόνο.
Link to comment
Share on other sites

Ειναι επιλεγμενο το WCDMA/GSM δεν εμφανιζεται πλεον το LTE/WCDMA/GSM που παλια υπηρχε οταν ημουν στην vodafon.

λογικα δεν επρεπε να πιανω Η+ ή τουλαχιστον Η;

εσεις με android τι πιανεται στην Q; Τωρα απο LTE να πεσω σε Ε einai λιγο ξενερωμα.

Δοκιμασε να το βαλεις μονο στο WCDMA και οχι στο αυτοματο.Εμενα οταν το ειχα στο WCDMA/GSM μου εδειχνε μονο Ε.

Link to comment
Share on other sites

πως μπορεις να χρησιμοποιεις την εφαρμογη whats app δωρεαν χωρις να σε χρεωνει data. το θεμα ειναι αν εγω τα ανοιξω δεν θα κατεβαζουν οι αλλες εφαρμογες, πως γινεται να τις κλεισω κ να μην κατεβαζουν; αν ανοιξω τα data κ εχω το κινητο σε αναμονη παλι δεν θα καταναλωνει data. πως μπορω να το κανω να καταναλωνει μονο το whats app; υπαρχει καμια εφαρμογη για αυτο;
Link to comment
Share on other sites

πως μπορεις να χρησιμοποιεις την εφαρμογη whats app δωρεαν χωρις να σε χρεωνει data. το θεμα ειναι αν εγω τα ανοιξω δεν θα κατεβαζουν οι αλλες εφαρμογες, πως γινεται να τις κλεισω κ να μην κατεβαζουν; αν ανοιξω τα data κ εχω το κινητο σε αναμονη παλι δεν θα καταναλωνει data. πως μπορω να το κανω να καταναλωνει μονο το whats app; υπαρχει καμια εφαρμογη για αυτο;

Υπάρχουν εφαρμογές firewall, με τις οποίες μπορείς να μπλοκάρεις το internet data σε όλες τις εφαρμογές εκτός του whats app. Προυποθέτει πρόσβαση root. Για περισσότερα απευθύνσου στο σχετικό υποφόρουμ του Android.

Link to comment
Share on other sites

στο σπιτι η Voda δεν ειχε καν σημα για τηλεφωνο!η Cote ετσι κ ετσι κ η wind φουλ!

Κι εγώ έχω καλύτερο σήμα από την Wind στο δίκαρτο.

Αφού θέλω να την καταργήσω (έχω διπλασιασμό στο Frog), αλλά έχω αμφιβολίες αν πρέπει. Κυρίως στο χωριό (=χαμηλό σήμα), μόνο με την Q μπορώ να μιλήσω στο σπίτι.

Και γενικώς η Q μου έχει καλύτερο σήμα. Σήμα θέλουμε, όχι «καμπάνες» και ακριβές καμπάνιες...

Κάνε το καλό, και άσε το WiFi της γιαγιάς ανοικτό 🙂
Φορητότητα προς Frog

Link to comment
Share on other sites

Αν βαλω 10 ευρω απο καταστημα wind θα παρω 1gb και 1000 λεπτα προς q μόνο? Η δινει και 600 λεπτά προς ολη τη wind?
Link to comment
Share on other sites

Αν βαλω 10 ευρω απο καταστημα wind θα παρω 1gb και 1000 λεπτα προς q μόνο? Η δινει και 600 λεπτά προς ολη τη wind?

 

Θα πάρεις 1000 λεπτά προς q και 1024mb..το έκανα για το κινητό της μάνας μου στις 29/01

skorpio
Link to comment
Share on other sites

Από κατάστημα σήμερα 10€ ανανέωση μας έδωσε 1600' πρός Q και 1gb. Ενεργοποίησα το πακέτο με 3€ και πήραμε 60' +40' =100' πρός όλους. [ATTACH]56261[/ATTACH]
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα σημερα μου ενεργοποιηθηκε η καρτα Q αλλα πανω απο το σημα δικτυου εχει το R ενω τα δεδομενα τα εχω κλειστα. πως μπορω να το βγαλω
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Η Q λειτουργεί με το δίκτυο roaming της Wind.

 

Δηλ. τι κανω για να το βγαλω? χρεωνομαι τωρα? κ τι κανω αν θελω να μπω στο internet?

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να το βγάλεις αφού έτσι λειτουργεί η Q και, φυσικά, δεν χρεώνεσαι μα κάτι επιπλέον.

Στο ίντερνετ μπαίνεις κανονικά, ενεργοποιώντας τις σχετικές ρυθμίσεις.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορείς να το βγάλεις αφού έτσι λειτουργεί η Q και, φυσικά, δεν χρεώνεσαι μα κάτι επιπλέον.

Στο ίντερνετ μπαίνεις κανονικά, ενεργοποιώντας τις σχετικές ρυθμίσεις.

 

Ευχαριστω! Για τις ρυθμισεις του internet πρεπει να παρω τηλ να μου τις στειλουν ή γινονται χειροκινητα; αν ναι που μπορω να τις βρω;

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Με αναζήτηση στο google, θα έβρισκες αυτό που ζητάς εδώ

http://www.wind.gr/gr/q/upostirixi/ruthmiseis/

 

τα βρηκα αλλα εχει 2 επιλογες για android Android OS Terminals (All versions) και Android OS Terminals (with ICS) και ειναι διαφορετικα

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...