Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αν τα πήραν από περίπτερο είναι στο όνομα του περιπτερά

γίνεται κι αυτό??:lol::p

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι ποτε ισχύει παιδια η προσφορά Ίντερνετ 100 με 5 ευρω που σου δίνει 500ΜΒ;
Link to comment
Share on other sites

ΤΕΛΙΚΑ ΤΑ ΕΞΤΡΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΜΠΑΙΝΑΝ ΣΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΑΠ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΤΟΥ ΔΙΠΛΑΣΙΑΣΜΟΥ/ΤΡΙΠΛΑΣΙΑΣΜΟΥ ΤΗΣ ΑΝΑΝΕΩΣΗΣ,ΜΕΤΑ ΑΠΟ 30 ΜΕΡΕΣ ΑΦΑΙΡΟΥΝΤΑΙ ΑΠ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ.

είχα βάλει 10€,είχα πάει στα 26€ (με αφαίρεση του φόρου),είχα καταναλώσει αυτό το μήνα 10€,χτες είχα δηλαδή 16€ περίπου,και σήμερα έχω 9.18€

Link to comment
Share on other sites

Εβαλα 500ΜΒ στις 16 του μήνα. Λήγουν δηλ στις 16 του επομένου.

Αν βάλω στις 31/3 που υποτίθεται ότι λήγει η προσφορά άλλα 500ΜΒ πότε λήγουν; 31/4;

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα 500ΜΒ στις 16 του μήνα. Λήγουν δηλ στις 16 του επομένου.

Αν βάλω στις 31/3 που υποτίθεται ότι λήγει η προσφορά άλλα 500ΜΒ πότε λήγουν; 31/4;

 

προφανώς ναι

Link to comment
Share on other sites

Το βρισκω σκοπιμο να δημοσιευσω τις ρυθμισεις που τελικα δουλεψαν για το smartphone μου Alcatel One Touch 908 για συνδεση Q και Ιντερνετ με το πακετο MB 100 της WIND, αφου εμενα μου πηρε 5-6 ωριτσες ψαχνοντας το ιντερνετ και συνδυαζοντας πολλες γνωμες μεχρι να βγαλω ακρη, απο τη στιγμη που αποφασισα να επωφεληθω απο τα 500ΜΒ αυτης της προσφορας http://www.wind.com.gr/gr/gia-ton-id...-internet-100/ (100ΜΒ της WIND/Q).

 

Η υποστηριξη της WIND ειναι απο αργοπορημενη εως λανθασμενη, καθως οι ρυθμισεις που μου εστειλε με e-mail περιπου 12 ωρες απο την επικοινωνια μου με το τμημα υποστηριξης πελατων ηταν για συνδεση WIND , παροτι στο τηλεφωνο δηλωσα στην κοπελα οτι η συνδεση μου δεν ειναι WIND, αλλα Q.

 

Επισης, Οι οδηγιες αναφερονταν σε αλλο τυπο Alcatel κινητου και επιπλεον εφεραν λογοτυπο της... TIM και ηταν στα αγγλικα..

 

Λοιπον οι ρυθμισεις ειναι:

Δημιουργηστε ενα νεο APN με ονομα Q-Internet (πιθανοτατα οποιοδηποτε ονομα κανει) και μετα συμπηρωστε ως εξης τις παραμετρους:

APN: myq

MMC: 202

MNC: 09

(MMC & MNC συμπληρωθηκαν αυτοματα στην περιπτωση μου)

Τυπος ελεγχου ταυτοτητας: PAP ή CHAP

Τυπος APN: default.

 

Ολα τα υπολοιπα πεδια κενα. Παταμε αποθηκευση, κανουμε επανεκκινηση του τηλεφωνου και voila!. Σημειωση: Για να δουλεψει η συνδεση πρεπει να ενεργοποιησουμε Περιαγωγη Δεδομενων απο το αντιστοιχο μενου.

 

Ελπιζω καποιος να βρει χρησιμες τις πληροφοριες αυτες.

 

Και μια απορια. Αν βαλω αλλα 100ΜΒ (500 με την προσφορα) πριν ληξουν τα πρωτα που αγορασα, θα αθροιστει το υπολοιπο ?

Link to comment
Share on other sites

Και μια απορια. Αν βαλω αλλα 100ΜΒ (500 με την προσφορα) πριν ληξουν τα πρωτα που αγορασα, θα αθροιστει το υπολοιπο ?

 

Ναι θα αθροιστεί κανονικά

 

.

Αν βάλω στις 31/3 που υποτίθεται ότι λήγει η προσφορά άλλα 500ΜΒ πότε λήγουν; 31/4;

 

Ναι 31/4

 

 

ΤΕΛΙΚΑ ΤΑ ΕΞΤΡΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΠΟΥ ΕΜΠΑΙΝΑΝ ΣΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ ΑΠ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΤΟΥ ΔΙΠΛΑΣΙΑΣΜΟΥ/ΤΡΙΠΛΑΣΙΑΣΜΟΥ ΤΗΣ ΑΝΑΝΕΩΣΗΣ,ΜΕΤΑ ΑΠΟ 30 ΜΕΡΕΣ ΑΦΑΙΡΟΥΝΤΑΙ ΑΠ ΤΟ ΥΠΟΛΟΙΠΟ.

είχα βάλει 10€,είχα πάει στα 26€ (με αφαίρεση του φόρου),είχα καταναλώσει αυτό το μήνα 10€,χτες είχα δηλαδή 16€ περίπου,και σήμερα έχω 9.18€

 

Είσαι 100% σίγουρος?

Εχει τριπλασιάσει κάνεις από 17 φεβρουαρίου και πίσω?

 

Με καίει το θέμα γιατί έχω 20€ και λογικά αύριο θα αφαιρεθούν τα 10 (αν όντως αφαιρούνται).

Edited by nikos523
Link to comment
Share on other sites

Εβαλα 500ΜΒ στις 16 του μήνα. Λήγουν δηλ στις 16 του επομένου.

Αν βάλω στις 31/3 που υποτίθεται ότι λήγει η προσφορά άλλα 500ΜΒ πότε λήγουν; 31/4;

30/04 ή 01/05 θα λήξουν . Φέτος ο Απρίλιος έχει μόνο 30 ημέρες ...,

Link to comment
Share on other sites

Είσαι 100% σίγουρος?

Εχει τριπλασιάσει κάνεις από 17 φεβρουαρίου και πίσω?

 

Με καίει το θέμα γιατί έχω 20€ και λογικά αύριο θα αφαιρεθούν τα 10 (αν όντως αφαιρούνται).

ναι,εγώ ανανέωσα στις 19 φλεβάρη και σήμερα αφαιρέθηκαν όπως είπα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ στις 18 και έχω ακόμα τα χρήματα..

δεν ξέρω,εγώ πάντως το έλεγξα για να σας πω,κι έγινε ότι έγραψα..

Link to comment
Share on other sites

ενημερωτικό :

 

μόλις ήρθε sms ότι από 23/4 το internet θα είναι 1 ευρώ/20 ΜΒ τη ημέρα

 

φαντάζομαι εννοούν το mobile internet daily

όχι.απο 23/4 μόλις μπεις ίντερνετ θα χρεώνεσαι αντι για 1€/ΜΒ που είναι τώρα,1€ για 20ΜΒ όλη τη μέρα (όπως στις άλλες εταιρίες)

 

Ελπίζω η μία μέρα να είναι στην ουσία 2 μέρες όπως είναι μέχρι τώρα το πακέτο μίας μερας με 10ΜΒ που πρακτικά διαρκεί μέχρι 2 μέρες

Edited by gerstavros2
Link to comment
Share on other sites

Και μετά τα 20MB τί γίνεται; Υποθέτω ότι θα αρχίζει το γδύσιμο.

Συγγνώμη, αλλά αν είναι έτσι τότε τέτοιες προσφορές τις θεωρώ αστείες!

 

Αν θέλουν να προσφέρουν κάτι σοβαρό, ας το κάνουν όπως άλλες εταιρίες στο εξωτερικό: 1 ευρώ για κάθε ημερολογιακή ημέρα (από 0:00:00 έως 23:59:59) που χρησιμοποιείται η υπηρεσία και αν στον ημερολογιακό μήνα η κατανάλωση ξεπεράσει πχ. τα 200ΜΒ τότε "πνίξιμο" της ταχύτητας μέχρι το τέλος του μήνα σε επίπεδο GPRS. Ούτε έξτρα κόστη ούτε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

Και μετά τα 20MB τί γίνεται; Υποθέτω ότι θα αρχίζει το γδύσιμο.

Συγγνώμη, αλλά αν είναι έτσι τότε τέτοιες προσφορές τις θεωρώ αστείες!

 

Αν θέλουν να προσφέρουν κάτι σοβαρό, ας το κάνουν όπως άλλες εταιρίες στο εξωτερικό: 1 ευρώ για κάθε ημερολογιακή ημέρα (από 0:00:00 έως 23:59:59) που χρησιμοποιείται η υπηρεσία και αν στον ημερολογιακό μήνα η κατανάλωση ξεπεράσει πχ. τα 200ΜΒ τότε "πνίξιμο" της ταχύτητας μέχρι το τέλος του μήνα σε επίπεδο GPRS. Ούτε έξτρα κόστη ούτε τίποτα.

μετά τα 20ΜΒ η wind θα χρεώνει 0.10€/ΜΒ. μια χαρά το βρίσκω για χρήση σε κινητό. η κοσμοτέ κι η vodafone μετα τα 20ΜΒ κατεβάζουν τόσο την ταχύτητα που η υπηρεσία καταντά άχρηστη
Link to comment
Share on other sites

ωχ..αν παιρνουν τα λεφτα ειναι ΜΕΓΑΛΗ απατη...κανεις αλλος που τα πηραν?προτεινω να παρετε στην εξυπηρετηση πελατων αμεσα...
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

μα αφου υπηρχαν τοσες διαβεβαιωσεις...ειναι δυνατον???

 

Αν αναφέρεσαι στη διαβεβαίωση μου,είναι άκυρο..

Link to comment
Share on other sites

τι θελει να πει ο ποιητης?στα πηραν η οχι?

 

Αν δείτε τα προηγούμενα θα καταλάβετε τι έπαιξε. το θέμα είναι ότι ο τριπλασιασμος δε χάνεται ποτέ και με τίποτα, άσχετα με το τι έλεγαν τα μήνυματα.

Ευχαριστούμε wind!!

Edited by pan82

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...