Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου ήρθε μήνυμα "Αν δεν ανανεώσατε το χρόνο ομιλίας ανανεώστε τώρα και μέχρι τις 13/08, γιατί η Q σας διπλασιάζει αυτόματα την αξία της πρώτης κάρτας που θα φορτώσετε!"
Link to comment
Share on other sites

Q: ΔIΠΛAΣIO INTEPNET OΛO TO KAΛOKAIPI! MONO ME 3E 120MB ΣTEIΛE ME SMS 60MB ΣTO 1210!

 

ενεργοποιησα αυτη τη προσφορα πριν 10 μερες...θελει απενεργοποιηση για να μην τραβηξει αυτοματα 3 ευρω?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

ενεργοποιησα αυτη τη προσφορα πριν 10 μερες...θελει απενεργοποιηση για να μην τραβηξει αυτοματα 3 ευρω?

 

Ναι στειλε 60mb ΟΧΙ στο 1210.

Link to comment
Share on other sites

να στειλω απο τωρα??η οταν ληγεουν?

Aπό τώρα στείλε

Link to comment
Share on other sites

ενεργοποιησα αυτη τη προσφορα πριν 10 μερες...θελει απενεργοποιηση για να μην τραβηξει αυτοματα 3 ευρω?

 

γιατί να τραβά αυτόματα; τι είναι αυτά ρε γμτ...:blink: ...θα μας τρελάνουν οι πάροχοι...

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις εαν τα πακετα adsm 1GB, NS2 και NS7 μπορουν να ενεργοποιηθουν σε qcard ;

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει κανεις εαν τα πακετα adsm 1GB, NS2 και NS7 μπορουν να ενεργοποιηθουν σε qcard ;

όχι, μονο σε wind card k f2g

Link to comment
Share on other sites

οποτε για ιντερνετ στο κινητο τι επιλογες εχουμε ; γιατι στο site δε βρισκω τιποτα...

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

οποτε για ιντερνετ στο κινητο τι επιλογες εχουμε ; γιατι στο site δε βρισκω τιποτα...

120MB με 3€, στέλνοντας 60MB στο 1210 και 200ΜΒ με 5€, στέλνοντας 100ΜΒ στο 1210

(στο πακέτο με τα 3€ στείλε 60ΜΒ ΟΧΙ στο 1210 για να μην ανανεωθεί αυτόματα τον επόμενο μήνα)

Link to comment
Share on other sites

α ωραια ευχαριστω πολυ.

εγώ πάντως για τις διακοπές τώρα έβαλα σε μια f2g το 1GB, κ βάζοντας κάρτα πήρα κ δωρεαν λεπτά κ 3€ δώρο, κι αντικατέστησα την q για ένα μήνα ;p

Link to comment
Share on other sites

μωρε και εγω αυτο εκανα και μαλλιστα εβαλα τη f3g σε στικακι για το λαπτοπ, αλλα δεν εχω παντα το λαπτοπ μαζι, και ειναι σπαστικο να το κουβαλαω οπου παω...

Motorola Moto G

Nexus S, SlimJB 2.0, Beladus 7.1

Link to comment
Share on other sites

μωρε και εγω αυτο εκανα και μαλλιστα εβαλα τη f3g σε στικακι για το λαπτοπ, αλλα δεν εχω παντα το λαπτοπ μαζι, και ειναι σπαστικο να το κουβαλαω οπου παω...

εγώ δν έχω στικάκι, συνδέω το κινητό στο φορητο κ μπαίνω (έτσι βέβαια το κινητο βραζει αλλά τέσπα:p)

Link to comment
Share on other sites

παιδιά γειά σας, δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό θέμα. Εδώ και πολύ καιρό έχω στην κατοχή μου ένα πακετάκι Q Card (το πακέτο με την κάρτα sim δηλαδή). Βασικά επειδής μένω σε χωριό στην επαρχία, και δεν έχουμε κάποιο τοπικό κατάστημα Wind, δεν έχω φιλοτημιθεί τόσο καιρό να πάω σε κάποια κοντινή πόλη με κατάστημα για να κάνω την ενεργοποίηση, και δεν παίζει να πάω (και να κάψω βενζίνα και να χάσω και χρόνο) μόνο για αυτό. Βασικά παίζει να στείλω φωτοτυπία της ταυτότητας καθώς επίσης και ότι άλλο έγγραφο χρειάζεται μέσω φαξ ή email για να γίνει η ενεργοποίηση;
i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

εστειλα 60ΜΒ οχι κ το μονο που πηρα ως απαντηση ειναι "για ενεργοποιηση πακετων κτλ στειλε ταδε στο ταδε.."

 

ειμαι οκ?

Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

παιδιά γειά σας, δεν ξέρω αν γράφω στο σωστό θέμα. Εδώ και πολύ καιρό έχω στην κατοχή μου ένα πακετάκι Q Card (το πακέτο με την κάρτα sim δηλαδή). Βασικά επειδής μένω σε χωριό στην επαρχία, και δεν έχουμε κάποιο τοπικό κατάστημα Wind, δεν έχω φιλοτημιθεί τόσο καιρό να πάω σε κάποια κοντινή πόλη με κατάστημα για να κάνω την ενεργοποίηση, και δεν παίζει να πάω (και να κάψω βενζίνα και να χάσω και χρόνο) μόνο για αυτό. Βασικά παίζει να στείλω φωτοτυπία της ταυτότητας καθώς επίσης και ότι άλλο έγγραφο χρειάζεται μέσω φαξ ή email για να γίνει η ενεργοποίηση;

 

Άμα ήταν έτσι ο καθένας θα άνοιγε ένα νούμερο για κάθε μέλος της οικογενείας του εν αγνοία του...........:blink:

Αμα ποτέ στο κάνουν να μας ενημερώσεις να ξέρουμε να τους αποφυγουμε στο μέλλον!:lol:

Στα σοβαρά τώρα κανενας σοβαρός ανθρωπος δεν θα έπαιρνε την ευθύνη για κάτι τέτοιο στην πλάτη του!

Link to comment
Share on other sites

Άμα ήταν έτσι ο καθένας θα άνοιγε ένα νούμερο για κάθε μέλος της οικογενείας του εν αγνοία του...........:blink:

Αμα ποτέ στο κάνουν να μας ενημερώσεις να ξέρουμε να τους αποφυγουμε στο μέλλον!:lol:

Στα σοβαρά τώρα κανενας σοβαρός ανθρωπος δεν θα έπαιρνε την ευθύνη για κάτι τέτοιο στην πλάτη του!

έχεις δίκαιο, αλλά εγώ έτσι το είχα κάνει πριν 3-3.5 χρόνια για ταυτοποίηση ενός αριθμού cosmote what's up και έλεγα μήπως ισχύει ακόμη. Προφανώς τώρα δεν ισχύει κάτι τέτοιο.

i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

έχεις δίκαιο, αλλά εγώ έτσι το είχα κάνει πριν 3-3.5 χρόνια για ταυτοποίηση ενός αριθμού cosmote what's up και έλεγα μήπως ισχύει ακόμη. Προφανώς τώρα δεν ισχύει κάτι τέτοιο.

 

Δεν περίμενα να μπορούσε να είχε συμβεί κάτι τέτοιο, αλλά καλά που μας το είπες να ξέρουμε να φοβόμαστε δηλαδής.....:wacko:

Τώρα βέβαια, τότε ήταν άλλες εποχές πριν το νόμο περί ταυτοποίησης και ίσως να έγιναν πιο σωστά τα πράγματα. Γιατί αν το καλοσκεφτείς ο καθένας στο σπίτι μπορεί να βρει μία ταυτότητα του γονιού/αδερφού κλπ και να την στείλει.....:cry: Πχ. κανένα ανήλικο....

Link to comment
Share on other sites

Δεν περίμενα να μπορούσε να είχε συμβεί κάτι τέτοιο, αλλά καλά που μας το είπες να ξέρουμε να φοβόμαστε δηλαδής.....:wacko:

Τώρα βέβαια, τότε ήταν άλλες εποχές πριν το νόμο περί ταυτοποίησης και ίσως να έγιναν πιο σωστά τα πράγματα. Γιατί αν το καλοσκεφτείς ο καθένας στο σπίτι μπορεί να βρει μία ταυτότητα του γονιού/αδερφού κλπ και να την στείλει.....:cry: Πχ. κανένα ανήλικο....

 

ε ναι, έτσι όπως το λες καταλαβαίνω ότι δεν έχει λογική να κάνει κανείς δήλωση στοιχείων από οπουδήποτε. Προφανώς θα πρέπει να κάνει ταυτοποίηση ο υπάληλος στο κατάστημα. Τότες που το έκανα πάντως, είχα ακολουθήσει πολύ απλά τις οδηγείες που είχε στην επίσημη ιστοσελίδα, απλώς σκάναρα την ταυτότητα και από τις 2 πλευρές, καθώς επείσης μια συμπληρωμένη αίτηση με την υπογραφή μου και τα έστειλα από το modem-fax του υπολογιστή μου, 10 λεπτά υπόθεση συνολικά. Και έλεγα μήπως γινόταν τόσο απλά και τώρα. Τώρα προφανώς όμως θα έχουν αλάξει τα πράγματα.

Edited by gokuthelegend
i8vv46-6.png
Link to comment
Share on other sites

εγώ πάντως για τις διακοπές τώρα έβαλα σε μια f2g το 1GB, κ βάζοντας κάρτα πήρα κ δωρεαν λεπτά κ 3€ δώρο, κι αντικατέστησα την q για ένα μήνα ;p

 

Πως βάζεις το 1GB? ποσο κάνει και για πόσες μέρες είναι?

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει 1GB στην Q .

Για WIND στέλνουμε 1GB στο 19595 και στοιχίζει 15 ευρώ για 1 μήνα

για υπόλοιπο και λήξη στέλνουμε ΥΠ στο 19595

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...