Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εχουμε πληροφόρηση τι θα γίνει από 1/1 για το ιντερνετ; Υπάρχουν πακέτα;

 

Δεν εχει βγει δελτιο τυπου ακομα αλλα γενικα με την οικονομικη κριση που επικρατει στενευουν και τα περιθωρια για περαιτερω προσφορες απο τις εταιριες,πιθανον να το διακοψει παιζει ομως και να το συνεχισει,τωρα για να δωσει κατι καλυτερο απο αυτο δε νομιζω.....

Link to comment
Share on other sites

Αν καταργήσουν την προσφορά με ένα ευρώ θα είναι πρόβλημα! Δεν θα με πείραζε αν το κανουν δύο ευρώ αλλά αν το καταργήσουν θα είναι αρκετά δυσάρεστο.
Link to comment
Share on other sites

Αν καταργήσουν την προσφορά με ένα ευρώ θα είναι πρόβλημα! Δεν θα με πείραζε αν το κανουν δύο ευρώ αλλά αν το καταργήσουν θα είναι αρκετά δυσάρεστο.

βασικά το σημαντικό είναι να παραμείνει η προσφορά έστω και με μια απλή ανανέωση των 5€ ώστε να βολέψει τουλάχιστον τους μόνιμους χρήστες

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Δεν θα την καταργήσουν. Καταρχάς η vodafone την προσφορά 1500 λεπτά και 1500 sms την έχει μέχρι το καλοκαίρι σε ένα καρτοκινητό της, οπότε αναγκαστικά και τα υπόλοιπα καρτοκινητά θα την διατηρήσουν όπως την έχουν, ειδικά η q. Από εκεί και πέρα το internet 100 MB είναι επίσης δύσκολο να καταργηθεί, τη στιγμή μάλιστα που άλλες εταιρίες έχουν καλύτερες προσφορές.

Εγώ εκτιμώ ότι η q μετά τις γιορτές θα κάνει την διαφορά. Από την μία θα έχει την ελάχιστη χρέωση 1 δευτερόλεπτο και ίσως με 1 Ευρώ να δίνει 1500 λεπτά, μηνύματα, MB..... Τότε πιστεύω θα κυριαρχήσει.

http://img192.imageshack.us/img192/8724/htcquietlybrilliant1.gif
Link to comment
Share on other sites

ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΓΙΑ ΣΥΣΚΕΥΕΣ ANDROID:

 

δίκτυα κιν τηλεφ -> ΕΝΕΡΓΗ ΠΕΡΙΑΓΩΓΗ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ -> ονομ σημ πρόσβασης

(όνομα: Q-WAP // APN: myq)

Link to comment
Share on other sites

Kαλύτερες προσφορές.

.

 

Ποιά εταιρεία έχει καλύτερη προσφορά από 100 Mb και 1500 λεπτά προς όλο το δίκτυο με ένα ευρώ χωρίς ανάγκη ανανέωσης κάθε μήνα;

Link to comment
Share on other sites

ΡΥΘΜΙΣΕΙΣ ΓΙΑ ΣΥΣΚΕΥΕΣ ANDROID:

 

δίκτυα κιν τηλεφ -> ΕΝΕΡΓΗ ΠΕΡΙΑΓΩΓΗ ΔΕΔΟΜΕΝΩΝ -> ονομ σημ πρόσβασης

(όνομα: Q-WAP // APN: myq)

 

Ευχαριστώ πολύ!!Το είχα βρει πριν λίγες ημέρες δοκιμάζοντας όλες τις ρυθμίσεις. Τώρα λειτουργεί άψογα :)

Link to comment
Share on other sites

Ποιά εταιρεία έχει καλύτερη προσφορά από 100 Mb και 1500 λεπτά προς όλο το δίκτυο με ένα ευρώ χωρίς ανάγκη ανανέωσης κάθε μήνα;

 

Η cosmokarta. Μιλάω για το ίντερνετ έτσι; Και επίσης μιλάω για επίσημα στοιχεία....

Για την ακρίβεια είπα αυτό:

"Από εκεί και πέρα το internet 100 MB είναι επίσης δύσκολο να καταργηθεί, τη στιγμή μάλιστα που άλλες εταιρίες έχουν καλύτερες προσφορές. "

 

Η cosmokarta έχει προσφορά 500 MB με 5 Ευρώ, την οποία μπορείς να ενεργοποιήσεις όσες φορές θέλεις τον μήνα. Η q την προσφορά 1 Ευρώ - 100 MB δίνει την δυνατότητα να την ενεργοποίησης 4 φορές δηλαδή το πολύ 400 MB τον μήνα... Για αυτό λέω ότι πρέπει αναγκαστικά η q να αυξήσει το ίντερνετ (κάτι που έχει κάνει μέχρι στιγμής ανεπίσημα)....

http://img192.imageshack.us/img192/8724/htcquietlybrilliant1.gif
Link to comment
Share on other sites

Η q την προσφορά 1 Ευρώ - 100 MB δίνει την δυνατότητα να την ενεργοποίησης 4 φορές δηλαδή το πολύ 400 MB τον μήνα... Για αυτό λέω ότι πρέπει αναγκαστικά η q να αυξήσει το ίντερνετ (κάτι που έχει κάνει μέχρι στιγμής ανεπίσημα)....

Ξεχνάς όμως κάτι...

Η Q δεν χρεώνει παραπάνω και ουτε σε μπλοκάρει εαν ξεπεράσεις το όριο των 100ΜΒ.

Ουσιαστικά σου δίνει απεριόριστο ιντερνετ με 1 ευρώ παρόλο που λέει 100ΜΒ.

Ο μοναδικός λόγος για να βάλεις κι άλλο 1 ευρώ είναι εαν καταναλώσεις τα 1500 λεπτά και 1500 sms.

 

Σε καμία άλλη εταιρία δεν γίνεται αυτό.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Ξεχνάς όμως κάτι...

Η Q δεν χρεώνει παραπάνω και ουτε σε μπλοκάρει εαν ξεπεράσεις το όριο των 100ΜΒ.

Ουσιαστικά σου δίνει απεριόριστο ιντερνετ με 1 ευρώ παρόλο που λέει 100ΜΒ.

Ο μοναδικός λόγος για να βάλεις κι άλλο 1 ευρώ είναι εαν καταναλώσεις τα 1500 λεπτά και 1500 sms.

 

Σε καμία άλλη εταιρία δεν γίνεται αυτό.

 

No, no......

1) Είπα ότι μιλάω για επίσημα στοιχεία.

2) Είπα ότι πρέπει αναγκαστικά η q να αυξήσει το ίντερνετ (κάτι που έχει κάνει μέχρι στιγμής ανεπίσημα)

Δες την προηγούμενη δημοσίευσή μου πιο προσεκτικά.

http://img192.imageshack.us/img192/8724/htcquietlybrilliant1.gif
Link to comment
Share on other sites

Πάντως αν φας όλο το χρόνο της κάρτας στην q. Σου κόβει και το ίντερνετ! Μου έχει συμβεί 2-3 φορές.
Link to comment
Share on other sites

Mετά το email ο διπλασιασμός μπήκε.

Τυχαία το ανακάλυψα όταν τσέκαρα πόσα χρήματα είχα μέσα, γιατί μπήκε μεν ο διπλασιασμός, αλλά δεν με ενημέρωσαν γι'αυτό!

Πάλι καλά όμως.

Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

Γινεται να εχουμε ενεργοποιημενο το 1500 με 1ευρω και ταυτοχρονα το αλλο με το sms στο 12260 για χρεωσεις με 0,036/1''? Εδω υπαρχει ελαχιστη χρεωση?
Link to comment
Share on other sites

Γινεται να εχουμε ενεργοποιημενο το 1500 με 1ευρω και ταυτοχρονα το αλλο με το sms στο 12260 για χρεωσεις με 0,036/1''? Εδω υπαρχει ελαχιστη χρεωση?

 

Ναι 3 λεπτά νομίζω.

http://img192.imageshack.us/img192/8724/htcquietlybrilliant1.gif
Link to comment
Share on other sites

Mετά το email ο διπλασιασμός μπήκε.

Τυχαία το ανακάλυψα όταν τσέκαρα πόσα χρήματα είχα μέσα, γιατί μπήκε μεν ο διπλασιασμός, αλλά δεν με ενημέρωσαν γι'αυτό!

Πάλι καλά όμως.

 

Και ο άγιος φοβέρα θέλει. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Και ο άγιος φοβέρα θέλει. :rolleyes:

Πες το ψέμματα! Και να μην ενημερώσουν όμως;

Τελευταία, ό,τι ναναι. Ασε που την Q την είχα για πολύ πιο αξιόπιστη απ' όλη τη Wind. Τόσα χρόνια δεν είχαμε τέτοια δείγματα. Το πρώτο και το τελευταίο εύχομαι. Να δουμε και τι θα κάνει όταν λήξει η προσφορά με το 1 ευρώ :)

Scotty, beam us up.
Link to comment
Share on other sites

Ναι 3 λεπτά νομίζω.

 

3 ΛΕΠΤΑ στα 1500 προς wind εννοεις? Eγω ρωταω για τις κλησεις προς ολους. Αν δε στειλεις sms στο 12260 ειναι 0,0046ευρω/1'', με sms ειναι 0,0036ευρω/1''. δεν ειδα ομως καπου αν εχει ελαχιστη χρεωση. Και μπορεις να τα εχεις ενεργοποιημενα και τα 2?

Link to comment
Share on other sites

Πες το ψέμματα! Και να μην ενημερώσουν όμως;

Τελευταία, ό,τι ναναι. Ασε που την Q την είχα για πολύ πιο αξιόπιστη απ' όλη τη Wind. Τόσα χρόνια δεν είχαμε τέτοια δείγματα. Το πρώτο και το τελευταίο εύχομαι. Να δουμε και τι θα κάνει όταν λήξει η προσφορά με το 1 ευρώ :)

Από αύριο και γω θα είμαι στην q. Έχω κάνει φορητότητα...να σας ρωτήσω κάτι τα δωρεάν λεπτά πρός την wind ήταν η πρώτη φορά που τα έδωσε έτσι? Εννοώ γενικά οι προσφορές είναι προς q. Δεν δίνει προς wind έτσι δεν είναι?

Ας ελπίσουμε σε καλή προσφορά και για το 2011. Κρίμα που λήγει αυτό με το 1€

Link to comment
Share on other sites

3 ΛΕΠΤΑ στα 1500 προς wind εννοεις? Eγω ρωταω για τις κλησεις προς ολους. Αν δε στειλεις sms στο 12260 ειναι 0,0046ευρω/1'', με sms ειναι 0,0036ευρω/1''. δεν ειδα ομως καπου αν εχει ελαχιστη χρεωση. Και μπορεις να τα εχεις ενεργοποιημενα και τα 2?

 

Μπερδεύτηκα. Ποια 2 να έχεις ενεργοποιημένα; Αν στείλεις μήνυμα η χρέωση γίνεται 0.0036 Ευρώ / 1''. Η ελάχιστη χρέωση είναι το ένα δευτερόλεπτο και η χρέωση γίνεται ανά δευτερόλεπτο. Αν ενεργοποιήσεις την υπηρεσία με το 1 Ευρώ (που μακάρι να ζει και τον επόμενο χρόνο) τότε έχεις 1500 λεπτά προς Wind και Q με ελάχιστη χρέωση 3 λεπτά και η χρέωση μετά γίνεται ανά τρίλεπτο (δηλαδή αν μιλήσεις 181 δευτερόλεπτα θα σε χρεώσει ότι μίλησες 6 λεπτά), ενώ προς σταθερά, cosmote και vodafone η χρέωση παραμένει 0.0036 Ευρώ / second με ελάχιστη χρέωση το ένα δευτερόλεπτο.

Αυτά χωρίς να είμαι σίγουρος.

 

http://www.wind.com.gr/%C2%E1%F3%E9%EA%FC-%EC%E5%ED%EF%FD/%CA%E9%ED%E7%F4%DE/%C3%E9%E1-%F4%EF%ED-%C9%E4%E9%FE%F4%E7/%CA%E1%F1%F4%EF%EA%E9%ED%E7%F4%DE/Q-Card/Q-Card/%D0%F1%EF%F3%F6%EF%F1%DD%F2-Q/%C1%F0%E5%F1%E9%FC%F1%E9%F3%F4%E7-%C5%F0%E9%EA%EF%E9%ED%F9%ED%DF%E1---%CC%EF%ED%E1%E4%E9%EA%DE-%CF%E9%EA%EF%ED%EF%EC%DF%E1!.aspx

http://img192.imageshack.us/img192/8724/htcquietlybrilliant1.gif
Link to comment
Share on other sites

Μπερδεύτηκα. Ποια 2 να έχεις ενεργοποιημένα; Αν στείλεις μήνυμα η χρέωση γίνεται 0.0036 Ευρώ / 1''. Η ελάχιστη χρέωση είναι το ένα δευτερόλεπτο και η χρέωση γίνεται ανά δευτερόλεπτο. Αν ενεργοποιήσεις την υπηρεσία με το 1 Ευρώ (που μακάρι να ζει και τον επόμενο χρόνο) τότε έχεις 1500 λεπτά προς Wind και Q με ελάχιστη χρέωση 3 λεπτά και η χρέωση μετά γίνεται ανά τρίλεπτο (δηλαδή αν μιλήσεις 181 δευτερόλεπτα θα σε χρεώσει ότι μίλησες 6 λεπτά), ενώ προς σταθερά, cosmote και vodafone η χρέωση παραμένει 0.0036 Ευρώ / second με ελάχιστη χρέωση το ένα δευτερόλεπτο.

Αυτά χωρίς να είμαι σίγουρος.

 

εχω ηδη το 1ευρω=1500'+κτλ. Θελω να στειλω και το sms που κανει τη χρεωση προς ολους 0,0036ευρω/1'' και δεν ηξερα αν χρησιμοποιοντας αυτη την υπηρεσια με βγαλει απο αυτη που ηδη ειμαι (δηλ 1ευρω=1500'+1500sms κτλ). Απο αυτα που λες μαλλον εσυ εχεις και τις 2 (δηλ 1ευρω=1500'κτλ και χρεωση προς ολους 0,0036ευρω/1'') χωρις προβλημα. Τhanks για την απαντηση και σορρυ αν δεν ημουν σαφης στην ερωτηση.

Link to comment
Share on other sites

εχω ηδη το 1ευρω=1500'+κτλ. Θελω να στειλω και το sms που κανει τη χρεωση προς ολους 0,0036ευρω/1'' και δεν ηξερα αν χρησιμοποιοντας αυτη την υπηρεσια με βγαλει απο αυτη που ηδη ειμαι (δηλ 1ευρω=1500'+1500sms κτλ). Απο αυτα που λες μαλλον εσυ εχεις και τις 2 (δηλ 1ευρω=1500'κτλ και χρεωση προς ολους 0,0036ευρω/1'') χωρις προβλημα. Τhanks για την απαντηση και σορρυ αν δεν ημουν σαφης στην ερωτηση.

 

Πρόσεξε μη σε πάρω στο λαιμό μου. Εγώ δεν έχω q αλλά μάλλον θα βάλω σύντομα. Για περισσότερες πληροφορίες και για να σιγουρευτείς πάρε στην εξυπηρέτηση πελατών της q....

http://img192.imageshack.us/img192/8724/htcquietlybrilliant1.gif
Link to comment
Share on other sites

Να δουμε και τι θα κάνει όταν λήξει η προσφορά με το 1 ευρώ :)

 

Στίς νέες διαφημίσεις της Q δεν παρατήρησα να αναφέρει για την προσφορά οτι λήγει τέλη του μήνα.

Οπότε λογικά θα συνεχιστεί μέχρι νεοτέρας ανακοίνωσης.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Στίς νέες διαφημίσεις της Q δεν παρατήρησα να αναφέρει για την προσφορά οτι λήγει τέλη του μήνα.

Οπότε λογικά θα συνεχιστεί μέχρι νεοτέρας ανακοίνωσης.

 

Μακάρι. Πάντως το ότι οι εταιρείες δεν έχουν ανακοινώσει επεκταση των προσφορών του ακόμα και για τη νέα χρονιά ενώ βρισκόμαστε ήδη στην εορταστική περίοδο με κάνει επιφυλακτική.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...