Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλά όλα αυτά αλλά κάτι πρέπει να γίνει με αυτο το χάλι στην online ανανέωση , ΕΛΕΟΣ δηλ. http://www.kolobok.us/smiles/big_madhouse/dash2.gif

 

Τυράκι στην φάκα ... και καλά έχουμε κ αυτή την δυνατότητα http://www.kolobok.us/smiles/big_standart/pleasantry.gif...αλλά OFF 364 μέρες τον χρόνο.

Ι need a six month vacation, twice a year.
Link to comment
Share on other sites

Η ΕΕΤΤ δεν λειτουργεί κατ' αυτό τον τρόπο. Αντίθετα, καταλυτική σημασία είχε προφανώς ότι κοινοποίησες την καταγγελία σου. Ελπίζω να μην την ανακαλέσεις, και να μας ενημερώσεις για την απάντηση της εταιρείας.

 

Εννοείται πως δεν ανακάλεσα. Θα μου απαντησει η wind;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

να εκανε η γουίντ ενα λογαριασμό με paypal και να μην ασχολειται με ασφαλειες και λοιπα χαζά. δεν χρειάζεται να ανακαλύψει τον τροχό εκ νέου αλλά τέσπα:lol:
Link to comment
Share on other sites

Εννοείται πως δεν ανακάλεσα. Θα μου απαντησει η wind;

 

Είναι υποχρεωμένη. Αν δεν απαντήσει, πέφτει πρόστιμο.

 

Το θέμα είναι τί θα σου απαντήσει και πότε. Συνήθως εξαντλούν την προθεσμία (δηλ. το τραβάνε όσο παίρνει). Αν δεις ότι περνάει ο καιρός και δεν γίνεται τίποτα, απλά παίρνεις ένα τηλέφωνο στην ΕΕΤΤ και το υπενθυμίζεις.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Για το Samsung Star που κυκλοφόρησε μόνο από την Cosmote, ισχύουν τα 100mb internet της Q???? Μπήκα σε αυτό το site:

http://www.myq.gr/default.asp?siteID=1&pageID=115&langID=1

...αλλά δεν βρήκα το μοντέλο, όμως από ότι βλέπω έχει πολύ παλιά μοντέλα και όχι όλα και δεν ξέρω κατά πόσο είναι αξιόπιστο.

Όποιος γνωρίζει σχετικά με τις ρυθμίσεις κ αν ισχύουν για το συγκεκριμένο κινητό ας απαντήσει...

Link to comment
Share on other sites

Δουλεύουν τα MMS με την Q σε κάποιον που να έχει Windows Mobile; Όχι τίποτα άλλο, για να ξέρω να μην απογοητεύομαι και να συνεχίσω την προσπάθεια :lol:

 

Το Ίντερνετ δούλεψε αντιγράφοντας τις ρυθμίσεις που είχε λάβει αυτόματα ένα κινητό με symbian, αλλά δυστυχώς δεν μπόρεσα να κάνω το ίδιο και στα MMS.... όσο για την τεχνική υποστήριξη... μου έστειλαν με email κάποιες ρυθμίσεις με τις οποίες δεν έπαιζε ούτε καν το ίντερνετ... Τί ανικανότητα είναι αυτή...:X

Link to comment
Share on other sites

Μήπως στην πρώτη σελίδα του thread να μαζεύαμε όλες τις ρυθμίσεις που έχει ο κάθενας για την Q για όποιον τις χρειάζεται?

 

Περιμένω και εγώ να γίνει η φορητότητα μέχρι το τέλος της εβδομάδας και βλέπω ότι θα ήθελα να ήταν όλα μαζί κάπου να βρίσκονται.

In the Flesh?
Link to comment
Share on other sites

παιδιά μια γρήγορη απορία..

έχει κανένα τρόπο στο q να μαθαίνουμε άν ένας αριθμός είναι στο δίκτυο της wind ή της q? ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

μπα δυστυχως! (απ' οσο ξερω)

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει ένας πλάγιος τρόπος να δεις αν είναι q ή όχι. Παίρνεις τον δωρεάν αριθμό ανανέωσης χρόνου ομιλίας άλλου συνδρομητή 1229 και πληκτρολογείς τον αριθμό που σε ενδιαφέρει. Αν ο αριθμός δεν είναι qcard σε ενημερώνει και δεν σου επιτρέπει να συνεχίσεις. Αν είναι qcard σου ζητάει να βάλεις τον αριθμό της κάρτας, οπότε το κλείνεις. ;)
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μου πίστωσαν 10€ σαν δώρο προφανώς της ταλαιπωρίας. Αλλά τόσο ανοργάνωτοι. Είμαι Q και έλαβα μύνημα που έλεγε "WIND ΕΧΕΙ ΠΡΟΣΤΕΘΕΙ ΤΟ ΑΙΤΟΥΜΕΝΟ ΠΟΣΟ ΣΤΗ ΓΡΑΜΜΗ ΣΑΣ. ΚΑΛΕΣΤΕ 1269 ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΕΤΕ". Η απόλυτη μηχανογράφηση!!

Περιμένω παρόλαυτά και απάντηση από ΕΕΤΤ/wind.

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Κάτι σάπιο υπάρχει στο "βασίλειο" του Ανέμου...Είχα κάνει αίτηση φορητότητας από f2g σε Q από τα μέσα Μαρτίου,πριν 2 εβδομάδες παρέλαβα το σιμακι της Q με ημερομηνία ενεργοποίησης χθες και ακόμα τίποτα..

Πάνε για φαλιμέντο ή είναι ιδέα μου??

Απόλυτη αδιαφορία,εάν δεν ενεργοποιηθεί μέχρι και σήμερα,θα τους τραβήξω μια φορητότητα σε κοτε που θα είναι όλη δική τους..Συνέπεια και αξιοπιστία 0.

Ήμαρτον...

Only a nation that dare not speak its name

Nor can ever shed its pain

Just give me one thing to live or die for..

Link to comment
Share on other sites

Κάλεσέ τους αύριο το πρωί μετά τις 9 και πες τους οτι έχεις λάβει την κάρτα σιμ ώστε να προχωρήσουν στην διαδικασία αλλαγής. Πρέπει να μιλήσεις μαζί τους αλλιώς δεν υλοποιείται η φορητότητα!

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Κάτι σάπιο υπάρχει στο "βασίλειο" του Ανέμου...Είχα κάνει αίτηση φορητότητας από f2g σε Q από τα μέσα Μαρτίου,πριν 2 εβδομάδες παρέλαβα το σιμακι της Q με ημερομηνία ενεργοποίησης χθες και ακόμα τίποτα..

Πάνε για φαλιμέντο ή είναι ιδέα μου??

Απόλυτη αδιαφορία,εάν δεν ενεργοποιηθεί μέχρι και σήμερα,θα τους τραβήξω μια φορητότητα σε κοτε που θα είναι όλη δική τους..Συνέπεια και αξιοπιστία 0.

Ήμαρτον...

 

Και σε μένα μια ημέρα καθυστέρησε η φορητότητα, αύριο θα έχει ενεργοποιηθεί.Δοκίμασε αύριοπ πρωί να βάλεις την καινούρια sim κάρτα και θα είναι οκ.Τουλάχιστον σε μένα έτσι έγινε ;)

Link to comment
Share on other sites

Παλικάρια η προσφορά "1500 λεπτά ομιλίας & 1500 SMS, προς WIND & Q και 100ΜΒ" υσχύει ΚΑΙ προς momad?

 

Στην εξυπηρέτηση λένε όχι αλλά εγώ όποτε παίρνω ένα φιλαράκι με momad δεν με χρεώνει τίποτα @#%??????%$#@

Τα Χανιά Online! chaniatown.gr
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά ακόμα το πρόβλημα με το wap μου δε λύθηκε.... έχει ακούσει κανείς τίποτα; λύθηκε σε όσους συνέβαινε το ίδιο;

 

εγω εβαλα q ιντερνετ.κατεβαζει κανονικα, δεν χρεωνει και μπορω να πω οτι ειναι και λιγο πιο γρηγορο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

1) Φορητοτητα και μενα δεν εγινε την μερα που ελεγε, πηρα την αλλη μερα στην Q και ηθελε αλλαγη σιμ, πηγα σε μαγαζι wind και τωρα ειμαι ΟΚ.

 

2) Λετε ολοι για ρυθμισεις, αλλα δεν βαζετε τι τηλεφωνο εχετε, προφανως αν εχεις Ν 86 θα κανουν και οι αυτοματες ρυθμισεις του Ν95 κτλ βαλτε καποιο παρομοιο τηλεφωνo ή περαστε τα χειροκινητα

 

ΜΜS http://www.myq.gr/default.asp?siteID=1&pageid=119&langid=1

Internet http://www.myq.gr/default.asp?siteID=1&pageid=275&langid=1

 

3) Η ενεργοποίηση της νέας οικονομικής επιλογής ισχύει έως και 31-12-10.

Q for eva ;-) Katoxos ton parakato kiniton me vathmo ikanopiisis: Nokia 5110 (2/5) - Panasonic G52 (1/5) - Ericsson T10s (1/5) - Alcatel 511 (2/5) - PANASONIC GD 95 (5/5) - Panasonic GD67 (2/5) - Nokia 7250i (2/5) - Nokia 3650 (3/5) - Nokia 3230 (3/5) - UBiQUiO 401 (3/5) - NOKIA N93 (6/5) :respect: - Nokia Ν86 (3/5) - SE Χ10 mini pro (4/5)
Link to comment
Share on other sites

προχθές που ήμουν στο χολαργό μπήκα σε ένα μαγαζί να ενεργοποιήσω 2 κάρτες q και είχε ένα παληκάρι εκεί που παραπονιόταν για την ενεργοποίηση και του έιπε ο υπάλληλος ότι υπήρξε πρόβλημα κεντρικού σέρβερ εκείνες τις μέρες. εμένα πάντως ενεργοποιήθηκαν οι κάρτες σε 15 λεπτά και οι δύο.
Link to comment
Share on other sites

Απλα η WIND δεν πολυ υποστηριζει το προιον Q οπως θα πρεπε και ειδικα τα καταστηματα wind,πχ 1 στα 10 (και αν) εχει καρτες sim Q και εννοειται πως αν πατε για φορητοτητα σε καταστημα wind θα μπλεξετε 100%,καλυτερα τηλεφωνικος :)
Link to comment
Share on other sites

παιδια τι πρεπει να κανω για να αλλαξω απο wind σε q? σε ενα καταστημα wind μου ειπαν οτι πρεπει να παω σε αλλο καταστημα γιατι τους ειχαν τελειωσει οι sim και σε ενα αλλο μου ειπαν να παρω τηλεφωνο σε καποιον αριθμο τον οποιο δεν θυμαμαι!!
Link to comment
Share on other sites

Απλα η WIND δεν πολυ υποστηριζει το προιον Q οπως θα πρεπε και ειδικα τα καταστηματα wind,πχ 1 στα 10 (και αν) εχει καρτες sim Q και εννοειται πως αν πατε για φορητοτητα σε καταστημα wind θα μπλεξετε 100%,καλυτερα τηλεφωνικος :)

 

Πιθανόν να «ξεχνούσαν» να παραγγείλουν, επειδή δεν είχαν κέρδος από τις κάρτες q. Σύμφωνα με τον τιμοκατάλογο η αντικατάσταση ήταν δωρεάν. Τώρα που ξεκίνησαν να τις χρεώνουν (για αντικατάσταση, η φορητότητα είναι δωρεάν) πιστεύω ότι θα βρίσκεις σε περισσότερα καταστήματα...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση!

Είχα κανει τηλεφωνικως αιτηση για μεταφορα απο wind σε q. Moυ είπαν πως θα μου στειλουν ταχυδρομικως σπιτι τη σιμ και τα χαρτια. Χτες μου στειλανε σπιτι τις αιτησεις κ εγω τους εδωσα φωτοτυπια της ταυτοτητα μου. Αλλα σιμ δε μου στειλανε...Δεν πρεπει να αλλαξω σιμ? θα μου ξαναστειλουν κατι σπιτι η πρεπει να παω σε καποιο καταστημα?

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...