Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

44 minutes ago, Dimitris_15 said:

/Screenshot_2024-09-12-16-19-30-939_com.google.android_apps.messaging.thumb.jpg.df6a781afff627238de9ea6538acf7ac.jpg

Σήμερα μου ήρθε αυτό το μήνυμα τι είναι αυτό το τώρα 

https://myphone.gr/forum/topic/92092/?do=findComment&comment=7306978

Edited by Bas
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω παίδες έχω ενεργοποιήσει τον τηλεφωνητή ωραία καλά πάμε όταν με καλούν βλέπω ότι τα λεφτά ομιλίας μου καταναλώνονται χωρίς να μιλάω δηλαδή κάνει προώθηση στον τηλεφωνητή και καταλάβατε με χρεώνει τα λεπτά ομιλίας 

Link to comment
Share on other sites

Σε κύριο αριθμό που έμεινε με μηδενικό υπόλοιπο από τον Μάρτιο ήλθε σήμερα αυτό το μήνυμα.

Δεν λέω καλή προσφορά για 4€ τον μήνα (αν μείνει το καουντνταουν με 8ευρη ανανέωση). Αλλά και πάλι είχα βολευτεί με εισερχόμενες και VoIP με κάρτα εξωτερικού. Το ΠΑΚΕΤΟ έρχεται κανονικά.

Μάλλον θα το αφήσω να δω τι θα γίνει.

 

IMG-20240917-WA0000.jpg

Screenshot_20240917-224314_myQ.jpg

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, dimitroula10 said:

Σε κύριο αριθμό που έμεινε με μηδενικό υπόλοιπο από τον Μάρτιο ήλθε σήμερα αυτό το μήνυμα.

Δεν λέω καλή προσφορά για 4€ τον μήνα (αν μείνει το καουντνταουν με 8ευρη ανανέωση). Αλλά και πάλι είχα βολευτεί με εισερχόμενες και VoIP με κάρτα εξωτερικού. Το ΠΑΚΕΤΟ έρχεται κανονικά.

Μάλλον θα το αφήσω να δω τι θα γίνει.

 

IMG-20240917-WA0000.jpg

Screenshot_20240917-224314_myQ.jpg

Έμμεσος τρόπος συνδρομής...

Link to comment
Share on other sites

@dimitroula10
Λογικά, άν το ενεργοποιήσεις θα σου χαλάσει την ακολουθία με το ΠΑΚΕΤΟ...
 

22 minutes ago, Bas said:

Έμμεσος τρόπος συνδρομής...

Ναι μεν αλλά το σταματάς όποτε θες. Δεν έχει 2χρονη δέσμευση.
Καλό είναι αν κάποιος θέλει πολλα λετπά ομιλίας και βολεύεται με ελάχιστσ δεδομένα.
Δεδόμένου του ελάχιστου 3λεπτου που φαντάζομαι ότι θα ισχύει είναι οριακά 6.5 κλήσεις ανά ημέρα.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, opmgls said:

@dimitroula10
Λογικά, άν το ενεργοποιήσεις θα σου χαλάσει την ακολουθία με το ΠΑΚΕΤΟ...
 

Ναι μεν αλλά το σταματάς όποτε θες. Δεν έχει 2χρονη δέσμευση.
Καλό είναι αν κάποιος θέλει πολλα λετπά ομιλίας και βολεύεται με ελάχιστσ δεδομένα.
Δεδόμένου του ελάχιστου 3λεπτου που φαντάζομαι ότι θα ισχύει είναι οριακά 6.5 κλήσεις ανά ημέρα.

Εκτός του  free2go, Νομίζω κ η Q έχει χρέωση ανά δευτερόλεπτο.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, opmgls said:

Καλό είναι αν κάποιος θέλει πολλα λετπά ομιλίας και βολεύεται με ελάχιστσ δεδομένα.
Δεδόμένου του ελάχιστου 3λεπτου που φαντάζομαι ότι θα ισχύει είναι οριακά 6.5 κλήσεις ανά ημέρα. 

Μέχρι στιγμής σε ένα άλλο η χρέωση είναι ανά δευτερόλεπτο. Επίσης το βατραχι δίνει με τα ίδια λεφτά 120'. Χωρίς δεδομένα.

Εδώ τα λεφτά μένουν στην κάρτα και μπορείς να αγοράσεις κάτι μβ έξτρα να πάρεις και παράταση, οπότε βγαίνει 8€ το τρίμηνο. 

48 minutes ago, Bas said:

Έμμεσος τρόπος συνδρομής...

Ξέρεις κάτι φτηνότερο? Η αμέσως φτηνότερη λύση είναι το φρόγκ αλλά δίνει πολύ λιγότερα λεφτά και μβ. Και αυτά τα λεφτά μένουν στην κάρτα. Εντάξει δεν είναι απεριόριστα αλλά για λογική χρήση δεν είναι άσχημο. Και ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ.

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, opmgls said:

Καλό είναι αν κάποιος θέλει πολλα λετπά ομιλίας και βολεύεται με ελάχιστσ δεδομένα.

Μόνο τότε ναι

16 minutes ago, dimitroula10 said:

Εδώ τα λεφτά μένουν στην κάρτα και μπορείς να αγοράσεις κάτι μβ έξτρα να πάρεις και παράταση, οπότε βγαίνει 8€ το τρίμηνο. 

Quote

ΜΙΑ ΑΝΑΝΕΟΣΗ ΚΑΘΕ 2 ΜΗΝΕΣ

 

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Alexandros201285 said:

Εκτός του  free2go, Νομίζω κ η Q έχει χρέωση ανά δευτερόλεπτο.

Στα πακέτα που αγοράζεις ναι. Στα πακέτα δώρο είναι κατά περίπτωση. Πότε είναι ανά δευτερόλεπτο πότε με χρέωση πρώτου 3λεπτου.

 

45 minutes ago, dimitroula10 said:

1. Μέχρι στιγμής σε ένα άλλο η χρέωση είναι ανά δευτερόλεπτο.

2. Επίσης το βατραχι δίνει με τα ίδια λεφτά 120'. Χωρίς δεδομένα.
Εδώ τα λεφτά μένουν στην κάρτα και μπορείς να αγοράσεις κάτι μβ έξτρα να πάρεις και παράταση, οπότε βγαίνει 8€ το τρίμηνο. 

 3. Και ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ.

1. Δεν έχει πουθένα στους όρους αυτής της προσφοράς να διαβάσεις του έξτρα όρους να μας φύγει η απορία;

2. Ντάξει δεν παίζει σύγκριση με το 🐸 με οικονομικούς όρους για αυτό το πακέτο.
Για άλλους λόγους κάποια/ος θα προτιμήσει το βατράχι.

3. Πάντως και παλιότερα υπήρχαν κάποιες δεσμεύσεις ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ αλλά δεν ήταν ακριβώς για πάντα.
Δεν θυμάμαι λεπτομέρειες αλλά υπάρχουν ακόμη κάποιες παλιές διαφημίσεις, νομίζω της  wind στο youtube, που μετά από αρκετό χρόνο αυτό το "για πάντα" κάπως τροποποιήθηκε. Διήρκεσε βέβαια ένα εύλογο διάστημα.

Επίσης και εγώ δεν κατάλαβα πως με αυτή την προσφορα θα έβγαζες 3μηνο στην Q αφού λέει οτι για να την παίρνεις πρέπει να ανανεώνεις κάθε 2 μήνες. Αν άφηνες να περάσει ο 3ος μήνας ίσως να μην επέστρεφε το 600' + 600Mb τον 4ο μήνα όταν θα ξαναέβαζες 8ευρω στο τέλος του 3ου.

Edited by opmgls
Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, dimitroula10 said:

 

Εδώ τα λεφτά μένουν στην κάρτα και μπορείς να αγοράσεις κάτι μβ έξτρα να πάρεις και παράταση, οπότε βγαίνει 8€ το τρίμηνο. 

 

@Bas

Το έχω δοκιμάσει, με ενεργοποίηση του πακέτου πχ με τα 3 gb/4.5€ παίρνει παράταση και δίνει κανονικά την συγκεκριμένη προσφορά και τον επόμενο μήνα, για 3η φορά δηλαδή με μια μόνο ανανέωση.

Με την επιφύλαξη πάντα ότι μπορεί κάτι να έχει αλλάξει πολύ πρόσφατα.

Γενικά όμως όλες αυτές οι προσφορές όλα αυτά τα χρόνια προϋποθέτουν επί της ουσίας να μην έχεις ληγμένο μηδενικό υπόλοιπο.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kmpatra said:

Γενικά όμως όλες αυτές οι προσφορές όλα αυτά τα χρόνια προϋποθέτουν επί της ουσίας να μην έχεις ληγμένο μηδενικό υπόλοιπο.

Για να τις πάρεις όμως πρέπει να έχεις μηδενικό υπόλοιπο για 2-3 μήνες. Περίεργο μεν αλλά αν ανεβείς στο τρένο μετά παίζει σε άλλη διάσταση.

2 ώρες πριν, kmpatra said:

Με την επιφύλαξη πάντα ότι μπορεί κάτι να έχει αλλάξει πολύ πρόσφατα.

Μέχρι πριν 20 μέρες δεν άλλαξε. Χρέωση ανά δευτερόλεπτο και επέκταση. Σίγουρα όλα μπορούν να αλλάξουν ανά πάσα στιγμή όπως το λικουιντ. Αλλά μέχρι τότε το απολαμβάνουμε. Άλλωστε όλοι θα πεθάνουμε κάποια μέρα.

2 ώρες πριν, opmgls said:

Δεν θυμάμαι λεπτομέρειες αλλά υπάρχουν ακόμη κάποιες παλιές διαφημίσεις, νομίζω της  wind στο youtube, που μετά από αρκετό χρόνο αυτό το "για πάντα" κάπως τροποποιήθηκε

Όλοι θα πεθάνουμε κάποια μέρα. Τουλάχιστον να περάσουμε καλά.

Θα σκάσετε από την ζήλεια σας.😆 

2 ώρες πριν, opmgls said:

Δεν έχει πουθένα στους όρους αυτής της προσφοράς να διαβάσεις του έξτρα όρους να μας φύγει η απορία;

Αφού δεν σε ενδιαφέρει άστο. Είπαμε ο όρος είναι να μην λήξει το υπόλοιπο. Απλώς με αυτές τις προσφορές μου έχουν φάει καμμιά δεκαριά€ αυτό το καλοκαίρι για όλη την οικογένεια. Και που είχαμε πολλά λεπτά ομιλίας και δεδομένα στην ουσία ούτε τα μισά δεν τρώγαμε.

Η φτηνια τρώει τον παρά που λέει η παροιμία.

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, dimitroula10 said:

Σε κύριο αριθμό που έμεινε με μηδενικό υπόλοιπο από τον Μάρτιο ήλθε σήμερα αυτό το μήνυμα.

Δεν λέω καλή προσφορά για 4€ τον μήνα (αν μείνει το καουντνταουν με 8ευρη ανανέωση). Αλλά και πάλι είχα βολευτεί με εισερχόμενες και VoIP με κάρτα εξωτερικού. Το ΠΑΚΕΤΟ έρχεται κανονικά.

Μάλλον θα το αφήσω να δω τι θα γίνει.

 

IMG-20240917-WA0000.jpg

Screenshot_20240917-224314_myQ.jpg

Σουπερ προσφορά! Ψήνομαι να παρω ενα νουμεράκι Q να δω τι θα γίνει. Εάν το παρω από κατάστημα, παιζει να μην χρειαστεί να κάνω ανανέωση;

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, VIPdriver said:

Σουπερ προσφορά! Ψήνομαι να παρω ενα νουμεράκι Q να δω τι θα γίνει. Εάν το παρω από κατάστημα, παιζει να μην χρειαστεί να κάνω ανανέωση;

Μου έχει έλθει και σε νούμερο κανονικό και σε νούμερο από την λαϊκή. Το νούμερο της λαϊκής αν και είναι φτηνό, έχει πάντα το μειονέκτημα ότι δεν μπορεί να γίνει βασικός αριθμός και να κάνει και βόλτα στους άλλους παρόχους.

Βάσει νόμου δεν χρειάζεται ανανέωση γιατί όλα τα νούμερα έχουν κάτι ψιλά μέσα αλλά ανάλογα που θα πέσεις. Υπάρχουν κάποιοι πιο σοβαροί επαγγελματίες.

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, VIPdriver said:

Σουπερ προσφορά! Ψήνομαι να παρω ενα νουμεράκι Q να δω τι θα γίνει. Εάν το παρω από κατάστημα, παιζει να μην χρειαστεί να κάνω ανανέωση;

Προσωπική άποψη, δεν θεωρώ ότι θα δώσει εύκολα την προσφορά τη συγκεκριμένη αν δεν βάλεις ποτέ κάρτα. Να συμπληρώσω επίσης ότι εκτός από την προσφορά δίνεται 0.01 για να λειτουργήσει, συνήθως δηλαδή τη δίνουν όταν έχει λήξει το υπόλοιπο.

Ας μας διευκρινίσει η @dimitroula10aν έχει βάλει ποτέ λεφτά π.χ. στο νούμερο της λαϊκής πριν πάρει την εν λόγω προσφορά.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kmpatra said:

Ας μας διευκρινίσει η @dimitroula10aν έχει βάλει ποτέ λεφτά π.χ. στο νούμερο της λαϊκής πριν πάρει την εν λόγω προσφορά

Δεν είχα βάλει  λεφτά σε 2 από αυτά. Ήταν νούμερα της λαϊκής και τα έχω μόνο για εισερχόμενες σε κάτι ρολόγια που κάνω εκτροπή για να μην κουβαλάω τις παντόφλες.

Έχω μερικά νουμερα παλιά. Τα χαρίζω σε όποιον θέλει.

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

15 ώρες πριν, dimitroula10 said:

Αφού δεν σε ενδιαφέρει άστο. Είπαμε ο όρος είναι να μην λήξει το υπόλοιπο. Απλώς με αυτές τις προσφορές μου έχουν φάει καμμιά δεκαριά€ αυτό το καλοκαίρι για όλη την οικογένεια. Και που είχαμε πολλά λεπτά ομιλίας και δεδομένα στην ουσία ούτε τα μισά δεν τρώγαμε.

Όταν ρωτάω για τους όρους αναφέομαι αν στην συγκεκριμένη προσφορά για την οποία συζητάμε η κατανάλωση λεπτών ομιλίας είναι ανά δευτερόλεπτο από το πρώτο δευτερόλεπτο ή υπάρχει ελάχιστη 3λεπτη χρέωση χρόνου.

Πως συμπέρανες ότι δεν με ενδιαφέρει; Ρωτάω γιατί εδω μέσα αυτό κάνουμε πληροφορούμε ο ένας τον άλλον. ίσως κάποια στιγμή ξαναπάρω νούμερο Q (όχι κύριο).

Link to comment
Share on other sites

42 minutes ago, dimitroula10 said:

Και εδώ η απόδειξη ότι η χρέωση είναι ανά δευτερόλεπτο.

Screenshot_20240919-155849_myQ.jpg

Πώς μπορούμε να το ενεργοποιήσουμε οι υπόλοιποι; Βάζω κάθε δίμηνο 8 ευρώ για συντήρηση μόνο και μαζεύτηκε κανένα 50άρι μέσα, καθώς όταν το χρειαστω βάζω VoIP... Αν το αφήσω για 1 χρόνο θα χάσω τα 50 ευρώ...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition, Nokia 9 Pureview

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Leica Leitz Phone 1, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Mivas said:

Πώς μπορούμε να το ενεργοποιήσουμε οι υπόλοιποι; Βάζω κάθε δίμηνο 8 ευρώ για συντήρηση μόνο και μαζεύτηκε κανένα 50άρι μέσα, καθώς όταν το χρειαστω βάζω VoIP... Αν το αφήσω για 1 χρόνο θα χάσω τα 50 ευρώ...

Κακώς βάζεις αυτά τα λεφτά για συντήρηση. Αφού δέχεται εισερχόμενες για έναν χρόνο με μηδενικό υπόλοιπο.

Για να πάρεις αυτό το πακέτο θέλει να μην βάζεις λεφτά και μηδενικό υπόλοιπο για 2-3 μήνες.

Ακόμα και το κανονικό νούμερο το άφησα χωρίς λεφτά και ήλθε. Τώρα την πάτησες. Κατά την γνώμη μου άστα να χαθούν αφού δεν τα χρειάζεσαι και ακολούθησε αυτά που έχουμε γράψει. Δυστυχώς θέλει λίγη προσπάθεια για να μπεις στην λίστα. Αν μπεις όμως...

Εγώ έχω αγοράσει κάρτα ευρώπης για δεδομένα και χρησιμοποιώ VoIP για εξερχόμενες. Και ανανέωση κάθε χρόνο. Για την ώρα όλα πάνε καλά. 

Link to comment
Share on other sites

Ας τα ξοδεψει σε διαγωνισμούς. Ο Ευαγγελάτος κάνει τωρα για iPhone και 10.000€ με σμσ αξιας 3μισο ευρω

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, VIPdriver said:

Ας τα ξοδεψει σε διαγωνισμούς. Ο Ευαγγελάτος κάνει τωρα για iPhone και 10.000€ με σμσ αξιας 3μισο ευρω

Έτσι κι αλλιώς χαμένα θα πάνε, γιατί να χάσει και την ώρα του?

Άμεσος μηδενισμός και αναμονή.

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, dimitroula10 said:

Κακώς βάζεις αυτά τα λεφτά για συντήρηση. Αφού δέχεται εισερχόμενες για έναν χρόνο με μηδενικό υπόλοιπο.

Για να πάρεις αυτό το πακέτο θέλει να μην βάζεις λεφτά και μηδενικό υπόλοιπο για 2-3 μήνες.

Ακόμα και το κανονικό νούμερο το άφησα χωρίς λεφτά και ήλθε. Τώρα την πάτησες. Κατά την γνώμη μου άστα να χαθούν αφού δεν τα χρειάζεσαι και ακολούθησε αυτά που έχουμε γράψει. Δυστυχώς θέλει λίγη προσπάθεια για να μπεις στην λίστα. Αν μπεις όμως...

Εγώ έχω αγοράσει κάρτα ευρώπης για δεδομένα και χρησιμοποιώ VoIP για εξερχόμενες. Και ανανέωση κάθε χρόνο. Για την ώρα όλα πάνε καλά. 

τον έχω 20 χρόνια κοντά αυτόν τον αριθμό και φοβόμουν μην τον χάσω αν δεν το έκανα συντήρηση... Από την άλλη όλοι ακρίβυναν, οπότε εκτός από τον βάτραχο, δεν θα σκεφτόμουν να το μεταφέρω σε άλλο πάροχο...

Είναι σίγουρο αυτό το πακέτο για όλους όμως ή είναι μόνο π.χ. 1 στους 10 με μηδενικό υπόλοιπο?

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition, Nokia 9 Pureview

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Leica Leitz Phone 1, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Mivas said:

και φοβόμουν μην τον χάσω

 Ο φόβος, η ελπίδα και η αγάπη για την πατρίδα είναι καταστροφή για τους ανθρώπους.

44 minutes ago, Mivas said:

Είναι σίγουρο αυτό το πακέτο για όλους όμως ή είναι μόνο π.χ. 1 στους 10 με μηδενικό υπόλοιπο?

Α καλά. Ψάχνεις σιγουριά την σήμερον ημέρα?😆

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, dimitroula10 said:

Α καλά. Ψάχνεις σιγουριά την σήμερον ημέρα?😆

Ε, καλά εντάξει τότε... Ουσιαστικά μου λέτε να πετάξω έτσι απλά ένα 50ευρο, να ρισκάρω να χάσω τον αριθμό μου για κάτι που κάθε άλλο παρά σίγουρο είναι...

Πιο πιθανό το βλέπω κάποια στιγμή να πάω σε βατραχο παρά να ρισκάρω κάτι αμφίβολο για τόσο παλιό κι εύκολο αριθμό που δεν τον αλλάζω με τίποτα...

Ιστορικό κινητών: Nokia 3410, 7250i, N97, Lumia 520, Lumia 925, Lumia 1020 64GB, Nokia Lumia 830 - Limited Gold Edition, Lumia 950, N950 Developer kit, Nokia Dali with Simple Dali UI, Nokia Reader - "Pine", Jolla Phone - The First One, Jolla C Limited Edition, Nokia 9 Pureview

Στην άκρη: Nokia 6230i, 8210, N86 8MP, 808 PureView, Nokia "Goldfinger", Nokia "McLaren", Panasonic Lumix DMC-CM1

Σε χρήση: Leica Leitz Phone 1, Nokia 808 Pureview

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Mivas said:

Ε, καλά εντάξει τότε... Ουσιαστικά μου λέτε να πετάξω έτσι απλά ένα 50ευρο, να ρισκάρω να χάσω τον αριθμό μου για κάτι που κάθε άλλο παρά σίγουρο είναι...

Πιο πιθανό το βλέπω κάποια στιγμή να πάω σε βατραχο παρά να ρισκάρω κάτι αμφίβολο για τόσο παλιό κι εύκολο αριθμό που δεν τον αλλάζω με τίποτα...

Αγοραζε καθε μηνα το Q Star Big (11,60€) και σιγα σιγά θα φας το υπολοιπο και μετα θα μεταφερεις τον αριθμό σου προς όπου θέλεις.

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...