Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 minutes ago, Teiresias_ said:

Εμένα τον Αύγουστο δεν μου το έδωσε στα δύο που το έδωσε τώρα. Και στο ένα που το έδωσε και το ενεργοποίησα, δεν το έδωσε τώρα.

Πόσα Q έχεις;

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Teiresias_ said:

Τρία..

(κ μην μου πεις "να τα φας κ να 'ναι κρύα")

😉😂😂😂

Δημητρούλα βγες από τον Τειρεσία αμέσως! 

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω ενεργό από τον προηγούμενο μήνα και λήγει αύριο, το υπόλοιπο μου είναι 4,7 ευρώ και βγήκε ξανά σήμερα με ενεργοποίηση ως 7 Οκτώβρη. Το δημητρουλοκανονα που λέει ότι πρέπει να έχεις κάτω από 3 ευρώ τον έχω ήδη διαψεύσει ξανά εδώ καθώς το έχω λάβει και με 12 ευρώ υπόλοιπο στο πολύ πρόσφατο παρελθόν.

Edited by Don_VitoCorleone
Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, Teiresias_ said:

Εμένα τον Αύγουστο δεν μου το έδωσε στα δύο που το έδωσε τώρα. Και στο ένα που το έδωσε και το ενεργοποίησα, δεν το έδωσε τώρα.

 

Στην παράταση υπολοίπου αναφερόταν ο φίλος.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Don_VitoCorleone said:

Εγώ το έχω ενεργό από τον προηγούμενο μήνα και λήγει αύριο, το υπόλοιπο μου είναι 4,7 ευρώ και βγήκε ξανά σήμερα με ενεργοποίηση ως 7 Οκτώβρη. Το δημητρουλοκανονα που λέει ότι πρέπει να έχεις κάτω από 3 ευρώ τον έχω ήδη διαψεύσει ξανά εδώ καθώς το έχω λάβει και με 12 ευρώ υπόλοιπο στο πολύ πρόσφατο παρελθόν.

Μακάρι παιδιά.. γι' αυτό είμαστε εδώ να μοιραζόμαστε τις εμπειρίες και να τη βγάζουμε όσο πιο τζάμπα γίνεται!

10 minutes ago, kmpatra said:

Στην παράταση υπολοίπου αναφερόταν ο φίλος.

Α, οκ.. 

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Don_VitoCorleone said:

Εγώ το έχω ενεργό από τον προηγούμενο μήνα και λήγει αύριο, το υπόλοιπο μου είναι 4,7 ευρώ και βγήκε ξανά σήμερα με ενεργοποίηση ως 7 Οκτώβρη. Το δημητρουλοκανονα που λέει ότι πρέπει να έχεις κάτω από 3 ευρώ τον έχω ήδη διαψεύσει ξανά εδώ καθώς το έχω λάβει και με 12 ευρώ υπόλοιπο στο πολύ πρόσφατο παρελθόν.

Βλέπω το ντισλάικ να έρχεται....

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

Για πρώτη φορά πάντως μετά από πολύ καιρό, δεν ήρθε στο νούμερο της μάνας μου που διαχειρίζομαι. Δεν ξέρω αν υπάρχει δεύτερη φουρνιά που θα το πάρει αύριο. Το νούμερο αυτό παίρνει και τα 1.000 λεπτά λογο σταθερού , και προσφορά ενεργοποιείται μόνο για την επέκταση επί της ουσίας.Το μοτίβο της χρήσης ήταν,ανανέωση 8€,επεκταση στο τέλος του διμηνου με την προσφορά αυτή. Κάποιες φορές γινόταν και δεύτερη συνεχόμενη φορά (κυρίως τον καιρό που είχε πέντε ευρώ), καθώς μαζευόταν υπόλοιπο και πανω από 10€. Την τελευταία φορά όμως επέκταση δε δόθηκε, και αφού ενεργοποιήθηκε το πακέτο αναγκαστήκαμε να βάλουμε πάλι 8€ στο τέλος του διμήνου. Δηλαδή 16 σε 59-60 μέρες περίπου

Από την άλλη μεριά σε f2g, έρχονταν συνέχεια και ξαναήρθε, το νούμερο είχε μηδέν υπόλοιπο για μήνες. Δώσανε 0,01 την προσφορά με τα 600, και έκανα από τότε μία ανανέωση 8€, χωρίς να το ενεργοποιήσω ποτέ.

Και καταλήγω οτι δύσκολα θα καταφέρουμε να καταλάβουμε τον κανόνα για το πότε παίρνουν ή όχι κάποια νούμερα την προσφορά...

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Και εμένα ήρθε αλλά όχι στο νούμερο με τα 8 ευρώ...

Δυστυχώς 🥲😪

Screenshot_2024-09-05-22-50-30-345_co.trebbble.android.wind.q.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Don_VitoCorleone said:

Το δημητρουλοκανονα που λέει ότι πρέπει να έχεις κάτω από 3 ευρώ τον έχω ήδη διαψεύσει ξανά εδώ καθώς το έχω λάβει και με 12 ευρώ υπόλοιπο στο πολύ πρόσφατο παρελθόν.

Οι εξαιρέσεις επιβεβαιώνουν τον κανόνα. Αυτό όμως που δεν μπορώ να καταλάβω είναι γιατί να φορτώνεις το υπόλοιπο χωρίς λόγο.

Κι εγώ έχω φορτώσει κατά λάθος το βασικό νούμερο και έβαλα κσουντνταουν που έδωσε παράταση ένα μήνα και μου έδωσε το ΠΑΚΕΤΟ, αλλά θα το πάρω τέλος του μήνα να δω αν θα δώσει παράταση.

Δεν παίζουμε με αυτά τα πράγματα. Βάζεις το ελάχιστο πάντα.

Screenshot_20240905-225152_myQ.jpg

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kmpatra said:

Και καταλήγω οτι δύσκολα θα καταφέρουμε να καταλάβουμε τον κανόνα για το πότε παίρνουν ή όχι κάποια νούμερα την προσφορά...

Εγώ έχω καταλήξει στο ότι δεν μπορείς να βασίζεται (εκτός από τη Δημητρούλα) ότι θα έχεις μονίμως την προσφορά.

Το μόνο που μπορείς να εκμεταλλευτείς σε σταθερή βάση είναι τα 250GB που μπορείς να τα έχεις στη θέση της δεύτερης σιμ εναλλάσσοντας τις κάρτες ανάλογα με το ποια θα σου δώσει την προσφορά. (Προϋποθέτει 2-3 σιμ)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, damianos said:

Και εμένα ήρθε αλλά όχι στο νούμερο με τα 8 ευρώ...

Βάλε πακέτο στο 12200 για παράταση και μην ξαναφορτώσεις με€

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

Ένα πακέτο με ομιλία με 6,9 που θυμάμαι υπάρχει ακόμα? Δίνει παράταση?

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kmpatra said:

Την τελευταία φορά όμως επέκταση δε δόθηκε, και αφού ενεργοποιήθηκε το πακέτο αναγκαστήκαμε να βάλουμε πάλι 8€ στο τέλος του διμήνου. Δηλαδή 16 σε 59-60 μέρες περίπου

Αφού είναι για επέκταση γιατί δεν βάζεις πακέτο από το 12200 που δίνει σίγουρα επέκταση?

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

Γιατί δεν είμαι πάντα παρών κι η μητέρα μου δεν θα μπορέσει να το κάνει...

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, dimitroula10 said:

Αφού είναι για επέκταση γιατί δεν βάζεις πακέτο από το 12000 που δίνει σίγουρα επέκταση?

Πίο είναι κάτω από 8 ευρώ???

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, kmpatra said:

Για πρώτη φορά πάντως μετά από πολύ καιρό, δεν ήρθε στο νούμερο της μάνας μου που διαχειρίζομαι. Δεν ξέρω αν υπάρχει δεύτερη φουρνιά που θα το πάρει αύριο. Το νούμερο αυτό παίρνει και τα 1.000 λεπτά λογο σταθερού , και προσφορά ενεργοποιείται μόνο για την επέκταση επί της ουσίας.Το μοτίβο της χρήσης ήταν,ανανέωση 8€,επεκταση στο τέλος του διμηνου με την προσφορά αυτή. Κάποιες φορές γινόταν και δεύτερη συνεχόμενη φορά (κυρίως τον καιρό που είχε πέντε ευρώ), καθώς μαζευόταν υπόλοιπο και πανω από 10€. Την τελευταία φορά όμως επέκταση δε δόθηκε, και αφού ενεργοποιήθηκε το πακέτο αναγκαστήκαμε να βάλουμε πάλι 8€ στο τέλος του διμήνου. Δηλαδή 16 σε 59-60 μέρες περίπου

Από την άλλη μεριά σε f2g, έρχονταν συνέχεια και ξαναήρθε, το νούμερο είχε μηδέν υπόλοιπο για μήνες. Δώσανε 0,01 την προσφορά με τα 600, και έκανα από τότε μία ανανέωση 8€, χωρίς να το ενεργοποιήσω ποτέ.

Και καταλήγω οτι δύσκολα θα καταφέρουμε να καταλάβουμε τον κανόνα για το πότε παίρνουν ή όχι κάποια νούμερα την προσφορά...

Δεν υπάρχει μοτίβο. Έχω τον αριθμό ακριβώς 10 χρόνια ως Q με μικρομεσαία έως ελαφριά χρήση και λαμβάνω ότι προσφορά υφίσταται όλα αυτά τα χρόνια αλλά όχι μόνιμα χωρίς μοτίβο και αλγόριθμο. Αυτό που έχω διαπιστώσει για το επίμαχο πλούσιο σε δεδομένα πακέτο πρώην εντελώς απεριόριστο είναι ότι θα μου το δώσει 8 με 10 φορές το χρόνο και πορευομαι με αυτό ως αναμενόμενο. Ζω και χωρίς αυτό αφού ως μεγαλωμένος ως τα 20 χωρίς κινητό και ίντερνετ στη ζωή μου επιβιώνω και χωρίς δεδομένα ακόμη και εβδομάδα και χωρίς λεπτά ομιλίας για μέρες αν το θελήσω, βέβαια λόγω σταθερού τα 1000 λεπτά μου περισσεύουν μόνιμα. 

Είναι στιγμές που αναρωτιέμαι αν πρέπει να κάνω φορητότητα σε F2G γιατί χάνω τα 15 GB του συνδυασμού, αλλά από τη μια βαριέμαι κι από την άλλη με τόση αστάθεια παροχών και χρεώσεων δε ξέρω καν τι να περιμένω για το επόμενο τρίμηνο, για το μόνο που μπορώ να είμαι πεπεισμένος είναι ότι θα έρθουν και πάλι βλαπτικές για μας μεταβολές

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, damianos said:

Πίο είναι κάτω από 8 ευρώ???

12200 έκανα λάθος. Κάλεσε και άκουσε.

Link to comment
Share on other sites

 

10 ώρες πριν, Teiresias_ said:

Εδώ να πω πως σε νούμερο που είχα μόνο 1,30€ και ενεργοποιημένη ήδη την προσφορά, δεν μου το έδωσε.

Με ενεργοποιημένη 04/09 ήδη την προσφορά  μου το έδωσε (€2.59).

Edited by Bas
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Όποιος έχει τη συνδυαστική προσφορά σταθερού με καρότοκινητό με τα 1000λεπτα ή τα mb λόγω του σταθερόυ ,έχει χρεωθεί το 1€ ανα 2μηνες όπως είχε ανακοινωθεί από 1/7 ;

One Plus 6
Link to comment
Share on other sites

Στο Q unlimited data nights ξέρουμε εάν δίνει παράταση 30 ημερών???

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, aristarxos1978 said:

Καλησπέρα.

Όποιος έχει τη συνδυαστική προσφορά σταθερού με καρότοκινητό με τα 1000λεπτα ή τα mb λόγω του σταθερόυ ,έχει χρεωθεί το 1€ ανα 2μηνες όπως είχε ανακοινωθεί από 1/7 ;

Μέχρι στιγμής όχι

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, damianos said:

Στο Q unlimited data nights ξέρουμε εάν δίνει παράταση 30 ημερών???

Και απαντώ μόνος μου 🤣 

Νάι δίνει παράταση 

IMG_20240906_172414.jpg

IMG_20240906_172434.jpg

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, aristarxos1978 said:

Καλησπέρα.

Όποιος έχει τη συνδυαστική προσφορά σταθερού με καρότοκινητό με τα 1000λεπτα ή τα mb λόγω του σταθερόυ ,έχει χρεωθεί το 1€ ανα 2μηνες όπως είχε ανακοινωθεί από 1/7 ;

Από 1/7/2024 κι εφεξής, η υπηρεσία καρτοκινητής που προσφέρει δωρεάν 1000 λεπτά ομιλίας προς όλους για 30 ημέρες αυτόματα και κάθε μήνα σε συνδρομητές που συνδυάζουν τουλάχιστον ένα (1) συμβόλαιο σταθερής ή κινητής, τροποποιείται και θα εφαρμόζεται αυτόματη χρέωση επέκτασης εγγραφής αξίας 1€ ανά 2 ημερολογιακούς μήνες, στην 1η ανανέωση οποιασδήποτε αξίας του ημερολογιακού διμήνου. Συγκεκριμένα τα ημερολογιακά δίμηνα ορίζονται ως εξής: Ιούλιος-Αύγουστος, Σεπτέμβριος-Οκτώβριος, Νοέμβριος-Δεκέμβριος, Ιανουάριος-Φεβρουάριος, Μάρτιος-Απρίλιος, Μάιος-Ιούνιος.

Η τροποποίηση αφορά υφιστάμενους και νέους συνδρομητές όλων των προγραμμάτων FREE2GO και Q, εγγεγραμμένους στη συνδυαστική υπηρεσία, συμπεριλαμβανομένων όσων λαμβάνουν προωθητικό bonus 15GB για 30 ημέρες μέχρι νεωτέρας. Επιπρόσθετα, οι εν λόγω συνδρομητές θα έχουν δυνατότητα απεγγραφής από τη υπηρεσία καλώντας στην εξυπηρέτηση πελάτων NOVA (χρέωση 0,25€/κλήση).

Αρα πρεπει να γινει ανανέωση,και τότε θα αφαιρείται το 1€

Μ'αρεσει που δινει και δυνατότητα απεγγραφής.

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...