Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Just now, elkons said:

Από άποψη ταχύτητας Q ή CU στο router ? 

Το θέμα είναι ότι ό,τι και να σου πω ισχύει εδώ που βρίσκομαι εγώ. Για εσένα μπορεί να ισχύει το αντίθετο.

Το CU πιάνει μικρότερη ταχύτητα 60-80 Mbps και η Nova 100+.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mantzanes said:

Το θέμα είναι ότι ό,τι και να σου πω ισχύει εδώ που βρίσκομαι εγώ. Για εσένα μπορεί να ισχύει το αντίθετο.

Το CU πιάνει μικρότερη ταχύτητα 60-80 Mbps και η Nova 100+.

Μια χαρά ταχύτητες είναι και οι 2! 4g+ ή 5g router; Ποιο router έχεις βασικά; Έχεις δοκιμάσει Cosmote στο ρούτερ σου; Σε τι περιοχή;

(Σάν ερωτηματολόγιο τα λέω 😂)

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, elkons said:

Μια χαρά ταχύτητες είναι και οι 2! 4g+ ή 5g router; Ποιο router έχεις βασικά; Έχεις δοκιμάσει Cosmote στο ρούτερ σου; Σε τι περιοχή;

(Σάν ερωτηματολόγιο τα λέω 😂)

Tp-link Nx510v. 5G είναι. Με Cosmote δεν το έχω δοκιμάσει. Επίσης στις μεγάλες ταχύτητες το WiFi χάνει αρκετά σε ταχύτητα οπότε πρέπει να το συνδέσω με lan στο pc και βαριέμαι. Όταν το δοκιμάσω θα σου πω!

Σε ένα ορεινό χωριό του Έβρου.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Mantzanes said:

Tp-link Nx510v. 5G είναι. Με Cosmote δεν το έχω δοκιμάσει. Επίσης στις μεγάλες ταχύτητες το WiFi χάνει αρκετά σε ταχύτητα οπότε πρέπει να το συνδέσω με lan στο pc και βαριέμαι. Όταν το δοκιμάσω θα σου πω!

Σε ένα ορεινό χωριό του Έβρου.

Και στον Έβρο τέτοιες ταχύτητες επιτέλους!! Δοκίμασε Cosmote με την σιμ του κινητού σου , αφού έχεις ενεργοποιήσει το 5g και αφαίρεσες το pin😉 γενικότερο στο κινητό με Cosmote τι ταχύτητα έχεις 4g+ ή 5g??

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, elkons said:

Και στον Έβρο τέτοιες ταχύτητες επιτέλους!! Δοκίμασε Cosmote με την σιμ του κινητού σου , αφού έχεις ενεργοποιήσει το 5g και αφαίρεσες το pin😉 γενικότερο στο κινητό με Cosmote τι ταχύτητα έχεις 4g+ ή 5g??

Έχω δει και 600 με 5G.. αλλά είναι Xiaomi.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Mantzanes said:

Έχω δει και 600 με 5G.. αλλά είναι Xiaomi.

Εντάξει δεν έχει τεράστια σημασία,αλλά θα υπάρχει ελάχιστη διαφορά,εάν είναι δοκίμασε την στο ρούτερ 

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, elkons said:

Το θέμα είναι άλλο ,εάν η Q στείλει καμία προσφορά χωρίς πολύ ίντερνετ τι θα κάνεις !!

Αν ο παππούς μου είχε καρούλια θα ήταν τρένο.

Ναμαστε καλά και όταν συμβεί θα δούμε. Διομισυ χρόνια και συνεχίζει. Και αφού από 5€ το πήγε 6€ σημαίνει ότι θα το συνεχίσει. 

Link to comment
Share on other sites

Just now, dimitroula10 said:

Αν ο παππούς μου είχε καρούλια θα ήταν τρένο.

Ναμαστε καλά και όταν συμβεί θα δούμε. Διομισυ χρόνια και συνεχίζει. Και αφού από 5€ το πήγε 6€ σημαίνει ότι θα το συνεχίσει. 

Ελπίζω να μην ανέβει κι άλλο είναι vfm η προφορά αυτή 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, dimitroula10 said:

Αν ο παππούς μου είχε καρούλια θα ήταν τρένο.

Ναμαστε καλά και όταν συμβεί θα δούμε. Διομισυ χρόνια και συνεχίζει. Και αφού από 5€ το πήγε 6€ σημαίνει ότι θα το συνεχίσει. 

Το θέμα είναι ότι αλλάζει και αφεντικά συχνά..

Θα μου πεις και η Voda που δεν αλλάζει αφεντικά μια χαρά ανακοινωσούλες βγάζει και τα αλλάζει τα φώτα.

@dimitroula10εσύ που έχεις πολλές Q..

Υπάρχει περίπτωση να μου αλλάξουν δωρεάν μία σιμ που είναι από τις παλιές;

Δεν έχω μήνυμα δωρεάν αντικατάστασης..

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VIPdriver said:

Το κασμπακ σε συνδυασμο με το λικουιντ είναι η απόλυτη οικονομία αυτή τη στιγμή. Εχεις κλησεις/σμσ/data με κυριολεκτικά καθόλου κόστος. 

Φίλε 6€ απεριόριστα δεδομένα+1000' προς όλους με χρέωση ανά 1". Ποια οικονομία λες τώρα? Μην αρχίζετε πάλι τα ίδια. Τι να αγοράσεις με 0,10 σεντς? 😀 Είπα κασμπακ μόνο αν μπει φραγή με μηδενικό υπόλοιπο.

9 minutes ago, Mantzanes said:

Υπάρχει περίπτωση να μου αλλάξουν δωρεάν μία σιμ που είναι από τις παλιές;

Δεν έχω μήνυμα δωρεάν αντικατάστασης.

Ναι αν είναι στο όνομα σου. Πας και λες ότι πήρες στο 13700 και σου είπαν ότι θέλει αλλαγή η σιμ, ΔΩΡΕΑΝ. Το μόνο επικίνδυνο είναι μήπως στις καινούριες μπαίνει φραγή στο τρίμηνο. Μέχρι πέρυσι πάντως δεν έμπαινε.

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, elkons said:

Εγώ Φουλ σήμα 4g+ nova στα 9 mbps

Cosmote 2 μπάρες 4g+ 38 mbps και σε σημεία με φουλ 90+ Mbps Νομίζω είναι φανερή η διαφορά μεταξύ τους ! Nova δεν έχω δει σε όλη την Ελλάδα 4g+ που αγγίζει τα 300+ mbps που έτυχα στην Αθήνα 

Από πού κρίνεις πως η Cosmote δεν είναι καλή στην περιοχή σου ; Εχθές δοκιμάσει speedtest ; ποια είναι η περιοχή αν επιτρέπεται 😅

(Υ.Γ εάν βγει η Cosmote εκτός υπηρεσίας η nova βγήκε χτες)

Ανατολικά Θεσσαλονίκης είμαι.

Πληροφοριακά αναφέρω ότι σημασία δεν έχει μόνο η κάλυψη της εταιρίας στην ταχύτητα αλλά και το πόσοι είναι συνδεδεμένοι στην τοπική κεραία.

Χαρακτηριστικά, στην περιφερειακή πιάνω 5G αλλά εντός πόλης ποτέ.

Link to comment
Share on other sites

On 10/4/2024 at 1:53 ΜΜ, dimitroula10 said:

Ενημερωτικά. Σε όλα τα νούμερα (4) που έχουν μηδενικό ή χαμηλό υπόλοιπο έρχεται κανονικά το γνωστό πακέτο 6€, εδώ και πάνω από 2 χρόνια. Όπως και σε ένα νούμερο που αγοράζει κάθε μήνα με ΣΜΣ αυτό το πακέτο. Screenshot_20240410-134530_myQ.jpg

Φυσικα και ΔΕΝ ισχυει κατι τετοιο.Αν ισχυε θα ημουν ακομα στην Q.

Μην παραπλανεις.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, dimitroula10 said:

Φίλε 6€ απεριόριστα δεδομένα+1000' προς όλους με χρέωση ανά 1". Ποια οικονομία λες τώρα? Μην αρχίζετε πάλι τα ίδια. Τι να αγοράσεις με 0,10 σεντς? 😀 Είπα κασμπακ μόνο αν μπει φραγή με μηδενικό υπόλοιπο.

Από πότε στις προσωπικές προσφορές έχει καταργηθεί το 3λεπτο;

1 minute ago, azuli said:

Φυσικα και ΔΕΝ ισχυει κατι τετοιο.Αν ισχυε θα ημουν ακομα στην Q.

Μην παραπλανεις.

Μονο τα πεφωτισμένα μυαλά κατέχουν τις μεγάλες αλήθειες. Εμείς είμαστε πρόβατα. 😂

Link to comment
Share on other sites

On 10/4/2024 at 6:47 ΜΜ, dimitroula10 said:

2 χρόνια+ τα παίρνουμε κάθε μήνα κανονικά σε 5 νούμερα με ελάχιστες εξαιρέσεις. Μακάρι να κέρδιζα το τζόκερ με αυτή την συχνότητα.😀

 

Εδω και καιρο πιστευω οτι ή δουλευεις στη Nova ή εισαι για καποιο περιεργο λογο φανατισμένη με τη Nova.

 

Πριν λιγο ημουν στη σελιδα της FROG και ησουν KAI εκει και ελεγες οτι η Q ειναι καλυτερη λυση.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, azuli said:

Εδω και καιρο πιστευω οτι ή δουλευεις στη Nova ή εισαι για καποιο περιεργο λογο φανατισμένη με τη Nova.

Έχω ξεκαθαρίσει ότι στην Q είμαι μόνο για το πακέτο αυτό και ότι χρησιμοποιώ την μη φραγή κλήσεων μέχρι να συμπληρωθεί ο χρόνος.

Εσείς είστε φανατικοί της παγίδας που έχετε πέσει με τα σουβλάκια.

Ούτε στην νόβα δουλεύω ούτε κερδίζω τίποτα αν είστε στην νόβα.

Απλώς ένας φίλος ανέφερε ότι αν έχεις δύο τρεις κάρτες q μπορείς να βγάζεις το μήνα με απεριόριστα με έξι ευρώ και απλώς επιβεβαίωσε αυτό το πράγμα.

Τώρα αν εσείς ζηλεύετε, να το κοιτάξετε, επειδή τα σκατε για μερικά λεπτά ομιλίας και για υποχρεωτικά σουβλάκια. Εμείς την βγάζουμε πολύ καιρό πάντως με 8€ τον μήνα στο βασικό τηλέφωνο με παροχές του 25ρικου. Ο καθένας ότι μπορεί και του αξίζει.😀

2 ώρες πριν, gpapas640 said:

Από πότε στις προσωπικές προσφορές έχει καταργηθεί το 3λεπτο;

Στο συγκεκριμένο έχει καταργηθεί μέχρι πριν 2 μήνες που το είχα κοιτάξει. Δεν νομίζω να άλλαξε κάτι.😀 Μόλις βάλω το πακέτο μετά τις 20 θα ανεβάσω σκρισοτ με 999' 50" αν βάλουμε στοίχημα.😀

Edited by dimitroula10
Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, elkons said:

κάλυψη παντού ...

Είπαμε, ανάλογα την περιοχή. Στην Ξάνθη υπάρχουν σημεία όπου η Cosmote πιάνει edge και οι υπόλοιπες 2, 4g. 

16 ώρες πριν, Mantzanes said:

Tp-link Nx510v. 5G είναι. Με Cosmote δεν το έχω δοκιμάσει. Επίσης στις μεγάλες ταχύτητες το WiFi χάνει αρκετά σε ταχύτητα οπότε πρέπει να το συνδέσω με lan στο pc και βαριέμαι. Όταν το δοκιμάσω θα σου πω!

Σε ένα ορεινό χωριό του Έβρου.

Καλά σε κατάλαβα εγώ από το nick 😂😂😂

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, sou_d said:

Είπαμε, ανάλογα την περιοχή. Στην Ξάνθη υπάρχουν σημεία όπου η Cosmote πιάνει edge και οι υπόλοιπες 2, 4g.

😂😂😂

4g...με ταχύτητες Edge ...🤹🏻

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, elkons said:

4g...με ταχύτητες Edge ...🤹🏻

Έστω κι έτσι (αφού εσύ ξέρεις για εμένα, καλύτερα) δουλειά μου γίνεται με voda και nova. Με Cosmo δυστυχώς όχι

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, azuli said:

 

Εδω και καιρο πιστευω οτι ή δουλευεις στη Nova ή εισαι για καποιο περιεργο λογο φανατισμένη με τη Nova.

 

Πριν λιγο ημουν στη σελιδα της FROG και ησουν KAI εκει και ελεγες οτι η Q ειναι καλυτερη λυση.

 

Ο τελευταίος φανατισμένος ιεροκήρυκας της Q που θυμάμαι είναι permanently banned.

Η υπομονή είναι αρετή.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, sou_d said:

Έστω κι έτσι (αφού εσύ ξέρεις για εμένα, καλύτερα) δουλειά μου γίνεται με voda και nova. Με Cosmo δυστυχώς όχι

Κρίμα.. 

Έχω δει καιρό πως πολλές κεραίες της Vodafone είναι μαζί και Nova ... Εντύπωση μου κάνει...

Ίσως είσαι και σε αυτή την περίπτωση και σε εξυπηρετούν και οι 2 αρκετά καλά 

Off topic 

Έφτιαξα και ένα Topic για τ what's up μην μείνει χωρίς το καημένο 😅😅😅😅

https://myphone.gr/forum/topic/202362/

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, elkons said:

Κρίμα.. 

Έχω δει καιρό πως πολλές κεραίες της Vodafone είναι μαζί και Nova ... Εντύπωση μου κάνει...

Ίσως είσαι και σε αυτή την περίπτωση και σε εξυπηρετούν και οι 2 αρκετά καλά 

Off topic 

Έφτιαξα και ένα Topic για τ what's up μην μείνει χωρίς το καημένο 😅😅😅😅

https://myphone.gr/forum/topic/202362/

 

Υπάρχει ήδη το γενικό των καρτοκινητων. Νομίζω μας καλύπτει

Link to comment
Share on other sites

Just now, gpapas640 said:

Υπάρχει ήδη το γενικό των καρτοκινητων. Νομίζω μας καλύπτει

Λεπτομέρειες τώρα 😅

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...