Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

νομίζω πως έκανα χαζομαρα.

Έφαγα τα ΜΒ νομίζοντας πως σημερα θα μπεί το 1GB της προσφοράς των 8 μηνων... μαλλον δεν μπαινει κάθε 1η του μήνα αλλά κάθε 30 μερες απο την ημέρα που το ενεργοποίησες, έτσι;

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

νομίζω πως έκανα χαζομαρα.

Έφαγα τα ΜΒ νομίζοντας πως σημερα θα μπεί το 1GB της προσφοράς των 8 μηνων... μαλλον δεν μπαινει κάθε 1η του μήνα αλλά κάθε 30 μερες απο την ημέρα που το ενεργοποίησες, έτσι;

 

Στην προηγουμενη προσφορα, εμπαινε καθε 1η του μηνα

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Πιό τίμιο είναι αυτό που κάνει τώρα, κάθε 30 ημέρες.

 

Φυσικα και ειναι πιο τιμιο και πιο σωστό

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Σωστό είναι που το έκανε έτσι τώρα. Αλλά θα μπορούσε να το κάνει από 1 του μήνα πάλι για 8 πραγματικούς μήνες υπάρχουν παράδειγματα παραπάνω που έφαγαν τα MB νομίζοντας ότι θα είναι κάθε πρώτη του μήνα και έμειναν χωρίς MB Edited by oxxy

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Σωστό είναι που το έκανε έτσι τώρα. Αλλά θα μπορούσε να το κάνει από 1 του μήνα πάλι για 8 πραγματικούς μήνες υπάρχουν παράδειγματα παραπάνω που έφαγαν τα MB νομίζοντας ότι θα είναι κάθε πρώτη του μήνα και έμειναν χωρίς MB

Παιδιά, στο MyQ app γράφει πότε τελειώνουν τα mb (και τα λεπτά και sms)..

Το κοιτάμε καμιά φορά.. Έχει και widget για την οθόνη :p

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Σωστό είναι που το έκανε έτσι τώρα. Αλλά θα μπορούσε να το κάνει από 1 του μήνα πάλι για 8 πραγματικούς μήνες υπάρχουν παράδειγματα παραπάνω που έφαγαν τα MB νομίζοντας ότι θα είναι κάθε πρώτη του μήνα και έμειναν χωρίς MB

 

Εεεεεεε πολλα ζητας .....

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, στο MyQ app γράφει πότε τελειώνουν τα mb (και τα λεπτά και sms)..

Το κοιτάμε καμιά φορά.. Έχει και widget για την οθόνη :p

Σε εμένα το λες δεν έχω Q τι γνώμη μου είπα εσύ που έχεις Q κοίτα το widget : :p

 

 

Εεεεεεε πολλα ζητας .....

Προσωπικά τίποτα δεν ζητάω... Την γνώμη μου λέω.

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά τίποτα δεν ζητάω... Την γνώμη μου λέω.

 

Δεν σε μσλωσα .....

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

 

Έκανα μία σχετική ερώτηση και το thread της cosmote μιας και με ενδιαφέρουν κι άλλα πράγματα, όμως έχω μία απορία και για το πρόγραμμα της Q. Βλέπω ότι στην Q μπορώ να χρησιμοποιώ το whatsapp ακόμα κι αν δεν έχω δεδομένα διαθέσιμα για να επικοινωνώ (εκτός wifi). Ισχύει αυτό; Μπορώ δηλαδή να μιλάω (εκτός wifi πάντα) με κάποιο άλλο κινητό μέσω whatsapp; Είναι καλή η ποιότητα κλήσης; Γνωρίζει κανείς;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λάθος μεχρι προτεινος οι κλησεις μεσω whatsapp δεν συμμετείχαν στην προσφορά δωρεαν κατανάλωσης. Το δωρεαν αφορά τα μηνύματα (κειμένου/περιεχομένου) και μονο. Η έννοια της προσφορας ειναι οτι δεν προσμετρωνται δεδομένα κατα τη χρηση. Χρειάζεται ομως να ειναι ανοιχτα τα δεδομένα και προφανως να υπάρχει και ενεργό πακέτο. Γιατί ολο και καποια κινηση στο ίντερνετ γινεται,απλά αυτή μέσω whatsapp δεν προσμετράται.
Link to comment
Share on other sites

Αν δεν κανω λάθος μεχρι προτεινος οι κλησεις μεσω whatsapp δεν συμμετείχαν στην προσφορά δωρεαν κατανάλωσης. Το δωρεαν αφορά τα μηνύματα (κειμένου/περιεχομένου) και μονο. Η έννοια της προσφορας ειναι οτι δεν προσμετρωνται δεδομένα κατα τη χρηση. Χρειάζεται ομως να ειναι ανοιχτα τα δεδομένα και προφανως να υπάρχει και ενεργό πακέτο. Γιατί ολο και καποια κινηση στο ίντερνετ γινεται,απλά αυτή μέσω whatsapp δεν προσμετράται.

 

Α ναι; Ε τότε δεν είναι έτσι όπως νόμιζα. Ευχαριστώ για την διευκρίνιση.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι bonus δίνει η q για 5ευρη ανανέωση με πιστωτική ή από κατάστημα; Να δω αν με συμφέρει η μετάβαση από f2g. Η χρέωση ανά δευτερόλεπτο και τα πακέτα που διαθέτει με συμφέρουν οπότε αν δίνει και κάνα μπόνους ανανέωσης ακόμα και με 5 ευρώ μάλλον θα την αλλάξω σύντομα. Επίσης ξέρει κανείς αν έχει κάποιο κόστος η μετατροπή f2g σε q;

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά τι bonus δίνει η q για 5ευρη ανανέωση με πιστωτική ή από κατάστημα; Να δω αν με συμφέρει η μετάβαση από f2g. Η χρέωση ανά δευτερόλεπτο και τα πακέτα που διαθέτει με συμφέρουν οπότε αν δίνει και κάνα μπόνους ανανέωσης ακόμα και με 5 ευρώ μάλλον θα την αλλάξω σύντομα. Επίσης ξέρει κανείς αν έχει κάποιο κόστος η μετατροπή f2g σε q;
δεν δίνει τίποτα με ανανέωση 5€ εκτός ειδικών περιπτώσεων τύπου προσφοράς που έχει έρθει με sms και ίσως αν η ανανέωση είναι σε κατάστημα (που δεν θυμάμαι σίγουρα αν αφορά και τα 5€) δίνει 120mb ή λεπτά προς σταθερά αφαιρώντας όμως 0.3€. παρόλα αυτά συμφέρει σε σχέση με f2g λόγω φτηνότερων πακέτων και βασικά το qeconomy 3,5E 150' + 150' μέσω της εφαρμογής αποκλειστικά myq.

 

Το κόστος είναι (αν ισχύει ακόμα) 10Ε μόνο από κατάστημα αλλά δεν μπορείς να κάνεις πρακτικά τπτ με αυτά (μπαίνουν και δεν μπαίνουν στο λογαριασμό σου και κάτι τέτοια).

 

Αν κάποιος ξέρει ΤΩΡΑ τι γίνεται (αυτά αλλάζουν συχνά) ας πει.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Αυτό από το κατάστημα υπάρχει ακόμα με τα 0.30 και ισχύει και με ανανέωση 5 ευρώ.

120 mb ή 120' προς σταθερά δίνει. Πρέπει να ζητήσεις εσύ τι απ'τα 2 θες αλλιώς βάζουν το πρώτο.

Link to comment
Share on other sites

Ισχυει οτι αν κανεις ανανεωση σε public δεν σου αφαιρουν τα 0.3€ ?

 

Ισχύει .....

 

----- προσθήκη μηνύματος 40 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παίρνεις ομως τα 120μβ ή λεπτά?

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

Οχι φυσικα ....

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Μολις επικοινωνησα με Q γιατι δε μου εχει αποδοθει το 1GB απο την προσφορα 1GB το μηνα για 8 μηνες.

Πραγματι εχει καθυστερησει μου ειπαν, εγινε αιτημα για ελεγχο το οποιο θα εχει λυθει μεσα σε 3-5 μερες.

Οταν τους ρωτησα τι θα κανω εγω χωρις data για τοσες μερες μου προτειναν να ενεργοποιησω πακετο δεδομενων !

 

Να πληρωσω δηλ ξανα για κατι που εχω ηδη αγορασει !

 

Πραγματικα απογοητευμενος απο την Q.

 

Οσοι δεν εχετε παρει το 1GB σας ακομα, μην περιμενετε, επικοινωνηστε αμεσα να σωσετε οτι σωζεται!

Link to comment
Share on other sites

Το 1gb θα δινεται στις 30 μερες απ την ημερα ενεργοποησης.

Οχι καθε 1 του μηνός.

 

Αν κανω λαθος διορθωστε με

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Το 1gb θα δινεται στις 30 μερες απ την ημερα ενεργοποησης.

Οχι καθε 1 του μηνός.

 

Αν κανω λαθος διορθωστε με

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

Ισως να γινει κι ετσι. Αλλα αυτο που γραφεις ειναι εκτιμηση δικη σου ή το εμαθες απο καπου;

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Εδω μεσα το διαβασα!

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

 

----- προσθήκη μηνύματος 51 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

2 μερες πριν:

νομίζω πως έκανα χαζομαρα.

Έφαγα τα ΜΒ νομίζοντας πως σημερα θα μπεί το 1GB της προσφοράς των 8 μηνων... μαλλον δεν μπαινει κάθε 1η του μήνα αλλά κάθε 30 μερες απο την ημέρα που το ενεργοποίησες, έτσι;

 

Ναι φαίνεται οτι αλλαξε σε σχεση με τις προηγούμενες φορές.

 

Στην προηγουμενη προσφορα, εμπαινε καθε 1η του μηνα

 

Πιό τίμιο είναι αυτό που κάνει τώρα, κάθε 30 ημέρες.

 

Φυσικα και ειναι πιο τιμιο και πιο σωστό

 

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...