Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κάποια πακέτα κατά καιρούς επαναλαμβάνονται όπως π.χ. 300' προς wind-q. Συνήθως μία φορά την εβδομάδα βάζουν. Το τρέχον και το προηγούμενο βγήκαν Παρασκευή.
Link to comment
Share on other sites

εχει ξεφυγει η κιου.

Αν δεν επαιρνα τα 120' απ το σταθερό και δεν ειχε το πακετο 600 σμσ προς wind με 2/3€ θα είχα φύγει

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με κλειστή περιαγωγή και διαγεγραμμενο ΑΡΝ μέσα σε μία εβδομάδα μου τράβηξε από το υπόλοιπο της κάρτας μου 3,80 ευρώ για δήθεν χρήση δεδομένων.... μετά τις πρώτες συνομιλίες μου επιστράφηκαν 2 ευρώ τα οποία στη συνέχεια αφαιρέθηκαν και αυτά.....στη τελευταία συνομιλία επέμειναν πως οι χρεώσεις ήταν σωστές..... ζήτησα λοιπόν φραγή δεδομένων και αγόρασα δεδομένα από άλλη εταιρεία στη δεύτερη κάρτα που έχω στο κινητό.
Link to comment
Share on other sites

Αστους να λενε.

Να επιμενεις οτι είναι δικό τους λάθος.

Και σε μένα τα ιδια ελεγαν.

Τελικα επεστρεψαν το 1.01€ στο κανονικο υπολοιπο

 

Πρότειναν και σε μενα φραγη, την οποια φυσικα ΔΕ δεχτηκα!

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελευταία φορά μιλησα στο τσατ,εξηγησα πως εκλεισα τη περιαγωγή και διέγραψα το ΑΡΝ μετά τη λήξη της οκτάμηνης προσφοράς για να αποφύγω αδικαιολογητες χρεώσεις που διαβάζω στη σελίδα τους στο φειςμπουκ αλλά και σε φόρουμ τηλεφωνίας που συμμετέχω αλλά επέμειναν πως παρ όλα αυτά το τηλ έβρισκε τρόπο να συνδέεται ώστε να κάνει αναβαθμίσεις....... τέλος πάντων η απάντησή τους δε με εξόργισε τόσο όσο ή λύση που μου πρότειναν......να φροντίζω να αγοράζω πακέτο δεδομένων ώστε να μη χρεωνομαι αδίκως.....δεν άντεξα ζήτησα αμέσως φραγή δεδομένων,εφ όσον δεν καταλαβαίνουν το λάθος τους.....άντε γεια.
Link to comment
Share on other sites

Το τελικο τους μήνυμα ηταν αυτο:

Έγινε πίστωση 1,00 ευρώ στα πλαίσια εξυπηρέτησης

Να μας ενημερώσει αν επιθυμείς να απενεργοποιήσουμε δικτυακά το gprs.

 

Οπου και αρνήθηκα τη φραγή

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτο λεμε ;)

Επιμενουν ότι συνδέθηκε μονο του το τηλεφωνο....

Οτι να ναι

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οταν εχεις δικιο, απαιτεις!

2-3 φορες πήρα πισω 1€ και μια 2 απο λαθος(κολλησε η εφαρμογη) ενεργοποιηση πακέτου 2 φορες

 

Sent from my Redmi Note 2 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Με κλειστή περιαγωγή και διαγεγραμμενο ΑΡΝ μέσα σε μία εβδομάδα μου τράβηξε από το υπόλοιπο της κάρτας μου 3,80 ευρώ για δήθεν χρήση δεδομένων.... μετά τις πρώτες συνομιλίες μου επιστράφηκαν 2 ευρώ τα οποία στη συνέχεια αφαιρέθηκαν και αυτά.....στη τελευταία συνομιλία επέμειναν πως οι χρεώσεις ήταν σωστές..... ζήτησα λοιπόν φραγή δεδομένων και αγόρασα δεδομένα από άλλη εταιρεία στη δεύτερη κάρτα που έχω στο κινητό.

 

Τα 3,80€ όμως δεν ταιριάζουν ακριβώς .1,01€ παίρνουν :confused:

Link to comment
Share on other sites

Τα 3,80€ όμως δεν ταιριάζουν ακριβώς .1,01€ παίρνουν :confused:

 

Θα ειχε μεινει 0,80 υπολοιπο και θα το εφαγε και αυτο η εταιρεια του ανεμου, θα τον αφησε με αρνητικο υπολοιπο.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Χωρίς φυσικά να θέλω να τους δικαιολογήσω,παρατήρησα το εξής: στο κινητό μου τουλάχιστον,έχοντας διαγράψει το apn,στην πρώτη ευκαιρία δημιουργειται πάλι μόνο του. Πιο αξιόπιστη λύση πιστεύω είναι η τροποποίηση του υπάρχοντος apn. Καθως και ο περιορισμός δεδομένων παρασκηνίου είτε από τον γενικό διακόπτη ειτε από τους μεμονωμένους διακόπτες για κάθε εφαρμογή. Με αυτό τον τρόπο για αρκετές μέρες δεν είχα την χρέωση (ώσπου να βάλω πακέτο).
Link to comment
Share on other sites

Θα ειχε μεινει 0,80 υπολοιπο και θα το εφαγε και αυτο η εταιρεια του ανεμου, θα τον αφησε με αρνητικο υπολοιπο.

 

Έτσι ακριβώς έγινε, είχα 0.80 υπόλοιπο και μου ήρθε μνμ για νεα χρέωση δεδομένων ..... υπάρχει και αρνητικό υπόλοιπο?, ωραία εκεί που μας χρωστούσαν μας πήραν και το βόδι:mad:

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Χωρίς φυσικά να θέλω να τους δικαιολογήσω,παρατήρησα το εξής: στο κινητό μου τουλάχιστον,έχοντας διαγράψει το apn,στην πρώτη ευκαιρία δημιουργειται πάλι μόνο του. Πιο αξιόπιστη λύση πιστεύω είναι η τροποποίηση του υπάρχοντος apn. Καθως και ο περιορισμός δεδομένων παρασκηνίου είτε από τον γενικό διακόπτη ειτε από τους μεμονωμένους διακόπτες για κάθε εφαρμογή. Με αυτό τον τρόπο για αρκετές μέρες δεν είχα την χρέωση (ώσπου να βάλω πακέτο).

 

Οι πρώτες δύο χρεώσεις μου έγιναν με τροποποιημενο ΑΡΝ,στο δεύτερο τηλ στην εξυπηρέτηση πελατών μου πρότειναν να το διαγραψω εντελώς.... ακόμα και με αυτό το τρόπο χρεωθηκα άλλες δύο φορές.....και όλες οι χρεώσεις σε διάστημα μίας εβδομάδας παρ όλο που είχα διαβάσει εδώ πως συνήθως η χρέωση γίνεται μία φορά στο τέλος του μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Μετά και τις αυξήσεις από τις 11/11, λυπάμαι που θα το πω άλλα η Κιού θα αξίζει μόνο και μόνο για το 6μηνο που ισχύει το υπόλοιπο, ώστε να φέρω 2 εύκολα νούμερα που έχω σε αλλες εταιριες, μονο και μονο για συντήρηση, αφου οι αλλες 2 έχουν 3μηνο και η βονταφον θέλει 6ε ελάχιστο
Link to comment
Share on other sites

Μετά και τις αυξήσεις από τις 11/11, λυπάμαι που θα το πω άλλα η Κιού θα αξίζει μόνο και μόνο για το 6μηνο που ισχύει το υπόλοιπο, ώστε να φέρω 2 εύκολα νούμερα που έχω σε αλλες εταιριες, μονο και μονο για συντήρηση, αφου οι αλλες 2 έχουν 3μηνο και η βονταφον θέλει 6ε ελάχιστο

 

Και η Q στο τρίμηνο πάει πλέον, όπως όλες. Για απλή συντήρηση, όπως και για συναγερμούς, trackers και άλλες περιπτώσεις ελάχιστης χρήσης, πας εδώ.

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από ένα iPhone 5s όλες οι ρυθμίσεις σωστές δε μπορώ να μπω ίντερνετ

Υπάρχει κάποιο άλλο κόλπο;

εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

εαν το κινητό είναι κομπλέ απο ρυθμίσεις

τότε πάρε ενα τηλ στην εξυπηρέτηση πελατών να κοιτάξουν την γραμμή

[ f i l i p p o s ]

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ θα τα κοιτάξω πάλι όλα από την αρχή!
εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

Το κερασάκι στην τούρτα:

 

H XPEΩΣH ΓIA TH XΘEΣINH ΣYNΔEΣH ΣOY ΣTO INTERNET EΩΣ 20MB EINAI 1,01E. ENEPΓOΠOIHΣE TO ΠAKETO SURF ΣTO http://WWW.MYQ.GR KAI ΠAPE 600MB!

 

Θα χρειαστεί ΤΕΡΑΣΤΙΑ προσφορά να κάνει η Κιού για να με πείσει να μη το αφήσω να λήξει...

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...