Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

παιξε και ενα τζοκερ καποια στιγμη γιατι επαρχια και 3g wind ειναι σχεδον ανεκδοτο..

Εγώ έχω 3G στο σπίτι στο χωριό κσι δεν έχω στην Αθήνα. :cool:

Link to comment
Share on other sites

παιξε και ενα τζοκερ καποια στιγμη γιατι επαρχια και 3g wind ειναι σχεδον ανεκδοτο..

Σαμοθράκη αυτό το καλοκαίρι είχα σκάσει στα γέλια με το (ανύπαρκτο) 3G της Vodafone. Ακόμα και εκεί που είχε οι φοιτητές με τα φοιτητικά το είχαν λιώσει (σέρνονταν).

Η Wind είχε αξιπρεπέστατο 3g και δραματικά μεγαλύτερη κάλυψη. Θέλω να πω όλα είναι σχετικά. Δεν αμφηβάλω ότι υπάρχουν περιοχές που ισχύει το ανάποδο. Σε φοιτητικά μέρη px πόλεις με πολλούς αναλογικά φοιτητές, δίκτυα όπως της vodafone είναι αναμενόμενο και εκτιμώ να πάνε χειρότερα, καθώς οι φοιτητές πληοψηφικά έχουν vodafone cu.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Σαμοθράκη αυτό το καλοκαίρι είχα σκάσει στα γέλια με το (ανύπαρκτο) 3G της Vodafone. Ακόμα και εκεί που είχε οι φοιτητές με τα φοιτητικά το είχαν λιώσει (σέρνονταν).

Η Wind είχε αξιπρεπέστατο 3g και δραματικά μεγαλύτερη κάλυψη. Θέλω να πω όλα είναι σχετικά. Δεν αμφηβάλω ότι υπάρχουν περιοχές που ισχύει το ανάποδο. Σε φοιτητικά μέρη px πόλεις με πολλούς αναλογικά φοιτητές, δίκτυα όπως της vodafone είναι αναμενόμενο και εκτιμώ να πάνε χειρότερα, καθώς οι φοιτητές πληοψηφικά έχουν vodafone cu.

 

9 μήνες που υπηρετούσα στη Σαμοθράκη η Wind είχε ανύπαρκτο σήμα, εκτός της περιοχής του λιμανιού στη Καμαριώτισσα, για δε μέσα στη μονάδα που ήταν στα κοντά στα Αλώνια, δεν υπήρχε καν. Επίσης και η vodafone κακό σήμα. Μόνο όσοι ήταν με cosmote είχαν καλή κάλυψη σε όλο το νησί. Επίσης στις παραλίες προς την πλευρά της Τουρκίας μόνο Cosmote και τούρκικα δίκτυα έβρισκε κανείς...

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησω εαν μπορω να κανω αλλαγη το νουμερο που εχω με αλλο.Γινετε σχετικα γρηγορα;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

9 μήνες που υπηρετούσα στη Σαμοθράκη η Wind είχε ανύπαρκτο σήμα, εκτός της περιοχής του λιμανιού στη Καμαριώτισσα, για δε μέσα στη μονάδα που ήταν στα κοντά στα Αλώνια, δεν υπήρχε καν. Επίσης και η vodafone κακό σήμα. Μόνο όσοι ήταν με cosmote είχαν καλή κάλυψη σε όλο το νησί. Επίσης στις παραλίες προς την πλευρά της Τουρκίας μόνο Cosmote και τούρκικα δίκτυα έβρισκε κανείς...

 

δεν ξέρω που ήταν η μονάδα σου, αλλά φέτος το καλοκαίρι (φέτος λέμε) έπιανε 3Γ σε όλες τις τουριστικές περιοχές που το χρειάστηκα (χώρα, θέρμα, καμαριώτισσα). Ακόμα και στους καταράκτες (γριάς βάθρας) υπό συνθήκες έπιανε καποιες φορές (σε σημεία) και 3Γ! Η βοντά δεν υπήρχε (φίλο μου είχε και τον δουλεύαμε). Cosmote είχε καλούτσικο σήμα επίσης αλλα δεν το έψαξα πολύ.

Τες πα.. μεγάλη ιστορία το δίκτυο και σχετικό. Ο καθένας πρέπει να είναι ικανοποιημένος στο μέρος που ζεί και έπειτα στα μέρη που πηγαίνει. Για παράδειγμα αν ζω στον 1ο και πιάνει πχ μόνο η wind εκεί αλλα δεν πιάνει αλλού τοσο καλά την wind θα προτιμήσω για να έχω τηλέφωνο.. Αν πιάνουν το ίδιο ή ικανοποιητικά το κριτήριο κόστος (και ίσως τι έχουν οι φίλοι σου) έρχεται ως παράγοντας επιλογής νομίζω.

από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια πάγια εντολή μεσω τραπέζης να μπαίνει κάρτα των 10 ευρώ κάθε πρώτη του μήνα? το θελω για τα κινητά των γονιών μου
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια πάγια εντολή μεσω τραπέζης να μπαίνει κάρτα των 10 ευρώ κάθε πρώτη του μήνα? το θελω για τα κινητά των γονιών μου

 

σίγουρα μπορείς να κάνεις μεταχρονολογημενες συναλλαγής μεσώ winbank + ethniki web banking.

για πάγια εντολή δεν ξέρω ας μας πει κάποιος άλλος.

-------------------------------------------------------------

Life is what happens when your cell phone is charging.

Link to comment
Share on other sites

9 μήνες που υπηρετούσα στη Σαμοθράκη η Wind είχε ανύπαρκτο σήμα, εκτός της περιοχής του λιμανιού στη Καμαριώτισσα, για δε μέσα στη μονάδα που ήταν στα κοντά στα Αλώνια, δεν υπήρχε καν. Επίσης και η vodafone κακό σήμα. Μόνο όσοι ήταν με cosmote είχαν καλή κάλυψη σε όλο το νησί. Επίσης στις παραλίες προς την πλευρά της Τουρκίας μόνο Cosmote και τούρκικα δίκτυα έβρισκε κανείς...

 

Εγώ που επισκέπτομαι χρόνια την Λέσβο (είχα υπηρετήσει κιόλας παλαιότερα για 4,5 μήνες) έχω να πω ότι όλα τα ελληνικά δίκτυα έχουν πρόβλημα στα μέρη που βλέπουν προς τα τουρκικά παράλια. Παρ' όλο που κάνω χειροκίνητη επιλογή δικτύου (ώστε να μην συνδεθεί σε τούρκικο δίκτυο) υπάρχει έντονο πρόβλημα: κάποιες φορές χάνεται το σήμα, η μπαταρία τελειώνει γρήγορα κλπ.:blink:

 

Έχω καταλήξει στο συμπέρασμα ότι αφενός οι ελληνικές εταιρίες δεν ενδιαφέρονται να καλύψουν επαρκώς και με ισχυρό σήμα τις περιοχές κοντά στα σύνορα (ίσως λόγω κερδών περιαγωγής:X) και αφετέρου οι τουρκικές έχουν πολύ δυνατό σήμα (όπως συμβαίνει εδώ και πολλά χρόνια και με τούρκικα τηλεοπτικά κανάλια).:!:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποια πάγια εντολή μεσω τραπέζης να μπαίνει κάρτα των 10 ευρώ κάθε πρώτη του μήνα? το θελω για τα κινητά των γονιών μου

Εγώ ελέγχω τους αριθμούς των δικών μου από το myq στο κινητό μου και τους βάζω 5€ μέσω PayPal όταν ξεμένουν. Πήγα στο ίντερνετ των alpha, Πειραιώς, εθνική αλλά δεν βρήκα τρόπο.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ ελέγχω τους αριθμούς των δικών μου από το myq στο κινητό μου και τους βάζω 5€ μέσω PayPal όταν ξεμένουν. Πήγα στο ίντερνετ των alpha, Πειραιώς, εθνική αλλά δεν βρήκα τρόπο.

 

Ούτε κι εγώ, οπότε μάλλον θα κάνω ότι κάνεις κι εσύ

Link to comment
Share on other sites

αυτό που θα ήθελα είναι να βλέπω το υπόλοιπο από πολλούς αριθμούς ώστε να τους γεμίζω κατάλληλα όλους!
εσπρεσοσυζητήσεις www.e-spresso.gr
Link to comment
Share on other sites

παιξε και ενα τζοκερ καποια στιγμη γιατι επαρχια και 3g wind ειναι σχεδον ανεκδοτο..

Για τον Πύργο και την Ηλεια γενικωτερα το επιβεβαιωνω , αφαιρωντας την λεξη "σχεδον".

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

αυτό που θα ήθελα είναι να βλέπω το υπόλοιπο από πολλούς αριθμούς ώστε να τους γεμίζω κατάλληλα όλους!

 

με την εφαρμογη myQ στο δικο σου κινητό και ξεχωριστό λογαριασμο για καθε καρτοκινητο του οποιουδηποτε βλεπεις το υπολοιπο του και του βαζεις εσυ χρονο μεσω paypal

Μπορεί καποιος να μου πει τους αριθμους της επομενης κληρωσης του τζόκερ;
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά θέλω να ρωτήσω αυτούς που έχετε q και iPhone 5 .καπου διάβασα ότι δεν υπάρχει micro sim q ? ειναι δυνατόν ; Όποτε εμείς τι κάνουμε κόβουμε την κάρτα ; Ένα άλλο που ήθελα να ρωτήσω ειναι αν δουλεύει με q το iMessage .Ευχαριστω

s7 edge 935F

LG Gpad V500

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει multi SIM Q που είναι κανονική και σπάει και σε micro και nano.

ναι οι (πιο) καινούριες.

Έκανα φορητότητα πριν κανα μήνα μια κάρτα μου σε q και μου έδωσαν κάρτα sim της Q που "σπάει" (από την μάνα της) σε mini/micro/nano SIM (διαλέγεις εσύ)

Εγώ αρχικά την έσπασα σε micro αλλά είχε χαρακιές και για nano. Μετά την ξαναέβαλα στην κορνίζα της (δεν τα πετάμε αυτά) και την ξαναέκανα mini (απλή δλδ) για να την βάλω σε παλιό τηλέφωνο.

Edited by keysmith
από Ericsson GF 788 ξεκινήσαμε μη σου πω από motorola c520.. By Keysmith
Link to comment
Share on other sites

Καμιά απολύτως προϋπόθεση Νικ. Μπορείς να προχωρήσεις χωρίς φόβο και πάθος :)

 

Έκανα 3-4 μετρήσεις της ταχύτητας της Wind και της Q και σας παρουσιάζω τα αποτελέσματα...όχι ότι είναι τπτ το ιδιαίτερο....

Η πρώτη μέτρηση είναι στο ύψος του Μεγάρου Μουσικής Θεσσαλονίκης με κάρτα wind, η δεύτερη πάλι με κάρτα wind μπροστά στον Λευκό Πύργο εν κινήσει μέσα από το αυτοκίνητο, η τρίτη πάλι με κάρτα wind μέσα στο σπίτι μου και η τέταρτη με κάρτα Q πάλι μέσα στο σπίτι μου στο ίδιο σημείο που μέτρησα και την wind. Την επόμενη φορά θέλω να μετρήσω στα ίδια σημεία και την Q για να δω αν έχει διαφορές στην ταχύτητα το ίδιο αισθητές όπως έχει μέσα στο σπίτι μου.

Edited by aggelosn
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.Απο προχθες παιδια μου ερχεται μυνημα απο την Q που λεει: ΧΤΕΣ ΧΡΕΩΘΗΚΑΤΕ 1 MOBILE INTERNET DAILY ΑΞΙΑΣ 1Ε ΓΙΑ ΧΡΗΣΗ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΑΣ ΕΩΣ 20ΜΒ.ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΤΕ ΠΑΚΕΤΟ MOBILE INTERNET ΓΙΑ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΧΡΗΣΗ.

Κατι πατησα δεν θυμαμαι και ενεργοποιησα κατι;Εκει στις ρυθμισεις internet k mms να εχω...Με εχει χρεωσαε καθε μερα απο 1 ευρω.Ti να κανω να το απενεργοποιησω;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Σαν τι να ενεργοποίησες δηλαδη? LG G2 βλέπω έχεις, σαφώς και ξέρεις να το χρησιμοποιείς, αν έχεις κλειστά τα data (ξέρεις από που ανοίγουν και κλείνουν) στο κινητό σου δεν μπορεί να σου τρώει κάθε μέρα 1 ευρώ...κάποιο bug θα είναι!!! Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήσεις εντελώς το ίντερνετ με 3G. Θες κάτι τέτοιο έστω και παροδικά ; Αν ναι τότε πηγαίνεις στις ρυθμίσεις των δικτύων κινητής τηλεφωνίας στο κινητό σου, βρίσκεις την επιλογή APN και αφού την επιλέξεις...σβήνεις από το APN έστω και ένα γράμμα...πχ. την κατάληξη gr και δεν θα μπορεί να μπει ξανα στο ίντερνετ μέσω της Q. Όταν θελήσεις να ενεργοποιήσεις κάποιο πακέτο ίντερνετ τότε ξαναβάζεις το .gr και είσαι οκ !!! Edited by aggelosn
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.Απο προχθες παιδια μου ερχεται μυνημα απο την Q που λεει: ΧΤΕΣ ΧΡΕΩΘΗΚΑΤΕ 1 MOBILE INTERNET DAILY ΑΞΙΑΣ 1Ε ΓΙΑ ΧΡΗΣΗ ΣΤΟ ΚΙΝΗΤΟ ΣΑΣ ΕΩΣ 20ΜΒ.ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΤΕ ΠΑΚΕΤΟ MOBILE INTERNET ΓΙΑ ΑΚΟΜΑ ΠΙΟ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΧΡΗΣΗ.

Κατι πατησα δεν θυμαμαι και ενεργοποιησα κατι;Εκει στις ρυθμισεις internet k mms να εχω...Με εχει χρεωσαε καθε μερα απο 1 ευρω.Ti να κανω να το απενεργοποιησω;

 

Αν δεν εχεις ανοιξει τα data στο κινητο, καλως ηρθες στο club.

Link to comment
Share on other sites

με την εφαρμογη myQ στο δικο σου κινητό και ξεχωριστό λογαριασμο για καθε καρτοκινητο του οποιουδηποτε βλεπεις το υπολοιπο του και του βαζεις εσυ χρονο μεσω paypal

 

Αυτό είναι μια πολύ καλή ιδέα. Γλυτώνεις από την αγορά καρτών που είναι μάλλον το μόνο μειονέκτημα των καρτοκινητών

Link to comment
Share on other sites

Σαν τι να ενεργοποίησες δηλαδη? LG G2 βλέπω έχεις, σαφώς και ξέρεις να το χρησιμοποιείς, αν έχεις κλειστά τα data (ξέρεις από που ανοίγουν και κλείνουν) στο κινητό σου δεν μπορεί να σου τρώει κάθε μέρα 1 ευρώ...κάποιο bug θα είναι!!! Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήσεις εντελώς το ίντερνετ με 3G. Θες κάτι τέτοιο έστω και παροδικά ; Αν ναι τότε πηγαίνεις στις ρυθμίσεις των δικτύων κινητής τηλεφωνίας στο κινητό σου, βρίσκεις την επιλογή APN και αφού την επιλέξεις...σβήνεις από το APN έστω και ένα γράμμα...πχ. την κατάληξη gr και δεν θα μπορεί να μπει ξανα στο ίντερνετ μέσω της Q. Όταν θελήσεις να ενεργοποιήσεις κάποιο πακέτο ίντερνετ τότε ξαναβάζεις το .gr και είσαι οκ !!!

Το εβαλα φιλε απο χθες σε λειτουργια 2G στο δικτυο.Εκει ειχα βαλει νεα APN για ιντερνετ και αλλο για mms.Τωρα πηγα και εκανα επαναφορα προεπιλογων και σβηστηκαν αυτα που ειχα βαλει.:(

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Σαν τι να ενεργοποίησες δηλαδη? LG G2 βλέπω έχεις, σαφώς και ξέρεις να το χρησιμοποιείς, αν έχεις κλειστά τα data (ξέρεις από που ανοίγουν και κλείνουν) στο κινητό σου δεν μπορεί να σου τρώει κάθε μέρα 1 ευρώ...κάποιο bug θα είναι!!! Υπάρχει τρόπος να απενεργοποιήσεις εντελώς το ίντερνετ με 3G. Θες κάτι τέτοιο έστω και παροδικά ; Αν ναι τότε πηγαίνεις στις ρυθμίσεις των δικτύων κινητής τηλεφωνίας στο κινητό σου, βρίσκεις την επιλογή APN και αφού την επιλέξεις...σβήνεις από το APN έστω και ένα γράμμα...πχ. την κατάληξη gr και δεν θα μπορεί να μπει ξανα στο ίντερνετ μέσω της Q. Όταν θελήσεις να ενεργοποιήσεις κάποιο πακέτο ίντερνετ τότε ξαναβάζεις το .gr και είσαι οκ !!!

 

Το εβαλα φιλε απο χθες σε λειτουργια 2G στο δικτυο.Εκει ειχα βαλει νεα APN για ιντερνετ και αλλο για mms.Τωρα πηγα και εκανα επαναφορα προεπιλογων και σβηστηκαν αυτα που ειχα βαλει.:(

 

Δεν εχει καμια σχεση το αν ειναι σε 2G ή 3G με τις χρεωσεις του ιντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Αύριο κάνω φορητότητα σε Q από συμβόλαιο Vodafone. Λογικά τρελό ακούγεται αλλά με ενδιαφέρει η χρέωση ανά δευτερόλεπτο σαν δεύτερη γραμμή σε δίκαρτο τηλέφωνο που έχω. Το θέμα είναι ότι κανείς από φίλους και γνωστούς δεν έχει Q γιατί την θεωρούν εταιρία δεύτερης και τρίτης επιλογής. Και τα 1000 λεπτά που δίνει είναι κρίμα να πηγαίνουν χαμένα. Θα προτιμούσα να έδιναν 30 λεπτά προς όλους να πιάνουν τόπο.

Και το κακό είναι ότι πολλοί την σνομπάρουν ενώ εγώ την έχω πολύ σε εκτίμηση αυτή την εταιρία με τις έξυπνες και τίμιες χρεώσεις.

Edited by rush2
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...