Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Eυχαριστώ πολύ!

Παίρνοντας τις ρυθμίσεις από εδώ (με τη διαφορά ότι όπου My Q έβαλα myq - μια λέξη) κι ενεργοποιώντας την περιαγωγή δεδομένων δούλεψαν όλα! Οπότε όσοι έχετε το ίδιο πρόβλημα, οι ρυθμίσεις τις q είναι στο link.

Και η κλήση από σταθερό όντως σήμερα δουλεύει. Απλά χθες το απόγευμα (το πρωί ολοκληρώθηκε η φορητότητα) δε λειτουργούσε ;)

Ευχαριστώ και πάλι!

 

Πόσο τραγικοί που στο site έχουν λάθος ρυθμίσεις;

 

Apn = myq

 

Τόσο δύσκολο ήταν; Όλα τα άλλα δεν έχουν σημασία..

Link to comment
Share on other sites

Πόσο τραγικοί που στο site έχουν λάθος ρυθμίσεις;

 

Apn = myq

 

Τόσο δύσκολο ήταν; Όλα τα άλλα δεν έχουν σημασία..

έλεος :p παλιά σωστά το χανε

Link to comment
Share on other sites

Παιδες, έβαλα 20ε σε ενα καταστημα και μου εδωσαν bonus αλλα 5ε. Αυτα τα 5ε δεν μπηκαν στο λογαριασμο μου...δηλ 18,5ε (αφαιρωντας τον φορο)+5ε. Αλλα μπηκαν μονα τους αλλου.

Πως μπορω να χρησιμοποιησω αυτα τα 5ε κ τι επιλογες εχω?

πχ αγορασα με 3ε τα 300' για wind κ τραβηξε λεφτα απο τα 18,5.

Ευχαριστω

 

Τα 5€ που σου έβαλαν είναι μόνο για κλήσεις ομιλίας και μάλλον sms ενώ δεν κάνουν για αγορά πακέτων. Καταναλώνονται πριν το κανονικό χρόνο ομιλίας. Δηλαδή αν τηλεφωνήσεις τώρα σε ένα σταθερό ή σε άλλο δίκτυο, αντί για τα 18.5€ θα καταναλωθούν πρώτα τα 5€ bonus.

 

Στείλε YP στο 12300 για να δεις πόσο bonus σου απομένει. Ισχύει για 1 μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Τα 5€ που σου έβαλαν είναι μόνο για κλήσεις ομιλίας και μάλλον sms ενώ δεν κάνουν για αγορά πακέτων. Καταναλώνονται πριν το κανονικό χρόνο ομιλίας. Δηλαδή αν τηλεφωνήσεις τώρα σε ένα σταθερό ή σε άλλο δίκτυο, αντί για τα 18.5€ θα καταναλωθούν πρώτα τα 5€ bonus.

 

Στείλε YP στο 12300 για να δεις πόσο bonus σου απομένει. Ισχύει για 1 μήνα.

 

 

Σε ευχαριστω για την απαντηση!

Γιώργος

S24 Ultra | iPhone 15 Pro Max iPad Pro 12.9

Link to comment
Share on other sites

παιδιά αν ενεργοποιήσω τωρα την q δε θα εχω τις καινούριες προνομιακές χρεώσεις? γιατί στο σαιτ λέει για ενεργοποιήσεις μέχρι 6/06?
Link to comment
Share on other sites

παιδιά αν ενεργοποιήσω τωρα την q δε θα εχω τις καινούριες προνομιακές χρεώσεις? γιατί στο σαιτ λέει για ενεργοποιήσεις μέχρι 6/06?

 

ακριβως. Ριξε μια ματιά στις χρεωσεις του καρτοκινητου vodafone international, εχει ιδιες χρεωσεις προς ολους (ανα δευτερολεπτο) αλλά φτηνοτερο sms (και με καθε ανανεωση, δωρεαν 2 ωρες προς ολη τη vodafone).

Link to comment
Share on other sites

Έναν αριθμό που είχα στην Q τον μεταφέρω στη Frog που βρίσκω πιο οικονομική πλέον.

 

Καλη σκεψη κι εγω το ιδιο ειχα κανει καποτε μεχρι που ενα σαββατο το δικτυο ηταν υπερφορτωμενο απο τις 9:00 το πρωι μεχρι τις 17:00 το απογευμα κι ετσι εφαγε σουτ η cosmote,προσοχη και ειμαι στο κιλκις οχι σε καμια Αθηνα....

Link to comment
Share on other sites

Καλη σκεψη κι εγω το ιδιο ειχα κανει καποτε μεχρι που ενα σαββατο το δικτυο ηταν υπερφορτωμενο απο τις 9:00 το πρωι μεχρι τις 17:00 το απογευμα κι ετσι εφαγε σουτ η cosmote,προσοχη και ειμαι στο κιλκις οχι σε καμια Αθηνα....

κ να προσέχει κ τις αναφορές παράδοσης, γτ καποια μνματα καθυστερούν μέχρι κ κανα δεκαπεντάλεπτο, ή δν στέλνονται κ ποτε :lol:

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να ενεργοποιώ τις προσφορές κάθε μήνα για τα φτηνά sms προς wind, χωρίς να έχω την κάρτα διαθέσιμη?

Η κάρτα θα βρίσκεται σε μια συσκευή που θέλει δίκτυο κινητής και λαμβάνει και στέλνει sms μέσω κάποιον εντολών από άλλο κινητό.

Επειδή η συσκευή δεν είναι προσβάσιμη για να μπαινοβγάζω την κάρτα, μπορώ με κάποιο τρόπο να ενεργοποιώ τις προσφορές?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

παιδιά αν ενεργοποιήσω τωρα την q δε θα εχω τις καινούριες προνομιακές χρεώσεις? γιατί στο σαιτ λέει για ενεργοποιήσεις μέχρι 6/06?

 

Καλά εκεί στη wind δεν παίζονται οι άνθρωποι, έχουν χάσει όλο το system32.Στο μήνυμα που είχαμε λάβει όλοι το Μάϊο έλεγε ότι θα καταργηθούν οι προνομιακές χρεώσεις και για τους ήδη συνδρομητές.Βρήκα και την ανακοίνωση:

7/5/2011

 

Η WIND ΕΛΛΑΣ Τηλεπικοινωνίες Α.Ε.Β.Ε ανακοινώνει την από 07/06/2011 κατάργηση του προγράμματος μειωμένων χρεώσεων που έχουν οι συνδρομητές Q card που έχουν ήδη εγγραφεί με αποστολή δωρεάν κενού μηνύματος στο 12260.

 

Επιπλέον, από 07/06/2011 οι συνδρομητές που είναι ήδη εγγεγραμμένοι στο πρόγραμμα θα μεταφερθούν αυτόματα στο πρόγραμμα βασικών χρεώσεων της καρτοκινητής Q card.

http://www.wind.com.gr/gr/wind/gia-tin-etaireia/anakoinoseis/anakoinosi/?prid=2

Link to comment
Share on other sites

Την τελευταία φορά που ανανέωσα, έβαλα 10€, από αυτά τα 5€ τα χρησιμοποίησα για ίντερνετ (200mb) και 3€ για 300 λεπτά κλήσεις προς wind και q. Επειδή τώρα μου τελείωσε η κάρτα και θέλω να κάνω ανανέωση, τα mb που έχω στο ίντερνετ (το υπόλοιπο τέλος πάντων) και το υπόλοιπο των 300 λεπτών παραμένουν, έτσι δεν είναι;
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Οκ, σε ευχαριστώ πολύ. Απλά, δεν είχα βρεθεί σε αντίστοιχη κατάσταση, οπότε δεν το ήξερα. Αυτό είναι και το φυσιολογικό.
ANDROID DEVICES: OnePlus 7 Pro / ONEPLUS 6T / ONEPLUS 5T / ONEPLUS 3T / MOTOROLA NEXUS 6 / LG G2 / LG OPTIMUS G / LG E960 NEXUS 4 / GOOGLE NEXUS 7 / GOOGLE GALAXY NEXUS / NEXUS S (BY SAMSUNG) / NOKIA 5800 / SAMSUNG WAVE / SAZEM MY V-65
Link to comment
Share on other sites

Eχει κ η Q card 120mb με 3 ευρω?

Αν ναι πως?

 

Q: ΔIΠΛAΣIO INTEPNET OΛO TO KAΛOKAIPI! MONO ME 3E 120MB ΣTEIΛE ME SMS 60MB ΣTO 1210!

και

Q 200 MΒ με 5 ευρώ . Στείλε 100ΜΒ στο 1210

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να ενεργοποιώ τις προσφορές κάθε μήνα για τα φτηνά sms προς wind, χωρίς να έχω την κάρτα διαθέσιμη?

Η κάρτα θα βρίσκεται σε μια συσκευή που θέλει δίκτυο κινητής και λαμβάνει και στέλνει sms μέσω κάποιον εντολών από άλλο κινητό.

Επειδή η συσκευή δεν είναι προσβάσιμη για να μπαινοβγάζω την κάρτα, μπορώ με κάποιο τρόπο να ενεργοποιώ τις προσφορές?

Καμιά ιδέα για αυτό?

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Ερωτηση σημαντικη μιας και η προσφορα τελειωνει στις 31 την κυριακη,αξιζει καποιος να κανει το 60+60 με 3 ευρω ή να περιμενει Εαν βγει καποια αλλη προσφορα? τι λετε....??. Edited by Cannibal
Link to comment
Share on other sites

Την δευτέρα έχει 1/08 , Δεν έχει 01/09

Δεν ξέρω καμμία προσφορά να λήγει την Κυριακή .

Link to comment
Share on other sites

Την δευτέρα έχει 1/08 , Δεν έχει 01/09

Δεν ξέρω καμμία προσφορά να λήγει την Κυριακή .

 

Οκ λαθος μου τοτε λογω νυστας...

Link to comment
Share on other sites

Παρατηρησα απο χθες οτι δε εχει στο ηχητικο μενου του 12200 την επιλογη για 300 sms.

στο Site της Q εχει την προσφορα οποτε για τα 300 μηνυματα προς το παρον στελνουμε μηνυμα στο 12200 με κειμενο "300SMS"

Link to comment
Share on other sites

Εγω μεχρι τωρα παντα τα ενεργοποιουσα απο το 12200 επιλεγοντας το 2.

Αν παρεις τηλ θα δεις οτι πλεον δεν εχει επιλογη το 2, παει 1,3, και 4.

Τεσπα μπορει να το αλλαξουν παλι

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...