Jump to content

Τα πάντα για την Q card


Petros the Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

απαντηση ειναι αυτη η εχεις κι εσυ την ιδια απορια????:lol:
ΜΗ ΚΑΝΕΙΣ ΣΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΣΕ ΣΕΝΑ :stupid:
Link to comment
Share on other sites

απαντηση ειναι αυτη η εχεις κι εσυ την ιδια απορια????:lol:

 

Απαντηση σου εδωσε, αν πας εκει που λεει εθνικες κλησεις λεει 0.0036 ανα δευτερολεπτο * 60 = 0.216 το λεπτο.

Link to comment
Share on other sites

Απαντηση σου εδωσε, αν πας εκει που λεει εθνικες κλησεις λεει 0.0036 ανα δευτερολεπτο * 60 = 0.216 το λεπτο.

 

Παιδια τι ρυθμισεις πρεπει να βαλω στην συσκευη iPhone 4 για να λειτουργησει το δικτυο δεδομενων μιας καρτας Q που εβαλα και εχει ιντερνετ 100 mb ανα μηνα με ενα ευρω Απο οτι διαβασα ειναι Q internet kai Myq αλλα δεν γνωριζω σε ποια πεδια μπαινουν . Ευχαριστω εκ των προτερων

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι ρυθμισεις πρεπει να βαλω στην συσκευη iPhone 4 για να λειτουργησει το δικτυο δεδομενων μιας καρτας Q που εβαλα και εχει ιντερνετ 100 mb ανα μηνα με ενα ευρω Απο οτι διαβασα ειναι Q internet kai Myq αλλα δεν γνωριζω σε ποια πεδια μπαινουν . Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Κάπου στα settings... βρες που λέει apn βάλε ότι θες για όνομα και apn βάλε "myq" ... χωρίς τα ""

Link to comment
Share on other sites

Παιδια τι ρυθμισεις πρεπει να βαλω στην συσκευη iPhone 4 για να λειτουργησει το δικτυο δεδομενων μιας καρτας Q που εβαλα και εχει ιντερνετ 100 mb ανα μηνα με ενα ευρω Απο οτι διαβασα ειναι Q internet kai Myq αλλα δεν γνωριζω σε ποια πεδια μπαινουν . Ευχαριστω εκ των προτερων

 

Ρυθμισεις -> Γενικα - > Δικτυο - > Κινητο Δικτυο Δεδομενων -> APN - > myq

 

*Ισως μεταξυ επιλογων Δικτυο και ΚΔΔ υπαρχει μια επιλογη Δεδομενα και να χρειαζεται να μπεις εκει πρωτα.

Link to comment
Share on other sites

Ως νέο μέλος της παρέας της Q έχω μια απορία σχετικά με τις κάρτες ανανέωσης.

 

Στο site της wind, εκεί που λέει για τις κάρτες ανανέωσης, γράφει "Νέα Κάρτες Ανανέωσης Q card των 5€ , 9€ και 15€. Προτίμησε την 15€ για να μιλάς περισσότερο!". Δίνει κάποιο bonus η κάρτα των 15; Γιατί όσο και αν έψαξα εκεί μέσα δε βρήκα κάτι σχετικό...

 

Thanx!

Link to comment
Share on other sites

δε γνωριζω αν υπαρχει καποια προσφορα στην καρτα των 15 ευρω.

αλλα ειναι πολυ λογικο, βαζοντας 15 ευρω καρτα να μιλας περισσοτερο (σε σχεση με των 5 και 9 ευρω)

Link to comment
Share on other sites

Μωρέ, λογικό δε λέω, είναι... Αλλά δεν είναι λίγο χαζό να τονίζεις και να διαφημίζεις το αυτονόητο;

Αντίστοιχα, μια πιτσαρία για παράδειγμα θα έγραφε: Ατομική πίτσα 5€, οικογενειακή 9€, γίγας 15€. Προτίμησε την γίγας για να φας περισσότερο!

Link to comment
Share on other sites

απλα στους παλιους συνδρομητες που χρησιμοποιουσαν easy recharge (ανανεωση μεσω ιντερνετ) τους πιστωνει αλλο ενα 50%
Vamos Aris
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα να κάνω μια ερώτηση η ανανέωση από κατάστημα από όσο ξέρω σε καρτοκινητα γουίντ μπορείς να βάλεις από 1€ ισχύει και για την κίου αυτό;. Διότι όταν πηγα να κάνω ανανέωση στο κατάστημα και τις είπα να μου βάλει κάρτα 2€ τις λέω τον αριθμό μου και επειδή είναι αριθμός από την κίου με φορητοτητα στο wind free to go παραξενεύτηκε η υπάλληλος και τις είπα ότι είναι wind free to go και έστρωσε...

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Γεια . Ειχα εναν αριθμο q τον οποιο εκανα wind καρτοσυνδεση. Στους 6 μηνες διεκοψα το καρτοσυμβολαιο μου και γυρισα τον αριθμο παλι σε q καρτοκινητο και εχω τωρα ενα λογαριασμο που εκρεμμει γιατι περιμενω να με ειδοποιησουν(εχω μιλησει με υπαλληλο της wind δεν περιμενω ετσι) για κατι παραπονα που ειχα και για τον λογαριασμο. Εχουν περασει 2 μηνες απο τοτε που επρεπε να τον πληρωσω.

Η ερωτηση ειναι : Μπορει/εχει το δικαιωμα η wind να μου διακοψει τον αριθμο αυτον που τωρα ειναι καρτοκινητο στην q λογο του οτι της χρωσταω το ποσο αυτο ?

Εγω πιστευω οτι δεν εχει κανενα δικαιωμα και οτι αυτη η κινηση ειναι καταχρηση του νομου δηλωσης των καρτοκινητων.

Εαν οντως δεν εχει δικαιωμα και διαπιστωσω οτι εχει γινει αυτο πως με συμβουλευετε να κινηθω ?

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Έχει δικαίωμα να διακόψει άλλη υπηρεσία που είναι κάτω από το ίδιο ΑΦΜ το οποίο παρουσιάζει ανεξόφλητο ποσό από άλλη υπηρεσία αλλά δεν πρόκειται να το κάνει. Και έχει νόμιμο δικαίωμα να το κάνει αυτό και δεν είναι κατάχρηση του νόμου δήλωσης των καρτοκινητών.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Γεια . Ειχα εναν αριθμο q τον οποιο εκανα wind καρτοσυνδεση. Στους 6 μηνες διεκοψα το καρτοσυμβολαιο μου και γυρισα τον αριθμο παλι σε q καρτοκινητο και εχω τωρα ενα λογαριασμο που εκρεμμει γιατι περιμενω να με ειδοποιησουν(εχω μιλησει με υπαλληλο της wind δεν περιμενω ετσι) για κατι παραπονα που ειχα και για τον λογαριασμο. Εχουν περασει 2 μηνες απο τοτε που επρεπε να τον πληρωσω.

Η ερωτηση ειναι : Μπορει/εχει το δικαιωμα η wind να μου διακοψει τον αριθμο αυτον που τωρα ειναι καρτοκινητο στην q λογο του οτι της χρωσταω το ποσο αυτο ?

Εγω πιστευω οτι δεν εχει κανενα δικαιωμα και οτι αυτη η κινηση ειναι καταχρηση του νομου δηλωσης των καρτοκινητων.

Εαν οντως δεν εχει δικαιωμα και διαπιστωσω οτι εχει γινει αυτο πως με συμβουλευετε να κινηθω ?

 

Απαγορεύεται να διακόψει το καρτοκινητό σύμφωνα με το άρθρο 3.1.5 του Β' παραρτήματος του Κανονισμού Γενικών Αδειών.

 

Ούτως ή άλλως δεν νομιμοποιείται να το κάνει, αφού πρόκειται για προπληρωμένη υπηρεσία, από την οποία δεν μπορεί να προκύψει οφειλή απέναντι στην εταιρεία.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Αρα τι εγινε ?

Και εγω δεν ειμαι σιγουρος οτι το εκανε γιατι οταν παιρνω τηλεφωνο μου λεει οτι ο αριθμος αυτος δεν υπαρχει η ο αριθμος δεν υποστηριζετε απο την υπηρεσια μας.

Αμα το ειχανε διακοψει αυτοι δεν θα ελεγε οτι ο αριθμος που καλειτε εχει φραγη εισερχομενων κλησεων η κατι παρομοιο ? Δεν θα τον διεγραφαν τελειως ε?

 

Πωπω φιλε hostis με στειλες !! Ξερεις ακομα και το αρθρο . Ευχαριστω θα δω τον κανονα αυτο να ξερω πως πορευομαι

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Απαγορεύεται να διακόψει το καρτοκινητό σύμφωνα με το άρθρο 3.1.5 του Β' παραρτήματος του Κανονισμού Γενικών Αδειών.

 

Ούτως ή άλλως δεν νομιμοποιείται να το κάνει, αφού πρόκειται για προπληρωμένη υπηρεσία, από την οποία δεν μπορεί να προκύψει οφειλή απέναντι στην εταιρεία.

Αυτό αναφέρεται στην προσωρινή διακοπή, τη γνωστή φραγή που ξέρουμε. Εαν δεν πληρωθεί ο λογ/μός για διάστημα μεγαλύτερο των 60 ημερών τότε γίνεται μόνιμη φραγή και καταργείται ο αριθμός. Σε αυτή τη φάση έχει δικαίωμα να σου διακόψει και τις υπόλοιπες υπηρεσίες γιατί είναι στο ίδιο ΑΦΜ δηλαδή τις χρωστάει το ίδιο άτομο. Έτσι γίνεται κιόλας στην πράξη τόσο στις εταιρείες κινητής όσο και σταθερής.

 

DTse: για να σου λέει αυτό το μήνυμα σημαίνει οτι έχουν κλείσει τον αριθμό σου ή υπάρχει τεχνικό πρόβλημα στη μετατροπή προς Qcard. Κάλεσέ τους στο τηλέφωνο και ρώτα τους. Δύο μήνες για να λυθεί λογιστικό λάθος είναι πάρα πολύ και εαν δεν έχει λυθεί ήδη δεν θα λυθεί ποτέ.

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Ναι μα δεν εγινε προσωρινη διακοπη ουτε με ειδοποιησαν για προρωρινη η μονιμη διακοπη.

 

Οχι δεν καταλαβες εχει γινει q εδω και δυο μηνες . Με υπαλληλο ειχα μιλησει οταν μου ηρθε ο λογαριασμος και μου ειπε οτι θα μου ερθει εκκαθαριστικος λογαριασμος.

Τελος αυγουστου ομως με πηρε ενας υπαλληλος και μου ειπε γιατι δεν πληρωσα τον λογαριασμο και ειπα οτι ειπα και στον προηγουμενο υπαλληλο και μου λεει θα σας ειδοποιησουμε.

 

Ναι αλλα στο ιδιο αφμ εχω και εναν αριθμο wind καρτοκινητης το οποιο δουλευει κανονικα.

Edited by DTse

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Ε κάλεσε την εξ. πελατών να δεις τι συμβαίνει..

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Αρα τι εγινε ?

Και εγω δεν ειμαι σιγουρος οτι το εκανε γιατι οταν παιρνω τηλεφωνο μου λεει οτι ο αριθμος αυτος δεν υπαρχει η ο αριθμος δεν υποστηριζετε απο την υπηρεσια μας.

Αμα το ειχανε διακοψει αυτοι δεν θα ελεγε οτι ο αριθμος που καλειτε εχει φραγη εισερχομενων κλησεων η κατι παρομοιο ? Δεν θα τον διεγραφαν τελειως ε?

 

Πωπω φιλε hostis με στειλες !! Ξερεις ακομα και το αρθρο . Ευχαριστω θα δω τον κανονα αυτο να ξερω πως πορευομαι

 

Ίσως κάποιο τεχνικό πρόβλημα. Αν έχεις όμως ένα συμβόλαιο (ή καρτοσυμβόλαιο) και υπάρχει εκκρεμής οφειλή, η εταιρεία έχει το δικαίωμα να μην προχωρήσει στη μετατροπή του σε καρτοκινητό μέχρι να εξοφληθεί.

 

Αυτό αναφέρεται στην προσωρινή διακοπή, τη γνωστή φραγή που ξέρουμε. Εαν δεν πληρωθεί ο λογ/μός για διάστημα μεγαλύτερο των 60 ημερών τότε γίνεται μόνιμη φραγή και καταργείται ο αριθμός. Σε αυτή τη φάση έχει δικαίωμα να σου διακόψει και τις υπόλοιπες υπηρεσίες γιατί είναι στο ίδιο ΑΦΜ δηλαδή τις χρωστάει το ίδιο άτομο. Έτσι γίνεται κιόλας στην πράξη τόσο στις εταιρείες κινητής όσο και σταθερής.

 

Η παράγραφος β' του ανωτέρω άρθρου αναφέρεται σε προσωρινή ή μόνιμη διακοπή χωρίς διάκριση (εδάφια 1 και 3). Το τί εφαρμόζουν στην πράξη οι εταιρείες είναι άλλου παπά ευαγγέλιο. Σκοπός του νόμου δεν είναι να τιμωρηθεί ο κακοπληρωτής, αλλά να μην φεσώσει άλλο την εταιρεία. Με το καρτοκινητό δεν μπορεί να τη φεσώσει και να θέλει, άρα δεν έχει νόημα μία τέτοια παρέμβαση.

Edited by hostis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εχει γινει η μετατροπη .

Καλεσα την εξ. πελατων και της εδωσα τον αριθμο μου εδω και τον αριθμο που εχει η σιμ πανω της και μου λεει σε 2 μερες το πολυ θα σας καλεσουμε.

 

Δεν ξερω μηπως δεν εβρησκε τον αριθμο γιατι της εδωσα και τον αριθμο και τον αριθμο της σιμ 2 φορες

 

Υπαρχει περιπτωση να καηκε η σιμ ?

Αλλα αμα καηκε δεν θα ελεγε οτι ο αριθμος δεν ειναι προσωρινα διαθεσημος η οτι υπαρχει τεχνικο προβλημα ?

Edited by DTse

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν το κρίσιμο στοιχείο είναι οι δύο μήνες.

Στην Q πήγες με μεταφορά με μία κάρτα που έληγε σε 30 μέρες

Έτσι συνήθως γίνεται .

Δεν έκανες ανανέωση και έληξε

Περάσαν και 35 μέρες και ακυρώθηκε .

Τώρα πέρνεις την εξυπηρέτηση και ζητάς να στο ξανασυνδέσουν εντός 6 μηνών βασιζόμενος στην παραγραφο 10 του άρθρου 10 του κανονισμού εκχώρισης αριθμοδοτικών πόρων

Link to comment
Share on other sites

Εχει γινει η μετατροπη .

Καλεσα την εξ. πελατων και της εδωσα τον αριθμο μου εδω και τον αριθμο που εχει η σιμ πανω της και μου λεει σε 2 μερες το πολυ θα σας καλεσουμε.

 

Δεν ξερω μηπως δεν εβρησκε τον αριθμο γιατι της εδωσα και τον αριθμο και τον αριθμο της σιμ 2 φορες

 

Θα σε συμβούλευα να κάνεις γραπτό ερώτημα στην εταιρεία και επείγουσα καταγγελία στην ΕΕΤΤ. Δεν είναι δυνατόν να κόβουν το τηλέφωνο στο συνδρομητή και να μην επιλύεται το πρόβλημα αυθημερόν, ή και αμέσως. Δεν είναι δυνατόν να σε έχουν χωρίς τηλέφωνο και να σου ζητάνε να περιμένεις άλλες δύο μέρες για να το εξετάσουν!

 

Οι άνθρωποι είναι απλά τραγικοί...

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εκανα ανανεωση 2-3 φορες και δεν κοπηκε μετα απο 30 μερες γιατι ειναι ο αριθμος που χρησιμοποιω και μεχρι και εχθες μιλουσα κανονικα

 

Οπως λεω παραπανω υπαρχει περιπτωση να καηκε η σιμ ?

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Εαν είχε χαλάσει η σιμ δεν θα λειτουργούσε στη συσκευή σου αλλά όταν τον καλούσε θα έλεγε οτι είσαι κλειστός/θα ειδοποιηθείς όχι οτι δεν υπάρχεις.

 

Η κάρτα σιμ που έχεις είναι Q ή Wind;

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Q. Εχει γινει η μετατροπη εδω και 2 μηνες και εχω κανει και ανανεωσεις . Το προβλημα ειναι η τεχνικο η μου το εχουν κοψει.

Εχω και εγω κινητο παντοφλα και γουσταρω πολυ !!!!!

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16,3KBytes.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...