Jump to content

Υπηρεσία my account από την Cosmote


alany
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ίδιο πρόβλημα έχει και από υπολογιστή!Από τότε που ξεκίνησε!Έχει ξεφτέρια η Κοσμοτέ!Παρατηρούν τα διάφορα bugs ανελλιπώς και σπεύδουν να τα διορθώσουν κατευθείαν!Κατευθείαν όμως,τι να λέμε τώρα;;1η φορά βλέπω τόσο πρόχειρη και μπερδεμένη υλοποίηση υπηρεσίας..Και ΔEN κάνουν και κάτι για διόρθωση των bugs!
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 466
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Το ίδιο πρόβλημα έχει και από υπολογιστή!Από τότε που ξεκίνησε!Έχει ξεφτέρια η Κοσμοτέ!Παρατηρούν τα διάφορα bugs ανελλιπώς και σπεύδουν να τα διορθώσουν κατευθείαν!Κατευθείαν όμως,τι να λέμε τώρα;;1η φορά βλέπω τόσο πρόχειρη και μπερδεμένη υλοποίηση υπηρεσίας..Και ΔEN κάνουν και κάτι για διόρθωση των bugs!

 

Η υπηρεσία έχει πρόβλημα κατά τις ώρες 17:00 έως 23:30 περίπου. Προφανώς λόγω τις αναβάθμισης που γινόταν για να είναι πλήρως συμβατό με το wap. Αυτό που λέω είναι τσεκαρισμένο. Είναι φυσιολογικό κάποιες ώρες να έχει πρόβλημα πρόσβασης διότι θα πρέπει καθημερινά να αναβαθμίζεται για το καθένα χρήστη με όλες τις ιδιαιτερότητες που έχει ο κάθε συνδρομητής.

Πιστεύω ότι όταν θα ομαλοποιηθεί η κατάσταση σχετικά με το wap portal του myaccount τότε τα προβλήματα θα είναι ποιο λίγα.

Link to comment
Share on other sites

Το ίδιο πρόβλημα έχει και από υπολογιστή!Από τότε που ξεκίνησε!Έχει ξεφτέρια η Κοσμοτέ!Παρατηρούν τα διάφορα bugs ανελλιπώς και σπεύδουν να τα διορθώσουν κατευθείαν!Κατευθείαν όμως,τι να λέμε τώρα;;1η φορά βλέπω τόσο πρόχειρη και μπερδεμένη υλοποίηση υπηρεσίας..Και ΔEN κάνουν και κάτι για διόρθωση των bugs!

Και εγώ από τον υπολογιστή μιλάω (http://www.cosmote.gr/myaccount).Πάντως η Cosmote θα έπρεπε να είχε ελέγξει τη σελίδα καλύτερα πριν την προωθήσει στους συνδρομητές της.:mad::down:

Link to comment
Share on other sites

Η υπηρεσία έχει πρόβλημα κατά τις ώρες 17:00 έως 23:30 περίπου. Προφανώς λόγω τις αναβάθμισης που γινόταν για να είναι πλήρως συμβατό με το wap. Αυτό που λέω είναι τσεκαρισμένο. Είναι φυσιολογικό κάποιες ώρες να έχει πρόβλημα πρόσβασης διότι θα πρέπει καθημερινά να αναβαθμίζεται για το καθένα χρήστη με όλες τις ιδιαιτερότητες που έχει ο κάθε συνδρομητής.

Πιστεύω ότι όταν θα ομαλοποιηθεί η κατάσταση σχετικά με το wap portal του myaccount τότε τα προβλήματα θα είναι ποιο λίγα.

 

Μα δεν αναφέρομαι σε συγκεκριμένο χρονικό διάστημα!Η ιστοσελίδα γενικά έχει πρόβλημα απ'την αρχή της λειτουργίας της,με το login του συνδρομητή!Σε πετάει πάρα πολλές φορές όταν πας να κάνεις κάποια ενέργεια και απαιτεί ξανά login!Αποκλείεται να μην το έχουν προσέξει 9 μήνες τώρα που λειτουργεί η υπηρεσία!Γενικά,ενώ έχει πολλές δυνατότητες(πλην της ανανέωσης συμβολαίου και ενός ολοκληρωμένου e-shop,στα πρότυπα της Vf),έχει υλοποιηθεί πρόχειρα και αντί να λέμε καλά λόγια για την πληθώρα των λειτουργιών που παρέχει,καθόμαστε και τη βρίζουμε γι'αυτά τα bugs!

Link to comment
Share on other sites

Παίδες για ενεργοποίηστε τα cookies στον browser του κινητού σας. Δεν είναι και τόσο τραγικά τα πράγματα.
Link to comment
Share on other sites

Παίδες για ενεργοποίηστε τα cookies στον browser του κινητού σας. Δεν είναι και τόσο τραγικά τα πράγματα.

 

Αν δεν είχαμε ενεργοποιημένα cookies θα μας ζητούσαν επανείσοδο όλα οι ιστοσελίδες (συμπεριλαμβανόμενου του myphone), ενώ τώρα το πρόβλημα εντοπίζεται αποκλειστικά στο cosmote my account.

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς!Ακόμη κι όταν ορίζεις την αποδοχη όλων των cookies απ'το myaccount(γιατί πλήρη αποδοχή γενικότερα δεν μπορείς να κάνεις για λόγους ασφαλείας)!Συνεπώς,ως συνήθως,τα τσακάλια της Κοσμοτέ πλάσαραν μια υπηρεσία με σχετικά σοβαρό πρόβλημα..(δεν μπορεί να το παραβλέψεις,όταν 8 στις 10 σε πετάει συνεχώς)...
Link to comment
Share on other sites

Καλα οι ανθρωποι ειναι πολυ G T P!

 

6 φορα που με πεταει με τα ΓΙΔΙΑ εκει μεσα !!!!

 

Παω να στειλω παραπονο που δεν εγινε ΑΚΟΜΑ το ebill (μετα απο διαγραφη και δημιουργια ξανα και 1002 αλλες ********) και συνεχεια με πεταει.

 

Β Α Ρ Ε Θ Η Κ Α !

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Ο κόσμος μας,εσύ....Βλέπουμε τον κόσμο οπως εσύ κλπ,κλπ...

 

Ωραία τα slogan...Αφού βλέπουν τον κόσμο μέσα από εμάς,γιατί είναι τόσο στραβάδια και δε βλέπουν αυτά τα προβλήματα...; :rolleyes:

 

Μπράβο για την τρομερή υλοποίηση της υπηρεσίας! :wacko:

Link to comment
Share on other sites

Όντως, πολλά log-outs κάνει, σε σημείο που να μην είναι πρακτικό πλέον... ας ελπίσουμε να το φτιάξουν.

 

ΥΓ: Μήπως έχει πρόβλημα με Firefox και θέλει Explorer;

Link to comment
Share on other sites

Το έχω δοκιμάσει με IE 6,7 και 8,Firefox 3,Opera 9.5,Safari και Chrome και συνεχώς από τότε που λανσαρίστηκε η....."υπηρεσία" συνεχως αποσυνδέσεις κανει!

 

Πολλά μπράβο στην εταιρία για την υπευθυνότητα και τη σοβαρότητα που αντιμετωπίζει το όλο θέμα μήνες τώρα :lol:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν μπορώ να κάνω εγγραφή. Ενώ συμπληρώνω κανονικά όλα τα απαιτούμενα στοιχεία με πετάει ξανά από την αρχή...
Link to comment
Share on other sites

Όντως, πολλά log-outs κάνει, σε σημείο που να μην είναι πρακτικό πλέον... ας ελπίσουμε να το φτιάξουν.

 

ΥΓ: Μήπως έχει πρόβλημα με Firefox και θέλει Explorer;

Μπα,δεν πιστεύω ότι έχει πρόβλημα ο Firefox.Εμένα και με Internet Explorer 8 πάλι log-out κάνει.:mad:

Link to comment
Share on other sites

Παίδες,μην το ψάχνετε!Απλά είναι υπερ-προβληματική η εφαρμογή! :rolleyes: Επαγγελματίες βλεπετε! :p
Link to comment
Share on other sites

Παίδες,μην το ψάχνετε!Απλά είναι υπερ-προβληματική η εφαρμογή! :rolleyes: Επαγγελματίες βλεπετε! :p

 

Να δούμε πότε θα το πάρουν χαμπάρι για να το διορθώσουν {ή το ξέρουν?} .

Link to comment
Share on other sites

Τους το ανεφερα και μου ειπαν οτι δεν εχουν αλλες παρομοιες περιπτωσεις και ολα ειναι καλα κ οτι συμβαινει μονο σε εμενα...

 

Δηλαδη..ελεος...αχ0α0χα0αα

Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα,δεν είναι απίθανο αν δεν τους το έχει αναφέρει άλλος ;) Αλλά γενικά,η όλη ιστορία είναι απλά τραγική και δυστυχώς ο επαγγελματισμός πάει περίπατο!Ο καθένας λέει τα δικά του!Μπάχαλο! :lol: Εμένα π.χ. αυτήν τη στιγμή λειτουργούν όλα τα e-mails που άλλαξα κατά καιρούς και έχω πρόσβαση με όλα τα usernames! :blink:

Πιο χάλια υλοποίηση δεν έχω ξαναδεί!Ακόμη και σε συνδέσεις τις οποίες διέκοψα λειτουργούν όλα κανονικά(usernames,passwords κλπ.)

Link to comment
Share on other sites

Για να δουλέψει σωστά η εφαρμογή θα πρέπει κάθε φορά όταν βγαίνουμε από αυτή να πατάμε το κουμπί έξοδος έτσι ώστε την επόμενη φορά να μην έχουμε πρόβλημα. To μεγαλύτερο πρόβλημα είναι ότι μέχρι χθες τουλάχιστον που τσέκαρα την εφαρμογή αν και αναφέρει ότι είναι δωρεάν η πλοήγηση σε αυτην χρησιμοποιώντας τις ρυθμίσεις ίντερνετ που έχει η cosmote για το wap αυτό δεν γινονταν με αποτέλεσμα να χρεώνει ανά kb. Πιστεύω ότι είναι θέμα ωρών να to λύσουν αυτό.
Link to comment
Share on other sites

"Παταει" εξοδος η εφαρμογη για εμας.. αφου μεσα σε ενα λεπτο μπορει να σε πεταξει και 3-4 φορες...
Samsung S21 Ultra
Link to comment
Share on other sites

Για να δουλέψει σωστά η εφαρμογή θα πρέπει κάθε φορά όταν βγαίνουμε από αυτή να πατάμε το κουμπί έξοδος έτσι ώστε την επόμενη φορά να μην έχουμε πρόβλημα. To μεγαλύτερο πρόβλημα είναι ότι μέχρι χθες τουλάχιστον που τσέκαρα την εφαρμογή αν και αναφέρει ότι είναι δωρεάν η πλοήγηση σε αυτην χρησιμοποιώντας τις ρυθμίσεις ίντερνετ που έχει η cosmote για το wap αυτό δεν γινονταν με αποτέλεσμα να χρεώνει ανά kb. Πιστεύω ότι είναι θέμα ωρών να to λύσουν αυτό.

 

Μα η έξοδος τόσο από Wap όσο και απο υπολογιστή συμβαίνει πάντα,σε ό,τι και να κάνει ο χρήστης!

 

Έστω ότι έχω 2 συνδέσεις και θέλω να κάνω αλλαγή προγράμματος και ενεργοποίηση κάποιων υπηρεσιών!Ε,κάθε φορά που θα επιλέγω να μπω σε διαφορετική λειτουργία του myaccount θα με πετάει έξω ή αν είμαι πάρα πολύ τυχερός μπορεί να κάνω καμιά αλλαγή και μετά άντε πάλι απ'την αρχή!Τελείως πρόχειρη υλοποίηση και το χειρότερο είναι ότι αυτοί που δημιούργησαν την εφαρμογή(ο Θεός να την κάνει)10 μήνες τώρα σχεδόν δεν το έχουν διορθώσει..Δεν μπορεί να μην είναι γενικό το bug και να εμφανίζεται επιλεκτικά...

Link to comment
Share on other sites

Εκανα εγραφη στην υπηρεσια my account(στο side της cosmote για να βλεπω την κινηση κτλ του κινητου μου) και ενω μου ηρθε κανονικα ο κωδικος....κανω log in και μου λεει λαθος κωδικος και μετα απο 3 προσπαθειες μου κλειδωσε ο λογαριασμος......

Στην αρχη νομιζα οτι εκανα καποιο λαθος εγω ή λεω ξεχασα το username(τι να επαθα αλτχαισμεριτιδα?)αλλα μετα καταλαβα οτι κατι δεν παει καλα με αυτο το side....

Στο τηλεφωνο που πηρα στο 1212 μου ειπα οτι καντο ξανα και θα μπεις.....

Προσπαθω εδω και 4 μερες......αλλα ακομη η πορτα ειναι σφραγιστη και τα σκυλια λυμενα..... :lol:

Link to comment
Share on other sites

Κι ακόμη δεν είδες τίποτα...Σε περιμένει ταλαιπωρία...!!Τους είπες αυτούς τους άσχετους στο 1212 ότι κλείδωσε ο λογαριασμός ώστε να το προωθήσουν στο τεχνικό τμήμα και να δουν από κει τι συμβαίνει;Όχι ότι το αρμόδιο τμήμα στελεχώνεται από τζιμάνια,αλλά δεν είναι και παντελώς άσχετο όπως γενικά είναι οι εκπρόσωποι εξυπηρέτησης..
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...