Jump to content

Navigon 2110 Max


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδία ο ήχος δουλεύει μια χαρά. Πιάστε το τετραγωνάκι πάνω από την μπάρα του ήχου και τραβήξτε το προς τα αριστερά. Είναι πιο εύκολο να το κάνατε εάν έχετε τον στυλό που απαιτείται για τις οθόνες touch screen. Είναι λίγο δύσκολο αλλά γίνεται. συνήθεια είναι! Με το στυλό μπορείτε να σταματήσετε το τετραγωνάκι και σε διάφορα σημεία όχι μόνο τέρμα αριστερά που θα το πάει το δάχτυλο. Θα παρατηρήσετε εάν το κάνετε με το δάχτυλο ότι σαν να πατιέται και τρεμοπαίζει το τετραγωνάκι τότε ακριβώς πρέπει να το τραβήξετε αριστερά. με το ιδικό στυλό όμως είναι πολύ πιο εύκολο.

 

Καλα τα λες ρε παιχτουρι ΣΙΚΑΜΠΑΛΑ αλλα ελα που σε μενα το τετραγωνακι ειναι

κολλημενο αριστερα τελειως κι ο ηχος ειναι παρα πολυ δυνατα!!!!!!!

Τελικα το physical me ti einai??

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλα τα λες ρε παιχτουρι ΣΙΚΑΜΠΑΛΑ αλλα ελα που σε μενα το τετραγωνακι ειναι

κολλημενο αριστερα τελειως κι ο ηχος ειναι παρα πολυ δυνατα!!!!!!!

Τελικα το physical me ti einai??

 

 

 

Σε εμενα τελικα ,αρχισε να δουλευει το κουμπακι του ηχου ,χωρις καμια παρεμβαση δικη μου!!:blink:

Η εκδοση του Destinator που εχω ειναι η 7.0.0.588.37

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα τελικα ,αρχισε να δουλευει το κουμπακι του ηχου ,χωρις καμια παρεμβαση δικη μου!!:blink:

Η εκδοση του Destinator που εχω ειναι η 7.0.0.588.37

 

ΟΥΦ!! Το καταφερα, βρηκα το σωστο σημειο για να το πιασω.

Ιδια εκδοση εχουμε.

Link to comment
Share on other sites

Τελικώς όλοι ευχαριστημένοι ??????!!!!!!!και μην ξεχνάτε εδώ μιλάμε για navigon αυτές τις ερωτήσεις μπορείτε να τις κάνετε στα παιδία στα foroum του destinator. Εάν δεν βρείτε εκεί απαντήσεις ρωτήστε εδώ αλλά θα τις βρειτε!! Lets talk about navigon boys !!! and girls!! δεν ειμαστε foroum tou DESTINATOR !!!
Link to comment
Share on other sites

Τελικώς όλοι ευχαριστημένοι ??????!!!!!!!και μην ξεχνάτε εδώ μιλάμε για navigon αυτές τις ερωτήσεις μπορείτε να τις κάνετε στα παιδία στα foroum του destinator. Εάν δεν βρείτε εκεί απαντήσεις ρωτήστε εδώ αλλά θα τις βρειτε!! Lets talk about navigon boys !!! and girls!! δεν ειμαστε foroum tou DESTINATOR !!!

 

Για το Navigon και τους χαρτες της navteq , τι να πουμε...

 

Αναμενουμε την γρηγορη καλυψη της χωρας μας .

 

Κατα τα αλλα και το προγραμμα πλοηγησης θελει αρκετη δουλεια ακομη ,γιατι μου φαινεται οτι ειναι αρκετα αργο , οπως και τα γραφικα του χαρτη σε 2D mode.

Current mobile devices : iPhone 6s Plus,iPad Air 2,Nexus 6
Link to comment
Share on other sites

kalhmera.pos mporo na energopoihso to SAFETY CAMERAS KAI TO REALITY VIEW sto navigon 2110 max?eyxaristo poly

 

apo oso ksero gia to safety cam prepei na agoraseis to logismiko ap to episimo site

tis NAVIGON (29.90 EURO) nomizo.Eno to REALITY vgenei kata thn diarkeia ths

ploigishs aytomata se orismena shmeia ton ethnikon odon kai ths attikhs odoy!!

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει στο Navigon η δυνατότητα της ρύθμισης του zoom σε 3D απεικόνηση? Απ' οσο έψαξα λίγο δεν το είδα. Μονο αυτόματα λειτουργει. Και στο 2D νομιζω δεν υπάρχει αυτή η δυνατότητα.
Link to comment
Share on other sites

Κατάβασα μια εκδοση GPSgate για ΡΝΑ. Φαίνεται οτι δουλευει, αλλά δεν ξέρω τις ρυθμίσεις που πρέπει να κανει κανείς για να βελτιώσει την απόπδοση του σήματος GPS, όπως ακούγεται σε άλλα φορουμ οτι κανει.

Δοκίμασε κανείς σας κατι τετοιο? ή σκέφτετιαι να δοκιμάσει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους, μια βοηθεια θελω γιατι θα το πεταξω απο το παραθυρο...

Εβαλα κανονικα το menu2.rar στο root της καρτας, το μενου εμφανιζεται κανονικα. Ο,τι και να πατησω ομως μου βγαζει οτι δε βρισκει το path. Αυτο γινεται ΣΧΕΔΟΝ παντα. Εχει τυχει 2-3 φορες να δουλεψει κανονικα!

 

Το e310e.ini το ειδα, και τα paths φαινονται μια χαρα, κοινως μου φαινεται σαν να μην εχει δει την καρτα σωστα.. (Δεν ξερω ειναι η πρωτη φορα που πιανω GPS στα χερια μου.)

Επισης, τις 2-3 φορες που δουλεψε, οταν επελεξα το destinator μου πεταγε fatal error.

 

Καμια βοηθεια..?

 

UPDATE: Απ'οτι παρατηρω, το menu δουλευει για μια φορα (εκτος απο την επιλογη για το destinator) αφου κανω reset. Τη δευτερη φορα που παω να πατησω καποια επιλογη δε βρισκει κανενα path.

Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει και εγω το Navigon max 2100 εκανα οτι γραφουν ολοι στα forum αλλα δεν καταφερνω να εγκαταστησω τιποτε αλλο ουτε το destinator ουτε το papago ανγινετε να με βοηθησει καποιος θα το εκτιμουσα
Link to comment
Share on other sites

Εχω παρει και εγω το Navigon max 2100 εκανα οτι γραφουν ολοι στα forum αλλα δεν καταφερνω να εγκαταστησω τιποτε αλλο ουτε το destinator ουτε το papago ανγινετε να με βοηθησει καποιος θα το εκτιμουσα

 

Φιλε NICK 73

Αν κανεις οτι λεει εδω http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=2408534#post2408534 λογικα δεν θα εχεις προβλημα.

Θα πρπεπει βεβαια να εχεις και τα αντιστοιχα προγραμματα και να ορισεις σωστα στο αρχειο \Storage Card\MENU\e310e.ini την σωστή διαδρομη για να τα βρισκει.

Τα προγραμματα θα πρεπει να ειναι για εκδοση PNA.

Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου στειλει αναλυτικες οδηγιες για το πως εγκαθιστας το destinator σε ενα navigon 2100 max ακολουθησα ολες σας τις οδηγιες αλλα το μονο που καταφερα ειναι να βλεπω το καινουργιο μενου οοταν εγκαθιστω ενα αλλο προγραμμα (destinator papago) μου βγαζει μηνυματα λαθους τι δε κανω σωστα ρε παιδια?
Link to comment
Share on other sites

μπορει καποιος να μου στειλει αναλυτικες οδηγιες για το πως εγκαθιστας το destinator σε ενα navigon 2100 max ακολουθησα ολες σας τις οδηγιες αλλα το μονο που καταφερα ειναι να βλεπω το καινουργιο μενου οοταν εγκαθιστω ενα αλλο προγραμμα (destinator papago) μου βγαζει μηνυματα λαθους τι δε κανω σωστα ρε παιδια?

 

Αν γινεις λίγο πιο σαφής ισως μπορεσουμε να βρούμε άκρη. Τα προγραμματα (Destin, κα άλλα) δεν θελουν εγκατάσταση. Απλα τα κανεις copy paste μεσα στην κάρτα, αρκει να είναι έκδοση για ΡΝΑ. Μετά ορίζεις το σωστό path για τα αρχεία στο αρχειο .ini. To menou βγαίνει εφοσον κανεις ότι σου λεει στο αρχειο που κατεβασες.

Link to comment
Share on other sites

Με το μενου τα καταφερα και μπορω να μπω κανονικα σε περιβαλλον windows αλλα το προβλημα μου ειναι αυτο με το αρχειο .ini δεν ξερω τι να το κανω, οσον αφορα τα προγραμματα τα εχω κανει και copy paste στη καρτα αλλα και δοκιμασα να τα εγκαταστησω απευθειας με install και στις δυο περιπτωσεις ειχα προβλημα. Αν μπορειτε πειτε μου τι ακριβως να κανω με το .ini αλλα και πως θα ειμαι σιγουρος οτι τα προγραμματα που κατεβασα ειναι οντως για PNA
Link to comment
Share on other sites

Με το μενου τα καταφερα και μπορω να μπω κανονικα σε περιβαλλον windows αλλα το προβλημα μου ειναι αυτο με το αρχειο .ini δεν ξερω τι να το κανω, οσον αφορα τα προγραμματα τα εχω κανει και copy paste στη καρτα αλλα και δοκιμασα να τα εγκαταστησω απευθειας με install και στις δυο περιπτωσεις ειχα προβλημα. Αν μπορειτε πειτε μου τι ακριβως να κανω με το .ini αλλα και πως θα ειμαι σιγουρος οτι τα προγραμματα που κατεβασα ειναι οντως για PNA

 

Αν σου ανοίγει το μενου εισαι σε καλό δρόμο. Για να εισαι σίγουρος οτι εχεις τα σωστά προγραμματα μπάινεις σε περιβάλλον windows στο navigon, βρίσκεις το κατάλληλο πρόγραμμα, π.χ. Destinator και τρεχεις το εκτελεσιμο αρχείο πχ. Destinator.exe. Το πιο πιθανό path ειναι "Storage Card\Destinator\Destinator.exe" Αν σου ανοίξει το πρόγραμμα σημαίνει πως ειμαστε καλα, και εχουμε το σωστό πρόγραμμα. Αν όχι...τοτε εχουμε λαθος dest.

Το αρχείο .ini το ανοίγουμε στο PC μας, βρίσκουμε την γραμμή που αναφέρει το destinator κάπως ετσι:

WINDOWSBUTTON

x = 0

y = 58

Command = "Storage Card\Destinator\Destinator.exe"

ColorNormal = 80A0F0

ColorPushed = 6080D0

Width = 117

Height = 60

Text = Destinator

Weight = 700

CreateFont

και διορθωνεις αν χρειάζετε τη διαδρομή του (αυτό με κόκκινα γραμματα)

Δοκιμάζεις αυτά και επανερχομαστε.

Link to comment
Share on other sites

Φιλε dimig σε ευχαριστω πολυ ολα δουλευουν κανονικα εκτος απο το οτι στο destinator δεν κλειδωνει σημα απο δορυφορο την ωρα που το navigon εχει κανονικοτατο σημα, αλλαξα ολες τις ρυθμισεις αλλα δεν ειδα αποτελεσμα μηπως μου ξεφευγει τιποτα?
Link to comment
Share on other sites

Gia xara se olous :!:

 

otan leme (αποσυμπιέζουμε τα αρχεία στο root της sd κάρτας..) ti enooume? diladi ti kanoume? copy paste stin sd?

:eek::lost::hypno::dizzy:

 

Κατεβάζουμε απο εδώ...

http://rapidshare.com/files/129077307/menu2.rar.html

αποσυμπιέζουμε τα αρχεία στο root της sd κάρτας..

Link to comment
Share on other sites

Φιλε dimig σε ευχαριστω πολυ ολα δουλευουν κανονικα εκτος απο το οτι στο destinator δεν κλειδωνει σημα απο δορυφορο την ωρα που το navigon εχει κανονικοτατο σημα, αλλαξα ολες τις ρυθμισεις αλλα δεν ειδα αποτελεσμα μηπως μου ξεφευγει τιποτα?

 

Έκανες αναζήτηση δορυφόρων μέσα στο destinatror? Πρεπει να σου βρει την κεραία GPS στην σωστή θύρα. Νομίζω ειναι στην com7 kai 115200.

Επίσης στην κατάσταση δορυφόρων στο dest δεν θα βλέπεις πόσους δορυφόρους πιάνεις, ενώ σήμα θα έχεις κανονικά, γιατί το GPS chip του Navigon δεν ειναι συμβατό με το πρόγραμμα. Το ίδιο ισχύει και για το IGO 8.

Link to comment
Share on other sites

Gia xara se olous :!:

 

otan leme (αποσυμπιέζουμε τα αρχεία στο root της sd κάρτας..) ti enooume? diladi ti kanoume? copy paste stin sd?

:eek::lost::hypno::dizzy:

 

Κατεβάζουμε απο εδώ...

http://rapidshare.com/files/129077307/menu2.rar.html

αποσυμπιέζουμε τα αρχεία στο root της sd κάρτας..

 

Αντιγράφουμε τα περιεχόμενα του φακέλου Menu2 στην κάρτα μνήμης με copy-paste. Μετά κανεις reset και σου βγάζει το μενου που εχει στην εικόνα.

Link to comment
Share on other sites

Dimig οι ρυθμισεις που εδωσες για το gps tracking μου ελυσαν και αυτο το προβλημα το destinator δουλευει κανονικα. Εχω βαλει και το igo8 αλλα μου βγαινει στη μιση οθονη κατα τα αλλα δουλευει και αυτο, για να βγει σε full screen τι πρεπει να κανω? ειχα κατεβασει αλλη μια εκδοση που πηγαινε να ανοιξει σε full screen αλλα εγραφε οτι λειπει ενα αρχειο και σταματαγε, δοκιμασα να αλλαξω καποια αρχεια μεταξυ των δυο igo8 φακελων αλλα τα ιδια η θα δουλευει στη μιση οθονη η οταν παει να ανοιξει σε ολοκληρη μου βγαζει οτι λειπει αρχειο
Link to comment
Share on other sites

Dimig οι ρυθμισεις που εδωσες για το gps tracking μου ελυσαν και αυτο το προβλημα το destinator δουλευει κανονικα. Εχω βαλει και το igo8 αλλα μου βγαινει στη μιση οθονη κατα τα αλλα δουλευει και αυτο, για να βγει σε full screen τι πρεπει να κανω? ειχα κατεβασει αλλη μια εκδοση που πηγαινε να ανοιξει σε full screen αλλα εγραφε οτι λειπει ενα αρχειο και σταματαγε, δοκιμασα να αλλαξω καποια αρχεια μεταξυ των δυο igo8 φακελων αλλα τα ιδια η θα δουλευει στη μιση οθονη η οταν παει να ανοιξει σε ολοκληρη μου βγαζει οτι λειπει αρχειο

 

Θα βρεις μεσα στον φάκελο του Ιgo ενα αρχείο sys.txt. Θα το ανοίξεις και θα βαλεις τα εξης:

screen_x=480

screen_y=272

 

Πες μου αν είσαι ευχαριστημένος από τους χρόνους κλειδώματος δορυφόρων

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...