Jump to content

Navigon 2110 Max


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σας καλιμεριζω ολους και ειδικα εσενα xroupista που εισαι το αλανι της παρεας(πο πο γλυψιμο.)I need your help φιλε μου!!Νεο μελος στο my phone και κατοχος του navigon 2110max.Στο θεμα:Ενω με το που πηρα τη συσκευη και την εβαλα στο pc θυμαμαι να ειδα τον φακελο storage card(δεν πειραξα το παραμικρο)μετα την αποσυνδεσα και σημερα που την ξανασυνδεσα για να κανω ενα αντιγραφο της sd δεν υπαρχει o storage card.πως θα κανω τα κολπακια που γραφει ο φιλος activea στη δευτερη σελιδα??και αντε αυτο μηπως συμβαινει κατι αλλο?και τι?Οποιος γνωριζει κατι ας βοηθησει αμα μπορει!!Ευχαριστω Προκαταβολικα!!!

manavigon

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Κανονικά δεν θα πρέπει να σου πω τίποτα γιατί θες μόνο βοήθεια από το xroupi kai mono ekei peftei glipsimo!!xaxa πλάκα κάνω! Λοιπόν κάνε αυτά ακριβώς που λέει ο activea κατέβασε το menu pou λέει βάλτο στην κάρτα (δεν χρειάζεται να φαίνεται storage card) ta kaneis extract xyma. Ανοίγεις μετά το navigon και το μηχανάκι θα είναι ξεκλειδωμένο! Μετά ψάχνεις το χάρτη του destinator τον καινούργιο τον 2008.Q1.97 τον βάζεις sto desti kai eisai ok!!!
Link to comment
Share on other sites

να σαι καλα αδερφε για τις πολυ χρησιμες πληροφοριες που μου γραφεις..Εδω εχω ομως ενα λιγο πιο δυσκολο πραμα να αντιμετωπεισω..δεν εχω πουθενα μεσα αρχειο navigon.exe παρα μονο μια εφαρμογη που γραφει σκετο navigon επισης δεν εχω πουθενα το AutoRunCe.exe που λενε τα παιδια στο http://www.gpspassion.com/FORUMSEN/topic.asp?TOPIC_ID=112304.Επισης μου βγαζει μηνυμα με το που το συνδεσω στο pc :

Application navigon.exe has performed an illegal operation and will be shut down.If the problem persist contact the program vendor.

Program:navigon.exe

Exception:0xC0000005

Adress:0009CE58

Η πλοηγηση και οι λειτουργιες της συσκευης ειναι οκ και δουλευουν ολα

Καμια ιδεα???

Link to comment
Share on other sites

H εφαρμογή σκέτο Navigon είναι αυτό που χρειάζεσαι.Το .exe δε θα το δεις αν στο Pc σου έχεις ενεργοποιήσει την επιλογή "Απόκρυψη επεκτάσεων για γνωστούς τύπους αρχείων"
Link to comment
Share on other sites

Κανονικά δεν θα πρέπει να σου πω τίποτα γιατί θες μόνο βοήθεια από το xroupi kai mono ekei peftei glipsimo!!xaxa πλάκα κάνω! Λοιπόν κάνε αυτά ακριβώς που λέει ο activea κατέβασε το menu pou λέει βάλτο στην κάρτα (δεν χρειάζεται να φαίνεται storage card) ta kaneis extract xyma. Ανοίγεις μετά το navigon και το μηχανάκι θα είναι ξεκλειδωμένο! Μετά ψάχνεις το χάρτη του destinator τον καινούργιο τον 2008.Q1.97 τον βάζεις sto desti kai eisai ok!!!

 

 

έχετε πλάκα εδώ..:lol:

το αλάνι είναι ο κύριος που έγραψε το 54 μήνυμα;)

(να γλείψω και εγώ λιγάκι....:p)

βοήθεια να ζητατε από όλους

κάτι που δεν ξέρω εγώ (και δεν κατέχω πολλά) θα το ξέρει κάποιος άλλος που έχει και το μηχανάκι.

παρόλα αυτά....

λίγο γλύψιμο δεν έβλαψε κανένα:innocent::nagger::baby:

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση.. Αλλά έχω κολλήσει σε κάτι άλλο.

Δήλωσα το NAVIGON μεσω του NAVIGON FRESH (δε μου ζήτησε όμως σίριαλ νούμερο ή κάτι άλλο.. απλά αναγνώρισε ότι έχω το ΝAVIGON 2100 max, και μου ζήτησε να δημιουργήσω έναν λογαριασμό με e-mail + passward.

Όταν πατάω (από το NAVIGON FRESH) Product activation.. μου ζητάει να βάλω ένα VOUCHER.. τι στο καλό είναι αυτό?????

 

Έχω κάνει τόσες φορές activations σε προϊόντα.. ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ κολάω κάπου..

 

Χίλια ευχαριστώ για την οποιαδήποτε βοήθεια

Τελικά το ξεπέρασες το πρόβλημα με το voucher? αντιμετοπίζω και εγώ το ίδιο τώρα. μου ζητάει voucher?

Τα 19 ευρω ισχύουν για το 2110 ή και για το 2100?

 

Καμιά απάντηση? ευχαριστώ

 

Έβαλα dest 7 και Igo8 στο 2100. Τρεχουν και τα 2, απλά στο Igo8 η ανάλυση που βγάζει ειναι 320*240. Πως μπορώ να βάλω 480*272? έχει κατι σχετικους φακελους στο δατα.ζιπ αλλα δεν ξερω να το ενεργοιποιησω.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα dest 7 και Igo8 στο 2100. Τρεχουν και τα 2, απλά στο Igo8 η ανάλυση που βγάζει ειναι 320*240. Πως μπορώ να βάλω 480*272? έχει κατι σχετικους φακελους στο δατα.ζιπ αλλα δεν ξερω να το ενεργοιποιησω.

 

http://rapidshare.com/files/126150041/skin_____igo8.rar

είναι κάνα 5 διαφορετικά skin

κράτα πρώτα ένα backup to ιγο8

Αντιγράφεις (ένα) απο τα data και to sys μέσα στην κάρτα αντικαθιστώντας τα ήδη υπάρχοντα

είναι για ανάλυση 480χ272

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Σε εσας η ενδειξη GPS δουλευει καλα?

Εγω εχω dest 7 και ενω πιανει σημα δεν δειχνει αναλυτικα ποσους δορυφορους πιανει.

Και στο Igo8 το ιδιο κανει, δεν δειχνει λεπτομερειες.

Το GPS παντως το πιανει στη com7 sta 115200 στο Dest και com 7 57600 στο igo.

Link to comment
Share on other sites

Λίγο που το έψαξα,δεν βρήκα κάποιο αρχείο στο myflashdisk ανάλογο με το apshell.ini.Mόνο κάποια αρχεία xml με αρκετές παραμέτρους,τα οποία δεν πείραξα.Η εύκολη λύση είναι να μετονομάσεις το αρχείο navigon.exe της sd σε κάτι άλλο και στη θέση του να βάλεις το cedesktop(στο 590 το έδωσα ως calibration.exe) μετονομασμένο σε navigon.exe.

 

Γεια σου φιλε...Εκανα οτι ακριβως ειπες...στην αρχη ολα δουλεψαν μια χαρα και χαρηκα....

Μετα ομως οταν εβγαλα την καρτα για να βαλω κανενα αλλο προγραμματακι ...και μετα την ξανατοποθετησα.....δεν ξαναειδα το μενου των CE που ειχα δει!!!

Εκανα boot...την ξαναεβαλα...αλλα συνεχιζε να με βγαζει στο original menu!

Μηπως εκανα κατι λαθος??

Metanoeitai
Link to comment
Share on other sites

Mετά από reset για να σε ξαναβγάλει στα windows θα πρέπει να ξαναπατήσεις το κουμπί πλοήγηση.
Link to comment
Share on other sites

Αν βάλουμε το dest στο flashdisk λετε να τρέχει πιο γρήγορα?. Το λέω γιατι εβαλα δίπλα διπλα τo nav 2100 και ενα mls A3850 και μου φάνηκε αρκετά πιο γρήγορο το mls, το οποιο ειχε φορτωμενο γνήσιο dest στην ενσωματωμένη flashdisk.
Link to comment
Share on other sites

Ισως άλλα κάλο είναι να μην το κάνεις γιατί κάποια αρχεία θα παραμείνουν στο μηχάνημα και εαν το πας ω μη γενητο για σερβισ ή για κάποιο λόγο στην εταιρία πιθανόν να υπάρχει πρόβλημα με την εγγύηση. Προφανως όμως θα τρέχει πιο γρήγορα αν και πιστεύω επειδή το χρησιμοποιώ πολύ συχνά το dest είναι αρκετά γρήγορο και άψογο! Δε βλέπω το λόγο να το κανεισ ακόμα πιο γρήγορο αφού είναι ήδη!
Link to comment
Share on other sites

Ισως άλλα κάλο είναι να μην το κάνεις γιατί κάποια αρχεία θα παραμείνουν στο μηχάνημα και εαν το πας ω μη γενητο για σερβισ ή για κάποιο λόγο στην εταιρία πιθανόν να υπάρχει πρόβλημα με την εγγύηση. Προφανως όμως θα τρέχει πιο γρήγορα αν και πιστεύω επειδή το χρησιμοποιώ πολύ συχνά το dest είναι αρκετά γρήγορο και άψογο! Δε βλέπω το λόγο να το κανεισ ακόμα πιο γρήγορο αφού είναι ήδη!

 

Λες να ειναι έτσι? Δεν υπάρχει τρόπος να κάνουμε hard reset η κατι τετοιο ωστε να έρθει στα φυσιολογικά του? . Το backup που περνουμε απο το fresh με restore δεν το επαναφερει?

Link to comment
Share on other sites

αυτο υποτηθεται επαναφερει τα αρχεια τησ καρτασ καθωσ και το λογισμικο που υπηρχε.τωρα για hard reset δεν εχω αποψει και δεν το διακυνδηνευω.αλλα επιμενω στο<< Δε βλέπω το λόγο να το κανεισ ακόμα πιο γρήγορο αφού είναι ήδη!>>
Link to comment
Share on other sites

Αφου επιμένεις ας σε ακούσω. Δεν το βάζω στη φλασ! Δεν το δοκίμασα πολυ στην πράξη και δεν έχω ακόμη πλήρη άποψη. Παρατήρησα όμως στις 2-3 φορές που το τεσταρα, δεν κλειδώνει σχετικά γρήγορα δορυφόρους. Μπορέι να έκανε και 5-10 λεπτά, μετά από κλείσιμο της συσκευής και ανοιγμα μετά από ωρα. Λετε το νεμεριξ αν ειναι πιο αργό απο το σιρφσταρ ΙΙΙ?
Link to comment
Share on other sites

ayto ean diavaseis kai tis odigies leei oti otan kleinei kai xana anigei meta apo ora argei na kleidosei doriforous(peripou 10 lepta leei) akoma kai to mamisio navigon.den einai provlima loipon auto.(sorry gia ta agglika se auto to minima)
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ εκανα αναβάθμιση. Κάπου έλεγε οτι για 30 μερες μπορούμε να κάνουμε δωρεάν αναβάθμιση σε χάρτες και πρόγραμμα. Δεν βρήκα όμως μια προσφορά που κυκλοφορεί απο 99 σε 19 ευρώ που λενε παραπάνω
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ εκανα αναβάθμιση. Κάπου έλεγε οτι για 30 μερες μπορούμε να κάνουμε δωρεάν αναβάθμιση σε χάρτες και πρόγραμμα. Δεν βρήκα όμως μια προσφορά που κυκλοφορεί απο 99 σε 19 ευρώ που λενε παραπάνω

ειδες καμια διαφορα απο την 708

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους.:)

Από σήμερα είμαι κάτοχος του 2100 max.

Πρώτη φορά θα χρησιμοποιήσω πρόγραμμα πλοήγησης. Έχω δουλέψει μόνο σαν χάρτες το MioMap και το Destinator χωρίς σύνδεση με δορυφόρους...

Το αγόρασα από το Πλαίσιο όπου ο πωλητής μου είπε ότι σαν πρόγραμμα είναι ισάξιο του destinator 7, ενώ έθαψε κανονικά το πρόγραμμα των Mio.

Δεν ξέρω τι ισχύει...

Anyway, από αύριο θα αρχίσω να το χρησιμοποιώ.

1η ερώτηση είδα στο -ας πούμε- manual της συσκευής ότι όταν χρησιμοποιηθεί για πρώτη φορά, θα πρέπει να φορτιστεί με τον φορτιστή του αυτοκινήτου.

Πειράζει λέτε που εγώ το φορτίζω (ακόμη) με αυτόν του qtek S200 στο σπίτι μου;:worry:

Α, και σχετικά με τον επεξεργαστή του που λέτε, από ότι γράφει εδώ, μάλλον και του 2100 είναι 533Mhz.:)

Προς το παρόν αυτά, περισσότερες απορίες ...προσεχώς.:p

Link to comment
Share on other sites

Γεια σε όλους.:)

Από σήμερα είμαι κάτοχος του 2100 max.

Πρώτη φορά θα χρησιμοποιήσω πρόγραμμα πλοήγησης. Έχω δουλέψει μόνο σαν χάρτες το MioMap και το Destinator χωρίς σύνδεση με δορυφόρους...

Το αγόρασα από το Πλαίσιο όπου ο πωλητής μου είπε ότι σαν πρόγραμμα είναι ισάξιο του destinator 7, ενώ έθαψε κανονικά το πρόγραμμα των Mio.

Δεν ξέρω τι ισχύει...

Anyway, από αύριο θα αρχίσω να το χρησιμοποιώ.

1η ερώτηση είδα στο -ας πούμε- manual της συσκευής ότι όταν χρησιμοποιηθεί για πρώτη φορά, θα πρέπει να φορτιστεί με τον φορτιστή του αυτοκινήτου.

Πειράζει λέτε που εγώ το φορτίζω (ακόμη) με αυτόν του qtek S200 στο σπίτι μου;:worry:

Α, και σχετικά με τον επεξεργαστή του που λέτε, από ότι γράφει εδώ, μάλλον και του 2100 είναι 533Mhz.:)

Προς το παρόν αυτά, περισσότερες απορίες ...προσεχώς.:p

 

Καλορίζικο και σε σενα. Να γινόμαστε αρκετοί σιγά σιγά. Το πιο πρόγραμμα είναι καλύτερο είναι μια αμαρτωλή ιστορία. Για σένα καλύτερο πρόγραμμα θα ειναι πάντα αυτό που σε καλύπτει περισσότερο. Αν δε σε καλύπτει αρκετά κανένα,(το πιο λογικό μάλλον) βάλε και τα τρία στο μηχάνημα και αξιοποίησε τα όλα. ;)

Όσο για την φόρτιση, δεν πειράζει φαντάζομαι, αρκεί μόνο να μην το ξέρει το μηχάνημα ότι φορτίζεται με φορτιστή Qtek!! Μπορεί να αντισταθεί :lol:

Πλάκα κάνω. Αν ταιριάζουν τα βύσματα και βλέπεις οτι φορτίζει τοτε όλα καλά.

 

Ο επεξεργαστής τελικά μόνο σε δυναμόμετρο μπορέι να μετρηθεί, γιατι δεν απέδειξε κανείς την πραγματική ισχύ του. Αν βρούμε ίσως κανένα προγραμματακι για Win CE 5 που να δείχνει τις ιδιότητες του επεξεργαστή τότε θα σιγουρευτούμε. Ας μας πουν οι ειδικοί.

Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο και σε σενα. Να γινόμαστε αρκετοί σιγά σιγά. Το πιο πρόγραμμα είναι καλύτερο είναι μια αμαρτωλή ιστορία. Για σένα καλύτερο πρόγραμμα θα ειναι πάντα αυτό που σε καλύπτει περισσότερο. Αν δε σε καλύπτει αρκετά κανένα,(το πιο λογικό μάλλον) βάλε και τα τρία στο μηχάνημα και αξιοποίησε τα όλα. ;)

Όσο για την φόρτιση, δεν πειράζει φαντάζομαι, αρκεί μόνο να μην το ξέρει το μηχάνημα ότι φορτίζεται με φορτιστή Qtek!! Μπορεί να αντισταθεί :lol:

Πλάκα κάνω. Αν ταιριάζουν τα βύσματα και βλέπεις οτι φορτίζει τοτε όλα καλά.

 

Ο επεξεργαστής τελικά μόνο σε δυναμόμετρο μπορέι να μετρηθεί, γιατι δεν απέδειξε κανείς την πραγματική ισχύ του. Αν βρούμε ίσως κανένα προγραμματακι για Win CE 5 που να δείχνει τις ιδιότητες του επεξεργαστή τότε θα σιγουρευτούμε. Ας μας πουν οι ειδικοί.

 

Και πως μπαίνουν και τα τρία προγράμματα στο μηχάνημα?????

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...