Jump to content

Navigon 2110 Max


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχει κανένας το 2100 με το χάρτη της Ελλάδος μόνο;

Είναι 70 € φτηνότερο και από hardware μου φαίνεται ακριβώς το ίδιο με το 2110 max, οπότε (θεωρητικώς) μπρούμε να πάρουμε το 2100 και να περάσουμε στην SD κάρτα τον χάρτη της ευρώπης.

Τι λέτε επ' αυτού;

Ότι σε σκοτώνει, ΔΕΝ σε κάνει δυνατότερο...:cry:
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

pithanos.autes tis meres tha to parei enas filos mou kai tha prospathiso na kano auto pou eipes kai tha sou po sigoura!exalou boreis na rotiseis kai tin adiprosopia tin idia gia tis diafores kai na sou poun kai auti kateuthian.enoodas na rotiseis ean exei to idio harware kai epexergasti.logika tha sou poun.ean xerei kapios kati allo as to parathesei!!!!!!

simera to pire enas filos kai einai akribos to idio alla exei kikroteri karta kai den xoraei tous xartes.opomenos einai sxedon idia lefta giati tha xriasteis na agoraseis karta 2GB. kata ta alla einai oloidio se ola!kai se dinatotites kai se megethos kai boreis naperaseis kanonika xartes europis.[/B]

Link to comment
Share on other sites

Γεια χαρά, αγόρασα και εγώ το navigon 2110 με european maps, έδωσα και τα 20 euro για 2 χρόνια updates χαρτών...

 

Το θέμα είναι πως μπορούμε να ενεργοποιήσουμε την ειδοποίηση για speed cameras, μπλόκα κτλ.. βρήκα αυτό στο site της navigon.

 

Το έχει ψάξει κανείς;;

 

Να ρωτήσω κάτι??? Εγώ γιατί βλέπω ότι αυτό κοστίζει 99 ευρώ?? Τα 20 δεν τα βλέπω πουθενά :X

"Η λήθη οδηγεί στην τραγική επανάληψη"
Link to comment
Share on other sites

Και κάτι άλλο.. Θέλω να αγοράσω τo Radar warner. Όταν πάω στο Shopping, μου λέει πρέπει να δηλώσετε το προϊόν σας. Αφού το έχω ήδη δηλώσει με το Navigon fresh...:(

Δεν καταλαβαίνω.. Κάποιος καλός άνθρωπος να με βοηθήσει, παρακαλώ???

 

Και το voucher.. τι είναι? μου ζητάει να το καταχωρήσω

"Η λήθη οδηγεί στην τραγική επανάληψη"
Link to comment
Share on other sites

:help: Θάθελα εντυπώσεις από όποιον έχει περάσει το dest στο 2110 γιατί με ενδιαφέρει η αγορά του. Ειναι δυνατόν να λειτουργούν δυο πλοηγοί? ή πρέπει να είναι σε διαφορετική sd ?

Μήπως όμως και το δικό του ειναι εξίσου καλό με το dest?

:thanks:

Link to comment
Share on other sites

το 19 ευρω θα το δεισ εαν αγορασειε το προιων το δηλωσεισ και πασ να αγορασεισ αυτο που λεει 99!!τοτε σου αφαιρουν 80% δηλαδη 80 ευρω!με το navigon fresh μπορεισ να μπαινεισ και να αγοραζεισ οτι καινουργιο υπαρχει.προσεχε ομωσ γιατι ο χαρτησ που εχουμε στο 2110 και 2100 ειναι πιο καινουργιοσ απο αυτον που εχει τωρα για κατεβασμα!
Link to comment
Share on other sites

το 19 ευρω θα το δεισ εαν αγορασειε το προιων το δηλωσεισ και πασ να αγορασεισ αυτο που λεει 99!!τοτε σου αφαιρουν 80% δηλαδη 80 ευρω!με το navigon fresh μπορεισ να μπαινεισ και να αγοραζεισ οτι καινουργιο υπαρχει.προσεχε ομωσ γιατι ο χαρτησ που εχουμε στο 2110 και 2100 ειναι πιο καινουργιοσ απο αυτον που εχει τωρα για κατεβασμα!

 

Σε ευχαριστώ πάρα πολύ για την απάντηση.. Αλλά έχω κολλήσει σε κάτι άλλο.

Δήλωσα το NAVIGON μεσω του NAVIGON FRESH (δε μου ζήτησε όμως σίριαλ νούμερο ή κάτι άλλο.. απλά αναγνώρισε ότι έχω το ΝAVIGON 2100 max, και μου ζήτησε να δημιουργήσω έναν λογαριασμό με e-mail + passward.

Όταν πατάω (από το NAVIGON FRESH) Product activation.. μου ζητάει να βάλω ένα VOUCHER.. τι στο καλό είναι αυτό?????

 

Έχω κάνει τόσες φορές activations σε προϊόντα.. ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ κολάω κάπου..

 

Χίλια ευχαριστώ για την οποιαδήποτε βοήθεια

"Η λήθη οδηγεί στην τραγική επανάληψη"
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Τελικα μπερδεύτικα.... τι επεξεργαστή έχει το 2100? ....400 ή 533 Mhz??

Επίσης, επειδή σκέφτομαι σοβαρά να το αγοράσω, σίγουρα μπορω να βάλω destinator ή igo8?

Κατέβασα από δώ όλα τα σχετικά files αλλα δεν ξέρω αν αρκουν, αφου φυσικά δεν εχω το μηχανάκι.

Ας με επιβεβαιώσει κάποιος οτι θα πανε ολα καλα

Link to comment
Share on other sites

Τελικα μπερδεύτικα.... τι επεξεργαστή έχει το 2100? ....400 ή 533 Mhz??

Επίσης, επειδή σκέφτομαι σοβαρά να το αγοράσω, σίγουρα μπορω να βάλω destinator ή igo8?

Κατέβασα από δώ όλα τα σχετικά files αλλα δεν ξέρω αν αρκουν, αφου φυσικά δεν εχω το μηχανάκι.

Ας με επιβεβαιώσει κάποιος οτι θα πανε ολα καλα

 

 

Αν κοιτάξεις εδώ :http://navigonusa.com/products/2100 αναφέρει επεξεργαστή 400 για το 2100.

Το 2110max έχει 533 σίγουρα !

Αν καταφέρεις να βάλεις το dest ή igo8 θάθελα να μου πεις.

Link to comment
Share on other sites

Αν κοιτάξεις εδώ :http://navigonusa.com/products/2100 αναφέρει επεξεργαστή 400 για το 2100.

Το 2110max έχει 533 σίγουρα !

Αν καταφέρεις να βάλεις το dest ή igo8 θάθελα να μου πεις.

 

Γιατί εισαι τοσο σιγουρος για το 2110 οτι εχει 533? εγώ δεν το βρήκα πουθενά. Στο λινκ που δινεις δεν αναφερει καν το 2110. Στο αντίστοιχο ελληνικο δεν το διευκρινίζει.

 

Αν διαβάσεις απο την αρχή το theme αναφερει οτι σπαει και μπαινει το dest τουλάχιστον. Θέλω να ελπίζω οτι θα τα καταφερουμε. Αν το εχεις το μηχανακι δοκίμασε το.

Link to comment
Share on other sites

Γιατί εισαι τοσο σιγουρος για το 2110 οτι εχει 533? εγώ δεν το βρήκα πουθενά. Στο λινκ που δινεις δεν αναφερει καν το 2110. Στο αντίστοιχο ελληνικο δεν το διευκρινίζει.

 

Αν διαβάσεις απο την αρχή το theme αναφερει οτι σπαει και μπαινει το dest τουλάχιστον. Θέλω να ελπίζω οτι θα τα καταφερουμε. Αν το εχεις το μηχανακι δοκίμασε το.

 

το 2110 αναφέρετε εδώ οτι έχει 533

 

 

* Οθόνη: 4,3” με λόγο 16:9 (Widescreen)

* Λειτουργικό: Microsoft Windows CE 5.0

* Επεξεργαστής: Samsung 2443 (533 MHz)

* GPS Chip: Nemerix

* Μνήμη: 64 MB Flash ROM / 64 MB RAM

* SD Κάρτα: 2GB

* Μπαταρία: 1200 mAh Lithium Battery (3hrs)

* Βάρος: 178 γραμμάρια

* Χάρτης: Ευρωπαϊκός (38 χωρών) και ο Ελληνικός

 

και το διάβασα εδώ

http://www.meimaris.com/product.asp?intProdID=2465

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Το 2110 έχει 533 και windows 5 το έχω αγοράσει και το λέω. Το destinator 7 δουλεύει μια χαρά. Εάν ακολουθήσεις τις οδηγίες του activea που αναφέρετε στην προηγούμενη σελίδα θα τα καταφέρεις.τα χαρακτηριστικά του xroupista είναι ολόσωστα.
Link to comment
Share on other sites

Το 2110 έχει 533 και windows 5 το έχω αγοράσει και το λέω. Το destinator 7 δουλεύει μια χαρά. Εάν ακολουθήσεις τις οδηγίες του activea που αναφέρετε στην προηγούμενη σελίδα θα τα καταφέρεις.τα χαρακτηριστικά του xroupista είναι ολόσωστα.

 

Τόσο χάλια ειναι το δικό του πρόγραμμα για να ψάχνουν όλοι το dest ή έχει επικρατήσει τόσο πολύ η άποψη ότι ειναι καλλίτερο? Σε αρχάριους και ασχετους σαν εμένα φαίνετε σαν μια καλοβαλμένη διαφήμηση.

Μπορει κανείς να αποδείξει στη πράξη ότι το dest είναι το καλλίτερο?

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου jogatore θα μου επιτρέψεις να πω την γνώμη μου

Ξερεις πολύ καλά ότι ούτε διαφημιστής είμαι ούτε κανένα τσιράκι εταιρίας .

Είμαι εδώ καθαρά από ψώρα.. και επανειλημμένα λέω στον εαυτό μου να το παρατήσω το άθλημα γιατί δεν με αρέσει να κολλάω κάπου...

και κάθε βράδυ που ξελασκάρω πάντα στις 3 πιο γνώστες μας σελίδες πάω να δω τι γίνεται.

 

στο θέμα μας τώρα...

αρχίζοντας θα ήθελα να πω ότι δεν έχω σκοπό να κατηγορήσω κανένα πρόγραμμα πλοήγησης γιατί πολύ απλά κάθε ένα έχει την χάρη του.

έχω το papago r12 --το vector navigator software -- to dest6 --to dest7--to sygin drive(νόμιμα αγορασμένα )

to igo8 --to igo 2006 plus ---to v7--to miov3--to navione--to N drive

kai kana 2-3 που παλεύω τώρα να τα τρέξω

( ΜΗΝ ΤΟΛΜΙΣΕΙ ΚΑΝΕΝΑς ΝΑ ΜΟΥ ΣΤΕΙΛΕΙ PM ΚΑΙ ΝΑ ΜΕ ΠΡΙΖΕΙ

δεν διακινώ παράνομο λογισμικό, αν θέλετε ψάξτε στο internet να τα βρείτε ...πάντως δεν αξίζει)

 

όλα έχουν την χάρη τους αλλά 2 έχουν τους χάρτες ενημερωμένους (μάντεψε πια)

και όταν θελήσει να πας σε επαρχείακη πόλη όπως μένω εγώ τότε θα καταλάβεις την διαφορά.

Γιατί μέσα στης μεγάλες πόλεις λίγο πολύ όλες οι εταιρίες έχουν κάνει κάποια έστω καλή δουλειά.

Αντιθέτως φέτος το καλοκαίρι τουρίστες Αθηναίοι που κατέκλυσαν τον νομό μας Ενώ είχαν στα αστραφτερά τζιπακια τους gps σταματούσαν και ρωτούσαν πως πας στο ΝΕΣΤΟΡΙΟ ΚΑΣΤΟΡΙΑΣ για το river party .και όλοι είχαν ...δεν θα πω για να μην κατηγορήσω κανένα.

ένας από τους λόγους που το χρησιμοποιώ το dest είναι αυτός και ένας ακόμα είναι από συνήθεια (μου φαίνεται πιο απλό στον χειρισμό και θέλω να βλέπω στην οθόνη όλο τον δρόμο και όχι δεξιά και αριστερά 1002 παχες μπάρες ) αυτήν είναι η γνώμη μου και είναι καθαρά προσωπική.:cool::cool::cool:

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

ο φιλοσ xroupi εχει δικιο σε ολα οσα λεει!!ειναι ακριβωσ ετσι!και σε αυχαριστουμε και για αυτην την τρελα σου θερμα!τωρα οσο αναφορα τα gps θα πω και εγω την γνωμη μου.ειχα χρησιμοποιηση GARMIN τωρα αγορασα navigon kai περασα και το destinator συμφωνω απολυτα οτι το καθενα εχει τα δικα του καλα και δεν χρειαζεται να τα αναλυσουμε τωρα.οσο αφορα τουσ χαρτεσ poi agapimena οντωσ το desti εχει τουσ καλυτερουσ και ειναι φυσιολογικο σαν πιο παλιο αλλα σαν δυνατοτητεσ μηχανιματοσ αλλα και μελοντικεσ υπηρεσιεσ (χαρτεσ καινουργιουσ ευκολια κατεβασματωσ γραφικα επεξεργαστη κ.α) το navigon δεν παιζετε απλα!και κατι ακομα το να εχεισ δυο συστηματα σε ενα ειναι οτι καλυτερο το ενα καλυπτει το αλλο!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου xroupista , και βέβαια μπορείς να πεις τη γνώμη σου δεν σε κατηγόρισα για διαφημηστή ούτε και για τσιράκι ετερείας.

Απλά εξέφρασα την απορία μου γιατί δεν έχω ιδέα για τα gps και όπως βλέπεις ψάχνομαι. Και οι απορίες μου γεννήθηκαν επειδή ανατρέχοντας σε διάφορα φορουμς και βάζοντας σαφής και συγκεκριμμένες ερωτήσεις-απορίες οι περισσότερο με παρέπεμψαν σε συσκευές γνωστής ετερείας(mls) και σε πρόγραμμα της ίδιας ετερείας που είναι καλό μόνο για Ελλάδα ...γιατί για την Ευρώπη μάλλον για τα μπάζα είναι.

Αληθεύει ότι αυτή η ετερεία αν δεν έκλεισε...πρόκειτε να κλείσει?

 

Για τον φίλο sikabala έχω να πω ότι θα πρέπει να αναλυθούν τα υπέρ και τα κατά τον διαφόρων προγραμμάτων πλοήγησης ... αλλά με αντικειμενικότητα και όχι με το τι εξυπηρετει τον κάθε χρήστη. Νομίζω ότι δεν είναι μόνο η χώρα μας που ενδιαφέρει όσους αγοράζουν gps .

Και εγώ έχω κολήσει στο navigon αλλά κανείς δεν μου απαντά γιατί οι χάρτες του υπολείποντε του dest. Εσύ μήπως μπορείς να μου πεις?

Γιατί σαν συσκευές τα navigon νομίζω ότι είναι με διαφορά οι καλλίτερες ακόμη και σε εμφάνιση.

 

Ευχαριστώ και τους δυό σας

και όσο για το ΝΕΣΤΟΡΙΟ μη μου πεις ότι θέλανε dest για να το βρούνε....

εκτός και αν βγάλανε τις πινακίδες !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Οι χάρτες του navigon καλύπτουν καταρχάς τώρα στα συγκεκριμένα μηχανήματα το 52% της κάλυψης της Ελλάδος. όμως σε αυτά που καλύπτουν κατά τη γνώμη μου είναι σαν χάρτες πάντα πιο πλήρης. Λέγεται και έτσι είναι ότι μέχρι το 2010 οι χάρτες της navigon ακόμα και για την ελλαδα θα είναι οι καλήτερεσ. Όσο αφορά την ευρωπη η καλύψει που παρέχειη navigon >ειναι στισ περισοτερεσ χωρεσ σχεδόν 99%. τώρα γιατί όλοι ψάχνουν το desti ...γιατί εκεί μπορούν άσοι ασχολουντε με αυτά π.χ xroupi να παρέμβουν είτε σε αγαπημένα(μπλόκα τροχαία σούπερ μάρκετ ραντάρ παιδότοπος σχολεία κ.α πολλα) είτε σε poi γενικός να προσθέσουν πράγματα και επιλογεσ στους χαρτεσ που ούτως η άλλος αυτή τη στιγμή είναι πιο πληρεσ σε κάλυψη για την ελλαδα. Για αυτό λοιπόν σου είπα και πριν οτι το να εχεισ σε ένα μηχανιμα και τους δυο πλοηγουσ είναι οτι καλύτερο αυτή τη στιγμή. ελπίζω να σου έλησα καποιεσ απορίες.
Link to comment
Share on other sites

Οι χάρτες του navigon καλύπτουν καταρχάς τώρα στα συγκεκριμένα μηχανήματα το 52% της κάλυψης της Ελλάδος. όμως σε αυτά που καλύπτουν κατά τη γνώμη μου είναι σαν χάρτες πάντα πιο πλήρης. Λέγεται και έτσι είναι ότι μέχρι το 2010 οι χάρτες της navigon ακόμα και για την ελλαδα θα είναι οι καλήτερεσ. Όσο αφορά την ευρωπη η καλύψει που παρέχειη navigon >ειναι στισ περισοτερεσ χωρεσ σχεδόν 99%. τώρα γιατί όλοι ψάχνουν το desti ...γιατί εκεί μπορούν άσοι ασχολουντε με αυτά π.χ xroupi να παρέμβουν είτε σε αγαπημένα(μπλόκα τροχαία σούπερ μάρκετ ραντάρ παιδότοπος σχολεία κ.α πολλα) είτε σε poi γενικός να προσθέσουν πράγματα και επιλογεσ στους χαρτεσ που ούτως η άλλος αυτή τη στιγμή είναι πιο πληρεσ σε κάλυψη για την ελλαδα. Για αυτό λοιπόν σου είπα και πριν οτι το να εχεισ σε ένα μηχανιμα και τους δυο πλοηγουσ είναι οτι καλύτερο αυτή τη στιγμή. ελπίζω να σου έλησα καποιεσ απορίες.

 

Μου ελυσες αρκετές, μια ακόμη ερώτηση. Στο navigon μπορώ να έχω εκτός από τους δικούς του χάρτες και οποιονδήποτε άλλον? Και όλα αυτά σε μια sd ?

Σε ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

μπορεισ να βαλεισ οπωσ σου ειπα το desti και να χρησιμοποιεις τουσ δικουσ του χαρτεσ.εαν ακολουθησεισ τις οδηγιεσ toy activea με ενα απλο κλικ θα εναλλασεσαι απο το ενα συστημα στο αλλο.σε μια sd!!!ola!!!το καθε συστημα εχει τουσ δικουσ του χαρτεσ. μπορεισ να τουσ αλλαζεισ η να προσθετεισ χαρτεσ βαζοντασ τουσ καθε φορα στο σωστο file. στο navigon akoma δεν εχει βρεθει καποιοσ που μπορει να επεμβει στουσ χαρτεσ.για το desti μπορεισ στο net να βρεισ οποιο χαρτη θεσ για οποια χωρα του κοσμου θεσ!ακομα και για πολλεσ χωρεσ στην αφρικη!oi xartes tou navigon gia ευρωπη οπωσ σου ειπα θεωρουνται υπερ πληρεισ!
Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου xroupista , και βέβαια μπορείς να πεις τη γνώμη σου δεν σε κατηγόρισα για διαφημηστή ούτε και για τσιράκι ετερείας.

Απλά εξέφρασα την απορία μου γιατί δεν έχω ιδέα για τα gps και όπως βλέπεις ψάχνομαι. Και οι απορίες μου γεννήθηκαν επειδή ανατρέχοντας σε διάφορα φορουμς και βάζοντας σαφής και συγκεκριμμένες ερωτήσεις-απορίες οι περισσότερο με παρέπεμψαν σε συσκευές γνωστής ετερείας(mls) και σε πρόγραμμα της ίδιας ετερείας που είναι καλό μόνο για Ελλάδα ...γιατί για την Ευρώπη μάλλον για τα μπάζα είναι.

Αληθεύει ότι αυτή η ετερεία αν δεν έκλεισε...πρόκειτε να κλείσει?

 

Για τον φίλο sikabala έχω να πω ότι θα πρέπει να αναλυθούν τα υπέρ και τα κατά τον διαφόρων προγραμμάτων πλοήγησης ... αλλά με αντικειμενικότητα και όχι με το τι εξυπηρετει τον κάθε χρήστη. Νομίζω ότι δεν είναι μόνο η χώρα μας που ενδιαφέρει όσους αγοράζουν gps .

Και εγώ έχω κολήσει στο navigon αλλά κανείς δεν μου απαντά γιατί οι χάρτες του υπολείποντε του dest. Εσύ μήπως μπορείς να μου πεις?

Γιατί σαν συσκευές τα navigon νομίζω ότι είναι με διαφορά οι καλλίτερες ακόμη και σε εμφάνιση.

 

Ευχαριστώ και τους δυό σας

και όσο για το ΝΕΣΤΟΡΙΟ μη μου πεις ότι θέλανε dest για να το βρούνε....

εκτός και αν βγάλανε τις πινακίδες !!!!!!

 

Φίλε οι Αθηναίοι συνήθως δεν βλέπουν πινακίδες

Ακόμα και στην έξοδο από τον κάθετο άξονα τις Εγνατία στην ευθεία χάνουν τον δρόμο. (τον οποίο δρόμο παρεμπίπτοντος μόνο το dest τους έχει.) τα άλλα σε στέλνουν μέσα από όλα τα χωριά Κοσταραζι βογατσικο κτλ)

Το ΝΕΣΤΟΡΙΟ ΣΤΗΝ ΠΙΝΑΚΙΔΑ ΤΟ ΕΧΕΙ 3 ΣΤΗΝ ΣΕΙΡΑ.

πράγμα δύσκολο να το διαβάσεις όταν πηγαίνεις με 180 και βάλε στην Εγνατία.

Όντος από οτι γνωρίζω από φίλους που ταξίδεψαν στο εξωτερικό το dest δεν τα πηγαίνει και τόσο καλά όσο το igo

Εμένα αυτό που με ενδιαφέρει προς στιγμή σαν χρήστη γιατί είμαι συνέχεια στο δρόμο κατά κύριο λόγο όπως προανέφερα είναι η κάλυψη των χαρτών.

Τις συνήθειες μου μπορώ να τις αλλάξω αν δω ότι κάποιο άλλο πρόγραμμα εχει πιο ενημερωμένους χάρτες .

Η dest εξαγοράστηκε

Η gi έχει δώσει τους χάρτες τις στα νέα μοντέλα τις mio (αναφέρθηκαν προβλήματα ασυμβατότητας και βιαστικών κινήσεων)

Τελος πάντων τα πράγματα τρέχουν και εμείς είμαστε απλοί πελάτες.

Θα δείξει ο καιρός τι θα επικρατήσει.

Αλλα ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ είναι τα σίγουρα

το πρώτο είναι===

Δεν ειναι και ο καλύτερος καιρός να δαπανήσεις αρκετά ευρώ γιa καλή συσκευή.

(και κάτι ακόμα γνώμη μου είναι αν το γουστάρεις το μηχανάκι παρ ταξίζει τα λεφτά του σαν μηχανάκι. το ευχάριστο είναι ότι ξεκλειδώνει κιόλας και του βάζεις ότι εφαρμογή θέλεις.)

Και το δεύτερο σίγουρο είναι====

Οi αθηναιοι οδηγοί είναι σαν τους ινδιάνους σε πόλεμο αν βγουν εκτός αθηναϊκών συνόρων.

οποίων πάρει ο χάρος...μάλλον τρέχουν έτσι για να ξεμπουκοσουν τα αμάξια τους.

πάντως υπάρχουν και χειρότεροι από αυτούς (ΒΛΕΠΕ Φλωρινιωτες ) :lol::lol:

 

Να στε καλά φίλοι μου θα απομακρυνθώ για λίγο καιρό για αποτοξίνωση

......PNA...[sIGPIC][/sIGPIC]...LOVER...
Link to comment
Share on other sites

Φίλε οι Αθηναίοι συνήθως δεν βλέπουν πινακίδες

Ακόμα και στην έξοδο από τον κάθετο άξονα τις Εγνατία στην ευθεία χάνουν τον δρόμο. (τον οποίο δρόμο παρεμπίπτοντος μόνο το dest τους έχει.) τα άλλα σε στέλνουν μέσα από όλα τα χωριά Κοσταραζι βογατσικο κτλ)

Το ΝΕΣΤΟΡΙΟ ΣΤΗΝ ΠΙΝΑΚΙΔΑ ΤΟ ΕΧΕΙ 3 ΣΤΗΝ ΣΕΙΡΑ.

πράγμα δύσκολο να το διαβάσεις όταν πηγαίνεις με 180 και βάλε στην Εγνατία.

Όντος από οτι γνωρίζω από φίλους που ταξίδεψαν στο εξωτερικό το dest δεν τα πηγαίνει και τόσο καλά όσο το igo

Εμένα αυτό που με ενδιαφέρει προς στιγμή σαν χρήστη γιατί είμαι συνέχεια στο δρόμο κατά κύριο λόγο όπως προανέφερα είναι η κάλυψη των χαρτών.

Τις συνήθειες μου μπορώ να τις αλλάξω αν δω ότι κάποιο άλλο πρόγραμμα εχει πιο ενημερωμένους χάρτες .

Η dest εξαγοράστηκε

Η gi έχει δώσει τους χάρτες τις στα νέα μοντέλα τις mio (αναφέρθηκαν προβλήματα ασυμβατότητας και βιαστικών κινήσεων)

Τελος πάντων τα πράγματα τρέχουν και εμείς είμαστε απλοί πελάτες.

Θα δείξει ο καιρός τι θα επικρατήσει.

Αλλα ΔΥΟ ΠΡΑΓΜΑΤΑ είναι τα σίγουρα

το πρώτο είναι===

Δεν ειναι και ο καλύτερος καιρός να δαπανήσεις αρκετά ευρώ γιa καλή συσκευή.

(και κάτι ακόμα γνώμη μου είναι αν το γουστάρεις το μηχανάκι παρ ταξίζει τα λεφτά του σαν μηχανάκι. το ευχάριστο είναι ότι ξεκλειδώνει κιόλας και του βάζεις ότι εφαρμογή θέλεις.)

Και το δεύτερο σίγουρο είναι====

Οi αθηναιοι οδηγοί είναι σαν τους ινδιάνους σε πόλεμο αν βγουν εκτός αθηναϊκών συνόρων.

οποίων πάρει ο χάρος...μάλλον τρέχουν έτσι για να ξεμπουκοσουν τα αμάξια τους.

πάντως υπάρχουν και χειρότεροι από αυτούς (ΒΛΕΠΕ Φλωρινιωτες ) :lol::lol:

 

Να στε καλά φίλοι μου θα απομακρυνθώ για λίγο καιρό για αποτοξίνωση

 

Καλές διακοπές φίλε μου. Αλλά μην μας προσβάλεις τόσο πολύ εμάς στην Αθήνα.!!!

Link to comment
Share on other sites

Το 2110 έχει 533 και windows 5 το έχω αγοράσει και το λέω. Το destinator 7 δουλεύει μια χαρά. Εάν ακολουθήσεις τις οδηγίες του activea που αναφέρετε στην προηγούμενη σελίδα θα τα καταφέρεις.τα χαρακτηριστικά του xroupista είναι ολόσωστα.

Να πιστέψω δηλαδή οτι το 2110 εχει 533 και το 2100 εχει 400 Μhz?.

Πάντως εγώ επιμένω, χωρίς να θέλω να αμφιβάλω για τα λεγόμενα σας ότι η εταιρία δεν το διευκρινίζει πουθενά και ουτε λεει οτι έχουν διαφορά αυτα τα 2 μηχανακια μεταξυ τους στον επεξεργαστή. Λεει οτι φορανε και οι 2 τον Samsung 2443 χωρις να λεει κατι για συχνοτητα. Εφοσον βεβαια το αγοράσατε και ειδατε στο μανουαλ να λλει 533 δεν εχω λόγο να μην το πιστεψω. Αν η διαφορά τους ειναι μόνο στο οτι το 2110 εχει επιπλεον χαρτες δεν αξιζει να δώσω 60 και € διαφορά.

 

Και να πω και την αποψή μου για τα παραπανω: Καλύτερο μηχανάκι και καλύτερο πρόγραμμα ειναι το Navigon. Καλύτερο χάρτη (για ΕΛΛΑΔΑ ΠΑΝΑΤΑ!!)... εχει το DEST!

Link to comment
Share on other sites

το αγορασα και εγω 2100 max το προβλημα που εχει ειναι οτι δεν εχει τοσο ευαισθητο gps οπος το mio moov.Το 2 αρνητικο ειναι οτι δεν μπορεις να δεις μπαρα μετρησης ποσο καλα πιανει τους δορυφορους, ακομα και στο destinator που εχει τα βελακια δειχνουν τελειος ασπρα
Link to comment
Share on other sites

Το 2110 εχει 533 και το λέει το manual άλλα και έτσι είναι!το έχω αγοράσει και το λέω!για εμένα το navigon πιάνει τους δορυφόρους πιο ευκολα και πιο πολουσ απο το garmin poy eixa αλλα και από το desti. Ο χαρτησ που έχει το navigon στισ πολησ που έχει χαρτογραφήσει είναι πολύ καλυτεροσ! Ε χει πρόβλημα μόνο στο άτι είναι γενική κάλυψη της ελλαδασ 52%.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...