Jump to content

Τα πάντα για το Cosmote my view


hexagon
 Κοινοποίηση

Θα κάνετε χρήση του My View;  

226 members have voted

  1. 1. Θα κάνετε χρήση του My View;

    • NAI θα κάνω. Είναι πολύ καλη υπηρεσία όπως είναι τώρα.
    • Θα κάνω χρήση μόνο εάν καταργηθεί το όριο των 40Mb το μήνα εκτός view.
    • Δεν θα κάνω χρήση.Με καλύπτει άλλη εταιρία στον τομέα αυτό.
    • ΟΧΙ.Περίμενα κατι καλύτερο απο την Cosmote.


Recommended Posts

Πάντως, εγώ θα 'θελα παραπάνω από τα 40ΜΒ... Μια σκέψη που κανα τώρα, είναι να έχουμε 2 κάρτες σε μια, 2in1 και να εμεργοποιήσουμε το πάσο κ στις 2 και έτσι θα έχουμε κάθε μήνα 80mb...
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • Απαντήσεις 684
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Υπάρχει τρόπος να έχεις ΤΣΑΜΠΑ πλοήγηση παντού από την cosmote μέσω wap?

 

 

ΥΠΑΡΧΕΙ...

 

Θα συμφωνήσω κ εγώ σε αυτό. Υπάρχει και μιλάμε για το MyView κ όχι το i-mode . Καλύτερα όμως να μην αναφέρουμε περισσότερα γιατί σίγουρα θα το πάρουν χαμπάρι εκεί στην Cosmote και θα μείνουμε με την χαρά!:lol:

Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω κ εγώ σε αυτό. Υπάρχει και μιλάμε για το MyView κ όχι το i-mode . Καλύτερα όμως να μην αναφέρουμε περισσότερα γιατί σίγουρα θα το πάρουν χαμπάρι εκεί στην Cosmote και θα μείνουμε με την χαρά!:lol:

 

Αφού ο κόσμος είναι ερασιτέχνες καλά να πάθουν. Είναι ένας λόγος που δεν θέλω την T-Mobile να ασχοληθεί πολύ διότι τότε θα κλειδώσουν τα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

ποιος είναι ο τρόπος ρε παιδιά? μπορείτε να μου τον πείτε με pm αν θέλετε
Link to comment
Share on other sites

κοιταξτε στο θεμα ''πως να μπειτε στο imode χωρις κινητο imode''

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει άραγε κάποια πιθανότητα να επιτραπεί η πλοήγηση στο my view (χωρίς έξτρα χρέωση) και μέσω των προγραμμάτων "i"; Εντάξει, είναι διαφορετικά σημεία πρόσβασης (wap το ένα, internet το άλλο), αλλά αν γίνεται τεχνικά, γιατί να μη μπορεί κάποιος να μπει στο my view όταν δικαιούται όγκο δεδομένων που πληρώνει μέσω των προγραμμάτων αυτών, μια και το πρόγραμμα δεν είναι μόνο για το i-phone;

Χρονοροή κινητών (*δευτερεύον): Ericsson GA318, Ericsson GH388, Ericsson GH768, Nokia 6150, Nokia 8210, Siemens C35*, Panasonic GD93*, Ericsson T29*, Nokia 8310, Nokia 5210*, Nokia 7250, NEC N400i, Sony Ericsson S700i, Sony Ericsson K800i, Samsung Omnia, Apple iPhone 3GS, Huawei Ideos X5*, LG Optimus Black*, Apple iPhone 4S*, Apple iPhone 5S, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone SE*, Apple iPhone 6S Plus, Nokia 5*, Apple iPhone X*, Redmi Note 10*, Apple iPhone 13 Pro Max, Redmi Note 11*...

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει καποιος να μου πει αν η cosmote εχει καποια υπαρεσια internet οπως αυτη της wind με τα 3,49e ??εχω whats up υπαρχει κατι τετιο ??

ευχαριστωω

Link to comment
Share on other sites

γνωριζει καποιος να μου πει αν η cosmote εχει καποια υπαρεσια internet οπως αυτη της wind με τα 3,49e ??εχω whats up υπαρχει κατι τετιο ??

ευχαριστωω

Ναι,έχει και η Cosmote μηνιαίο πάσο internet όπως και η Wind.Για περισσότερες λεπτομέρειες ρίξε μια ματιά στο "Cosmote My View".Παρακαλώ :lock: ή μεταφέρετε το.Ευχαριστώ.:)

Link to comment
Share on other sites

με αυτο μπορω να μπαινω και σε κανονικες σελιδες? με τον opera mini πχ??

για το lg viewty πρεπει να κανω καποιες ρυθμισεις??

Link to comment
Share on other sites

με αυτο μπορω να μπαινω και σε κανονικες σελιδες? με τον opera mini πχ??

για το lg viewty πρεπει να κανω καποιες ρυθμισεις??

Ναι,μπορείς να μπεις και με mobile browsers.Για να πάρεις τις ρυθμίσεις στείλε τη λέξη "WAP" στο 1333.Αν σου πει ότι η αποστολή των ρυθμίσεων μέσω sms δεν είναι δυνατή κάλεσε το Τμήμα Εξυπηρέτησης Πελατών (1212 για τα συμβόλαια & 1313 για τα καρτοκινητά) και πες τους το πρόβλημα ή πέρασε από κάποιο κατάστημα "Γερμανός" ή Cosmote.:)

Link to comment
Share on other sites

μηπως μπορει καποιος να πει τις χρεωσεις???]

 

ευχαριστωωωω

Η πλοήγηση στο Cosmote My View στοιχίζει 0,40 ευρώ/είσοδο και ισχύει για 24 ώρες.Η χρέωση για τα Wap Sites στοιχίζει 0,0119 ευρώ/Kb.Με την πρώτη σου επίσκεψη στο Cosmote My View θα έχεις δωρεάν πλοήγηση για 15 ημέρες καθώς και δωρεάν 40Mb.:)

Link to comment
Share on other sites

οκ σε ευχαριστω πολυ:)

Παρακαλώ.Πάντως πρόσεχε γιατί αν ενεργοποιήσεις το μηναίο πάσο μετά τα 40Mb θα σε χρεώνει 0,0119 ευρώ/Κb.Βλέπεις η Cosmote δεν είναι Wind.:p:lol:

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ.Πάντως πρόσεχε γιατί αν ενεργοποιήσεις το μηναίο πάσο μετά τα 40Mb θα σε χρεώνει 0,0119 ευρώ/Κb.Βλέπεις η Cosmote δεν είναι Wind.:p:lol:

 

Λάθος.Η Wind και η Cosmote δεν είναι Vodafone...

 

χρέωση σε Wind-Cosmote:0,0119 ευρώ το kb στάνταρ(12,19 ευρώ το ΜΒ)

χρέωση σε Voda:0.0009 ευρώ για τα προγράμματα 30 & 150 ΜΒ(0,92 ευρώ το ΜΒ) και 0,0001 ευρώ για τα 250 & 500 ΜΒ(0,10 ευρώ το ΜΒ) :)

Link to comment
Share on other sites

Σε καρτοκινητή όλα αυτά kotsianis?

 

Μπηκα λοιπόν στο site της vodafone. Δίνει το 30άρι με 3,5€. Κάτι αντίστοιχο του myview n' web της cosmote που με 4€ δίνει 40mb. Η χρέωση μετά την ολοκλήρωση του όγκου είναι η ίδια, 0,0119€/kb..

Τα πακέτα στα οποία αναφέρεσαι είναι με πρόσθετο πάγιο, άρα συμπεραίνω ( και ας με διορθώσει κάποιος ) ότι μιλάμε για συνδέσεις συμβολαίου ( άρα, άκυρη η αναφορά σου σε αυτό το θέμα, τέλος πάντων ). Ας δούμε τι έχει η cosmote.

Wireless Internet 200mb: πρόσθετο πάγιο 13€, δωρεάν όγκος 200mb, χρέωση μετά τη συμπλήρωση: 0,10€/mb

Wireless Internet 5Gb: Πρόσθετο πάγιο 29,50€, δωρεάν όγκος 5120mb, χρέωση μετά τη συμπλήρωση: 0,02€/mb

Wireless Internet Unlimited: Πρόσθετο πάγιο 49€, δωρεαν όγκος: υπάρχει δικαίωμα φραγής στα 30gb, δεν υφίσταται συμπλήρωση όγκου δεδομένων ( και εκεί έγκειται ο χαρακτηρισμός unlimited ).

 

Θα ήθελε πολύ λοιπόν η vodafone να είχε τα πακέτα της cosmote...

Link to comment
Share on other sites

Σε καρτοκινητή όλα αυτά kotsianis?

 

Μπηκα λοιπόν στο site της vodafone. Δίνει το 30άρι με 3,5€. Κάτι αντίστοιχο του myview n' web της cosmote που με 4€ δίνει 40mb. Η χρέωση μετά την ολοκλήρωση του όγκου είναι η ίδια, 0,0119€/kb..

Τα πακέτα στα οποία αναφέρεσαι είναι με πρόσθετο πάγιο, άρα συμπεραίνω ( και ας με διορθώσει κάποιος ) ότι μιλάμε για συνδέσεις συμβολαίου ( άρα, άκυρη η αναφορά σου σε αυτό το θέμα, τέλος πάντων ). Ας δούμε τι έχει η cosmote.

Wireless Internet 200mb: πρόσθετο πάγιο 13€, δωρεάν όγκος 200mb, χρέωση μετά τη συμπλήρωση: 0,10€/mb

Wireless Internet 5Gb: Πρόσθετο πάγιο 29,50€, δωρεάν όγκος 5120mb, χρέωση μετά τη συμπλήρωση: 0,02€/mb

Wireless Internet Unlimited: Πρόσθετο πάγιο 49€, δωρεαν όγκος: υπάρχει δικαίωμα φραγής στα 30gb, δεν υφίσταται συμπλήρωση όγκου δεδομένων ( και εκεί έγκειται ο χαρακτηρισμός unlimited ).

 

Θα ήθελε πολύ λοιπόν η vodafone να είχε τα πακέτα της cosmote...

 

Σε καρτοκινητό η Vodafone προσφέρει μόνο το Surf and mail 30,όπως και η Κοσμοτέ στα καρτοκινητά μόνο το MyView and Web.Όταν στο Surf and mail 30 εξαντλήσεις το δωρεάν όγκο έχεις χρέωση 0,0009 ευρώ το kb.Μόνο σε περίπτωση που δεν ενεργοποιήσεις κάποιο πρόγραμμα Surf and mail η χρέωση είναι 0,0119 ευρώ το kb(με προφίλ wap)και 0,006 ευρώ το kb(με προφίλ Ίντερνετ-Βλέπεις,εν αντιθέσει με την πράσινη παρέχει πραγματικό Ίντερνετ και στους καρτοκινητούς.).Στην Κοσμοτέ,ενεργοποιήσεις-δεν ενεργοποιήσεις το μηνιαίο πάσο MyView η χρέωση είναι 0,0119 ευρώ το kb.Διόλου ευκαταφρόνητο ποσό,δε συμφωνείς;

 

Αναφερόμουν σε πακέτα Ίντερνετ για καρτοκινητό και στις χρεώσεις τους.Τα πακέτα της Κόσμο που αναφέρεις είναι για συμβόλαια.Επομένως,η δική μου άκυρη αναφορά ήταν για τα πακέτα Surf and mail που δεν παρέχονται σε καρτοκινητά και ομοίως και η δική σου αναφορά,ως αντιπαράθεση σ'αυτά τα πακέτα που ανέφερα.Εν ολίγοις,αναφέραμε και οι 2 τα συμβόλαια. :p

Link to comment
Share on other sites

χρέωση σε Voda:0.0009 ευρώ για τα προγράμματα 30 & 150 ΜΒ(0,92 ευρώ το ΜΒ) και 0,0001 ευρώ για τα 250 & 500 ΜΒ(0,10 ευρώ το ΜΒ)

 

Αυτά αφορούν στα καρτοκινητά της vodafone????? Δίνει η vodafone τέτοια πακέτα στη καρτοκινητή της;;

Link to comment
Share on other sites

Λάθος.Η Wind και η Cosmote δεν είναι Vodafone...

 

χρέωση σε Wind-Cosmote:0,0119 ευρώ το kb στάνταρ(12,19 ευρώ το ΜΒ)

χρέωση σε Voda:0.0009 ευρώ για τα προγράμματα 30 & 150 ΜΒ(0,92 ευρώ το ΜΒ) και 0,0001 ευρώ για τα 250 & 500 ΜΒ(0,10 ευρώ το ΜΒ) :)

Όχι,όχι δεν κατάλαβες καλά.Όταν λέω ότι η Cosmote δεν είναι Wind εννοώ ότι μετά τα 40Mb η Cosmote χρεώνει ενώ η Wind χρεώνει μετά τα 40Mb μόνο στα συμβόλαια.:)

Link to comment
Share on other sites

Αυτά αφορούν στα καρτοκινητά της vodafone????? Δίνει η vodafone τέτοια πακέτα στη καρτοκινητή της;;

 

Αυτό σου εξηγώ πιο πάνω!:)

 

Κατά λάθος,πρόσθεσα και τα πακέτα που δίνει σε συμβόλαια!Και εσύ επίσης,σε αντιπαράθεση πρόσθεσες τα πακέτα που δίνει η Κόσμο στα συμβόλαιά της!Άρα,το μπέρδεμα πού είναι;

 

Υ.Γ.:Για το Surf and mail 30 ισχύουν αυτά που έγραψα πιο πάνω,όπως και για το MyView and Web

Link to comment
Share on other sites

Όχι,όχι δεν κατάλαβες καλά.Όταν λέω ότι η Cosmote δεν είναι Wind εννοώ ότι μετά τα 40Mb η Cosmote χρεώνει ενώ η Wind χρεώνει μετά τα 40Mb μόνο στα συμβόλαια.:)

 

Kαι στα καρτοκινητά τι κάνει;

Link to comment
Share on other sites

Όχι,όχι δεν κατάλαβες καλά.Όταν λέω ότι η Cosmote δεν είναι Wind εννοώ ότι μετά τα 40Mb η Cosmote χρεώνει ενώ η Wind χρεώνει μετά τα 40Mb μόνο στα συμβόλαια.:)

 

Δεν είναι σίγουρο αυτό για την Wind,απλά είναι λίγο μπάχαλο η εταιρία(εν αντιθέσει με την Κοσμοτέ)και δεν ξέρει ούτε η ίδια τι χρεώνει,σε ποιον και πότε! :lol:

 

Οπότε,καλύτερα με Κοσμοτέ και αξιοπιστία(ξέρεις ότι ναι,θα πληρώσεις μετά το δωρεάν όγκο),παρά Άνεμος και αναξιοπιστία ;)

Link to comment
Share on other sites

Kαι στα καρτοκινητά τι κάνει;

Σύμφωνα με το thread "Wind Plus" οι χρήστες του Wind Plus Non-Stop λένε ότι μόνο στα συμβόλαια η Wind χρεώνει μετά τα 40Mb,ενώ στα καρτοκινητά δεν χρεώνει.:confused:

 

Δεν είναι σίγουρο αυτό για την Wind,απλά είναι λίγο μπάχαλο η εταιρία(εν αντιθέσει με την Κοσμοτέ)και δεν ξέρει ούτε η ίδια τι χρεώνει,σε ποιον και πότε! :lol:

 

Οπότε,καλύτερα με Κοσμοτέ και αξιοπιστία(ξέρεις ότι ναι,θα πληρώσεις μετά το δωρεάν όγκο),παρά Άνεμος και αναξιοπιστία ;)

Και εγώ γι'αυτό το είπα.Η Cosmote είναι πιο αξιόπιστη -τουλάχιστον στο internet- από τη Wind.:)

 

Ας τελειώσει εδώ αυτό το off-topic.:)

Link to comment
Share on other sites

Έχω ένα πρόβλημα που με ταλαιπωρεί εδώ και αρκετές μέρες αλλα δεν μπορώ να βρω λύση... Έκανα update σε SE W910i και φυσικά χάθηκαν οι ρυθμίσεις πρόσβασης στο ίντερνετ από την Cosmote καθώς επίσης και οι ρυθμίσεις για τα MMS. Έστειλα VIEW στο 1333 ώστε να λάβω τις ρυθμίσεις, μου ήρθαν κανονικά και στο μήνυμα πριν έρθουν οι ρυθμίσεις έλεγε πως πρέπει να χρησιμοποιήσω τον κωδικό 1 αν μου ζητηθεί. Δυστυχώς για μένα μου ζητήθηκε και τον πληκτρολόγησα, όμως δεν με άφηνε να πατήσω ΟΚ και να προχωρήσει η εγκατάσταση γιατι το κινητό θεωρούσε τον μονοψήφιο κωδικό "Πολύ Μικρό Κείμενο", ήθελε δηλαδή τουλάχιστον 4 ψηφία. Το ίδιο συνέβη και με τις ρυθμίσεις MMS με αποτέλεσμα να μην μπορώ να εγκαταστήσω τις ρυθμίσεις ακόμα. Δοκίμασα από το http://www.sonyericsson.com/support που δίνει 4ψήφιο κωδικό, αλλά προφανώς ήταν προβληματικές οι ρυθμίσεις καθώς δεν μπορούσα να συνδεθώ αφού τις εγκατέστησα. Έχετε καμιά ιδέα;

 

ΥΓ: Δεν είμαι σίγουρος αν είναι το κατάλληλο μέρος για αυτην την ερώτηση αλλά ως νέο μελος εχω το δικαιωμα λάθους :p

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...