Jump to content

Sony Ericsson C905


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καλημέρα σε όλους και συγχαρητήρια για την καλή δουλειά που κάνετε.... θα ήθελα να ρωτήσω κάτι για το C905 που έχει η γυναίκα μου, τις παρουσιάζει πολλές φορές να μην ακούγεται ο ήχος όταν την καλούν, τι μπορεί να συμβαίνει; πρέπει να πάει για service ; έκανα απο το internet ενημέρωση λογισμικού αλλά και πάλι μία έχει ήχους και μία όχι.:confused: σας ευχαριστώ εκ τον προτέρων.

εχεις προβλημα με την καλωδιοταινια!!!!!δεν θελω να σε στεναχωρισω αλλα πρεπει να τοσ πασ για service!!!!!το ιδιο ακριβος ειχα και εγω!!!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Παίδες...

 

Δεν ξέρω τί παίζει στην Ελλάδα, αλλά το εν λόγω κινητό στο εξωτερικό είναι ΤΟ ΠΛΕΟΝ ΕΛΑΤΤΩΜΑΤΙΚΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΠΟΤΕ Η SONY ERICSSON.

 

Σας παραπέμπω σε ένα από τα πιό πλήρη και αξιόπιστα σχετικά sites:

http://www.yourmobilephonereviews.co.uk/sony_ericsson_c905_reviews.htm

 

Είναι χαρακτηριστικό ότι όλοι σχεδόν οι χρήστες αντιμετωπίζουν ΤΑ ΙΔΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ προβλήματα κατ' επανάληψη (χαλασμένο ακουστικό, WiFi, χαλασμένα πλήκτρα). Λάβετε υπόψη σας ότι στους περισσότερους από αυτούς, μετά από σειρά αντικαταστάσεων της συσκευής δίχως αποτέλεσμα, η εκάστοτε εταιρεία που εγγυήθηκε το προϊόν C905 τους το αντικατέστησε τελικά με άλλο μοντέλο ή μάρκα παραδεχόμενη ότι αυτό το κινητό θα βγάζει συνέχεια προβλήματα!!!

 

Είναι μάλιστα χαρακτηριστικό ότι η ORANGE (εταιρεία κινητής τηλεφωνίας) και μερικές άλλες κατήγγειλαν τη σύμβαση με τη Sony Ericsson για το εν λόγω μοντέλο και έπαψαν να το παρέχουν στους συνδρομητές τους λόγω της πληθώρας των προβλημάτων που αντιμετώπιζαν οι συνδρομητές τους και της αναστάτωσης που προκαλούνταν σε αυτούς. Η ίδια η Sony Ericsson φαίνεται ότι έπαυσε την παραγωγή του εν λόγω μοντέλου πριν ακόμα κλείσει 1 έτος από την παρουσίασή του....

 

Ήμουν έτοιμος να το αγοράσω και ο ίδιος γιατί το βρήκα σε καλή τιμή σχεδόν αμεταχείριστο... Επέλεξα ένα άλλο... Δεν έχει σημασία πιο.... ΑΠΛΑ ΚΑΝΤΕ ΤΟ ΙΔΙΟ!

:O Ποτέ μην αφήνεις για αύριο ό,τι μπορείς να...... το αφήσεις για μεθαύριο!!! :O
Link to comment
Share on other sites

Παίδες...

 

Δεν ξέρω τί παίζει στην Ελλάδα, αλλά το εν λόγω κινητό στο εξωτερικό είναι ΤΟ ΠΛΕΟΝ ΕΛΑΤΤΩΜΑΤΙΚΟ ΠΟΥ ΕΧΕΙ ΒΓΑΛΕΙ ΠΟΤΕ Η SONY ERICSSON.

 

Σας παραπέμπω σε ένα από τα πιό πλήρη και αξιόπιστα σχετικά sites:

http://www.yourmobilephonereviews.co.uk/sony_ericsson_c905_reviews.htm

 

Είναι χαρακτηριστικό ότι όλοι σχεδόν οι χρήστες αντιμετωπίζουν ΤΑ ΙΔΙΑ ΑΚΡΙΒΩΣ προβλήματα κατ' επανάληψη (χαλασμένο ακουστικό, WiFi, χαλασμένα πλήκτρα). Λάβετε υπόψη σας ότι στους περισσότερους από αυτούς, μετά από σειρά αντικαταστάσεων της συσκευής δίχως αποτέλεσμα, η εκάστοτε εταιρεία που εγγυήθηκε το προϊόν C905 τους το αντικατέστησε τελικά με άλλο μοντέλο ή μάρκα παραδεχόμενη ότι αυτό το κινητό θα βγάζει συνέχεια προβλήματα!!!

 

Είναι μάλιστα χαρακτηριστικό ότι η ORANGE (εταιρεία κινητής τηλεφωνίας) και μερικές άλλες κατήγγειλαν τη σύμβαση με τη Sony Ericsson για το εν λόγω μοντέλο και έπαψαν να το παρέχουν στους συνδρομητές τους λόγω της πληθώρας των προβλημάτων που αντιμετώπιζαν οι συνδρομητές τους και της αναστάτωσης που προκαλούνταν σε αυτούς. Η ίδια η Sony Ericsson φαίνεται ότι έπαυσε την παραγωγή του εν λόγω μοντέλου πριν ακόμα κλείσει 1 έτος από την παρουσίασή του....

 

Ήμουν έτοιμος να το αγοράσω και ο ίδιος γιατί το βρήκα σε καλή τιμή σχεδόν αμεταχείριστο... Επέλεξα ένα άλλο... Δεν έχει σημασία πιο.... ΑΠΛΑ ΚΑΝΤΕ ΤΟ ΙΔΙΟ!

 

Εγω παλι στους 4 μηνες συμβιωσης μου με το κινητακι δεν ειχα αντιμετωπισει το παραμικρο προβλημα..ουτε ακουστικα,ουτε κουμπια,ουτε μηχανισμους του slide..αυτα τυχαινουν φιλε δεν ειναι ολα ετσι επειδη βγηκαν καποια ελαττωματικα.

Ουτε ειναι σωστο να κανουμε δυσφημιση και να αποτρεπουμε υποψηφιους αγοραστες απ το να το αγορασουν,χωρις καν να το δοκιμασουν και οι ιδιοι ;)

Link to comment
Share on other sites

4 μήνες είναι λίγο χρονικό διάστημα για να βγάλεις συμπέρασμα φίλε μου.

Εγώ από την άλλη, το έχω ένα χρόνο σχεδόν χωρίς κανένα πρόβλημα και το έχω σκίσει σαν τηλέφωνο και φωτογραφική μηχανή τσέπης μαζί.

Ούτε το Aino, ούτε το Satio μπόρεσαν να το ξεπεράσουν.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες πως ούτε σε μένα έβγαλε πρόβλημα,όμως είναι κοινό μυστικό εντός των παρόχων ότι ήταν ένας μικρός εφιάλτης και για αυτόν τον λόγο έπαψε πρόωρα η παραγωγή και η διάθεσή του.
Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι στους 4 μηνες συμβιωσης μου με το κινητακι δεν ειχα αντιμετωπισει το παραμικρο προβλημα..ουτε ακουστικα,ουτε κουμπια,ουτε μηχανισμους του slide..αυτα τυχαινουν φιλε δεν ειναι ολα ετσι επειδη βγηκαν καποια ελαττωματικα.

Ουτε ειναι σωστο να κανουμε δυσφημιση και να αποτρεπουμε υποψηφιους αγοραστες απ το να το αγορασουν,χωρις καν να το δοκιμασουν και οι ιδιοι ;)

 

Εγω παιδιά το έχω 1 χρόνο και 2 μήνες και δεν μου έχει βγάλει το παραμικρό πρόβλημα.Αυτά τυχαίνουν όπως και αν πάρεις αυτοκίνητο ή οποιαδήποτε αλλη συσκευή!Για μένα το κινητό αυτό είναι "σκυλί".

Sony Ericsson For Ever!!!!:)
Link to comment
Share on other sites

Θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες πως ούτε σε μένα έβγαλε πρόβλημα,όμως είναι κοινό μυστικό εντός των παρόχων ότι ήταν ένας μικρός εφιάλτης και για αυτόν τον λόγο έπαψε πρόωρα η παραγωγή και η διάθεσή του.

 

Πάντως το Πλαίσιο έφερε νέα παρτίδα αυτές τις μέρες (289 Ευρώ, διαθέσιμο και από το site) και τα κινητά έχουν ημερομηνία παραγωγής σύμφωνα με την ετικέτα κάτω από την μπαταρία 10W02 (και φοράνε την τελευταία έκδοση λογισμικού) άρα πρόκειται για παραγωγή 2010. Το κινητό έχει πλέον νέα συσκευασία παρόμοια με αυτή που έχουν τα άλλα πρόσφατα μοντέλα της εταιρίας (W705,W995 κλπ) και με τα ίδια περιεχόμενα (εκτός από το δερμάτινο λουράκι) που είχε και πριν. Ίσως η εταιρία σταμάτησε παροδικά την παραγωγή του για να διορθώσει τα προβλήματα που είχε ή απλά το επανακυκλοφόρησε με νέα συσκευασία.:confused:

Edited by RAZR2
Link to comment
Share on other sites

Πάντως το Πλαίσιο έφερε νέα παρτίδα αυτές τις μέρες (289 Ευρώ, διαθέσιμο και από το site) και τα κινητά έχουν ημερομηνία παραγωγής σύμφωνα με την ετικέτα κάτω από την μπαταρία 10W02 (και φοράνε την τελευταία έκδοση λογισμικού) άρα πρόκειται για παραγωγή 2010. Το κινητό έχει πλέον νέα συσκευασία παρόμοια με αυτή που έχουν τα άλλα πρόσφατα μοντέλα της εταιρίας (W705,W995 κλπ) και με τα ίδια περιεχόμενα (εκτός από το δερμάτινο λουράκι) που είχε και πριν. Ίσως η εταιρία σταμάτησε παροδικά την παραγωγή του για να διορθώσει τα προβλήματα που είχε ή απλά το επανακυκλοφόρησε με νέα συσκευασία.:confused:

Μακάρι να διόρθωσε τα προβλήματα γιατί το κινητό σε ποσοστό 70% των συσκευών είναι ελαττωματικό. Εμένα προσωπικά εδώ και 1 χρόνο δεν μου έχει βγάλει το παραμικρό, αλλά και από φίλους μου ξέρω και από μέσα από την ericsson πως το κινητό αυτό είναι ο εφιάλτης τους.

Κατά τα άλλα τι να πεί κανείς.... Καταπληκτική συσκευή και με τα όλα της!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους, ήθελα να κάνω μια ενημέρωση σε ερώτηση που είχα κάνει που δεν είχε ήχους και τελικά όπως είπε και ο φίλος kouf που μου απάντησε το πρόβλημα ήταν στην καλωδιοταινια, και με την αλλαγή της όλα είναι εντάξει.
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα σε όλους, ήθελα να κάνω μια ενημέρωση σε ερώτηση που είχα κάνει που δεν είχε ήχους και τελικά όπως είπε και ο φίλος kouf που μου απάντησε το πρόβλημα ήταν στην καλωδιοταινια, και με την αλλαγή της όλα είναι εντάξει.

ελπιζω αλλο κακο να μην σου βρει!!!!! ;)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παίδες και καλή σαρακοστή σε όλους.

 

Μια ερωτησούλα στο φόρουμ που πάντα παίρνω άμεσες απαντήσεις.

 

Έπεσε στα χέρια μου (χαρίστηκε) ένα 905 το οποίο είναι της Vodafone.Έχω φτάσει στη σελίδα 110 του τόπικ (θα το διαβάσω όλο εννοείται) και έχω δύο απορίες.

 

1) Βλέπω όλοι συμφωνούν ότι το τηλέφωνο θάβεται με το μενού της Vodafone.Τι θα αλλάξει στο περίπου αν το κάνω debrand? Τη διαδικασία την έχω δει σε προηγούμενα ποστ, οπότε θέλω απλά να μάθω γιατί τόση κάψα για την αλλαγή? (Σημ. δεν είχα ποτέ SE έστω για σοβαρο χρονικό διάστημα οπότε δεν έχω ιδέα πως είναι το κανονικό μενού κτλ...)

 

Και δεύτερον

 

Πραγματικά πολύ εύκολο... έχω κάνει ήδη 2 C905 debrand!

Δες εδώ: http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=227205

 

Το debrand από davinciteam (που κοστίζει 10 ευρώ κάπου πήρε το μάτι μου) είναι διαφορετικό από το παραπάνω Url του φίλου που σου περιγράφει πως να το κάνεις μόνος σου από το σπίτι?

Edited by MIXALHS_PSYCHO
Opel Astra OPC
Link to comment
Share on other sites

1) Βλέπω όλοι συμφωνούν ότι το τηλέφωνο θάβεται με το μενού της Vodafone.Τι θα αλλάξει στο περίπου αν το κάνω debrand? Τη διαδικασία την έχω δει σε προηγούμενα ποστ, οπότε θέλω απλά να μάθω γιατί τόση κάψα για την αλλαγή?

 

2)Το debrand από davinciteam (που κοστίζει 10 ευρώ κάπου πήρε το μάτι μου) είναι διαφορετικό από το παραπάνω Url του φίλου που σου περιγράφει πως να το κάνεις μόνος σου από το σπίτι?

 

1) Θα γίνει πολύ πιο γρήγορο και αισθητικά πιο όμορφο

 

2) Ναι. Και δεν θα σου κοστίσει.

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Πολύ μπροστά αυτό το φόρουμ ρε παιδί μου...

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε μου.

 

:):):)

 

ΥΓ Υποθέτω ότι μετά το debrand η ερώτηση μου για το πως κάνω hard format στο κινητό θα είναι άσκοπη αφού η δουλειά μου θα έχει ήδη γίνει ε?

Edited by MIXALHS_PSYCHO
Opel Astra OPC
Link to comment
Share on other sites

κατα λαθος πατηθηκε το vodafone live κι εμεινε ετσι δυστυχως για μερικες ωρες..:(

 

οταν το ειδα μου ελεγε στην εναρξη"καλωσηρθατε...προχωρηστε στον οδηγο κτλ."

 

χρεωθηκα κανονικα αν και δεν συνεχισα την πλοηγηση?ποσο ειναι η χρεωση?:(

Link to comment
Share on other sites

κατα λαθος πατηθηκε το vodafone live κι εμεινε ετσι δυστυχως για μερικες ωρες..:(

 

οταν το ειδα μου ελεγε στην εναρξη"καλωσηρθατε...προχωρηστε στον οδηγο κτλ."

 

χρεωθηκα κανονικα αν και δεν συνεχισα την πλοηγηση?ποσο ειναι η χρεωση?:(

η χρηση wap κοστιζει πολυ!! :down: ομως στην δικια σου περιπτωση ισως μπηκες στο περιβαλλον του vodafone live και οχι σε υπηρεσιες που προσφερει.:cool:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

η χρηση wap κοστιζει πολυ!! :down: ομως στην δικια σου περιπτωση ισως μπηκες στο περιβαλλον του vodafone live και οχι σε υπηρεσιες που προσφερει.:cool:
δεν εκανα καθολου πλοηγηση ουτε ληψη δεδομενων...θα ειναι μεγαλη μ...κια αν με χρεωσουν χωρις να'χω κανει τιποτα
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα τον μετρητή δεδομένων του κινητού. Εκεί θα δεις αν υπήρξε κίνηση. ;)
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Εγω παιδιά το έχω 1 χρόνο και 2 μήνες και δεν μου έχει βγάλει το παραμικρό πρόβλημα.Αυτά τυχαίνουν όπως και αν πάρεις αυτοκίνητο ή οποιαδήποτε αλλη συσκευή!Για μένα το κινητό αυτό είναι "σκυλί".

 

Τοσο το εχω και εγω, εντελως απροβληματιστο!!!

[sIGPIC][/sIGPIC]Ericsson 197,337,388,768,688,788,T39,T68_SE P900,K500,P910,K750,W800,K800,W910,T650,C905,X1,X10mini+pro_Nokia 6150,3210,8210,7110,6510,3650,6100,6600,6680,9500_Motorola MicroTac 7500,StarTac130,V3x,K1_Panasonic G500,GD90,GD92_Siemens C25,SL45,SX1,S65_Sharp GX20,GX30_Samsung D600,B2100,Galaxy SIII, Sonim XP1, Qtek8010,2020i,S100,9100,8310_iPAQ 6515,hx4700_O2 XDA IIs_Dell Axim X51V_FSC N560_MIO A701_SONY Xperia S,J,T,,Z,Z2_Z5_iPhone 3GS,4,5.6,7
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα τον μετρητή δεδομένων του κινητού. Εκεί θα δεις αν υπήρξε κίνηση. ;)
το τσεκαρα...λεει τελευταια επισκεψη "εσταλθησαν 0 kb,εληφθησαν 0 kb" και ολες οι επισκεψεις εσταλθησαν "0 kb,εληφθησαν 0 kb"

 

επομενως χρεωνομαι μονο τα εισιτηρια εισοδου,σωστα?

Link to comment
Share on other sites

το τσεκαρα...λεει τελευταια επισκεψη "εσταλθησαν 0 kb,εληφθησαν 0 kb" και ολες οι επισκεψεις εσταλθησαν "0 kb,εληφθησαν 0 kb"

 

επομενως χρεωνομαι μονο τα εισιτηρια εισοδου,σωστα?

ακριβως! παλι καλα που γλιτωσες το "χαρατσι" :ninja:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C905

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...