Jump to content

Sony Ericsson C905


d2000217
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δοκιμασες να το αναβαθμισεις απο το σπιτι?

 

Το είχα αναβαθμίσει πριν καιρό, αλλά όχι δεν το αναβάθμισα πρόσφατα.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 3,9χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

εχω και εγω παρομοια προβληματα με τα κουμπια του σ510. το καλοκαιρι μου ειχαν χαλασει τα 3 απο 4 κουμπια του σταυρου. και μια φιλη μου ειπε οτι φτιαχνετε. απλα της εδωσα ενα εισητηριο για τα λεωφορεια και εβαζε τη γωνια του εισητηριου απο τα πλαγια του σταυρου. και μου το εφτιαξε!

 

τωρα εχουν ξαναρχισει να θελουν λιγη δυβναμη για να πατηθουν. τωρα ομως εξισου "μεγαλη δυναμη" θελει και το πανω πανω δεξια κουμπι.τωρα αυτο δεν ξερω πως φτιαχνετε..

 

εγω θελω να ρωτησω 2 πραγματα:

1. μπορουν να φτιαχτουν αυτα τα κουμπια για παντα?(εχω κανει τη καλυτερη δυνατη διαχειρηση για το κινητο. γενικα ειμαι ατομο που δεν πεζω "ξυλο" με το κινητο)

2. οταν παει καποιος να μου στηλει με μπλουτουθ ενα αρχειο παταω αποδοχη και πανω που βγενει η μπαρα για να φορτωσει και να ερθει το αρχειο μου λεει ακυρωθηκε. πως μπορει να διορθωθει αυτο? το καλυπτει η εγγυηηση αυτο?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Γεια σας .

Να κανω και εγω μια ερωτηση σε πιο παλιους κ γνωστες(παροτι εψαξα λιγο στις πολλες σελιδες εδω κ δεν βρηκα απαντηση).....τις ρυθμισεις SIP που εχει το τηλεφωνο πως μπορουμε να τις αξιοποιησουμε για κλησεις VOIP μεσω του κινητου και με την βοηθεια Wi-fi συνδεσης.....ευχαριστω προκαταβολικα.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Κατι ειχα διαβασει καποτε για μια μοντα..? Update? (πειτε το οπως θελετε) το οποιο επιτρεπει στο C905 την καταγραφη VGA video.

 

Iσχυει κατι τετοιο τελικα?

Itchy. Tasty. - YouTube

^Το gaming κανάλι μου 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παίδες καλησπέρα,

 

Να σας πω εν συντομία την περιπέτεια μου με ένα C 905.

Το πρόβλημα του ήταν ότι δεν μπορούσα να κάνω την εναλλαγή μεταξύ video και φωτογραφίας από το κουμπί στο πλάι και δεν μου κλείδωνε τους δορυφόρους με το GPS. Μάλλον κάποιο πρόβλημα θα είχα με την κεραία.

Το πήγα 14/9 στο κατάστημα της WIND από το οποίο είχα αγοράσει την συσκευή, μου το παρέλαβαν πολύ πρόχειρα γράφοντας τα προβλήματα που μου παρουσίαζε.

Μετά από περίπου 1,5 μήνα και αφού δεν είχα καμία ενημέρωση για την τύχη της συσκευής μου πήρα τηλέφωνο στο κατάστημα και μου είπαν ότι η συσκευή μου ήταν έτοιμη.

Πήγα να την παραλάβω αλλά και καθώς την περιεργαζόμουν είδα το πίσω μεταλλικό κάλυμμα του φακού τριμμένο με τροχό. Φυσικά μην έχοντας μαζί μου και το ΙΜΕΙ του κινητού μου και κανένα χαρτί φυσικά και δεν το παρέλαβα.

Μετά από λίγο καιρό με πήραν τηλέφωνο και μου ζητούσαν 280 για αλλαγή πλακέτας την οποία δεν την κάλυπτε η εγγύηση και μου ζητούσαν να τους πω εάν θα προχωρούσαν στην αλλαγή της πλακέτας. Παίρνω πίσω το κατάστημα και τους λέω ότι εγώ δεν είχα πρόβλημα με την πλακέτα και ότι το κινητό δεν είχε πέσει κάτω ούτε μια φορά. Μου απαντάει το κατάστημα ότι το συγκεκριμένο κινητό δεν ήταν το δικό μου και ότι είχε γίνει λάθος. Θα με ειδοποιούσαν αυτοί όταν θα ήταν έτοιμο.

Έχουν περάσει 4 μήνες σχεδόν από τότε που τους παρέδωσα την συσκευή και πήρα σήμερα να μάθω. Η απάντηση του καταστήματος ήταν ότι θα την παραλάβω αύριο με άλλη πλακέτα και φυσικά άλλο ΙΜΕΙ.

 

 

Τι να κάνω ? ? ?

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλημέρα παίδες και χρόνια πολλά.

 

Πως κάνουμε Hard Format σε C905 για να μη μείνει τίποτα μέσα και να επανέλθει το κινητό στην αρχική του κατάσταση?

Opel Astra OPC
Link to comment
Share on other sites

Το τηλέφωνο επιστρέφει στην κατάσταση που ήταν όταν το αγόρασες.
http://www.myphone.gr/gallery/data/500/ZXRFlame.jpg
Link to comment
Share on other sites

Κατι ειχα διαβασει καποτε για μια μοντα..? Update? (πειτε το οπως θελετε) το οποιο επιτρεπει στο C905 την καταγραφη VGA video.

 

Iσχυει κατι τετοιο τελικα?

 

ισχυει? κι εμενα μ ενδιαφερει αυτο..

Link to comment
Share on other sites

Καλη χρονια σε ολους παιδια! Με υγεια κ χαρα παντα... :D

η9ελα να ρωτησω μηπως ξερει κανεις αν το C905 στα μηνυματα εχει συνομιλιες, oπως π.x εχει τ Aino και πολλα αλλα μοντελα... ://

Link to comment
Share on other sites

ναι εχει,μετα την τελευταια αναβαθμιση λογισμικου που πηρε πριν πολυ-πολυ καιρο...:happy:
Poco X3 nfc 6/128
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Τι ρωτάς? Αν έχει εγγύηση το πάς. Αν όχι το πετάς!

Πιο προβληματικό τηλέφωνο, δεν νομίζω ότι έβγαλε ποτέ η Sonyericcson!

Xiaomi Redmi Note 3 Pro International MIUI 8.2
Link to comment
Share on other sites

Κατι ειχα διαβασει καποτε για μια μοντα..? Update? (πειτε το οπως θελετε) το οποιο επιτρεπει στο C905 την καταγραφη VGA video.

 

Iσχυει κατι τετοιο τελικα?

 

ισχυει? κι εμενα μ ενδιαφερει αυτο..

 

Κάτι έπαιζε στις pre-production units, αλλά το αφαίρεσαν εν τέλει. Αν κάποιος το κατάφερε με μόντα στο software, δεν ξέρω

 

Τι ρωτάς? Αν έχει εγγύηση το πάς. Αν όχι το πετάς!

Πιο προβληματικό τηλέφωνο, δεν νομίζω ότι έβγαλε ποτέ η Sonyericcson!

 

Έβγαλε, έβγαλε! Όχι ένα, πολλά προβληματικά! :p Πού να δεις τις εκφράσεις των υπαλλήλων στα service points όταν τους το φέρνουν για επισκευή! Αλλάζουν 1000 χρώματα! Είναι και δύστροπο το άτιμο στην αποσυναρμολόγηση :lol:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

καλησπερα παιδια

το gps στο c905 ανοιγει απο εκει π λεει υπηρεσιες εντοπισμου?

πια η διαφορα google maps apo την πλοηγηση?

καποια ανανεωση στο google maps παιζει? γιατι μ βγαζει με καποια αποκλιση απο το ακριβες σημειο...

επισης υπαρχει χρεωση?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα παιδια

το gps στο c905 ανοιγει απο εκει π λεει υπηρεσιες εντοπισμου?

πια η διαφορα google maps apo την πλοηγηση?

καποια ανανεωση στο google maps παιζει? γιατι μ βγαζει με καποια αποκλιση απο το ακριβες σημειο...

επισης υπαρχει χρεωση?

 

ναι..το google maps λειτουργει αποκλειστικα με συνδεση στο διαδικτυο.αν δε μπαινεις με wifi δηλαδη χρεωνει αβερτα..

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα πέδες,

 

πήρα πριν απο μερικές μέρες ένα sony ericsson c905,μεταχειρισμένο μιας που έχει σταματισει να βγένει ,αλλα για καποιούς λόγους το ήθελα πολύ το συγκεκριμένο τηλέφωνο.

 

Τέλος πάντων,εχω μαζί με το κινήτο και ενα mw600 ασυρματο στερεορονικο handsfree,το οποιο το έχω χρησημοποιεισει σε ενα nokia c6-00 και ενα sony ericsson w880,και δούλευε χωρίς προβλήμα, το θέμα είναι οτι με το c905 στα τρια μέτρα δεν πιάνει χριστο,και όταν έχω και το τηλέφωνο και το bluetooth handsfree πάνω μου και περπατάω κάνει διακοπές χωρις λόγο και αιτια,βεβαια πήρα στην sony ericsson εξηπηρετηση πελατών ,μου παν πως να επαναφέρω το bluetooth handsfree mw600 στις εργοστασιακες ρυθμισεις ,και αν δεν φτιαχτει να κανώ delete τι συσκευη απο το τηλέφωνο και να την ξανασυνδέσω,να κανο επαναφορά και στο τηλέφωνο και επισεις αν δεν δουλέψει τιποτα απο τα παραπάνω να κανώ και μια αναβαθμισή,προφανός και τα έκανα ολα αλλα κανενα αποτελεσμα μεχρι που αυτο το απόγευμα καταλαβα οτι το προβλήμα είναι γενικά στις συνδέσεις του τηλεφώνου ,το wifi να είμαι 3 μετρα μακρια απο modem χωρίς κανένα εμποδιο (τοιχους κτλπ,)και να πιάνει μια μπάρα. λοιπόν μιας που δοκίμασα όλα τα παραπάνω καταφέυγω σε έσας με την ελπίδα οτι ισώς βρεθεί καποια απάντηση,τα παραπάνω τα εχώ αποστηλει και σε e-mail στη sony ericsson και περιμένω απαντηση, αλλα απο οτι εχω καταλάβει μαλλον το τηλέφωνο πρέπει να παει για service έαν φτάσουμε σε αυτο το σημείο ξέρετε που μπορώ να βρώ μια αντιπροσοπία sony ericsson στην αττική γιατι δεν μου χει τύχει να δώ καμία και στο site δεν λέει χριστο ,

ευχαριστώ εκ των προτέρων για οποιαδήποτε πληροφορία

Edited by sixtypounder
Link to comment
Share on other sites

Αν τελικα το χρειαστεις, service point S.E. Πλατειας Αμερικης, στην οδο Σπαρτης 6.

Αψογο και γρηγορο σερβις. Απο προσωπικη εμπειρια.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

΄Εχω ένα πρόβλημα με το κινητό που δεν ξέρω για ποιό λόγο δεν συνδέονται εφαρμογές με το wi-fi.

Ενώ συνδέεται με το router όταν πάω να ανοίξω κάποια εφαρμογή π.χ το accuweather μου βγάζει το μήνυμα <Ρυθμίσεις Ιντερνετ: Σύνδεση με : και από κάτω:

Τοπ.Συνδ.Επιτρεπτ.Ναι>

Αν επιλέξω Σύνδεση με μου βγάζει το μήνυμα: Λογαριασμός δεδομένων: Κανένας και αν κάνω προσθήκη με πάει στο Δεδομένα gprs η gsm.

 

Υπόψη ότι μέσω του εικονιδίου ιντερνετ και επιλογης μιας διεύθυνσης στο ιντερνετ η σύνδεση γίνεται κανονικά.Εάν κατεβάσω π.χ opera ή snaptu κ.λ.π δυστυχώς δεν γίνεται κάτι.

Αν κάποιος ειχε το ίδιο πρόβλημα και το έλυσε ας μου στείλει αναλυτικές οδηγίες.

Ευχαριστώ.

Harry_65
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

προσπαθισα να κανω uptade στο κινητο μου (c905) και λιγο πριν τελιωσει το uptade σταματισε και μου εγραψε οτι ειναι ανεπιτυχεισ.. προσπαθισα παλι και τιποτα.. το αποτελεσμα ειναι τωρα το κινητο να μην αναβει καθολου... μπορει καπιοσ να βοηθησει????

 

 

το uptade το κατεβασα απο την σελιδα τισ ΣΕ

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Γεια σας παιδιά θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση για ένα πρόβλημα που έχω με το wi-fi του C905.Έδω και 3 μήνες όταν το ενεργοποίω μου βρίσκει και μπαίνω κανονικά σε δίκτυο (εχώ φτιάξει ένα προφίλ ίντερνετ με λάθος ρυθμίσεις για να μην χρεώνομαι) όταν πάω να μπω ή youtube ή στο browser μου βγάζει Αποτυχία συνδεσης ελέγξτε τις ρυθμίσεις.Τι πρέπει να κανω ώστε να μπαίνω ιντερνετ με wi-fi και όχι με χρεώση????:wacko:
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδιά θα ήθελα να κάνω μια ερώτηση για ένα πρόβλημα που έχω με το wi-fi του C905.Έδω και 3 μήνες όταν το ενεργοποίω μου βρίσκει και μπαίνω κανονικά σε δίκτυο (εχώ φτιάξει ένα προφίλ ίντερνετ με λάθος ρυθμίσεις για να μην χρεώνομαι) όταν πάω να μπω ή youtube ή στο browser μου βγάζει Αποτυχία συνδεσης ελέγξτε τις ρυθμίσεις.Τι πρέπει να κανω ώστε να μπαίνω ιντερνετ με wi-fi και όχι με χρεώση????:wacko:

 

Συνδεσιμότητα-ρυθμίσεις ιντερνετ-Τοπ.συνδ.επιτρεπτ. Ναι

 

Αν είναι όχι σου ζητάει δημιουργία λογαριασμού.΄Ολα αυτά υπό την προυπόθεση ότι έχεις κατεβάσει ρυθμίσεις ιντερνετ στο κινητό σου.

Harry_65
Link to comment
Share on other sites

Συνδεσιμότητα-ρυθμίσεις ιντερνετ-Τοπ.συνδ.επιτρεπτ. Ναι

 

Αν είναι όχι σου ζητάει δημιουργία λογαριασμού.΄Ολα αυτά υπό την προυπόθεση ότι έχεις κατεβάσει ρυθμίσεις ιντερνετ στο κινητό σου.

 

Ευχαριστώ πολύ φίλε!!!!!:)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Sony Ericsson C905

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...